Bebek Beslenmesi ek gıda ve anne sutu alanlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
bebegım uykudan uyanınca ağlıyor ve emmek ıstıyor meyvesını veya corbasını almama ızın vermıyor bende emzıyorum bu sefer ek gıdaları yemıyor

uykusu gelınce yıne emıyor yemıyor..
sızler nasıl yapıyorsunuz once emzıyormusunuz yoksa once ek gıda mı

önce ek gıdayı veriyorum canım, zaten öyle olması gerekiyor. sütle midesini doldurursa hiç yemek istemez

Önce yedirmeye uğraşıyorum sonra emziriyorum. Her ay doktorumuz miktarını değiştiriyor ek gıdaların. Şimdi her öğünde 100 cc ek gıda geri kalanını anne sütü almasını istiyorum ama Çınar maalesef ek gıdaları almıyor

Benimkide tam tersi ek gıdayı daha iyi alıyor emmek istemiyor gündüz emmesi bitti zaten arasıra oda uyku halinde dr 1 yasına kadar mutlaka vermelısın diyor gece veriyorum birde sabah uyanırken çok nazlanıyor ama umarım bırakmaz

baroış bir ara sadece emmek istiyordu. sonra bir dönem sadece ek gıda yemek istiyordu. o dönem baktım memeyi bırakacak, doktorumda stres yapmayın artık emmesede olur dediği için bende zorlamamaya karar verdim. şimdi emişleri daha iyi düzene oturdu. sabah 5.30 gibi uyanıyor emip tekrar uyuyor
öğleden sonra 2 civarı uyumadan önce emziriyorum
gece uyumadan önce veriyorum birde
gece bazen 2 civarı kalkıp emiyor

Canım,ben gündüzleri sadece uyuyacağı zaman emziriyorum.geri kalan zamanlarda ek gıdasını alıyor.geceleri her istediğinde emziriyorum.sende ek gıdasını hazırlayana kadar biraz oyalamaya çalış,zaten aç olduğu için güzelce yiyecektir.

önce emzirince sonra yemek istemiyorlar,çok zor oluyor yedirmek.ben genelde uyuyacağı zaman emziriyorum,hep emerek uyuyor zaten baska türlü uyutamıyorum.uyanınca ek gıda veriyorum,acıkıyor daha iyi yiyor

bende önce ek gıda sonra emziriyorum uyuyacağı zaman karnı tok bile olsa emmek istiyor

benim oğlum ne emmeden önce nede sonra yemiyo bişe bi ara ii yiyodu şimdi durdu
ne yapmalıyım ya

canim ben daha bugun doktora gittim yurt disinda yasiyorum.emziruyorum surekli.bebegim 9 aylik oldu bende ek gida veriyorum geceleri cok uyaniyor.meme istiyor bende emzirince haliyle biberon ve ek gida almiyor.2 aydir fazla kiloda almiyor.doktorumda bana dediki.karnini yatmadan once biberon ver ustune sen emzir ondan sonra gece uyanirsa sakin emzirme dedi.sabah karnini doyur dedi ozaman ek gidalari alir dedi.en onemlisi yemek lerden sonra bebegini emzir dedi.

yason benım kıde 4 veya kez ..
gece yatmadan mamada verıyorum ama gene 5 kez uyanıyor

benimki bu hafta biraz hasta öksürüyor burnu tıkanıyor her dakika uyanıyor artık kalkmakla başedemedim çareyi iyileşene kadar yanıma almakda buldum bu gece 20 kere falan uyanmışızdır herhalde bebişimde perişan bende perişanım...:çok üzgünüm:

gece uyanmalarının en büyük sebeplerinden biri de yeterli beslenememe gündüz yeterince katı gıda almayan yada emmeyen bebek geceleri sık uyanıp bu açığı kapatmaya çalışırmış bu yüzden 8-9 aylık bebeğin anne sütünden çok katı gıdaya ihtiyacı vardır diye düşünüyorum hem katı gıda alıp hem emen bebek çok daha iyi olur tabi bu arada anne sütüyle doyup gizli açlık çeken bebeklerle ilgili bir yazı okumuştum unuttuğum için kaynağı belirtemeyeceğim ama yazıda anne sütüyle doyan bebeklerin diğer gıdalardan almaları gereken besin öğelerini alamadıkları karınlarının doyduğu fakat beyin ve vücut gelişimlerinin tam olmadığı yazıyordu bu arada benim oğlum da anne sütünü bayağı azalttı ama gece zırt pırt uyanmıyor ve maşallah gayet mutlu görünüyor

X