Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Oldum cnm malesef :KK43:(( hiç durdummu hayırlısı hakkımızdan o hayırlı zaman hemen gelsin yaRabbim lütfen 🙏🙏🙏

Canim ya üzülme sakin Rabbim her hayirda şer her şerde bi hayir saklar mübarek günlerde bol bol dua et Rabbim tez zamanda bizide sevindirir insallh....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim ya üzülme sakin Rabbim her hayirda şer her şerde bi hayir saklar mübarek günlerde bol bol dua et Rabbim tez zamanda bizide sevindirir insallh....

Alıştım artık cnm 3 senedir vardır tabi Rabbimin bi bildiği herşeyin hayırlısı olsun bu mübarek günler hürmetine

Alıştım artık cnm 3 senedir vardır tabi Rabbimin bi bildiği herşeyin hayırlısı olsun bu mübarek günler hürmetine

Amin canim inşallah elbet allahin izniyle olacak bigun insallh bizim bebisler öbürlerinden çok nazli olduklari için birazcik bekletiyo bizleri hayirlisi artik

Amin canim inşallah elbet allahin izniyle olacak bigun insallh bizim bebisler öbürlerinden çok nazli olduklari için birazcik bekletiyo bizleri hayirlisi artik

Ah bi gelsinler anneyi babayı üzmek neymiş sorcam ben onlara :))

Allah isteyen herkese ve bana da nasip eder insallah bu tatlılıklardan .. :emir_bebek::emir_bebek:

$Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315) (455 x 276) (369 x 348) (521 x 307).jpg $Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315) (455 x 276) (369 x 348).jpg
$Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315).jpg $Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315) (455 x 276) (369 x 348).jpg $Yeni Bit Eþlem Resmi (599 x 600) (588 x 600) (593 x 582) (373 x 510) (374 x 525) (362 x 600).jpg
$Yeni Bit Eþlem Resmi (599 x 600) (588 x 600) (593 x 582) (373 x 510) (374 x 525).jpg $Yeni Bit Eþlem Resmi (599 x 600) (588 x 600) (593 x 582) (373 x 510).jpg $Yeni Bit Eþlem Resmi (599 x 600) (588 x 600) (593 x 582) (373 x 510) (374 x 525) (362 x 600) (60.jpg

Eklentiler

• $Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315) (455 x 276).jpg
    $Yeni Bit Eþlem Resmi (500 x 315) (455 x 276).jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 82
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

merhaba sperm testiniz gayet normal morrfoloji sınırda ama oda normal testi andromerdemi yaptırdınız

evet canım Andromerde yaptırdık.Benim doktorumda aynı seyi söyledi. ileri hareket sınırda ama normal dedi. testi yapan kişi ise herşey normal ileri hareketlilikte normal dedi.

Kizlar merhaba..eşime sperm testi yaptirdik sayıda falan problem yok sadece Kruger değerine gore %4 cikti.. Bu gebelige engelmi evicap verdi doktor..bu ilaci kullanınca değer yukselirmi..ne yapmamiz lazim...sonuç iyi mi kotumu anlamadim

eşim 2 ay arayla farklı yerlerde sperm testi yaptırdı,ama sonuçları anlayamadık, yardımcı olur musunuz.ne manaya geliyor

1.test sonuçları:
VOLÜM 5 ML
RENK OPELESAN
LİKEFİKASYON HIZI 3 SAAT
PH 8,0
DİREKT MİKROSKOBİ
hareket oranı 30' : 70
hareket oranı 60' : 65
hareket oranı 120' : 55
SPERM MORFOLOJİSİ
normal yapılı% 75
baş anomalisi%15
kuyruk anomalisi%10
1 cc'de 22MİLYON

2.test sonuçları:
VOLÜM : 5 ML
LİKEFAKSİYON SÜRESİ : 20'
PH : 8
SAYI : 30
TOTAL SAYI : 150MİLYON
Total motilite %25
progressif hareket %2
yavaş hareket +3 %10
yerinde hareket +2 %13
hareketsiz +1 %75
TPMSS 3 MİLYON
MORFOLOJİ % 1
Morfolojik değerlendirme
normal morfoloji 1
baş anomalisi 64
akrozom anom. 20
nukleus anomalisi 10
kuyruk anomalisi 15
sonuç : astenoteratosperm

arkadaslar ben yenı katıldım aranıza 2.5 yıllık evlıyım bır yıldır bebek ıstyrz fakat olmadı.uc kez esım sperm testı verdı ılk ıkısınde sperm sayısı 11 ve 15 mılyon cıktı dusuktu sonra ılac ve bıtkısel kurlerle (kecıboynuzu ve ıncır, caksır otu) kullanarak sperm sayısı 50 mılyon oldu ancak ılerı hız dusuk. DR bekleyın cocugunuz olur dıyor.bır de sızden yardım ıstyrm burada cok deneyımlı ınsanlar oldgunu gordum lutfen yardım esımın degerlerı asagıdadır. tesekkurer

Miktar 2.0 mL 2.0 - 5.0
pH 8.0 7.0 - 8.0
Likefaksiyon Süresi(37 C) 30 Dakika < 20 Dakika
Viskosite NORMAL NORMAL
Görünüm GRİ-OPAK Gri-Opak
1.Saatte Hareketli Sperm Yüzdesi 40 % 40 - 90
Hızlı ileri hareketli 5
Yavaş ileri hareketli 25
Yerinde hareketli 10
Hareketsiz 60
Sperm Sayısı 50.4 Mil./mL 20 - 120
Anormal Morfoloji Yüzdesi 96 % < % 35
Yuvarlak Hücre 1-2 NEGATİF

Normal sperm analizi değerleri:
- Volume (hacim) 1.5-5.0 ml arasında olmalıdır
- Ph: 7.2 'den büyük
- Viskosite 2'den az
- Sperm konsantrasyonu 15 milyon/ml 'den fazla
- Total sperm sayısı 30 milyon'dan fazla
- Motilite yüzdesi (a+b) % 50'den fazla olmalı. ( a: ileri hızlı) , ( b: ileri yavaş)
- Morfoloji % 30 normal 'dan fazla normal (WHO)
- Morfoloji %4 'den fazla normal (KRUGER STRİCT)
- Lökosit 1 milyon/ml' den az olmalı

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Çok güzel anlatmışsın...gerçekten çok zor bir durum:KK43:

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek&#65533;

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek&#65533;

Hiç sebep yokken iki de bir &#65533;belki hamileyimdir&#65533; deyip gidip test yaptırmak demek&#65533;

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek&#65533;

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek&#65533;

Çocuk tedavisi görürken &#65533;ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum&#65533; diye gözyaşı dökmek demek&#65533;

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan &#65533;çocuk yok mu?&#65533; diye sorup, yaranı kanatması demek&#65533;

Türbelere gidip &#65533;Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et&#65533; diye gözyaşlarıyla dua etmek demek&#65533;

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, &#65533;hadi gel artık tükeniyorum&#65533; diye yalvarmak demek&#65533;

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek&#65533;

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek&#65533;

Gözyaşları içinde okudum :'( sanki beni anlattın sanki kendimi okudum o güzel umutlu yüreğine sağlık

X