Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesine İyi Gelecek Bilimsel Araştırmalar,Doktor Tavsiyeleri,Haberler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Biz sadece cinko kullanmiyoruz icinde cinko olan karisik bi vitamin ama tek cinko haplarida eczanelerde var. Bu arada esimede varikosel var ameliyat sart demislerdi dayanamadik yine test yaptirdik ve sayi 31 milyona cikmis simdi doktor normal deneyin biraz dedi.

Oferma bu sayıya ne kadar sürede ulaşıldı.Başka neler kullandınız?çok teşekürler

Oferma bu sayıya ne kadar sürede ulaşıldı.Başka neler kullandınız?çok teşekürler

yaklasik 4 ayda ulastik hala kullanmaya devam ediyoruz bunun yaninda kullandigimiz cok sey var onceki sayfada ayrintili yazmistim ordan okuyabilirsin ama tabi herkesde ayni etkiyi gostermeyebilir...

ofemacığım o vitaminin adı ne benim eşim azospermya belki işe yarar

Canim biz yurt disindan aldik bu vitamini ama icerigini soyleyebilirim vitamin C E B6 A ve Cinko. Turkiyede bu tip vitaminler bulabilirsiniz hatta ozellikle erkekler icin olan vitaminler var. Ben yinede bizimkinin markasini soyliyim belki bulursunuz Puritans Pride Salfazin.

Arkadaslar bizde sayiyi 3 ay sonunda 1 milyondan 21 milyona cikardik morfoloji ve hareketlilikde ciddi anlamda duzelme oldu Bunun icin 3 ay boyunca keciboynuzu kuru icinde cinko olan karisik bi vitamin bioselenli maca tablet L-Karnityna ve her sabah kahvaltidan once ginseng cay kullandik Simdi 6 aya tamamlayip tekrar test yaptiricaz[/QU

Canım cevabın için teşekürler.Birde bu vitamin bioselenli maca tableti nerden alabiliriz.Gınseng çayında markasını verebilirsen.

Arkadaslar bizde sayiyi 3 ay sonunda 1 milyondan 21 milyona cikardik morfoloji ve hareketlilikde ciddi anlamda duzelme oldu Bunun icin 3 ay boyunca keciboynuzu kuru icinde cinko olan karisik bi vitamin bioselenli maca tablet L-Karnityna ve her sabah kahvaltidan once ginseng cay kullandik Simdi 6 aya tamamlayip tekrar test yaptiricaz[/QU

Canım cevabın için teşekürler.Birde bu vitamin bioselenli maca tableti nerden alabiliriz.Gınseng çayında markasını verebilirsen.

maca tableti internetten alabilirsin hepsiburada.com
çinko hapı Zinco mega diye geçiyo kıslarrr tüm eczanelerde var

kızlar merhaba,
doktorun bize verdiği vitamin pharmaton capsules. içinde her türlü vitamin var. ben ayrıca başka vitamine gerek duymadım.

ukla merhaba,
canım tedaviye yeni başladık. eşim ilaç kullanıyor. daha hiç denememiz olmadı. inmemiş testis sebebiyle azospermiyiz.

kızlar merhaba ben pcos hastasıyım 1 senedir bebek bekliyoruz ama olmadı devlet hastanesine gittim benden kan testi simir testi ve hsg istenildi hepsi temiz cıktı en son ultrasonda 4.45; 2.57; 5.68; ve 1.98 büyüklüğün de kistler gözüktü bu arada eşime sperm analklizi yapıldı lokosit gözüktü 2 kutu antibiyotik tedavisi önerildi kendi doktorum bana su an hiç bir ilaç tedavisine başlamadı eşin iki hafta sonra başka bir yerde kruger kriterleri ne göre testini yenilesin gelsin dedi sonuçlarına göre tedaviye başlarız sizden istegiim avrupa yakasında yada üsküdara yakın testi yapabilcegim ve uygun fiyatlı bir yer öneride bulunmanız ve sizce bana nasıl bir tedaviye başlanacak şimdiden hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim

Eşimin sperm sayısı 50 milyon, morfolojik olarak normal de %4 'tü. Yani sayı değil morfoloji problemimiz vardı. Doktorumuzun önerisiyle eşim 3 ay boyunca "Kırmızı Kore Ginsengi" (günde 3 tane ve mutlaka Kore Ginsengi olacak) "Evicap" ve "Coraspin" kullandı. Ayrıca yine üç ay boyunca Saraçoğlu'nun "keçiboynuzu" kürünü hiç aksatmadan sabah akşam içti. Üçüncü ayın sonunda sperm sayısı 100 milyona, normal morfoloji oranı da %9'a çıktı. Testler Krugger Kriterlerine göre yapıldı. Ancak iki test ayrı labaratuvarlarda yapıldı. Her ikisi de gayet iyiler ama farkın bir kısmı buradan kaynaklanıyor olsa bile yine de işe yaradığını düşünüyorum. Çünkü tam tüp bebek tedavisine başlayacakken 3. ayın sonunda doğal yoldan hamile kaldığımı öğrendim :)

Umarım Allah dileyen herkese bu sürprizi yaşatır arkadaşlar. Hamile olduğumu bugün öğrendim ve bu bitkisel tedavilerin yararına gönülden inandığım için hemen paylaşmak istedim sizlerle...

Not: Aynı mesajı başka başlık altında da yazmıştım ama belki birilerine faydası olur die buraya da aktardım.

Merhaba ulkeryildizi,
Güzel haber için tebrik ederim, Allah hayırlısıyla bebeğinize kavuşmayı nasip etsin.
Doktorunuzun ismini paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Bizde de ileri hareket ve morfoloji problemi var ama şimdiye kadar gittiğimiz doktorlardan tatmin olmadım.
Sizinki duyduğum en olumlu sonuçlardan biri :)
ıstanbuldayız ama paylaşabilirseniz, doktorunuzla görüşmek isterim. (burdan yazmak istemezseniz özelden de msj atabilirsiniz)
Sevgiler,

Son düzenleme:
Merhaba Bosna,

Ben Ankaradayım. Doktor konusunda ben de son derece talihsizim açıkçası. Ankara'da ünlü olan tüm profesörlere gittim diyebilirim. Hiçbirinden de tam olarak memnun kalmadım. En sonunda bir tesadüf sonucu, aslında infertilite konusunda çok da uzman olmayan ama insanı psikolojik olarak çok rahatlatan ve de çok iyi teşhis koyabildiğine inandığım Dr. Ersin Oğuz'a gittik. Ersin Bey öncelikle sorunu iyi bir şekilde ortaya koymamız gerektiğini söyledi. Eşimden sperm analizi istedi. Morfoloji konusunda problem çıkınca da, sorunun malesef kökten çözülmeyeceğini ama birtakım bitkisel kürlerle biraz yol katedebileceğimizi söyledi. Normal yolla olmasa ve tüp bebek yaptıracak bile olsak sperm kalitesinin önem arzettiğini 3 ay sabredip bu ilaçları kullanmamızın çok fayda sağlayacağını söyledi. Nitekim de öyle oldu. Aslına bakarsanız biz 3 ay önce derhal tüp bebek tedavisine başlamak için şartlamıştık kendimizi ama doktor bey sabrın öneminden bahsedip ikna etti bizi.

Ancak tabii 5 yıldan beri bu işlerle uğraşan biri olarak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Doktor işi şans işi. Bana iyi denk gelen size fayda etmeyebilir. Karşınıza gönlünüze göre, güvenebileceğiniz bir doktor çıkması dileğiyle...

Son düzenleyen: Moderatör:
allah burdaki doktorlari bildigi gibi yapsin,i$in kolayini bulmuslar ona kaciyolar benle esime hic bi tekik yapmadan kisir tanisi koydular.gelde isyan etme yazdiklarinizi okuyunca agzim aicikta kaldi bana kan ve alttan ultrasonla bakti,normalsin dedi,esimede bi kez sperm tahlili yaptirdi ve morfolojin bozuk%3 senin asla normal yolla cocugun olmaz dedi.kisirsin dedi.ve yasadigim yerde TIP`in merkezi.ISVICREE

ben napayim simdi soleyin.bu konu hakkinda hic bi sey bilmedigim icin yardimci olabilecegim bi sey yazamyorum.ama yardici olursaniz sevinirim.ozur mafoldumben

Merhabalar, benım konuyla alakam yok ama dun sans eserı bır gazete haberı okudum mıllıyette, paylasmak ıstedım, artık hıc spremı olmayan erkeklerın kendı hucrelerının ureme hucresıne donusturelerek sperm alınma sansı varmıs.ingilterede bır unıversıtenın arastırması ancak kanunlar su an ızın vermedıgı ıcın uygulanamıyor.. kanunu degıstırebılırlerse artık bır erkek bıle tum dunyanın uremesı ıcın yeterlı olacakmıs tabı bırbırıne benzeyen ınsanlar olmak ıstıyorsak:) lutfen arastırın, onemlı bır haber

Erkeklere bir iyi bir kötü haber
08 Temmuz 2009 Çarşamba 16:10Bilim adamları laboratuvar ortamında insan kök hücrelerinden sperm yaptılar. Durumun etik olup olmadığı tartışılıyorıNTERNETHABER/Dış Haberler

ıngiliz bilimadamları, kısırlık sorununa kesin çözüm buldular, insan kök hücresinden yapay sperm yaptılar. ıyi haber bu... Kötü habere gelince, bu durumda erkeklere üreme konusunda pek gerek kalmadı...

Laboratuvar ortamında erkek kök hücreleri kullanılarak yaratılan spermlerin, çocuk sahibi olmak isteyen ama kısır olan erkekler için bir devrim niteliğinde olduğu belirtildi. Çünkü eşlerinin yumurtalığına yerleştirilecek kendi spermleriyle, kendi çocuklarına sahip olabilecekler.

Newcastle Üniversitesi'nden biyoloji profesör Dr. Karim Nayernia, çeşitli kokteyler, vitaminler ve kimsayallar yardımıyla kişiden alınan kök hücreleri sperme dönüştürmeyi başardı.

Mikroskop altında incelenen yapay spermlerin, gerçek spermlerden hiç bir farklılığı olmadığı tespit edildi. Kök hücrelerden yaratılan bu spermi, bir erkeğin kolundan alınan deri hücreleriyle de yaratmayı umduklarını söyledi Profesör Karim Nayernia.

'YAPAY SPERM ETıK Mı?' SORUSU DA GÜNDEMDEBeş yıl içinde tüm tüp bebek kliniklerinde kullanılması beklenen bu yöntem, milyonlarca erkek için umut oldu ama, etik tartışmaları da beraberinde getirdi.

Erkeklerin kök ya da deri hücrelerinden yaratılan spermlerle doğacak çocukların olması, akıllara kötü bir senaryo da getiriyor. Çünkü bu şekilde mezardaki ölü adamın bile çocuğu olma ihtimali ortaya çıkıyor.

YAPAY SPERMLE DÖLLENME SAĞLAMAK YASAL DEĞıLSağlık sorunları nedeniyle kendi DNA'larından bir çocuk sahibi olamayan erkekler için müthiş bir buluş olan yapay spermler, ıngiliz yasaları gereğince yasak.

Yapay döllenme ve tüp bebek klinikleriyle ilgili çeşitli yasalarda, laboratuvar ortamında yetiştirilmiş sperm veya yumurtalıkların asla kullanılamayacağına yer veriliyor. Ancak bilimadamları, bu buluşun bahsedilenlerden farklı bir noktada olduğunu ve bu nedenle de yasaların değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Özellikle son dönemlerde, erkeklerde sperm üretim bozukluklarına çok fazla rastlanıyor olması nedeniyle bu buluşun öz çocuklarına sahip olmak isteyen erkekler için ne derece önemli olduğunun anlaşılması konusunda ricada bulunuyor Profesör Karim Nayernia.

Aşılama hazırlanırken kullanılan PAF diye bir maddenin hamilelik şansını epey arttırdığını okudum bir sitede. Buna PAF-IUI deniyor fakat sonuçta bizim bildiğimiz doktor muayenesinde yapılan aşılama. Ama farkı spermlerin hazırlanmasındaymış. Bu konuda bilgisi olan veya PAF lı aşılama yaptıran varmı aramızda ?

merhb kızlar . eşimin sperm sayısı 3 milyon 1. tüp denemem negatif 2. yi 2010 da düşünüyorum. artık maddi duruma göre.
bu arada alternatif tıptan yararlanmak istiyoruz. Çakşır suyu sipariş verdim netten. keçi boynuzu kürü kullanacağız birde dün arı sütü polen bal karışımı aldım(250gr) içine marketten phyto active erkeklere özel çay aldım içinde ginseng (adamotu) kökü, zencefil, nane, mate, karabiber, hardal tohumu var. çayın poşetlerini açıp arı sütü polen bal karışımına ekledim birde tarçın ekledim. 40 gr da çam fıstığı dövüp ekledim macun yaptım. tahta kaşık kullanılıyor (plastikte olabilir) macunlara asla metal sokulmuyor.
sabah (aç karnına) / akşam 1 çay kaşığı kullanacağız yada sadece akşam 1 tatlı kaşığı. sabahları 15 dk sonra kahvaltı edilecek.
Tabi birde tibet sakızı siparişi verdim. bakalım neler olacak

buradan okuduklarım da çinko evicap klomen L-argine bütün bunlarıda araştıracağım öneriniz var mı?
klomen i sadece dr. söylerse mi kullanmak gerek. bize dr. hiç ilaç tedv. den bahsetmedi

X