Normal Doğum Yapan Süper Anneler!!

lilywater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
89
0
Evet süpersınız bence ,bu kendıne guvenlemi ilgili acaba oleyse hepınızı tebrik ediyorum.
Gercekten harikasınız peki pişman olanınız var mı içinizde veya zor bir durumla karsılasanınız tavsıye edıyomusunuz bız daha dogumu bekleyen annelere ne dersınız kac kılo dogdu bebeklerınız simdiden teşekürler....

cnm ben normal doğumu kesinlikle tavsiye ediyorum tabi şartlar uygunsa ve sende istiyosan senin istemende çok önemli.ben başından beri normal istiyodum allah gönlüme göre verdi çok kolay bi normal doğum yaptım.bebeğimi ilk gören ben oldum o en güzel saf halini bu herşeye deyer cnm çekilen bütün sancılara, o an bütün acılar bitiyo bebeğinle birlikte sende yeniden doğuyosun ve meleğini karşında görüyosun hayatta bundan daha güzel bişey yoktur heralde pişmanlık aklıma hiççççççç gelmedi bidaha hamile kalırsam onuda kesinlikle normal doğum istiyorum.bu arada benim kızım 3700 gr 52 cm doğdu canım.sana ve tüm bekleyenlere kolay doğumlar diliyorum cnm.

canım ben de normal doğum yaptım. amaa bence normal ya da sezeryan bütün anneler süper. doğum olayı herkesin bildiği gibi son anda bile değişebilen bişey. önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı. ona göre sezeyan veya normal hayırlı olan neyse onu dilemek lazım.
neyse ben hep normal istedim ve zorlansam da biraz normal doğum yaptım pişman değilim, tavsiye ederim. acı cekmesine evet acı cekiyosun ama sonuçta doğadaki tüm canlılar gibi normal bir şekilde kavuşuyosun bebişine. bu cok güzel bir duygu.
benim kızım 3,530 gr ve 52 cm doğdu.
inşallah Allah senin de gönlüne göre verir.

eğer anne yada bebekte bir problem yoksa kesinlikle normal doğum derim, ilk gece bile hiç kimseye ihtiyaç duymadan bebeğimle ilgilenebildim:)) aslında doğumum çok kolayda olmadı ama o sürecin her anı yinede çok çok çok güzeldi, hiç bir şeye değişmem

tabiki doktorun önerisi, annenin isteği çok önemli

bende kesinlikle normal diyorum tabi saglik acisindan mahsuru yoksa ben ücüncüyü ins normal doguracm insan hemen ayaga kalkiyor her isini kendin yapabiliyosun her anini canli canli yasiyosun bende sezeryandan cok korkuyorum tabi basdan kolay sancisiz dogum ama sonradan acisini cekiyosun birde bicak altina yatmakta kolay degil

sezeryan doğum yaptım ..bebeğimi yine ilk gören bendim ..benden 5 dakika sonra yanımdaydı ..hemen emzirdim..ilk gün ayağa kalktım ..ikinci gün zımba gibiydim..çok güzel baldan tatlı bir kız bebek dünyaya getirdim..uykusuz geceler geçiriyorum ...ilk dr muayenesinde alınan kanla bebeğim ağlarken bende gözyaşlarımı tutamadım..gazı olmasın diye sevdiğim herşeyden fedakarlık ediyorum..şimdi ben anne değilmiyim..yada eğer anne isem neden süper değilim..

canım bu başlık sezeryanla doğum yapan anneleri incitebilecek bir başlık olmuş...
ben 14 saat sancı çektim,2,5 saat masada kaldım ama sonunda sezeryan oldum...bunun gibi pek çok sebeple ya da kendi isteğiyle sezeryan olan bir sürü kadın var...bizler süper anne olamıyor muyuz yani?

sezeryan doğum yaptım ..bebeğimi yine ilk gören bendim ..benden 5 dakika sonra yanımdaydı ..hemen emzirdim..ilk gün ayağa kalktım ..ikinci gün zımba gibiydim..çok güzel baldan tatlı bir kız bebek dünyaya getirdim..uykusuz geceler geçiriyorum ...ilk dr muayenesinde alınan kanla bebeğim ağlarken bende gözyaşlarımı tutamadım..gazı olmasın diye sevdiğim herşeyden fedakarlık ediyorum..şimdi ben anne değilmiyim..yada eğer anne isem neden süper değilim..

Aşk olsun guzelim tabiki butun annneler super normal dogum yapanların neler yasadıklarını merak ettıgım ıcın onlara seslendım hem benım naısıl yapaccagımda bellı deıl.bıraz korkoyorum zaman yaklastıkca Alllah analı babalı buyutsun darısı basıma ınşalllah

cnm ben normal doğumu kesinlikle tavsiye ediyorum tabi şartlar uygunsa ve sende istiyosan senin istemende çok önemli.ben başından beri normal istiyodum allah gönlüme göre verdi çok kolay bi normal doğum yaptım.bebeğimi ilk gören ben oldum o en güzel saf halini bu herşeye deyer cnm çekilen bütün sancılara, o an bütün acılar bitiyo bebeğinle birlikte sende yeniden doğuyosun ve meleğini karşında görüyosun hayatta bundan daha güzel bişey yoktur heralde pişmanlık aklıma hiççççççç gelmedi bidaha hamile kalırsam onuda kesinlikle normal doğum istiyorum.bu arada benim kızım 3700 gr 52 cm doğdu canım.sana ve tüm bekleyenlere kolay doğumlar diliyorum cnm.

Canım tickerında "annesinin minik kusu" yazıyor ya, sen değiştir onu ya.. sırnaşık şey

3700 doğmuş fıstıga, "minik kuş" mu denir yaa.. :nazar: :nazar: :nazar:

Maşallah denir! Annesinin "güneş"i denir, "ay"ı denir, tosunu bile denir yahu :roflol:

Ben senin kıza talibim anacım.. kaydirigubbakcemile

Gel beşik kerpelim a.s.

bende normal doğum yapanlardanım
korka korka da olsa normal doğuma karar vermiştim ve iyi ki de öyle doğurmuşum
ilk gece yanımda sadece eşim kaldı ve ben bebeğimin herşeyiyle ilgilenebildim
epidural normal doğumu şiddetle tavsiye ederim
tüm anneler dünyaya getirdiklerii mucizelerle süperlerrrrrrrr

annesinin güneş'i, "ay"ı,tosunu tombalağııııııı senin için yazdım cy2006cım:):))))
benim kızım senin oğlandan büyük ama olsun zengin olurlar:))))))))

annesinin güneş'i, "ay"ı,tosunu tombalağııııııı senin için yazdım cy2006cım:):))))
benim kızım senin oğlandan büyük ama olsun zengin olurlar:))))))))

Canımsın dünürüm.. a.s.

Evleri benden olsun.. :teytey: dugun hediyesi..

Hele bir dogurayım Allahın izni ile, tanıstıralım bizimkileri. sırnaşık şey

Piraye Hira ile Halil; yakıştı da valla. :1hug:

Sevgiler, selamlar..

Slm kızlar, ben 18 ağustosta normal doğumla kızıma kavustum.sonlara doğru ben de sezaryan mı yapsam acaba diye tırstım , normal doğumdan vazgececektim nerdeyse.Ama iyiki normal doğum yapmısım, o izlediğiniz görüntüler gercek olsa da siz zaten orayı görmüosunuz, epidural oldugu için acı bile hissetmiosunuz, sadece doktorunuz ıkın dediği zaman kuvvetlice ıkınmanız gerekiyor, bu normal doğumu neden böyle öcü gibi anlatıyorlar hiç anlamıyorum, Bana da ayyy sen normal doğum yapamazsın, söyle zor böyle zor dediler, inat ettim ben de normal doğurcam dedim, doğumdan sonra cok kızdım bana öyle diyenlere inanın hiç de abartıldıgı kadar zor değil, ve iyiki normal doğum yapmısım.Kızım ne sarılık oldu ne de sütüm gec geldi. Doğumhanede bebeğim doğdugunda sütüm coktan gelmişti bile :) Onun için hersey yolunda giderse normal doğum yapın, ama eger bebek veya sizin için bir risk söz konusuysa tabiki sezaryan olmanız gerekebilir. ama en doğalı tabiki normal doğum.

bana buradan istediğiniz herseyi sorabilirsiniz, epidural takılması, sancı aralıkları , dikişler vs.. elimden geldiği kadar yardımcı olmaya calısırım. öpüyorum hepinizi....

Slm kızlar, ben 18 ağustosta normal doğumla kızıma kavustum.sonlara doğru ben de sezaryan mı yapsam acaba diye tırstım , normal doğumdan vazgececektim nerdeyse.Ama iyiki normal doğum yapmısım, o izlediğiniz görüntüler gercek olsa da siz zaten orayı görmüosunuz, epidural oldugu için acı bile hissetmiosunuz, sadece doktorunuz ıkın dediği zaman kuvvetlice ıkınmanız gerekiyor, bu normal doğumu neden böyle öcü gibi anlatıyorlar hiç anlamıyorum, Bana da ayyy sen normal doğum yapamazsın, söyle zor böyle zor dediler, inat ettim ben de normal doğurcam dedim, doğumdan sonra cok kızdım bana öyle diyenlere inanın hiç de abartıldıgı kadar zor değil, ve iyiki normal doğum yapmısım.Kızım ne sarılık oldu ne de sütüm gec geldi. Doğumhanede bebeğim doğdugunda sütüm coktan gelmişti bile :) Onun için hersey yolunda giderse normal doğum yapın, ama eger bebek veya sizin için bir risk söz konusuysa tabiki sezaryan olmanız gerekebilir. ama en doğalı tabiki normal doğum.

bana buradan istediğiniz herseyi sorabilirsiniz, epidural takılması, sancı aralıkları , dikişler vs.. elimden geldiği kadar yardımcı olmaya calısırım. öpüyorum hepinizi....

berencim banada herkes normal doğum yapmak öle kolay deil hamile kalan herkes normal istyo ama acılar başlayınca sezeryan istiyoruz diye bağrıyolar yok şöyle kötü sancı dikişler acıyo falan diyorlardı ama bende inat ettim normal doğurdum tabi sadece inattan değil bende nornal olanın bizim için daha iyi olacağını düşündüm allahtan herşeyde yolunda gitti epiduralsiz rahat bir normal doğum yaptım.insanların normal olan bişey için neden bukadar birbirlerini korkuttuklarına anlam veremiyorum mesela doğuma giden birine allah bir avazda kurtarsın deniyor bu bile korku dolu bi cümle bence.kısacası ruhsal ve fiziksel olarak normal doğuma uygunsanız kesinlikle normal doğum...

a.s.ben de normal doğum yapan bir anneyim.suni sancı çektim ve gerçekten çok şiddetliydi.ama değer.yine hamile kalsam yine normal doğum yaparım.doğumhanede doğduğu andan itibaren hep birlikteydik kızımla.hatta gözümün önünde yıkayıp sardılar ve kucağıma verdiler:ecrin_bebek:5 dakika bile ayrı kalmadım ondan.dikişlerim çok ,hala acı çekiyorum.hatta hemoroidim de arttı doğum sırasında.ama anne olmak çok güzel.herşeye değer...:dance:

O kadar rahat ve sakin bir normal dogum gecirdimki,herkez benim kadar sansli olucaksa

hic düsünmeden normali tercih etsin derim.Tabi buna bagli olarak doktorunuz,size uygulanicak

rahatlatici yöntemleri filanda önceden ayarlamaniz gerekiyor.Ben ilk olarak aroma terapi masaji

yaptirdim,ardindanda epidural aldim.Hamileligimin 32.haftasindada yogaya yapmaya baslamistim.

tüm bunlari cok iyi bi sekilde idare edip bilincli olarak ve sakin bir tavirla bebegimin gelmesini bekledim.

insl.herkezin rahat sorunsuz bir dogumu olur.

çilekcim
adına cok sevindim. rahat bir doğum yapman gercekten cok güzel. ama sanırım yurt dışında yaşıyorsun. ve bütün bu uygulamalar türkiyede bir kac tane ciddi özel hastanede varsa vardır. bunun dışında ben devlet hastanesinde doğum yaptım. böyle anlattığın gibi masajlar falan sanki masal diyarından geliyormuş gibi kalıyor.
bilinçli olmak. evet herkesin kendini geliştirmesi, her türlü uygulamadan haberdar olması ve sartları dahilinde en uygun olanı secmesi doğru olan.
sartlarının geniş olması senin için ve bebişin için büyük sans. keske her bayan senin gibi doğum yapabilse..

Ben de bebeğimi epiduralli normal doğumla dünyaya getirdim. 3740 gr, 53 cm doğdu kızım. Biraz iri olduğu için 21 saat süren sancının ardından suni sancı ve vakumla doğabildi. Bebek bu kadar iri olmasaydı, doğum daha kolay olacaktı. O yüzden karar verirken bebeğin baş çevresi ve kilosunu da değerlendirmek lazım. Bu konuda doktorunun tavsiyelerine uymanı öneririm.

berencim banada herkes normal doğum yapmak öle kolay deil hamile kalan herkes normal istyo ama acılar başlayınca sezeryan istiyoruz diye bağrıyolar yok şöyle kötü sancı dikişler acıyo falan diyorlardı ama bende inat ettim normal doğurdum tabi sadece inattan değil bende nornal olanın bizim için daha iyi olacağını düşündüm allahtan herşeyde yolunda gitti epiduralsiz rahat bir normal doğum yaptım.insanların normal olan bişey için neden bukadar birbirlerini korkuttuklarına anlam veremiyorum mesela doğuma giden birine allah bir avazda kurtarsın deniyor bu bile korku dolu bi cümle bence.kısacası ruhsal ve fiziksel olarak normal doğuma uygunsanız kesinlikle normal doğum...

tabiki de normal doğum hiç acısız degil, tabiki sancı cekilecek, normal dogumda dogumdan önce,ama sezaryanda dadoğum sonrasında cekiosun o acıyı.epduralsiz yapabilirmiydim bilmiyorum ama kosullar elveriyorsa ben de kesinlikle normal derim :teytey:

Ya kızlar bu epiduralde ıkınma hissedilmiyormuş... Acısız ama riskli gbi...BERENİMİZ anlatır mısın biraz...

X