Yine işsizim, ailemden....

superbiolay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
68
0
herkesten nefret ediyorum, birinci olarak ailemden, hicbir zaman yanımda olmayan, meslek secimimde herhangi sekilde destek vermeyen sevgi gostermeyen ailemden, babamdan nefret ediyorum, baska kadınlara gittigi bizi oratda bıraktıgı, anneminde onun kölesi oldugu ve bizi de bu sacma hayatın icine surukledigi icin, hem memnun olyana insansın madem kocandan ne diye 3 cocuk yapıyorsun, bir tane neyine yetmiyor, sanki hayatın mı duzelicek kardesim, nefret ediyorum,
kendi cabalarımla egitimimi aldım, okula gittim, is buldum sonra isten cıkarıldım, baska ise girdim, ve o kadar guzel bir isti ki bir cok olanak veriyordu ancak dunyadan haberi olmayan bilinçsiz ve dusuncesiz babamın yuzunden isten cıkmak zorunda kaldım, baska br ise girdim sonrasında burada da ayırımcılık yapıldı isten cıkmak zorunda kaldım, cok pismanım neden boyle bir ailem var neden hep yalnızım, neden bir insan toplulugunun icine cıkınca kendimi ezik, mutsuz, konusamıyor hissediyorum, cok kotuyum, cogu zaman mutsuzum, is bulsam da yurt dısına cıksam diye surekli dusunup duruyorum, 25 yasına bile gelmeden hayattan bu kadar bıktım, belki herseyi gercek anlamda tek basıma yasayabilseydim, kira da olsa bir eve cıkabilseydim belki kurtulabilirdim bu durumdan

herkesten nefret ediyorum, birinci olarak ailemden, hicbir zaman yanımda olmayan, meslek secimimde herhangi sekilde destek vermeyen sevgi gostermeyen ailemden, babamdan nefret ediyorum, baska kadınlara gittigi bizi oratda bıraktıgı, anneminde onun kölesi oldugu ve bizi de bu sacma hayatın icine surukledigi icin, hem memnun olyana insansın madem kocandan ne diye 3 cocuk yapıyorsun, bir tane neyine yetmiyor, sanki hayatın mı duzelicek kardesim, nefret ediyorum,
kendi cabalarımla egitimimi aldım, okula gittim, is buldum sonra isten cıkarıldım, baska ise girdim, ve o kadar guzel bir isti ki bir cok olanak veriyordu ancak dunyadan haberi olmayan bilinçsiz ve dusuncesiz babamın yuzunden isten cıkmak zorunda kaldım, baska br ise girdim sonrasında burada da ayırımcılık yapıldı isten cıkmak zorunda kaldım, cok pismanım neden boyle bir ailem var neden hep yalnızım, neden bir insan toplulugunun icine cıkınca kendimi ezik, mutsuz, konusamıyor hissediyorum, cok kotuyum, cogu zaman mutsuzum, is bulsam da yurt dısına cıksam diye surekli dusunup duruyorum, 25 yasına bile gelmeden hayattan bu kadar bıktım, belki herseyi gercek anlamda tek basıma yasayabilseydim, kira da olsa bir eve cıkabilseydim belki kurtulabilirdim bu durumdan
Öncelikle;
1.Her ne olursa olsun ailen hakkında bu şekilde düşünme derim.Baban konusunda hiç bir yorum getiremiyeceğim ancak bazen bu şekilde sorumsuzluk ve düşüncesiliklerin acısını çocuklar çekiyor ya işte bunu hazmedemiyorum:kızgın:
2.İşten çıkarılma sebebi olarak ayrım yapıldığını düşünmüşsün bence böyle bir iş yerinden çıkarılmış yada çıkmış olmakla bence gayet iyi olmuş ileriki yıllarda başına daha çok iş açardı diye düşünüyorum.
Hayata karşı neden bu kadar isyankarsın yada seni bu denli isyana iten sebepler olarak aileni öne sürmüşsün.Peki sana bir soru neden aileni arkana almak yerine en azından bir kez olsun onların desteğini almak için bir adım gittin mi?Şöyle söyleyeyim burada yazdıklarının birebir aynısı olmasada annenin karşısına oturup annenle konuşmayı denedin mi?Bence öncelikle bir kendini şöyle bir süzgeçten geçir,ailene karşı ne kadar bir evlat gibi davrandın, kendini sevdirdin yada onlara karşı sorumluluğun yerine getirdin bunları bir düşün.
Sadece şu üzerindeki siniri öfkeyi bir kenara at ve ev bulma yada ayrı oturma hayallarinin dışına çık ve sadece düşün.

Öncelikle ailen ile aranın düzelmesi için çaba göster,sonrasında iş bulma inan bana ailenden gördüğün destek ile daha da çabuklaşacaktır.
Umarım bundan sonraki hayatında herşey istediğin gibi olura.s.

Canım ozaman kendine öncelikle iyi bir iş bul ve ailenin bu sefer karışmasına müsade etme..:1closedeyes:
Ömür boyu bakamazlar ya sana senin de ayaklarının üzerinde durman gerek..:nazar:
Allah yardımcın olsun canım ..a.s.

Birşeyler söylemek çok zor canım.Ama hayat herkese farklı farklı zorluklar yaşatıyor.Yaşananları da geri alamıyorsun malesef.Kişilere duyduğun nefret gene seni yıpratır zaten.Hayatı farklı bir yerinden tutmaya çalış gene.Allah yardımcın olsun.

hımm durumun benımkıne cok yaklasık, baska sehırde bır ıs bulup gıdebılırsın
bırıyle yanlıs bır evlılık yapabılırsın
veya katlanmaya devam edebılırsın

bir an önce kendi hayatını kurmaya çalış...

iş bulursan bir iki arkadaşla aynı evi paylaşabillirsin.bu kadar nefret ediyorsan aileni uzaktan takip edersin.. bak yine de kendi çabalarınla birşeyler başarmışsın.bunu yapmayanlar da var.

canım ailemle konusmaya tabiki calıstım, anlatıyorum kafamdan gecenleri, dusuncelerimi ama faydası yok, simdi sizin ailede durum bu sekilde degilse garip gelebilir ya da belki de abartı, ndan durumu anlayamayabilirsiniz arkadaslar, zaten ancak ceken bilir derler ya, insallah kimsenn basına boyle sey vermez allah, sizlerinde cocugunuz oldugu zmaan lutfen ilgilenin yalnız bırakmayın ve sakın kocam olmadan yapamam, hagi evde kalırı kimse bana bakmaz diye dusunup evliliklerinizi uzatmayın, boylece hem kendinizi daha fazla yıpratırsınız hemde cocuklarınız daha da kotu duruma duser

onceki isimden cıkma nedenim calısma saatleriydi, gec saatlere kadar calısma olabiliyordu ailem izin vermedi buna, ancak ise girmeden once soylemistim calısma saatlerimi, sonrasında bu sekilde danrandılar

Canım ya ne kadar bunalmışsın böyle... Aileni çok ağır bir şekilde eleştiriyorsun belki bunun için kendince haklı nedenlerin var ama yinede bu kadar acımasız olma.. Hiç bir anne baba evledının kötü olmasını ve üzülmesini istemez. Seni üzmelerinin tek sebebi cahillik olabilir.. oda onların suçu değil yaşam şartlarından kaynaklanıyor.. Babanın başka kadınlara gittiğini yazmışsın çok büyük bir hata yapmış ama şimdi yanınızda sanırım.. İş konusundada zaten kriz nedeniyle çoğu kişi işsiz güzelim ama bu halledilemeycek bir konu değil eminim en kısa sürede bulursun işini... daha çok gençsin lütfen yıpratma kendini..

X