Çocuk Hastalıkları Bebeğin kakası???

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gxuxl-xsxen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
368
1
kızlar benim oğlan kakasını düzenli yapıyor zorlanmıyor maşşallah ama hala ilk günlerdeki gibi sıvı, cıvık yani hiç daha katı kakası olmadı annem 2 aylık olcak nerdeyse katılaşmaya başlaması lazım normal değil diyor bide yavrumun karnı sürekli gurul gurul doktora sormuştum bağırsak gelişimden kaynaklanıyor demişti ama öyle bir gurulduyorki bi ortamdayken herkes duyabiliyor ve hiç kesilmiyor sizce normalmi bu kaka ve karın guruldaması sizinkiler nasıl???:uhm:

gurultu olayı bizim de aynı , valla pek bir gürültülü kızım, hatta öyle ki gazımız da sesli sesli oluyor ve ben misafirliğe filan gidersem kızımı odanın öbür başına bırakmayı düşünüyorum ( yoksa kimse o seslerin bir bebekten çıktığına inanmaz ) şakası bir yana da anne sütü alan bebeğin kakası cıvık, biraz pütürlü ve fışkırır tarzda olur demişti doktorumuz ve o gurultuların da çok normal olduğunu söylemişti, telaşlanmana gerek yok bence

canım benımkınde gurultu olmuyor ama pırt pırt maşşalahh cok gurultulu oluyr..
kakası da tarıf ettığınız gıbı..hıc katı olmadı benımde sımdıye kadar.bence normalı bu.katı olması gerekmıyorkı annenın dediğine bakma sen.

banada normal gibi geliyor ama annem öyle diyince aklıma takıldı...
aynen ya o sesleri kucağımdayken falan çıkarınca kendimi kötü hissediyorum resmen büyük adam şeysi gibi gürültülü kaka yapıyor ve gaz çıkarıyor hatta okadar tazikli yapıyorki kaka bazen omuzlarına kadar fışkırıyor iyi bi tek benimki değilmiş sevindim:)

arkadaslar benım bebegım son 2 gundur kaka yapamıyor yanı yapıyorda dusunun 24 saatte bır yanı gunde 1 defa.onuda fıtıl verıyorum ancak.sızınkıler gunde kac defa yapyor?

canım benimkide günde 1 yapıyor bazen 2 günde bir bence normal seninkide fitil verme bu kez bağışıklılık sistemini bozabilrsin fitilsiz yapamaz kakasını

Benım kızımın kakasıda hıc duzelmedı ılk gunden bı sarı bı yesıl degısıo ama hepte sumuk gıbı cıkıo Doktorumda bagırsaklarından suphelenıyorum dedı tahlıl yaptıracaz bugun ıns bısı cıkmaz.

Benım kızımın kakasıda hıc duzelmedı ılk gunden bı sarı bı yesıl degısıo ama hepte sumuk gıbı cıkıo Doktorumda bagırsaklarından suphelenıyorum dedı tahlıl yaptıracaz bugun ıns bısı cıkmaz.

neden tahlil yaptıracakmış , yeşil olduğundan mı, yoksa sümük gibi olduğundan mı. dün benim kızımın da kakası sümük gibiydi biraz endişelendim. nerdeyse 24 saat yapmamıştı, önce baya çokça normal yaptı, bir saat sonra azcık daha yaptı, aradan iki saat geçti bu sefer bol gazlıca ve sümüksü yaptı dün gece. bugün de tekrarlarsa doktora sorucam

selam benim kızım 1 aylıkoldu.kakasında ara sıra kan görüyorum.tahlil yaptırdık.mikrop kapmış dedi doktor.10 günlük şurup tedavisi verdisonra yine test yaptırcaz.bu durumla karşılaşan varmı?çok endişeleniyoruum....

selam benim kızım 1 aylıkoldu.kakasında ara sıra kan görüyorum.tahlil yaptırdık.mikrop kapmış dedi doktor.10 günlük şurup tedavisi verdisonra yine test yaptırcaz.bu durumla karşılaşan varmı?çok endişeleniyoruum....

gecmis olsun,ne mikrop u kapmis soyledimi doktor,nerden kapmis,Allah beterinden korusun hepimizinkini..

bebeğim 1 aylık.2 ya da 3 günde bir yapıyor.olması gerektiği gibi sarı ve süt kesikli.huzursuz değil,çok fazla kıvranmıyor.ama yinede normalmi aklım takılıyor.hergün yapsın istiyorum.emiyor bu arada.ne dersiniz.:uhm:

soyledi ama doktor dili anlamıyoki insan.suyla bulaşan bi mikropmuş.sadece anne sutu alıyo demekki bizden bulaştı.birazdaha titiz davranmaya çalışıyorum.inşallah geçer yaa
mirmirmirmir

kızlar bebeğiniz kakasını yapamıyorsa zinco damla verin (bitki yağı) hergün kaka yapıyordu normalde doktor gaz için vermişti gaz sorunu geçtiği için vermiyordum epeydir 2 gündür kakasını yapamıyordu bu bir çeşit yağ olduğu için faydası olur diye verdim 3-4 damla ve 15 dk içinde kakasını ziyadesiyle yaptı deneyin göreceksiniz faydasını

Benim yeğenim de 9 aylık çok kabız oluyor,2-3 aylıkken zinco falan kullandık,yine gaz devam ederdi şimdi de sütten kesildi danam benim,mama kullanıyoruz ama çok zorlanıyor,ağlıyor hatta bir ıkınıyor ağlayayım mı güleyim mi bilemiyorum çok tatlı oluyor,3-4 gün yapamayınca fitil kullanıyoruz ama sürekli fitil de iyi birşey değil;acaba ne kullansak bu aylarda rahat yapabilmesi için?

Son düzenleme:

canım öncelikle geçmiş olsun.benzer bi durum bizde de oldu.kaka da kan dizanteri belirtisidir.bizde kan yokdu ama kakası çok cıvık,yeşil ve sümüksüydü.dr.tahlil istedi.çok fazla olmasa da bakteri çıktı.10 günlük şurup tedavisindeyiz şuan.dizanteri başlangıcı olabilir dedi dr.çok üzüldüm.netten araştırdığım kadarıyla ciddi bi hastalıkmış.ama şuruplardan sonra kakası baya bi düzeldi.sarı,kahverengi ve biraz tanecikli yapıyo artık.
elimi yıkamadan oğluma dokunmuyorum bile.nerden kaptı hiç bilmiyorum o lanet mikropları:1no2:

bilgin için saol canım inşallah ALLAH c.c. şifalarını versin.beterinden korusun.perşembe tekrar tahlil yaptırcaz.şu an kan yok ama inşallah düzelmiştir.bende dikkat ediyorum ama küçüklerya hemen mikrop kapabiliyolar.

X