Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesine İyi Gelecek Bilimsel Araştırmalar,Doktor Tavsiyeleri,Haberler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
nevrosky canim senin yazdigin evicap 400 olmasimi lazim burdan alsak e vitamini olmazmi selenyum tabletide alsinmi doktor hicbirsey önermedi 10 yildir ne yapacagimizi bilmiyoruz

nevrosky canim senin yazdigin evicap 400 olmasimi lazim burdan alsak e vitamini olmazmi selenyum tabletide alsinmi doktor hicbirsey önermedi 10 yildir ne yapacagimizi bilmiyoruz

Canım olur , başka e vitamini kullansın. Selenyum da morfolojiye iyi geliyor. Yani ben görmedim ama öyle diyorlar. Bünyeden bünyeye değişiyor.

çinko özelliği bulunan meyveler ve sebzeler hakkında bilgisi olan varmı ?

çinko özelliği bulunan meyveler ve sebzeler hakkında bilgisi olan varmı ?

ÇİNKO

Bir çok besinde fazlasıyla bulunan çinko minerali bağışıklık sisteminde anahtar rolü oynar, zinde yapar, verimli yapar. Akyuvarların, antikorların oluşmasında payı vardır. Bağışıklık sisteminin bu askerleri bizi hastalığa neden olan virüslerden koruduğu gibi zehirli maddeleri de zehirsiz hale getirmede yardımcı olur.

Bağışıklık sisteminin düzenli çalışabilmesi için vücutta bol miktarda çinko bulunması gerekiyor. Yaraların iyileşmesi, görme duyusunun güçlenmesi diyabet hastalığı, böbrek hastaları, çinko eksikliği tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Çinko eksikliği sizi enfeksiyon hastalıklarına karşı savunmasız bırakır. Ayrıca tat ve koku duyularını da zayıflatır. Kırmızı et, karaciğer yumurta, deniz ürünleri, fasulye, bezelye ve fındık bol miktarda çinko içerir.

ÇİNKO NELER YAPAR?

Hastalığın kol gezdiği kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı çok etkilidir. Çünkü bakterilere ve virüslere karşı savaş açar ve sonuçta bu hastalıklara karşı çok zayıf olan kişilerde bu tehlikeyi azaltır. Akneye karşı da çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar. Fakat çinkonun yararları bununla bitmiyor. Hücre yenilenmesinde payı olduğu için cildi de güzelleştirir. El tırnaklarını sertleştirir ve saçı kuvvetlendirir, nörodermitisi ve uçukları hafifletir. Adet görme ağrılarını hafifletmesini, kısırlığa karşı etkili olmasını da diğer özellikleri arasında sayabiliriz. Ve amalgam gibi ağır metalleri de vücuttan atar.

ÇİNKOYA NE KADAR İHTİYACIMIZ VAR?

Çinkoya olan ihtiyacımız bir çok faktöre bağlıdır. Çocukların ve gençlerin yetişkinlere oranla daha az ihtiyacı vardır. Hastaların sağlıklı kişilerden daha fazla ihtiyacı vardır. Stresli tiplerin de sakin kişilere oranla ihtiyaçları daha fazladır. Alman Beslenme Cemiyeti yetişkinler için günde 15 mg öneriyor. Çinko kürü yapmak isteyen üç ay boyunca günde 20-30 mg almalıdır. Prensip olarak ise kadınların çinkoya olan ihtiyacı erkeklerden daha fazla değildir. Gebe ve emziren annelerin ihtiyacı biraz daha fazla olabilir. Çocuklarda çinko azlığı gelişme ve büyüme bozukluğuna yol açabilir.

DENGELİ BESLENME YETERLİ Mİ?

Her zaman yeterli değildir. Çinkonun barsak yoluyla alınması herkes için farklıdır. Besinlerin bileşimi de bunda önemli bir rol oynar. Vücut çinkoyu bol proteinli hayvansal ürünlerden aldığında bol lifli bitkisel yiyeceklerden aldığından daha iyi değerlendirir. Bu nedenle vejeteryenler genellikle vücutlarındaki çinko azlığından şikayetçidirler. Sporcular ve şeker hastaları için de aynı şey geçerlidir.

ÇİNKO AZLIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Özellikle enfeksiyonlara karşı zayıf olma çinko azlığının en önemli belirtisidir. Bunun dışında çocuklarda öğrenme yeteneğinin sınırlı olması, büyümedeki aksaklıklar, saç dökülmesi, kısırlık, soğuk eller ve ayaklar, koklama ve tat alma duygusunun sınırlı olması, tırnaklarda beyaz lekeler de çinko azlığının diğer belirtileridir.

ÇİNKO EN FAZLA NELERDE VAR? (100 gramda)

İstiridye 7 mg ..Peynir 2-4 mg .. Sığır eti 5 mg .. Sütsüz çikolata 2 mg .. Kuru fasulye 3 mg ..Yumurta 1.5 mg .. Mısır 2.5 mg ..Brüksel lahanası 1 mg.. Karides 2.3 mg .. Brokoli 1 mg..

Arkadaslar bizde sayiyi 3 ay sonunda 1 milyondan 21 milyona cikardik morfoloji ve hareketlilikde ciddi anlamda duzelme oldu Bunun icin 3 ay boyunca keciboynuzu kuru icinde cinko olan karisik bi vitamin bioselenli maca tablet L-Karnityna ve her sabah kahvaltidan once ginseng cay kullandik Simdi 6 aya tamamlayip tekrar test yaptiricaz

Nevrosky canım,

Bir sürü emek vermişsin. Sana çok teşekkür ediyoruz bütün bunlar için. Benim de herşeyim normal çıktı. Ama, eşimde sorun varmış. Duyunca çok üzüldüm tabii, çünkü hiç beklemiyordum. Haftaya eşimin muayeneye gitmesi gerekiyor. Ne zormuş bu işler ya. Allah hepimize sabır versin ve ve emeklerimizi boşa çıkarmasın.

Nevrosky canım,

Bir sürü emek vermişsin. Sana çok teşekkür ediyoruz bütün bunlar için. Benim de herşeyim normal çıktı. Ama, eşimde sorun varmış. Duyunca çok üzüldüm tabii, çünkü hiç beklemiyordum. Haftaya eşimin muayeneye gitmesi gerekiyor. Ne zormuş bu işler ya. Allah hepimize sabır versin ve ve emeklerimizi boşa çıkarmasın.

Canım tam olarak sorun neymiş?

Arkadaslar bizde sayiyi 3 ay sonunda 1 milyondan 21 milyona cikardik morfoloji ve hareketlilikde ciddi anlamda duzelme oldu Bunun icin 3 ay boyunca keciboynuzu kuru icinde cinko olan karisik bi vitamin bioselenli maca tablet L-Karnityna ve her sabah kahvaltidan once ginseng cay kullandik Simdi 6 aya tamamlayip tekrar test yaptiricaz

merhabalar arkadaşlar
bizde 1,5 yıldır bebiş istiyoruz normal yolla denedik olmadı geçen ay drum yumurta takibi yaptı sonuç alamadık cuma tekrar gittik benden hsg istedi eşimde bundan 1 ay önce sprm tahlili yaptırdı değerlerde sprm sayısı 14 milyon morfoloji %4 çıktı ileri hareketlilik %29 yavaş hareketli %14 çıktmıştı dr cuma tekrar eşimden test isteyince dün yine yaptırdık bu arada 1 aydır ben eşime keçiboynuzu ve havuç kürü uyguladım ileri hareketli %29 dan %43 e yükselmiş 1 ve 2 saatte total hareketlilik inanılmaz yükselmiş ama maalesef sayımız 7 milyona düşmüş bu nedenle morfolijik değere bakılmamış sonrasında ürolog eşimden dopler istemiş dopler sonucunda solda varikosel çıkmış ama dr bu spermlerinizi çok etkilemez varikosel başlangıcı demiş yarın gidip hormon testleri yapılacak.
benim anlamadığım sayının kürler sonucunda neden düşmüş olduğu?? sizlerde de böyle şeyler oluyormu?? hemen varikosel yüünden eşimin ameliyat olmasını istemiyoruz.
birde bu çinko haplarını nereden temin ediyorsunuz e vitamininin adını öğrenebilirmiyim?? tüm eczanelerde varmıdır??

Biz sadece cinko kullanmiyoruz icinde cinko olan karisik bi vitamin ama tek cinko haplarida eczanelerde var. Bu arada esimede varikosel var ameliyat sart demislerdi dayanamadik yine test yaptirdik ve sayi 31 milyona cikmis simdi doktor normal deneyin biraz dedi.

Canım bir sürü vitamini birarada içmesini istemiyorsan. Sperm sayısını ve hareketliliğini arttıran vitaminler A vitamini, C Vitamini E Vitamini, Çinko ve Selenyum. ACE PLUS Selenyum diye bir vitamin var. En azından bunda 4 vitamin mevcut. Çinko için ekstra bir vitamin aldım ben. Birde Solgar dan L-arginine diye bir vitamın var onu aldım. Bununda sperm sayısını arttırdığı ve spermlerin canlı hareketli olmasını sağladığı söyleniyor. GNC ye baktım ordada bütün bu gerekli vitaminleri, L-arginine yi, Kore Ginsengini içinde barındıran bir vitamin olduğunu gördüm. ıçindeki bütün vitaminler sperm kalitesini, sayısı arttırmaya yönelik vitaminler. Şuan aldığım vitaminler bittikten sonra onu alabilirim. Adı Men's Arginmax. Herkes şu keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor 3 gün içti benimki tadı kötü dedi artık içermi içmezmi bilmiyorum. Hatta vitaminler için ne gerek var gibi şeyler söyledi? Hepsini kendi elimle satın alıyorum, hazırlıyorum önüne götürüp ağzına kadar veriyorum ama yine memnun edemiyorum. Bolca Fındık, fıstık, ceviz, ayçekirdeği, kuru üzüm, arı sütü, polen balla karışımı, keçiboynuzu pekmezi, bal, çilek, domates yani bu tarz sağlıklı besinlerle beslenmenin iyi geleceğini düşünüyorum ben.

Canım bir sürü vitamini birarada içmesini istemiyorsan. Sperm sayısını ve hareketliliğini arttıran vitaminler A vitamini, C Vitamini E Vitamini, Çinko ve Selenyum. ACE PLUS Selenyum diye bir vitamin var. En azından bunda 4 vitamin mevcut. Çinko için ekstra bir vitamin aldım ben. Birde Solgar dan L-arginine diye bir vitamın var onu aldım. Bununda sperm sayısını arttırdığı ve spermlerin canlı hareketli olmasını sağladığı söyleniyor. GNC ye baktım ordada bütün bu gerekli vitaminleri, L-arginine yi, Kore Ginsengini içinde barındıran bir vitamin olduğunu gördüm. İçindeki bütün vitaminler sperm kalitesini, sayısı arttırmaya yönelik vitaminler. Şuan aldığım vitaminler bittikten sonra onu alabilirim. Adı Men's Arginmax. Herkes şu keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor 3 gün içti benimki tadı kötü dedi artık içermi içmezmi bilmiyorum. Hatta vitaminler için ne gerek var gibi şeyler söyledi? Hepsini kendi elimle satın alıyorum, hazırlıyorum önüne götürüp ağzına kadar veriyorum ama yine memnun edemiyorum. Bolca Fındık, fıstık, ceviz, ayçekirdeği, kuru üzüm, arı sütü, polen balla karışımı, keçiboynuzu pekmezi, bal, çilek, domates yani bu tarz sağlıklı besinlerle beslenmenin iyi geleceğini düşünüyorum ben.

Arkadaşlar çok güzel bilgiler vermişsiniz. Emeklerinize sağlık.Ama benim eşimde hiç sperm çıkmadı. Nisanda doktora gidicez.Micro tese olup olmayacağına karar verecek. Çinko veya E vitamini içeren eczanelerde satılan vitaminlerden alıp kullansak faydası olur mu? Ayrıca bazı forumlarda keçi boynuzunun hormon değerlerini etkilediğini gördüm. O yüzden eşime kullanmamasını söyledim. Ne yapsak bilmiyorum:Umarım herkes için hayırlısı olur

Merhaba bilgiler için teşekkürler.Benim eşimde de sperm azlığı var.3,5 milyondan 1,5 milyona düştü tedavi sırasında 1 yılda.Birinci tüp bebek denememz başaırsız oldu.Eşim içki sigara kullanmıyor.Sağlığına çok dikkat eder.Kendisine iyi bakar.Masa başında çalışıyor.Neden az çıkıyor anlayamıyoruz.Hiçbir ilaç kür kullanmadık.Şimdi 2. deneme için ızmir de merkez arıyoruz.bu kürler vitaminler 1,5 milyon spermi de artırır mı?Normal yoldan gebelik sağlayacak kadar çok artar mı?

Arkadaşlar çok güzel bilgiler vermişsiniz. Emeklerinize sağlık.Ama benim eşimde hiç sperm çıkmadı. Nisanda doktora gidicez.Micro tese olup olmayacağına karar verecek. Çinko veya E vitamini içeren eczanelerde satılan vitaminlerden alıp kullansak faydası olur mu? Ayrıca bazı forumlarda keçi boynuzunun hormon değerlerini etkilediğini gördüm. O yüzden eşime kullanmamasını söyledim. Ne yapsak bilmiyorum:Umarım herkes için hayırlısı olur

Merhaba bilgiler için teşekkürler.Benim eşimde de sperm azlığı var.3,5 milyondan 1,5 milyona düştü tedavi sırasında 1 yılda.Birinci tüp bebek denememz başaırsız oldu.Eşim içki sigara kullanmıyor.Sağlığına çok dikkat eder.Kendisine iyi bakar.Masa başında çalışıyor.Neden az çıkıyor anlayamıyoruz.Hiçbir ilaç kür kullanmadık.Şimdi 2. deneme için İzmir de merkez arıyoruz.bu kürler vitaminler 1,5 milyon spermi de artırır mı?Normal yoldan gebelik sağlayacak kadar çok artar mı?

Arkadaşlar bunların yararlı geldiği çeşitli araştırmalar sonrasında ortaya çıkmış , ürologlar da öneriyor. Ancak herkesin bünyesi ve sorun kaynağı farklı olduğu için artı yönde gelişme garanti edilemez. İnşallah şifa bulur eşleriniz. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Merhaba bilgiler için teşekkürler.Benim eşimde de sperm azlığı var.3,5 milyondan 1,5 milyona düştü tedavi sırasında 1 yılda.Birinci tüp bebek denememz başaırsız oldu.Eşim içki sigara kullanmıyor.Sağlığına çok dikkat eder.Kendisine iyi bakar.Masa başında çalışıyor.Neden az çıkıyor anlayamıyoruz.Hiçbir ilaç kür kullanmadık.Şimdi 2. deneme için İzmir de merkez arıyoruz.bu kürler vitaminler 1,5 milyon spermi de artırır mı?Normal yoldan gebelik sağlayacak kadar çok artar mı?

Bence her turlu testi yaptirip ondan sonra bu tur seyler kullanmak gerekli ki tedavi oluyorsaniz zaten esinize yapilmistir Mesela bizim durumumuzda esimin genetik testleri filan yapildi bi sorun cikmadi ama sayi 1 milyona kadar dusmustu bi kac doktora gittik biri varikosel var ameliyat sart dedi digeri tek sans tup bebek dedi hatta varikosel yok diyen bile oldu Biz genetik ve hormon testlerinden sonra kullanmaya basladik bu kurleri ve ameliyat olmadi esim simdi normal yolla deneyebilirsiniz dediler sonuclar iyi cikti ama yinede biraz daha artmasi gerek.

arkadaşlar bizede varikoselden ameliyat dedi dr. Yarın tahlil vercek ona göre söylicek sonucu.Biz ameliyat olmak istemiyoruz.Ters etkide yapabiliyomuş çünkü ameliyat. Napcaz bilmiyorum.Çok kötüyüm.

herkese merhaba,
bir soru sormak istiyorum :
eşimde inmemiş testis sebebiyle azospermi var. bu bitkisel ilaçlardan kullanmaya başlayacak. aşağıdakilerden hangisi daha faydalı olur bilgi verir misiniz? teşekkürler.
1 - Sepe Natural Tribulus Terrestris
2 - L-Arginine

slm arkadaşlar bzimde sorun azosperm bu vitaminlerin faydası olurmu yani sayı sıfır bide bunları eczanelerdenmi alıyoruz doktormu yazıyor

X