Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar kağıtta ne yazıyosa aynen aktarıyorum sperm kons. 43,4 m/ml hareketlik(a,b,c) 70,5 % ileri hızlı hareketlilik(a)17,1 % ileri yavaş hareketli(b) 35,3 % yerinde hareketlilik(c)18,1 % hareketsizlik(d)29,5 % yuvarlak hücreler n.a. m/ml rbc n.a. m/ml yaşayabilirlik n.a.% morph:% normal formlar* who 3 rd 40,5 motil sperm kons.30,6 m/ml ileri hızlı hareketli(a)7.4 m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3 m/ml fonksiyonel sperm kons. 14,2 m/ml hız 10 mic/s sperm motilite indeksi 112 tum sperm 65,1 m/ejac. hareketli sperm(a,b,c) 45,9 m/ejac ileri hareketli sperm(a,b)34,1 m/ejac fonksiyonel sperm 21,3 m/ejac manuel morfoloji%( normal formlar, hkafa anomalisi, boyun anomalisi, kuyruk anomalisi, stoplazmik şişkinlik, iğne başlılar ) ( ) bunların hepsinin karşısındada n.a. % yazıyo biokimya a-glukozid n.a. mu fruktoz n.a. mmol/l cinko n.a. mmol/l ayrıca ornek tipi washed likifikasyon normal görünüm normal hacim 1,5 ml viskozite normal ph 7,9 lokosit kons. >1 m/ml en son yorum kısmınada n.a. yazılmıs doktor bu sonuca göre bebek olur demiş siz ne diyosunuz arkadaşlar

eşimin spermiyogram test sonuçları. 6 yaşında bir kızım var. Normal yoldan hamile kalmıştım. 1 senedir korunmamamıza ragmen hamile kalamadım.Yorumlarsanız sevinirim.

Görünüm;gri-opak
miktar; 4.0
ph; 8.0
vizkosite;normal
Sıvılaşma süresi;uzamış
Lökosit;18-20
Eritrosit;5-6
Aglutinasyon;+
ımmatür; 9
MıKROSKOBıK ıNCELEME
a) Progresif hareketli; %10
b) Yavaş hareketli; %15
c) yerinde hareketli; % 15
d) Hareketsiz; %60
SAYI
1 ml de 59,800,000
Baş anomalisi;
normal başlı; %66
çift başlı; %2
büy. küç. baş;%19
uzun- yuv baş; %13
KUYRUK ANOMALıSı
kuyruksuz %6
çift kuyruk %2
başsız %8
NOT; Arkadaşlar diğer yorumlarda morfoloji den bahsetmişler bizde böyle bir değer yok. sanırım buda önemli. Bu değer için başa bir test mi yaptırmamız gerekiyor? şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşlar dün eşim siperm testi yaptırdı sonuçlar:
volüm:2,6 /cc
renk:sarımtrak
pH:8.5
vikozite:KK43:+)
likefaksiyon:10 dak.
fruktoz:KK43:+)
spermatozoa sayısı:53.000.000
totel spermatozoa sayısı:137.800.000
hızlı ileri hareketli: %39
yavaş ileri hareketli: %29
yerinde hareketli: %10
hareketsiz: %22
morfoloji(W.H.O.kriterleri) normal: %25 anormal: %75

Canım sayı ve hareket normal. Ancak morfoloji düşük. WHO kriterlerine göre morfolojinin en az %50 olması gerekiyor. Bir daha kruger yöntemiyle baktırmanızı öneririm. En doğru sonuç kruger ile alınıyor.

arkadaşlar kağıtta ne yazıyosa aynen aktarıyorum sperm kons. 43,4 m/ml hareketlik(a,b,c) 70,5 % ileri hızlı hareketlilik(a)17,1 % ileri yavaş hareketli(b) 35,3 % yerinde hareketlilik(c)18,1 % hareketsizlik(d)29,5 % yuvarlak hücreler n.a. m/ml rbc n.a. m/ml yaşayabilirlik n.a.% morph:% normal formlar* who 3 rd 40,5 motil sperm kons.30,6 m/ml ileri hızlı hareketli(a)7.4 m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3 m/ml fonksiyonel sperm kons. 14,2 m/ml hız 10 mic/s sperm motilite indeksi 112 tum sperm 65,1 m/ejac. hareketli sperm(a,b,c) 45,9 m/ejac ileri hareketli sperm(a,b)34,1 m/ejac fonksiyonel sperm 21,3 m/ejac manuel morfoloji%( normal formlar, hkafa anomalisi, boyun anomalisi, kuyruk anomalisi, stoplazmik şişkinlik, iğne başlılar ) ( ) bunların hepsinin karşısındada n.a. % yazıyo biokimya a-glukozid n.a. mu fruktoz n.a. mmol/l cinko n.a. mmol/l ayrıca ornek tipi washed likifikasyon normal görünüm normal hacim 1,5 ml viskozite normal ph 7,9 lokosit kons. >1 m/ml en son yorum kısmınada n.a. yazılmıs doktor bu sonuca göre bebek olur demiş siz ne diyosunuz arkadaşlar

Canım kağıtta yazılanları alt alta yazarmısın. Karışık gözüküyor. Az çok anlıyorum ama yine de yanlış bir değerlendirme yapmak istemem.

eşimin spermiyogram test sonuçları. 6 yaşında bir kızım var. Normal yoldan hamile kalmıştım. 1 senedir korunmamamıza ragmen hamile kalamadım.Yorumlarsanız sevinirim.

Görünüm;gri-opak
miktar; 4.0
ph; 8.0
vizkosite;normal
Sıvılaşma süresi;uzamış
Lökosit;18-20
Eritrosit;5-6
Aglutinasyon;+
İmmatür; 9
MİKROSKOBİK İNCELEME
b) Yavaş hareketli; %15
d) Hareketsiz; %60
SAYI
1 ml de 59,800,000
Baş anomalisi;
normal başlı; %66
çift başlı; %2
büy. küç. baş;%19
uzun- yuv baş; %13
KUYRUK ANOMALİSİ
kuyruksuz %6
çift kuyruk %2
başsız %8
NOT; Arkadaşlar diğer yorumlarda morfoloji den bahsetmişler bizde böyle bir değer yok. sanırım buda önemli. Bu değer için başa bir test mi yaptırmamız gerekiyor? şimdiden teşekkürler

Canım sayı güzel çıkmış. Ancak harekette biraz düşüklük var. Morfolojiniz ise iyi. Hareket için e vitamini takviyesi ve keçiboynuzu kürünü belli bir süre uygulamanızı öneririm.

arkadaşlar ben endometrioszi hastasıyım ve denemelrimize rağmen çocuğumuz olmuyor..doktora gideceğiz yumurta sayıma,eşimin sperm sayısına ve tüplerimin açık olup olmadığına bakılacakmış..ama bu işlemler nasıl oluyor mesela yumurta sayımı için ultrasonamı giricem nasıl bir test uyguluyorlar bu tecrübeyi yaşayanlar bana yardımcı olsun lütfen:KK43:

merhaba arkadaşlar dün eşim siperm testi yaptırdı sonuçlar:
volüm:2,6 /cc
renk:sarımtrak
pH:8.5
vikozite:KK43:+)
likefaksiyon:10 dak.
fruktoz:KK43:+)
spermatozoa sayısı:53.000.000
totel spermatozoa sayısı:137.800.000
hızlı ileri hareketli: %39
yavaş ileri hareketli: %29
yerinde hareketli: %10
hareketsiz: %22
morfoloji(W.H.O.kriterleri) normal: %25 anormal: %75

kusura bakma canım..
mesaj eklendikçe takip ediyorum..
nevrosky arkadaşımızın topiği ama bende anlar oldum artık başımıza geldiğinden araştırıyorum..
sayınız ve hareketiniz iyi..
nevronunda dediği gibi morfolojiyi krugere göre de baktırın bi..
bu teste göre düşük.. ve morfolojinin ilaçla tedavisi henüz yok..
strese bağlı olarak artıp azalabiliyor..
çokta sorunlu değil yine meraklanma..
hayırlısını dilerim..

rahim filmi çekilmişti sadece
bakalım işallah dahada kolaylaşır işim a.s.
tesekkurler a.s.

hadi inş canım.. en kısa zamanda anne olmanı dilerim.. Şeniz

Görünüm;gri-opak
miktar; 4.0
ph; 8.0
vizkosite;normal
Sıvılaşma süresi;uzamış
Lökosit;18-20
Eritrosit;5-6
Aglutinasyon;+
İmmatür; 9
MİKROSKOBİK İNCELEME
b) Yavaş hareketli; %15
d) Hareketsiz; %60
SAYI
1 ml de 59,800,000
Baş anomalisi;
normal başlı; %66
çift başlı; %2
büy. küç. baş;%19
uzun- yuv baş; %13
KUYRUK ANOMALİSİ
kuyruksuz %6
çift kuyruk %2
başsız %8

sadiye sayınız ve morfolojiniz iyi..
hareket sorunu var biraz.. sizin hareketli sperminiz %40 çıkmış..
hareketin en az %50 olması lazım..
bunu arttırmak için eğer eşiniz sigara içmiyorsa havuç kürü uygulayabilirsiniz..
sperm baş,boyun ve kuyruktan oluşuyor ve morfoloji sperm yapısı demek..
sizin testinizde morfolojiye bakılmış canım.. sorun yok..

arkadaşlar ben endometrioszi hastasıyım ve denemelrimize rağmen çocuğumuz olmuyor..doktora gideceğiz yumurta sayıma,eşimin sperm sayısına ve tüplerimin açık olup olmadığına bakılacakmış..ama bu işlemler nasıl oluyor mesela yumurta sayımı için ultrasonamı giricem nasıl bir test uyguluyorlar bu tecrübeyi yaşayanlar bana yardımcı olsun lütfen:KK43:

acil şifalar dilerim canım..
sen kadın doğuma adetinin 3. günü gidiceksin ve ultrasonla yumurtalarının boyutu ölçülecek..
sonrasında zaten doktor sana ne zaman gelmeni söyleyecek..
tüplerin için rahim filmi (HSG) çektiriceksin..
benim ağrısız geçti.. ama herkese göre değişiyor..
rahim filmi de adetin 8 ile 11. günleri arasında çekiliyor..
ayrıca adetin 3. günü hormon testi de yaparlar sana..
eşinde 3 ile 5 gün arası cinsel perhizle gidicek sperm vermeye..
hakkınızda hayırlısı olsun..

Tuliny canım sağolasın , çok iyi ilgileniyorsun bu topikle. Ben sık giremediğimden sorular haliyle birikiyor ve cevapsız kalıyor. Sen arkadaşlarımızı cevapsız bırakmıyorsun. Allah senden razı olsun. Gönlüne göre versin inşallah. Şeniz :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Tuliny canım sağolasın , çok iyi ilgileniyorsun bu topikle. Ben sık giremediğimden sorular haliyle birikiyor ve cevapsız kalıyor. Sen arkadaşlarımızı cevapsız bırakmıyorsun. Allah senden razı olsun. Gönlüne göre versin inşallah. Şeniz :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

sende sağol nevocum..
anlamasam birşey diyemem de..
başıma geldiğinden araştırıyorum hala..
arkadaşlara yardımcı olmak çok hoşuma gidiyor..
bu durumda insan çok çaresizmiş gibi oluyor..
bende aynıydım birileri birşey desin diye bakıyordum hep..
inş anne olmak isteyen herkesin yardımcısı olsun..
sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inş.. Şeniz

sende sağol nevocum..
anlamasam birşey diyemem de..
başıma geldiğinden araştırıyorum hala..
arkadaşlara yardımcı olmak çok hoşuma gidiyor..
bu durumda insan çok çaresizmiş gibi oluyor..
bende aynıydım birileri birşey desin diye bakıyordum hep..
inş anne olmak isteyen herkesin yardımcısı olsun..
sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inş.. Şeniz

Sağol bitanem. Aminnnnn. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :asigim:

slm eşimin spermiyogram sonuçları inşallah en kısa zamanda cevap bulurum
Sperm kons. 43,4 m/ml hareketlilik (a+b+c) 70,5 % ileri hız hareketlilik(a) 17,1 %ileri yavaş hareketli(b) 35,3% yerinde hareketlilik(c) 18,1% hareketsiz(d) 29,5% morph:%normal formlar* WHO3rd 40,5% motil sperm kons. 30,6m/ml ilerihızlıhareketli(a)7,4m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3m/ml fonksiyonelspermkons.14,2m/ml hız10mic/s sperm motilite indeksi112 tüm sperm65,1m/ejac. hareketlisperm(a,b,c)45,9m/eajec. ilerihareketlisperm(a+b)34,1m/ejac. fonksiyonelsperm21,3m/ejac yuvarlakhücrelerN.Am/ml RBC N.A.m/ml yaşayabilirlikN.A.% MANUEL MORFOLOJŞİ %normal formlarN.A.% Hkafa anomalisiN.A.% boyunanomalisiN.A.% kuyrukanomalisiN.A.% stoplazmikşişkinlikN.A.%iğnebaşlılarN.A.% BİOKİMYA a-glukozidN.A. mU fruktozN.A.mmol/l cinkoN.A.mmol/l şimdiden teşekkürler

ornek tipi washed likifikasyon normal görünüm normal hacim1,5ml viskozite normal PH7,9 lokosit kons.>1 m/ml sperm kons. 43,4 m/ml hareketlilik(a+b+c)70,5% ileri hızlı hareketli(a)17,1% ileri yavaş hareketli(b)35,5% yerinde hareketli(c)18,1% hareketsiz(d)29,5% morph:%normal formlar* WHO3rd 40,5% motil sperm kons. 30,6 m/ml ileri hızlı hareketli(a)7,4 m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3 m/ml fonksiyonel sperm kons.14,2 m/ml hız 10 mic/s sperm motilite indeksi 112 tüm sperm 65,1 m/ejac. hareketlisperm(a+b+c) 45,9 m/ejac. ileri hareketli sperm(a+b) 34,1 m/ejac. fonksiyonel sperm 21,3 m/ejac. aglutinasyon - agregasyon- yuvarlak hücreler N.A. m/ml RBC N.A. m/ml yaşayabilirlik N.A. % MANUAL MORFOLOJŞİ %normal formlar N.A. % HKafa anomalisi N.A. % boyun anomalisi N.A. % Kuyruk anomalisi N.A. % stoplazmik şişkinlik N.A.% iğne başlılar N.A. % BİOKİMYA a-glukozid N.A. mU fruktoz N.A. mmol/l çinko N.A. mmol/l kusura bakmayın önceki msj cevaplanmadı diye tekrarladım ama yanlış yazmışım şimdi olmuştur umarım teşekkürler

denizcim bu şekilde çok karışık oluyor zaten..
bu sonuçları erkek infertilitesi topiğinde cevaplamıştım..
orda alt alta yazdığından anlaşılır olmuştu..

slm eşimin spermiyogram sonuçları inşallah en kısa zamanda cevap bulurumSperm kons. 43,4 m/ml hareketlilik (a+b+c) 70,5 % ileri hız hareketlilik(a) 17,1 %ileri yavaş hareketli(b) 35,3% yerinde hareketlilik(c) 18,1% hareketsiz(d) 29,5% morph:%normal formlar* WHO3rd 40,5% motil sperm kons. 30,6m/ml ilerihızlıhareketli(a)7,4m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3m/ml fonksiyonelspermkons.14,2m/ml hız10mic/s sperm motilite indeksi112 tüm sperm65,1m/ejac. hareketlisperm(a,b,c)45,9m/eajec. ilerihareketlisperm(a+b)34,1m/ejac. fonksiyonelsperm21,3m/ejac yuvarlakhücrelerN.Am/ml RBC N.A.m/ml yaşayabilirlikN.A.% MANUEL MORFOLOJŞİ %normal formlarN.A.% Hkafa anomalisiN.A.% boyunanomalisiN.A.% kuyrukanomalisiN.A.% stoplazmikşişkinlikN.A.%iğnebaşlılarN.A.% BİOKİMYA a-glukozidN.A. mU fruktozN.A.mmol/l cinkoN.A.mmol/l şimdiden teşekkürler

ornek tipi washed likifikasyon normal görünüm normal hacim1,5ml viskozite normal PH7,9 lokosit kons.>1 m/ml sperm kons. 43,4 m/ml hareketlilik(a+b+c)70,5% ileri hızlı hareketli(a)17,1% ileri yavaş hareketli(b)35,5% yerinde hareketli(c)18,1% hareketsiz(d)29,5% morph:%normal formlar* WHO3rd 40,5% motil sperm kons. 30,6 m/ml ileri hızlı hareketli(a)7,4 m/ml ileri yavaş hareketli(b)15,3 m/ml fonksiyonel sperm kons.14,2 m/ml hız 10 mic/s sperm motilite indeksi 112 tüm sperm 65,1 m/ejac. hareketlisperm(a+b+c) 45,9 m/ejac. ileri hareketli sperm(a+b) 34,1 m/ejac. fonksiyonel sperm 21,3 m/ejac. aglutinasyon - agregasyon- yuvarlak hücreler N.A. m/ml RBC N.A. m/ml yaşayabilirlik N.A. % MANUAL MORFOLOJŞİ %normal formlar N.A. % HKafa anomalisi N.A. % boyun anomalisi N.A. % Kuyruk anomalisi N.A. % stoplazmik şişkinlik N.A.% iğne başlılar N.A. % BİOKİMYA a-glukozid N.A. mU fruktoz N.A. mmol/l çinko N.A. mmol/l kusura bakmayın önceki msj cevaplanmadı diye tekrarladım ama yanlış yazmışım şimdi olmuştur umarım teşekkürler

denizcim anladığım kadarıyla yorumlamaya çalışıcam. biraz karışık olmuş..
hareket toplamınız %70,5 muş.. olması gereken %50.. sizin hareket sorununuz yok..
sayınız 65 milyon o da iyi..
yalnız morfolojiden sonra hiç bir değer yok..
N.A ne demek araştırdım ama bulamadım canım..
morfoloji sonrasında % lerin yanında sayı yoksa bişey diyemem malesef çünkü bilmiyorum canım..
digital fotoğraf makinesiyle ya da cep telefonuyla sonuç kağıdının resmini çekip ekleyebilirsen daha anlaşılır olur..
ama dediğim gibi sayı ve harekette sorununuz yok..

tuliny teşekkür ederim % lerin yanında hiç bişey yazmıyodu yani şimdilik sorun yok gibi diyorsun tekrar teşekkürler a.s.

morfolojinizde sorun var sanırım sadece denizk..
başka bir hastanede daha yaptırın testinizi ..
morfolojiye de kruger kriterlerine göre bakılsın..

slm arkadaşlar.eşimin varikosel ameliyatı sonrası sperm sayısının düzeldiğinden bahsetmiştim.ama benim adet düzenim bozulmuştu.dün tekrar dr a gittim hormon ve usg sonuçlarım normal bana farlutal verdi daha sonra da gebelik istediğim içim klomene başlayacakmış bu nasıl bi süreç olacak bilgisi olan var mı?

slm arkadaşlar.eşimin varikosel ameliyatı sonrası sperm sayısının düzeldiğinden bahsetmiştim.ama benim adet düzenim bozulmuştu.dün tekrar dr a gittim hormon ve usg sonuçlarım normal bana farlutal verdi daha sonra da gebelik istediğim içim klomene başlayacakmış bu nasıl bi süreç olacak bilgisi olan var mı?

fartural adet söktürücü bir ilaç diye hatırlıyorum..
adetinin 3. günü gidiceksin yine doktora..
hormon testi ve usg ile yumurtalarına bakılacak..
genelde adetin 5. günü klomene başlıyacaksın..
ve 5 gün kullanıp ilaç bitince tekrar kontrole gidip yumurtalarının boyutuna bakılacak..
klomen çok etkili bir ilaç ben geçen ay ilk kez kullandım..
3 yumurtam kist olarak kaldı..
istersen doktoruna danışıp günde bir taneyle başla..
ben günde 2 tane içmiştim..
yumurtanın durumuna göre de çatlatma iğnesi verip şu zamanlarda ilişki diyecek..

X