Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Lavanta Kürü - Sac Dökülmelerine karsi Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

angel_86

böcüğüm
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
592
3
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Sac Dökülmelerine karsi Lavanta Kürü

Saç dökülmesine karşı kür
Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 500-750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.
Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.

Alintidir...

arkadaslar dokulen saclara lavantanın cok ıyı geldıgını duymustum ve arastırdım kendımde uygulamaya basladım.daha bı hafta oldu ve oldukca etkılı.uygulamak ısteyen arkadaslara tarıfı yazıyorum.4 su bardagı kaynamakta olan suya bı tutam lavantayı eklıyoruz.yaklasık 5 dakıka yuksak sıcaklıkta kaynatıyoruz.altını kapatıp demlemeye bırakıyoruz.ılınınca suzuyoruz.saclarımız temız ıse sacımızı demledıgımız lavanta kuruyle ıslatıyoruz ve yarım saat beklıyoruz.sonra sadece suyla duruluyoruz.eger saclarımız kırlı ıse saclarımızı sampuanlayıp duruladıktan sonra lavantalı suyu sacımıza dokuyoruz ve yarım saat bekletıp duruluyoruz.bu uygulamayı sacımızın dokulmesı durana kadar haftada bır veya ıkı kere uyguluyoruz.ıste bu kadar basıt.uygulayacak olan arkadaslar sonucları buradan paylasırlarsa mutlu olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
canım ben de bunu aynen yazmıştım, saçı dökülenlerin paylaşım alanına ama pek ilgi görmedi sanırım turplu su revaçta şimdi :))
ama bunu ilk teyzem denedi, sonuç süper, annem ve ablam da yapıyor şimdi memnunlar! dökülmeyi azaltıyor gerçekten.

evet cnm kesınlıkle azaltıyor.bende bı haftaıcınde ıkı kere yaptım sonuc super.ne yaptıysam dokulmeye engel olamamıstım.ama bu bambaska bısey.

evet cnm kesınlıkle azaltıyor.bende bı haftaıcınde ıkı kere yaptım sonuc super.ne yaptıysam dokulmeye engel olamamıstım.ama bu bambaska bısey.

Bunu son durulama suyu olarak kullansak olmaz mı?CADIARZU
Tekrar durulamasak, saçta kalsa.gamyoncuiremsu

Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Üye olmamın sebebi de şu lavanta olayını sizlerle paylaşmak istemem.Ben bi kaç haftadır saçımı yıkadıktan sonra hazırladığım lavanta kürüyle saçımı yıkıyorum ve daha sonra duruluyorum.Bi de saç köpüğü kullanıyorum.Saçlarım çok değişti.Ben de sizlere tavsiye ediyorum kullanın , ilk bi kaç haftadan sonra değişiklğini farkına varacaksınız.

merhaba kızlar ben de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum son durulama suyuma katıyorum hem güzel kokuyor,hem dökülmeyi kesiyor hem de müthiş parlatıyor... kesinlikle denemelisiniz...

ben bu dökülmeye baş edebilmek için yıllardır bi sürü ilaç kullandım,halen kullanıyorum.şu an durumdan memnunum ama kullandığım ürün ömür boyu günde 2kez kullanım istiyor bazen zor gelebiliyor...lavantayı duymuştum ama pek ihtimal vermemiştim işe yarayacağına..ama bakıyorumda kullanan herkes memnun bende hemen alıp deneyeceğim..aktar dan bulabiliriz değilmi bu lavanta nasıl bişey?

Evet canım aktardan bulabilirsin ben de aktardan aldım.Saç köpüğü de kullan saçlarını yıkadıktan sonra ,kesinlikle dene lavantayı değişikliği bi kaç hafta içinde farketceksin.. :)

bende lavanta tohumu var olur mu ki gerçi ben ne ısırganlar denedim sorun içten kansızlık var ama yine bir umuttur gidiyor..

bende lavanta tohumu var olur mu ki gerçi ben ne ısırganlar denedim sorun içten kansızlık var ama yine bir umuttur gidiyor..

sonunda buldum seni kanki,biz bu gidişle deneme tahtasına döneceğiz ama olsun.buda mantıklı geldi bana ben bitkilerden aşırıya kaçılmadığı sürece bi zarar geleceğini düşünmüyorum.

lavanta kurunu tv de bı doktor onermısdı dokulen saclar ıcın ama nekadr dogru bılemıcem ayrıca bende bıtkısel yaglardan ztn sac bakımı yapıyorm ayrıca bıde bunamı baslasam offffffffffff bılmıyorm herkez bısey dıyo vala bu tum duydumgumz sac bakım yaglarını denemektende olan sacımızdanda olıcaz:)

lavanta alıp hemen denemek istiyorum
inşaallah saçlarımıza şifa olur..

benım de saclarım feci dökülüyor bır de bu lavantayı deneyelım bakalım şutarafagitti

benımde bu aralar cok dokuluyo sanırım kızlar bu kullandıgımz sac kremlerı dokuyo :KK43:bende bıde bunu denıycem denenmedık bısey bırakmadım ztn:)arkadaslar bu lavanta kuru tohum seklındemı,aktarlarda da mevcutmu,ayrıca bunu demledıkten sonra tohumlarını cope atıp suyunumu kullancagız

İbrahim Saraçoğlunun sitesinde fln gezerken hep lavanta geçio ben başka yerlerdede görmüştüm gerçekten çok yararlymış..Bütün yağLarı fln bıraktım ben artık lavanta kürünü yaptım bazen maske olarak yapıorum.Ama duştan her çıktığımda fısfıslı şişeyle sıkıyorum saçlarıma o şekilde kuruyo saçımda Kokusuda harikaa..Saçlarımda çok güzel oldu kuruluğu gitti uzamasınada yardımcı oluyo gibi geldi bana..Diğer bütün şeyler fasa fiso bence attım hepsini :jeyyar:

ben de tvde ibrahim saraçoğlundan duymuştum lavantayı. saç uzatmak için bi formül sormuşlardı lavantayı önermişti. bugüne kadar entele,turp suyu ne varsa denedim ama en iyisi lavanta bence. hem mis gibi kokuyor, hem de çok pratik. lavantayı demliyorum, sonra suyunu süzüp saçımı o suyla duruluyorum. saçımda kalıyor ve gerçekten çok güzel oluyor. uzamada da bence turp suyu kadar etkili.

iyi de lavantayı yarım saat saçta beklettikten sonra durulayın diyor ibrahim saraçoğlu.sitesinden inceleyin bence arkadaşlar.

X