Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

canim bende senin gibi buharda pisiriyorum,sen sonra sulandiriyor musun yoksa oyle mi veriyon...birde pirincle kiyma da mi ekliyon

tencerenin dibine pirinçle kıymayı suyu koyuyorum az pişiriyorum onlar geç pişiyo diye sonra üstüne tel süzgüye sebzeleri koyuyorum. alttaki kıymanın buharıylada onlar pişiyo. sonra hepsini karıştırıyorum tel süzgüden geçiriyorum bulamaç gibi oluyor.

canim affina siginarak tekrardan soruyorum,kiyma verebiliyoruz yani..ben 1 yasindan sonra diye biliyordum..hani et suyu kemik suyu verebilirriz ama etin kendisi daha sonra degilmi...benim aklima takilan o...

!!!!! arkadaşlar 6.ayımızı doldurduk bu yüzden ek gıdalar başladık 2 gündür,yalnız aklıma bişey takıldı,dr. umuz kahvaltısnı 100 ml. bebek sütüne ( pınar ya da nestlenin) ki varmış bende yeni duydum ilk adım 6-12 ay sütü diye bunun içine yumurta sarısı,tuzsuz peynir,bebe bisküvisi ardından azıcık dut pekmezi verdirdi bu bebe sütlerinden kullanan var mı aranızda ??? merak içindeyim doğrusu

canım 100 cc kac tane cıcıbebe atıyorsun emrek ettım de sıvımı oluyo kahvaltı yoksa kaatımı

canım püre olarak hasladıgım sebzeleri süzüyorum sonra rondada püre haline getiriyorum az bişide muhalebi kıvamına gelene kadar sebzenin suyundan ekliyorum püre az bişi üstüne zeytinyag damlatıp yediriyorum

adasu bizim dr. çorbaya az tuz ve az zeytinyağı ekleyebilirisin dedi ama terddütteyim ekliyon mu sen canım ?

canım 100 cc kac tane cıcıbebe atıyorsun emrek ettım de sıvımı oluyo kahvaltı yoksa kaatımı

3-4 tane cici bebe canım ,ayrıca tuzsuz peynir ve yumurta sarısı (yumurta için hergün verirsen yarım iki günde bir verirsen tam verebilirsin dedi dr. ) bunlar olunca koyu oluyor kaşıkla veriyoruz

bugün doktorumuza gittik ve kahvaltılıklara baslayabiliriz dedi :icecream:
pekmez, tuzu alınmış peynir verebilirmişim bide yumurta sarısı azar azar hergün, 1 hafta sonunda 1 tane yumurta sarısını yiyebilirmiş cicibebede verebilirsin dedi kahvaltılık kasık mamalarınıda önerdi kızlar bakalım hayırlısıyla baslıycaz yeni mamalar tatmayacokacimcoook kilomuzda cok ii cıktı 8.100grm doktor cok güzel almış masallah diyip durdu :nazar::asigim:

sanırım ben baslıyorum ilk yeni tatlara peynir yumurta pekmez veren varmı kızlar aranızdafisfisfis

canım kahvaltıyı neyin içine hazırlıyosun ?? bize bebek sütü verdi dr. 100 ml. sen neye yapıyorsun merak ettim??

hidencim yarasın tosuncuğa yedikleri...

arzu cum çok büyük değil bir kahvaltı tabağı küçük servis tabağı kadar bişey...

6532bcoseoc9.jpg

w320.png

arkadaşlar cam rende migrosta 7 tl bilginize cokacimcoook :)))

canim affina siginarak tekrardan soruyorum,kiyma verebiliyoruz yani..ben 1 yasindan sonra diye biliyordum..hani et suyu kemik suyu verebilirriz ama etin kendisi daha sonra degilmi...benim aklima takilan o...

kafama takıldı mesajından sonra tekrar doktoru aradım, 6 aydan sonra verebilirsin dedi yalnız yağsız dana eti iki kere çekilecekmiş birer kaşık .(ben koyun yazmışım bir haftadır koyun veriyordum:KK43: koyun eti daha yağlı olduğundan sindirimi zor oluyormuş gerçi bi sindirim problemi yaşamdım ama yarın dana kıyması aldıracağım.
bu arada çok konuşulan cicibebeyide sordum çok işlemden geçtiği için pek önermiyoruz ama seviyorsa verebilirsin dedi bebek ekmeğinde daha az şeker olduğundan önce ekmeği dene dedi.ben bir yazıda okumuştu et suları değil et verin diye internetten onu bulabilirsem daha sonra yollarım doktora soramadım artık tam yemek vaktiydi.sevgiler

bugün tarhana çorbasını yaptım oğluşuma.bide patates ve havuç haşlayıp,blendırdan geçirdim.onuda tarhananın içine kattım.bide içine biraz ekmek doğradım.acayip beğendi benim yavru...
bide geçenlerde brokoli,patates,havuç haşlayıp blendırdan geçirdim.haşladığım suyun hepsini koymuyorum ben.o zaman çok cıvık oluyo.birazını koyuyorum.püre gibi değilde biraz kıvamlı çorba gibi oluyo o zaman.onuda çoks beğendi bıcırık.tavsiye ederim kızlar...

cansınsen ben bebek sütünü hiç duymamıştım.sanırım burdaki arkadaşlar arasında ilk sen kullanmaya başladın.e doktor vermiş yapacak bişey yok.ama emziriyorsan,senin sütün varsa bence ondan yap derim.

mayalihamur sagol canim...arastirip sormussun.....senin tarifide denecem..begencek mi bakalim...

ayerbacım bende denyeyim bakayım egeyede doktor supravit die iştah şurubu verdi iştahsızlığını söyledim bakalım inş açılır kuzumun iştahı eski iştahına döner...

kızlar sizin bebeişler brokoli yiyorlarmış maşallah...benimki kokusunu aldı mı kesinlikle yemiyor...
bugün haşlanmış balkabağını püre gibi ezdim,yoğurtla karıştırıp verdim onu da sevmedi...ooof yaa ben de sebzelerle sorun yaşıyorum yani...

cansınsen ben bebek sütünü hiç duymamıştım.sanırım burdaki arkadaşlar arasında ilk sen kullanmaya başladın.e doktor vermiş yapacak bişey yok.ama emziriyorsan,senin sütün varsa bence ondan yap derim.
ben de düne kadar duymamıştım dr. umuz verince aldım dün denedim ama tereddütteyim sonuçta bu da inek sütü,gerçi bebekler için 6-12 ay arası ama genede ne biliyim kararsızım.yok malesef canım çalışıyorum ve sütüm artık yok denecek kadar az :KK43: artık meyevesuyuna ya da ıhlamura yapıcaz bakalım ...

kızlar yoğurt makinesi kullananlara birşey soracağım
arzumun 6 tane kabı var ya
dayanıyor mu onlar 6 gün dolapta
günlük yedirmek gerekiyor ya bebişlere

ben hiç kullanmdım canım bilmiyorum ama ..ayrı ayrı olduğu için yoğurt bölünmediği için hemde taze olduğundan yani ev yapımı olduğundan bir sakıncası olma z bana göree..kendi düşüncem bişey bildiğimden söylemiyorumm..mantık kurdum sadece..

ayerbacım bende denyeyim bakayım egeyede doktor supravit die iştah şurubu verdi iştahsızlığını söyledim bakalım inş açılır kuzumun iştahı eski iştahına döner...
canım inşallah düzelir egenin iştahı.inşallah eski haline döner.biliyorum eminim çok üzülüyorsundur onu öyle iştahsız görünce ama böyle böyle büyüyecekler işte.ağzı var dili yok yavruların.kimbilir ne derdi vardır.düzelir canım inşallah.Allah dermansız dert vermesin...
bide kızlar çorba yaparken içine 1 patates koyuyorsanız 2havuç koyun.havuç tatlı olduğu için tadını daha güzel yapıyor.daha çok beğenirler.hemde vitaminli...
ben bugün et haşladım.düdüklünün için patates ve havuçta koymuştum.yani sırf et suyu ile içti çorbasını.inanmazsınız 1,5 kase içti.daha versem içecekti.çatlayacak diye korktum.

Son düzenleme:
X