Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

kreeftcim ben de işe yaradı demek ki mama rahatsız ediyormuş. Bağırsak haraketlerini değiştiriyor ve buna hazır değil herhalde. 2 gecedir sadece emzirip yatırıyorum en son öğlen ek gıda (çorba bazen ö.sonra meyve) veriyorum, 2 gecedir iyi uyudu bakalım bugün nasıl olacak. Gemiş olsun, grip mi?

canim benimde ise yaradi,oyle kivraniyordu uyandigi zaman bir daha uyumasi zor oluyordu..simdi son 3 gun emzirerek yatirdim,yine de kalkti emmek icin ama gazi olmadi,emip uyudu hemen...benimki bebekliginden beri hep kalkiyor o huyunu degistiremedim,doktor bunun icin aglasada emzirme kendi uyusun demisti,ama ben kiyip yapamadim..o yuzden boyle devam ediyoruz uykusuz gecelere..ama sancilari mamadan oluyorsa en azindan buna cozum bulduk...
grip degilde canim,soguk alginligi oldu sanirim,burnu akiyor sadece..sagol..bebislerimiz gazdan kurtuldu bu arada...
arzu cum sen denedin mi ela ya gece almamayi ...

çok iyi oldu gerçekten bu gece de 3 kere kalktı ama biraz sütüm azdı dün suyumu ihmal etmişim acıktığı için uyandı ondan önceki 2 gece 2 defa uyandı.
Kızım da bir ara her saat başı uyanıyordu, ben de kıyamam ağlatmaya ama aç olmadığını düşünüyorsam emzirmiyorum. Örneğin 8'de yattı 9 kalktı babası ya da ben yeniden uyutuyoruz. Her emzirme arasında 3 saat geçmezse emzirmiyorum alışkanlık yapıyor kalkıyorlar. Belki bu şekilde yaparsan bakarki meme yok vazgeçer uyanmaktan.
Neydi o gaz, gerçekten ben de çok zor uyutuyordum onu uyutana kadar uyukum kaçıyordu, şimdi sadece acıkınca uyanıp emip uyuyor, eski günlere döndük.
En iyisi sadece emzirelim, başa belaymış ek gıdalar rahatsız etti çocukları. :sm_cool:

Son düzenleme:
melis kreft merve de aynısı ama ek gıdaya geçmeden önce de böyleydi genel olarak hep gaz sıkıntısı oluyo, bağırsakları hala tam çalışmıyo sabaha doğru sanırım gazını çıkartıyo rahatlıyo o zamana dek çok sık kalkıyo yalancı memeye de kanmıyo illa emecek doğduğundan beri her ağlamaya meme verince çocuk alıştı yanlış yapmışım ...:KK43: akşam muhallebisini ben de vermim bakalım bu gece uyuyacak mı bol su içim de sütüm olsun bari sütüm de çok değil sanki sol göğsüm iyice küçüldü özellikle inş. aç kalmaz yarın yazarım sonucu..

melis kreft merve de aynısı ama ek gıdaya geçmeden önce de böyleydi genel olarak hep gaz sıkıntısı oluyo, bağırsakları hala tam çalışmıyo sabaha doğru sanırım gazını çıkartıyo rahatlıyo o zamana dek çok sık kalkıyo yalancı memeye de kanmıyo illa emecek doğduğundan beri her ağlamaya meme verince çocuk alıştı yanlış yapmışım ...:KK43: akşam muhallebisini ben de vermim bakalım bu gece uyuyacak mı bol su içim de sütüm olsun bari sütüm de çok değil sanki sol göğsüm iyice küçüldü özellikle inş. aç kalmaz yarın yazarım sonucu..

canım benim kızım da çok gazlıydı gazlı bebekler de ek gıdaya geçmek daha zor oluyor galiba. Ben de sen de her uyanışında emzirmemeye çalış, eşim kalkabiliyorsa o kalksın bazı uyanmalarına vazgeçer zamanla sanırım. Bol su, rezene çayı, süt iç artar herhalde. Benim de az olduğu zamanlar 3 lt sıvı alıyorum fışkırıyor yeniden.

melis cim sagol...zamaninda doktorda demisti bana kalksa bile emzirmeyi alistirma..gece bebekler emmeye alisirsa oyle devam eder diye..bende kiyamadim ve alisti sonuc olarak.benim hatam da var..ama kiyamiyon kucuk acsa doyurmak istiyorsun... bende 3 saati deniyim bu sefer..insallah duzene girer...

ben gece uyumadan sütlü pirinç unu yediriyorum..
yarım saat falan oyalıyorum iyice gazı çıksın dıye
ondan sonra uyutuyorum..çok az kalkıyo gece
gece her kalktıgındada emzirmiyorum
yaa yatagında yada ayagımda sallayıp uyutuyorum
uyuyo aç olsa kendini sallatmıyo ağlıyo zaten

benim kuzum bu aralar sebza yemek istemiyor
ne yapacam ben
hep tatlı seyler yemek istiyor

3 gündür kabız gece çok kalktı yine... kabızlık da yeni çıktı kayısı suyu yaptım inş. işe yarar..

1 tatlı kaşığı zeytinyağı vermeni öneririm! işe yarayacağını umarım:ecrin_bebek:

cnm sebze çorbasına katıyorum her gün diye ayrıyeten vermedim.. kayısı suyunu da içmedi dün akşam da içiremediydim pekmezle tatlandırdım yok sevmedi .. birazdan elma püresi yapıcam yoğurt mayaladım akşam üzeri de yoğurt yedirim bakim bağırsakları çalışsın zorlanıyo katı yapıyo ağlıyo.. senağlama

canim ben kaynamis suya 4-5 kuru kayisi atiyorum.biraz pistikten sonra,onlari et dovecegi var onunla macun gibi yapip,sabah ac karnina veriyorum,,,1-2 cay kasigi ile..agzinda emerek yutuyor rahatlikla...

canim ben kaynamis suya 4-5 kuru kayisi atiyorum.biraz pistikten sonra,onlari et dovecegi var onunla macun gibi yapip,sabah ac karnina veriyorum,,,1-2 cay kasigi ile..agzinda emerek yutuyor rahatlikla...

ben de kuru kayısı kaynattım suyunu içirmeye çalıştım beğenmedi posasıyla ezim bir de öyle denim saol cnm..

bencede canim bir dene, seker gibi sevebilir hatta...sonra bizede yaz ,yedigini yada yemedigini...

benim kızda bi kabız bi ishal anlamadım valla.sabah uyku tulumunu bi çıkardım nerdeyse kafasına kadar çıkmış kakası.iki gün öncede kabızdı.bi kıvamı tutturamadı kızımsırnaşık şey

X