Teflon tavalar

ferdan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
10
0
slm arkadaslar sizlerle paylasmak istedigim bir konu var sakin bu cizilen teflon tavalarinizi kullanmayin cunki bunlar kanser yapiyo neden derseniz bu tavalar petroldan yapiliyo bu bilgimide sizlerle paylasayim istedim.

bunu daha önceden duymuştum o yüzden hafif bir çizik bile olsa atıyorum
teflon tencere kullanmıyorum zaten tavaları da sık sık değiştiriyorum maalesef tefal olsa bile ömrü uzun sürmüyor

evet bence teflon tava ve tencerelere cok dıkkat etmelıyız mutlaka tahta kasık kullanmalıyız arkadaslar...

Hanımlar bende teflonu kullanmayı seviyorum fakat nekadar korursanız koruyun çiziliyor tefalin tavasını kullandım oda soyuldu içi acaba soyulanda aynımı zararı
teflon almaktan bıktım

yurt dışında asla teflon kullanılmıyormuş. teflon tava en çok türkiyede satılıyormuş. insanlar çelik veya döküm tencereler kullanmıyormuş. dökme demir yani . ama onlarda o kadar ağır ki. taş gibi mübarek nereye koyacaz. bir de çok pahalı. yapışan yemekler için teflon büyük kolaylık ama aslında kullanmamak lazım. tabii ben kullanıyor muyum? evet.kolaylığına alışınca bırakmakta zor.

çizilen kötü olanları attım yine teflon tava aldım ama tahta kaşık kullanıyorum sofraya tavayı koymuyorum tabaga boşaltıyorum böylece çizilmiyo.

X