idrar yolu enfeksiyonu..!!!

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kızlar selam..ben 32+0 hamileyim..bugün yaptığım test sonucunda idrar yolu enfeksiyon çıktı..antibiyotik fitil falan verdi..yarından itibaren kullancam ama aranızda bu durumun başına gelenler varmı sizler ne gibi önlemlerde bulundunuz paylaşırmısınız lütfen :CüvCüv:

ben hamile kaldiktan sonra yasamadim ama oncesinde yasadim..
ne kadar antibiyotik kullansakta gecici bi cozum en azindan benim icin boyle oldu..
sunu onerebilirim; asitli iceceklerden uzak dur, ayaklarini sicak tut, bol su ic..
cok gecmis olsun.

ben hamile kaldiktan sonra yasamadim ama oncesinde yasadim..
ne kadar antibiyotik kullansakta gecici bi cozum en azindan benim icin boyle oldu..
sunu onerebilirim; asitli iceceklerden uzak dur, ayaklarini sicak tut, bol su ic..
cok gecmis olsun.

tamam canım çok sağol:1rolleyes:

canım ben yaklasık 5 senedir bunla uğrasıyorum ve artık kronik olduğunu düşünmeye basladım antibiyotikler hep bi yere kadar işe yaradı sonra tekrarladı en iyi care bol su içmen baska türlü gecmiyo inan bol su içersen idrar kesende beklemez sık değişim olduğu için bakteri üremez geçmiş olsun

çok teşekkür ederim sağol..sanada çok geçmişler olsun

vajinal bölge için standart temizliğini yap hergün mutlaka.. doktor hergün çamaşır değiş diyor zaten bunu yapıyoruz tabi ama bol su içmek günde en az 3litre faydalıymış bende 3. ayımda enfeksiyon oldum fitil kullandım şimdi daha iyi sayılırım.geçmiş olsun bu arada

vajinal bölge için standart temizliğini yap hergün mutlaka.. doktor hergün çamaşır değiş diyor zaten bunu yapıyoruz tabi ama bol su içmek günde en az 3litre faydalıymış bende 3. ayımda enfeksiyon oldum fitil kullandım şimdi daha iyi sayılırım.geçmiş olsun bu arada

çok teşekkür ederim sağol

bendede suan aynı sorun var 10 haftalık hamıleyım.2 tane antıbıyotık ıcıyorum benım uremıs artık .gecmıs olsun bolbol su ıcmek lazım .gunde 10 tane hap ıcıyorum umarım gecer bebegıme zarar vermeden :KK43:

elifcim,bende çok çektim bu enfeksiyon yüzünden hatta hastanede bile yattım,ama o zaman hamile değildim işim daha kolaydı,sen şimdi her antibiyotiği kullanamazsın,kendini üşütme,üşüdüğünü hissettiğinde sıcak su torbasını doldur ve gece onu ayaklarının altına alarak yat,bir de bol su içmen gerekli canım,sıvı alımı gerçekten önemli,ne kadar çok sıvı alırsan enfeksiyonu o kadar çok vücudundan atarsın.geçmiş olsun canım.

canım ya bende 9haftalık hamişim aynı dert bendede var.

dr bugün sonuçlara baktı ve felaket derecede iltihap var ,çok çok kötü dedi 2tane antibiyotik verdi geçmezse bebeğe zarar verirmiş bayramdan sonra kontrole gidicem .

işin kötüsü ben suda içemiyorum su içtiğim anda kusuyorum aşırı mide bulantım var.

nolucak bende bilmiyorum.

tiroid bezlerimde aşırı çalışıyormuş offf off

canım ya bende 9haftalık hamişim aynı dert bendede var.

dr bugün sonuçlara baktı ve felaket derecede iltihap var ,çok çok kötü dedi 2tane antibiyotik verdi geçmezse bebeğe zarar verirmiş bayramdan sonra kontrole gidicem .

işin kötüsü ben suda içemiyorum su içtiğim anda kusuyorum aşırı mide bulantım var.

nolucak bende bilmiyorum.

tiroid bezlerimde aşırı çalışıyormuş offf off

sedacım suda içmiyormuşssun bu iltihabı nasıl atacak sın peki vücudundan,:mymeka:9 haftakımışsın bak daha erken bebğini bu yüzden kdüşürebilirsin bilmiyorum dr.un söylemedi mi?yasakkelimesu içemiyorsan bol bol meyve suyu,süt,ayran yani sıvı şeyler iç.sana benden tavsiyeyerimseniben

ben de de dün çıktı 20 haftalık hamileyim idrar yolu iltihabı çok tehlikeli gerçekten . doktor antibiyotik verdi bogün başladım kullanmaya günde en az 3 litre su içmen gerek yoksa ilaç işe yaramaz dedi.
çok c vitamini almak gerekiyormuş iltihabı oda attırıyomuş. bide arkadaşlar karnıbaharı haşla suyunu iç çok iyi gelir dediler. geçmiş olsun canım.

Verdiğiniz bilgiler çok önemli ve hepsini uygulayacağım çok teşekkür ederim.. a.s.

bende 18+3 günlük hamileyim.
bende de var idrar yolu enfeksiyonu!!
doktoruma sordum bebeğe zararı olur mu diye,erken doğma riski olabilir dedi!!:1shok:
antibiyotik verdi ama bir kullanımlıktı , sanırım geçmedi!!senağlama
mantarda var bende (iltahap) işin kötüsü!!!!!
onun içinde fitil verdi.

Son düzenleme:
ben de bugün öğrendim enfeksiyon bende de varmış. ama hiç yanma hissi falan olmuyordu bende. ne gibi belirtileri var kızlar bunun başka?
ben bi de sağlık ocağında yaptırdım doktora cuma günü gideceğim inş. ebe ilaç kullanamazsın zaten dedi. drye sonucu göster dedi. düşük tehlikesi hiç aklıma gelmemişti.

ben de bugün öğrendim enfeksiyon bende de varmış. ama hiç yanma hissi falan olmuyordu bende. ne gibi belirtileri var kızlar bunun başka?
ben bi de sağlık ocağında yaptırdım doktora cuma günü gideceğim inş. ebe ilaç kullanamazsın zaten dedi. drye sonucu göster dedi. düşük tehlikesi hiç aklıma gelmemişti.

senin bebiş kaç haftalık canm?

benimki 8 hafta 4 günlük. ama bende hiç belirti yok şaşırdım. sanırım fazla ilerlememiş ondan kaynaklanıyor değil mi

bende 23 haftalık hamileyim bugun sağlık ocağında idrar testii yaptılar bendede enfeksiyon varmış cuma doktora gidicem bakalım doktorum ne dicek büyük ihtimal antibiyotik verir.ben çokta su içiyorum ama bakalım ne olcak.

Kür 1: Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı
250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlanır. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Yedi gün müddetle devam edilir ve üç gün ara verilir. Üç gün aradan sonra tekrar yedi gün uygulanır ve tekrar üç gün ara verilir. Son olarak tekrar yedi gün uygulanır ve kür tamamlanmış olur. Karnabahar kürü toplam yirmibir günlük kürdür (üç günlük aralar hariç).
Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

PROF.DR.İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLUNUN TAVSİYESİ a.s.

X