Endometriosis (Çikolata kisti)

arkadaşlar merhaba.. benim sol yumurtamda 2,5 cmlik çikolata kisti var.. doktorum kesinlikle ameliyat önermedi.. çok büyük boyuttsaki kistleri ameliyat yapıyoruz dedi.. ben 3,5 yıllık evliyim. 1,5 yıl çocuğum olmayınca doktora gittiğimde öğrendim kisti.. yumurta takibi, klomen tedavisi falan derken bir türlü gebe kalamadım.. 14 ekimde ilk kez aşılama denedim.. ilk aşılamam tuttu..bugün kan testi yaptırdım 3 hafta 4 günlük hamileyim.. üstelik çikolata kistim hala dururyor

benden size öneri eğer gebelik düşünüyorsanız hemen ameliyat olmayın..bir kaç kez aşılama deneyin.. rabbim bebek isteyen herkese versin

merhaba, benimde hikayem sizinkisi gibi, bende de 2,5 cm çikolata kisti var bende 3 yıllık evliyim. 1 yıl çocuğum olmayınca dr. gittim ve öyle öğrendim kistim olduğunu ve banada önermedi ameliyat kist küçük olduğu için, 2yıldır uğraşıyorum 3 defa aşılama bir defa tüp bebek yaptırdım ama malesef sonuç negatif. Bakın siz yine şanslısınız ilk aşılamda tutmuş, Allah sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin

cnm bnm ne zmn oluştuğu belli değil ben 2 ay önce karın ağrısıyla dr gittim tesadüfen ultrasonda gözüktü yani bana hiçbir şikayet wermemişti 4.5 cmdi dr bana çikolata olabilir 1 ay d.k kullan geçmezse kesin endodur geçerse normal kisttir dedi bnde iaç içerken adetime 1o gün kala 1 haftada soğansuyu içtim dr gittiğimde tamamen geçtiğini öğrendim endo olmadığına emin olduk.bnm adetlerimde düzenliydi sadece kahverengi geliyodu ama dr normal olduğunu syledi.yaani tatlım bn 1 ayda çok şükür atlattım snde ne zmndır var soğan suyunu dene rabbim sana da şifa wericektir

bende 2 aydır var canım ne bileyim bu durum beni çok strese soktu daha adetime 15 gün kala kanlı akıntılarım geliyor 2 aydır. budefa da geçmezse soğan suyu denicem.. sağo canım Allah razı olsun senden

arkadaşlar merhaba.. benim sol yumurtamda 2,5 cmlik çikolata kisti var.. doktorum kesinlikle ameliyat önermedi.. çok büyük boyuttsaki kistleri ameliyat yapıyoruz dedi.. ben 3,5 yıllık evliyim. 1,5 yıl çocuğum olmayınca doktora gittiğimde öğrendim kisti.. yumurta takibi, klomen tedavisi falan derken bir türlü gebe kalamadım.. 14 ekimde ilk kez aşılama denedim.. ilk aşılamam tuttu..bugün kan testi yaptırdım 3 hafta 4 günlük hamileyim.. üstelik çikolata kistim hala dururyor

benden size öneri eğer gebelik düşünüyorsanız hemen ameliyat olmayın..bir kaç kez aşılama deneyin.. rabbim bebek isteyen herkese versin

benimde sağda 2,5 cm kistim.bana da küçük olduğu için ameliyat önermiyorum dedi.bence de hemen ameliyata yatmayın arkadaşlar.ben merak ediyorum 3 ay tedavi sonrasını ama ilk çıktığında çok kafaya taktım,artık düşünmüyorum.sadece ilaçlarımı aksatmıyorum.prolaktinim de 32 çıkmıştı.bildiğim kadarıyla bu hormon üzüntüde sıkıntıda da çıkıomuş o yüzden düşünmüyorum.tedavim bitsin,bakalım ne olacak??
herkes için hayırlısı,çıkmadık candan ümit kesilmezmiş...

bu arada ben bu 3 ay boyunca d.kontrol hapını kesmicem ve regl olmucam,sanırım kist tedavi ile temizlensin ve regl de olmayıp kurutmayı düşünüyor doktorum.bana enteresan gelmişti ama mantıklı da aslında..bide glifor alıyorum

merhaba, benimde hikayem sizinkisi gibi, bende de 2,5 cm çikolata kisti var bende 3 yıllık evliyim. 1 yıl çocuğum olmayınca dr. gittim ve öyle öğrendim kistim olduğunu ve banada önermedi ameliyat kist küçük olduğu için, 2yıldır uğraşıyorum 3 defa aşılama bir defa tüp bebek yaptırdım ama malesef sonuç negatif. Bakın siz yine şanslısınız ilk aşılamda tutmuş, Allah sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin

arkadaşım hayırlı olsun bebişin allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.
sana birşey sormak istiyorum.aşılamanın öncesinde bi hazırlık falan yapılıomu?yani ilaçla falan.bir de işlemi merak ettim azcık anlatabilirsen sevinirim...

arkadaşım hayırlı olsun bebişin allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.
sana birşey sormak istiyorum.aşılamanın öncesinde bi hazırlık falan yapılıomu?yani ilaçla falan.bir de işlemi merak ettim azcık anlatabilirsen sevinirim...[/QUO

tabiki anlatırım, aşılama önceside ilaç kullanılıyor,yumurta oluşturulup büyütülüyor bu aşama adet döneminin ikinci günü başlıyor . aşılama yapılmadan birgün önceden çatlatma iğnesi yapılıyor, eşinden alınan örnek sana direk transfer ediliyor böyle yani aşılama işlemi (tüp bebekte tek fark yumurtaların toplanır eşinden alınan örnekle dışarda döllendiriyorlar oluşan embiroyuyu sana transfer ediyorlar.) başka sormak istediğin olursa sorabilirsin

sana birşey sormak istiyorum.aşılamanın öncesinde bi hazırlık falan yapılıomu?yani ilaçla falan.bir de işlemi merak ettim azcık anlatabilirsen sevinirim...[/QUO

tabiki anlatırım, aşılama önceside ilaç kullanılıyor,yumurta oluşturulup büyütülüyor bu aşama adet döneminin ikinci günü başlıyor . aşılama yapılmadan birgün önceden çatlatma iğnesi yapılıyor, eşinden alınan örnek sana direk transfer ediliyor böyle yani aşılama işlemi (tüp bebekte tek fark yumurtaların toplanır eşinden alınan örnekle dışarda döllendiriyorlar oluşan embiroyuyu sana transfer ediyorlar.) başka sormak istediğin olursa sorabilirsin

TŞK EDERİM CANIM ÇOK SAĞOL

öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum.Bende 5 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum 2 kez ameliyat oldum,2.ameliyat raporumda ilk ameliyattan kaynaklanan yapısıklıklar olduğu ve açıldığı yazılıyordu.Suan kistim yok ama her adet döneminden yaklasık 12 gün sora olusuo ve regl olduktan sora geçio.Bu arada 26 yaşındayım ,5 yıldır doğum kontrol hapı kullanmaktayım ara ara kontrollere mutlaka gidiyorum ama değişik bi tedavi uygulanamadı.Gelelim asıl soruma bu ameliyatlar filan hepsi bekarkendi suan 3 aylık evliyim doğum kontrol hapı kulladığım için zaten otomatik olarak korunuyoruz.Sizce hemen çocuk çalısmaları olmalı mı ertelemek tehlikeli mi..? Korktuğum nokta şu çocuk için ilacı ( yasmin ) bırakmam gerekiyor bırakınca kistler hemen nükseder mi buda çocuga engel olur mu ?? Bilgisi olan arkadaslardan cvp bekliom simdiden cok tskler...

bende 2 aydır var canım ne bileyim bu durum beni çok strese soktu daha adetime 15 gün kala kanlı akıntılarım geliyor 2 aydır. budefa da geçmezse soğan suyu denicem.. sağo canım Allah razı olsun senden
Allah sendende razı olsun cnm.sıkma kendini bu kahroası kistler 10 kadından 8inde oluşurmuş seninkide geçicektir eminim hastalığına 10 gün kala iç soğan suyunu sonuçta hiçbir zararı yok eminim geçicektir gzl hbrlerini beklicem moraller yüksek olsun ama buda çook önemli Allaha emanet ol cnmm

bende çikolata kisti için içiyorum ama geçen ay tüp bebek yaptırdık tutmayınca kistim büymesin diye içiyorum sizde bu kürü yaparken kaşıntı oldumu beyaz akıntı oluyor bu kaşıntı yapıyor bilginiz varsa sevinirim.

merhaba. ben de aynı dertle uğraşiyorum. ben de çocuk olmadığı için doktora gittiğimde fark ettim.4,5 cm di kistim. 2 ay diane35 kullandım. şimdi 2.5 cm. doktor 3 ay daha aynı hapı verdi. ama korkuyorum ;ilacı bırakınca tekrarlar die. çocuk da istıyoruz. zaman kaybetmek de istemiyorum. off off allah hepimize şifa versin.

Allah sendende razı olsun cnm.sıkma kendini bu kahroası kistler 10 kadından 8inde oluşurmuş seninkide geçicektir eminim hastalığına 10 gün kala iç soğan suyunu sonuçta hiçbir zararı yok eminim geçicektir gzl hbrlerini beklicem moraller yüksek olsun ama buda çook önemli Allaha emanet ol cnmm

Kızlar merhaba soğan suyuna gerek kalmadı kistim yok olmuş çok mutlu oldum ama ben bitki çayı içtim ve sıcak suya oturdum eminim onların faydası oldu.. darısı size kızcıklarım :KK64:

Kızlar merhaba soğan suyuna gerek kalmadı kistim yok olmuş çok mutlu oldum ama ben bitki çayı içtim ve sıcak suya oturdum eminim onların faydası oldu.. darısı size kızcıklarım :KK64:
gözün aydın olsun cnm bn dedim sana geçicek diyee bnde çok sewinmiştim kistim geçincee.işlhh bu kistler bze bidaa bulaşmazz:))

arkadaşlar merhaba
ben bu kisti yine kafama takmaya başladım
kisti olup da cerrahi yada ilaç tedavisi gördükten sonra bebek sahibi olan arkadaşlar var mı?varsa doğal yoldan mı yoksa aşılama veya tüp bebek ile mi oldu??

lütfen cevap:KK43:(((

çikolata kisti olup da hamile kalan hiç mi yok yani :KK43:((((((((((((((((

Merhaba... bendede kist var ve bugun cok sancım var yürümekte bıle zorluk cekıyorum benim prolaktinim yüksek oldugu ıcın bebegım olmadı ama doktorum kıstlerı olupta hamıle kalan hastam cok dedı... onemlı olan sınır stres yapma dedı prolaktının yukselıyor bu da hamıle kalmana engel oluyor dedı.. eşimden boşanalı 3 sene oldu ama bundan sonra anne olmak ıcın tedavıye baslıcam cunku suan verdıklerı dogum kotrol hapları işe yaramıyor doktorda kestı tedavıyı ve son kontrolumde kıstelrım kuculdugunu farkettık ve cok sevındım tek dılegım evlendıkten sonra yıne ılıskı sırasında acı cekmemek ve bıran once anne olmak.. kafanıza takmayın rahat olun. gecmiş olsun

Merhaba... bendede kist var ve bugun cok sancım var yürümekte bıle zorluk cekıyorum benim prolaktinim yüksek oldugu ıcın bebegım olmadı ama doktorum kıstlerı olupta hamıle kalan hastam cok dedı... onemlı olan sınır stres yapma dedı prolaktının yukselıyor bu da hamıle kalmana engel oluyor dedı.. eşimden boşanalı 3 sene oldu ama bundan sonra anne olmak ıcın tedavıye baslıcam cunku suan verdıklerı dogum kotrol hapları işe yaramıyor doktorda kestı tedavıyı ve son kontrolumde kıstelrım kuculdugunu farkettık ve cok sevındım tek dılegım evlendıkten sonra yıne ılıskı sırasında acı cekmemek ve bıran once anne olmak.. kafanıza takmayın rahat olun. gecmiş olsun

teşekkür ederim,allah hayırlısı ile hepimize nasip eder inşallah....

sevgili gizems,özelden msj atamıomusum :KK43:
cnm öncelikle cvbın için cook tsk ederim..evet malesef böle bi hastalığımız var:KK43: haklısın banada öle mantıklı gelio zaten 6 yıldır doğum k. hapı kullandığım için etkisi 6 ay filan sürüyomus sana da cok gecmiş olsun sen çocuk istio musun peki suan denediniz mi nasıl gidiyor? kusura bakma cok soru sordum ama aklım cok karısık inan..buarada iilacı bıraktım regl oldum bakalım sorasıı nasıl olcak..ins hersey gönlüne göre olurrr cnm

X