Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

canım kahvaltıya başlicaz demişsin.ne vericeksin ilk olarak doktorun bişey söyledimi?

anam nolmus burda bakin sakin tartismayin ha sizleri cok seviyorum ben
ben daha baslamadim ay bu ay bakalim baslicaz ama once doktor hanim ne dicek Merve hanima ondan sonra baslayabiliriz dedi insallah liste falan verir bi seyler soyler bakalim

anam nolmus burda bakin sakin tartismayin ha sizleri cok seviyorum ben
ben daha baslamadim ay bu ay bakalim baslicaz ama once doktor hanim ne dicek Merve hanima ondan sonra baslayabiliriz dedi insallah liste falan verir bi seyler soyler bakalim

topik yıkıldı senin haberin yok:roflol:

canım kahvaltıya başlicaz demişsin.ne vericeksin ilk olarak doktorun bişey söyledimi?

canım yumurta sarısı peynir falan dedi bu ay gidicez işte neler verebilirim onun listesini vericek bakalım cokacimcoook

yumurta alerji sorunu etmiyordu demi canim ? bi yerde okumustum fransiz bi yerde tabi orda oyle yaziyordu
ay ben yumurtayi yediririm insallah bi sey olmaz

canım gece için mama vereceksen tahıllı gece mamalarını tercih etmeni öneririm.

canim ya burda oyle tahilli yok...gece mamasi sadece 6 aydan baslayan var..turk marketlerinde var mi onuda bilmiyorum...olmazsa 1 ay pirinc unuyla devam edicem..1 ay sonra gece mamasina gecerim artik...kendimizin yapabilecegi,sizin bildiginiz gece mamasi var mi kizlar....

canim ya burda oyle tahilli yok...gece mamasi sadece 6 aydan baslayan var..turk marketlerinde var mi onuda bilmiyorum...olmazsa 1 ay pirinc unuyla devam edicem..1 ay sonra gece mamasina gecerim artik...kendimizin yapabilecegi,sizin bildiginiz gece mamasi var mi kizlar....

Kreeftcim ben pirinç unu aldım yanlız bebekler için olanı var ondan al ben once bilememişim normalını almıstım sonra ogrendim.Uyumadan evvel 1 yemek kasıgı pirinc ununu hafif ocakta ceviriyorum 1 su bardagı su 1 tatlı kasıgı seker bayıla bayıla yiyor bu benim doktorun listesindeydi.
Bu arada pastorize sutle beceremedim yogurt yapmayı..:roflol:
Sutum cok azalmıstı demiştim ya humanayı 2 aydır falan bırakmıstım dun 3 bardak humana aksam 1 tabak bulgur yanında 1 bas kuru sogan yemiştim inanır mısınız sanki ilk sutum geldiğindeki gibi gogsum sızlaya sızlaya sisti balon gibi gece bol bol emzirdim 100 ml de dondurucuya attım:teytey: tabi bugun yine eskiye dondu ya hergun oyle mi yesem neCADIARZU
Corumluu abartma kız cadıı ama ben de seni cook seviyoruum:1hug:

canım pirinçunuda verebilirsin.6 aylık olduktan sonra tahıllılardan verirsin istersen.

gamzecim sen hangi pirinçununu kullanıyosun.bebekler için olanı sadece suyla pişiriliyo çünkü.devam sütlü ve şekerli oluyor.ayrıca vitamin ve mineral ilaveli oluyor.

yumurta alerji sorunu etmiyordu demi canim ? bi yerde okumustum fransiz bi yerde tabi orda oyle yaziyordu
ay ben yumurtayi yediririm insallah bi sey olmaz

canım yumurtanın beyazı alerji yapıyor.sarısından 1/8 i kadar başlanıp giderek arttırılıyor.

ben pirinç unu kullanmadım ogluma direk kaşık maması verdim yatarken bebelac kullandım sadece onu istedi bebeklerinde agzının tadı var valla her şeyi istemiyorlar

gamzecim sen hangi pirinçununu kullanıyosun.bebekler için olanı sadece suyla pişiriliyo çünkü.devam sütlü ve şekerli oluyor.ayrıca vitamin ve mineral ilaveli oluyor.

Walla BASAK markası 7 vitaminli demir ilaveli 4.aydan itibaren ek besin yazıyo.Suyla yapıyorum ben.
az once patates havuc ve brokoli corbası yaptım bu sefer içti kabak koyunca içmiyor ogrendim kucukbey

benimkide brokoli sevmedi kabagı seviyo

Kreeftcim ben pirinç unu aldım yanlız bebekler için olanı var ondan al ben once bilememişim normalını almıstım sonra ogrendim.Uyumadan evvel 1 yemek kasıgı pirinc ununu hafif ocakta ceviriyorum 1 su bardagı su 1 tatlı kasıgı seker bayıla bayıla yiyor bu benim doktorun listesindeydi.
Sutum cok azalmıstı demiştim ya humanayı 2 aydır falan bırakmıstım dun 3 bardak humana aksam 1 tabak bulgur yanında 1 bas kuru sogan yemiştim inanır mısınız sanki ilk sutum geldiğindeki gibi gogsum sızlaya sızlaya sisti balon gibi gece bol bol emzirdim 100 ml de dondurucuya attım:teytey: tabi bugun yine eskiye dondu ya hergun oyle mi yesem neCADIARZU

bende senin dedigin gibi bebekler icin ozelliyle yaptim..yanliz ben su yerine elmanin suyunu cikartip onunla yaptim,seker koymamak icin,istersen sende bi dene...bana gore guzelde,yusuf pek begenmedi...
yogurtu bende denemedim daha...
humana dedigin sey ne ben bilmiyom onu..bunlari yemek yapipmi yiyon ..

ay bende brokoli karnıbaharı falan gaz yapar diye vermeye korkuyorum kabakla yapıyordum hep artık yapmaz herhalde gazz bende yapayım bari...

ben karnıbaharla denedim hiç beğenmemişti.kabaklısını sevmişti.brokoli ile hiç yapmadım.yarın onu deneyim.bakalım beğenecekmi kereta...

bende bugün öglen muhalebi verdim az öncede minik suluklarda meyve suyunu içti elma kayısı sebze corbası yapmadım yogurt vermedim emziriyorum bugün senin yazını okuyuncada gece lazım olucagını düşündügüm için hemen bol soganlı bi bulgur pilavı yaptım süttüm gece bol olsun diye :1closedeyes:

humana ne adasu merak ettim ya

anne sütünü artıran cay canım a.s

humana%20stil%20tea.jpg

X