Ek Gıdalar Bebeklerin Sevdigi Tarifler..

havuç alerji yaparmı 2 sefer verdim verdigim gün yanakları çok kızardı sonra geçti ne yapsam havuç suyu vermicekmiyim gidince doktora soruyum bari

havuç yanaklara alerji yaparmı bilmiyorumda fazlası vücuda renk verir aynen havuç sarısı gibi avuç içleri parmaklarr sararırr...doktora sor bence fazlasını zaten renk olarak çişleriyle atıyorlarr...başka türlü bir sakıncası olmaması lazım ..ilk elma havuç armutla ek gıdaya başlıyorsun ..sakıncası olsa başlatmazlar sanırımm..

kızlar ben sureklı sebze corbası verıyorum baska hangı corbaları verebılırım.netten baktım ama pek bı sey bulamadım.meyvelerden ne verıyorsunuz ve ne kadar verıyorsunuz

kanaycım ben meyve ne varsa vermeye calışıyorum en cok elma manalinayı cok seviyor 1 elma 2 kücük mandalina cam rendede rendeleyip mandalinayıda limon sıkıcagında sıkıp veriyorum bunun içine armut ekliyorum bazen bazen muz cok az nar bugün tatlı portakal alım suluguna koyucam elma suyuyla vermeyi üşünyorum c vitamini alsın ailecek gripiz cünkü valla aklıma gelen meyveler bu kadar benim kız mandalina delisi cok seviyo a.s muzu cok fazla verme kabız yapabilir..
sadece sebze corbasımı veriyosun sen muhalebi yogurt vermiyomusun?

adasucugum tesekkurler canım.oncelıkle cok gecmıs olsun.doktorumuz ek gıdaya gecın dedı.artık zamanıymıs.annemlere soruyorum bıze bebekken ne verdınız dıye bız neyıyorsak onu verıyordum dıyor.tabıkı ben oyle yapamam.yanı bu konuda acemıyım.sabah yarım elma veya yarım armut can rendede rendeleyıp verıyorum.bunu yarım yerıne bır yapmalımıyım yoksa fazla mı olur.oglen sebze corbası yarım kase.aksam ıkı yemek kasıgı yogurt.yatmadan muhallebı vereyım dıyorum fakat kızım sevmedı yemıyor.fakat kızım hala aynı mıktarda sut ıcıyor anlamadım.bunlar tok tutmaz mı.portakal veya mandalına gaz yapmaz mı.bız gazdan cok cektık korkuyorum.

bebeğim bugünlerde çok bağırıyodu doktora gittik kilo almamış.sütüme baktım çok azalmış ek bişeyler vermemizi söyledi doktorumuz ama bebeğim biberon emmeyi bilmiyo.kaşık mamalarından veriyorum tarhana çorbası veriyorum birde elma suyu veriyorum cicibebeyi suda ezip veriyorum ama genede beni emmek istiyo çok üzgünüm çok

ben daha cicibebe vermiyorum doktorum vermedi ama vermek istyorum tarhana çorbasınıda vermek istiyorum faydalı çünkü sebzeler var içinde çarş. gitiğimizde sorucm doktoruma verebilirmiyim die...

cicibebe az vermemi söyledi boş kilo yapar dedi tarhana çorbası için çok faydalı dedi az ver dedi ama ben veriyorum çünkü sütüm gitti bebeğime neler verebilirim başka mesela 1gün içerisinde siz neler veriyosunuz nekadar veriosunuz bana tam olarak yazabilirmisiniz

terbiyeli sebze corbası kıymalı mercimekli yapmıştım bugün begendi benim prenses
öglen tarhanaya burun kıvırmıştı

iyi akşamlar bayanlar.ben daha benimkini hiç ek gıda vermiyorum.ne meyve nede çorba.ama bir görseniz bizi yemek yerken görünce hemen yalanmaya başlıyor obur şey bende dayanamayıp ağzına küçüküç değdiriyorum.bu sefer daha fazla istiyor.ne yapacağımı bilemiyorum vermelimiyim birşeyler artık vermemelimiyim.bu arada benim oğluşum bugün tam 5 ay 1 günlük.

bosnike ver canımm tam şimdi dilini kullanma zamanları doyumluk değil tadımlık ver şimdilik..5-6 kaşık elma rendesi olabilir..

Ben yarın deniyeceğim inşallah elma sever annesi hiç sevmez ona hamileyken hiç yiyememiştim elmayı görmeyi bile istemiyordum.bakalım benim tontiş ne yapacak.

benimki elma şeftali püresi,elma suyu,karnıbahar patates havuç çorbası,milupa elmalı muhallebiyi bayıla bayıla yiyor.ama milupa sütlaç aldım sakın almayın rezalet bir kokusu ve tadı var.barış tükürdü ağladı tadına bir baktım bende ağlayacaktım nerdeyse :)))))

kizlar benim oglan patatesi hasliyorum ve icine coook az (cay kasigi) pekmez kooyuyorum hoplete hoplete yiyoo :)

bayanlar selam...lidyam sadece anne sutu iciyor. daha dun ilk defa 5-6 cay kasigi rendeledigim elmanin suyunu verdim. bugun ishal olmus. acaba icirdigim elma suyu ile alakasi var. tecrubeli annecikler nolur aydinlatin...optum

sanmam canımm elma rendeleyip bende veriyorum alışkın olmadığı için benimkide emer gibisuyunu içiyor ancak...diş çıkartıyor olabilir..benimkidee diş çıkaracak sanırımm..anne sütü zaten veriyorsan kakası çok kıvamlı olmaması lazım..benimki hep ishal ibi yapıyor zaten..

TÜm Temmuz Anneleri Günaydın.Bende Oğluma Bugün Elma Suyu Vermek İstiyorum.Şimdi Bende Cam Rende Yok Blendırdan Geçirsem Elmayı Olurmu.Ama Blendırdan Ne Kadarda Geçirsem Bİraz Posası Olur Onu Vermemde Bİr Sakınca Varmıdır.Beni Bilgilendirirseniz Sevinirim.

canım cam rendenin amacı vitamin öldürmemek...sen şimdilik blendırdan geçir zaten posası çıkınca suyuda çıkıyorr fazla içemeyeceği içinn bir iki kaşık sana yeterlii posalarını tabağın kenarına topla suyu akıyor yeterincee..bende çok az posalı veriyorum suyuyla birlikte dili alışsın diyee...daha sonra alışınca çok yiyorlar...kızım elma rendesi yemeden uyumazdı meselaa..onu yer rahatlar uyurdu..

Son düzenleme:
benimki elma şeftali püresi,elma suyu,karnıbahar patates havuç çorbası,milupa elmalı muhallebiyi bayıla bayıla yiyor.ama milupa sütlaç aldım sakın almayın rezalet bir kokusu ve tadı var.barış tükürdü ağladı tadına bir baktım bende ağlayacaktım nerdeyse :)))))

canım her bebek sevecek diye bişi yokki bizde ilk sütlac aldıgımızda pek sevmedik hatta yarısını attım ne bicim şey diye 2.cisini bitirdik 3.sünüde yedik yani alıştı tadına başta tuhaf gelmişti banada öyle sonraki tatıgımda ilk aldıgım gibi degildi tadı alıştık sanırım seviyoruz şimdiicokacimcoook

X