Tüp Bebek Merkezleri Antalya Gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıracaklar

kader arkadaslarım benımle bu surecte herseyı paylastıgınız ve bu guzel mutlulugu benımle yasadıgınız ıcın cok cok tesekur edıorum sızı kocaman kucaklıorumm.ınsallahh hepınız bu duyguyu yasıcaksınız ıcınızı ferah tutunn.sevgılerr bızdennnnn :nazar::emir_bebek::nazar:

güzel duaların için sağol cnm...inşallah sende hayırlı bir zaman geçirirsin bebişinle...darısı başımıza inşallahhh..bu arada uzun süredir kimsecikler uğramıyor...tedaviler durdu sanırım...haydi kızlar güzel haberlerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyoruzzzz.:KK9::KK9:

Merhabalar ben bu ay kendi doktorumun muayenesinde aşılama yaptırcam ama olmazsa ilerleyen zamanda yaza gelecekte tüp yaptırmayı planlıyorum..Orası hakkında güzel şeyler duydum...

:94:Merhabalar ben bu ay kendi doktorumun muayenesinde aşılama yaptırcam ama olmazsa ilerleyen zamanda yaza gelecekte tüp yaptırmayı planlıyorum..Orası hakkında güzel şeyler duydum...

2003 senesinde 2 yıllık evlilik sonucu bebek olmayınca önce Antalya Tıp Fak. tüp bebek bölümüne gittim. 1 yıl hap ile tedavi etmeye çalıştılar (Ne bende nede eşimde sorun bulamadılar) Bir sonuç alamadık. Bir yıl ara verdik. Sonra Antalya Tüp Bebek Kemal Özgür'den randevu aldık her gidişimde bin tane bahane ile her seferinde başka bir doktora yönlendirdiler sinir oldum.
Orda Mete Işıkoğlu vardı bize aşılama önerdi denedik başarılı olamadık. İlaçlar bende 20 gün içinde ödem yaptı 12 kg aldım. Mete Bey çok şaşırdı beni endokrin uzmanı bir doktora yönlendirdi (Devlet hast.). Testlerde hipotiroid bulundu (aşılama öncesi ve daha önceki tahlillerde temizdi). Endokrin uzmanı 8 ay süre ile 5 test (ilaçlı çekimler dahil) denedi birşey bulunamadı ama zaten bende tiroid bozukluğu olmadığı bi tek tahlilde öyle göründüğü ortaya çıktı boşuna deney yapıldı üzerimde. Birkaç sene daha erteledik. Ben Nisan2008'de gelecek tüp bebek merkezinde Mete Işıkoğlu'na gittim. Kendi hastanesini kurmuştu. Tedavi protokollerini konuştuk O zaman 37 yaşındaydım ve yumurta rezervim orta seviyede idi.

Son düzenleme:
Mete bey ve Dönay hanım bana resmi evraklar, rapor ve ilaç temini konusunda yol gösterdi. İlgili, sakin ve her sorduğunuza net yanıt veriyorlar. Mete beyi zaten tanıyordum. 19 mayıs 2008 de hormon iğnelerime başladık, 30 mayıs yumurta toplama günüydü 11 yumurta alındı ama 5 tanesi kullanılabilir durumdaymış. Bir gün sonra 3 tanesinde kaliteli embriyo gelişti haberi geldi. 2 haziran da 3 embriyo transfer edildi, 12 gün sonrada hamile olduğumu öğrendim. İlk denemede başarılı olduk tahlile göre bir tane bebek var dedi Mete bey :KK9:
Tüm hamilelik dönemimde Mete Beye gittim inanılmaz huzurlu geçti sayesinde. Doğumumu da Mete Bey yaptırdı Andeva hastanesinde. Oradaki ekiple çok uyumluymuş ben spinal anestezi istedim belden uyuşturmalı sezaryen yapıldı. Çünkü 6. aydan sonra tansiyonum yüksekti, 38. haftada kızımın ve benim hayatımı Mete beyin dikkati ve ısrarı kurtardı. Doğum planım normaldi ama tansiyon, kızımın dönmemesi ve kilosunun yüksekliği sezaryende mecbur kaldık, 4 kg doğdu kızım, normal olsaydı 4.5 kg olabilirdi. Zaten 25 Şubat normal doğum diyorduk 11 şubat akşamı acil doğum oldu.

Biz sezaryen kararı alınca eşim 14 şubat olsun diye tutturdu hastanede yer ayırttık. Ama son hafta tansiyonum oynuyordu, 11 şubat 2009 da evimde temizlik yapılırken Mete bey aradı nasılsınız diye. Ben kendimi biraz yorgun ve uçuyormuş gibi hissediyordum. En yakın hastanede idrar testi yaptır beni ara diye ısrar etti. Akşamüstü 16.30 eşimde tutturunca gittik tahlil yaptırdık çıkan sonuçta idrarda protein atılımı çok yüksekmiş, laboratuar sorumlusu doktoru arayın dedi, sonuçları duyan Mete bey Andeva hast. buluşalım sizi doğuma alacağız dedi. Şok oldum itiraz ettim, çocuk gibi direndim, iki gün sonra olsun diye. Ama o hiç sinirlenmeden, beni telaşlandırmamaya çalışarak ısrar etti,apar topar hast. gittik. Akşam ekip çıkmadan beni aldılar saat 18.10 da kızım dünyaya geldi. Tansiyonumun o sıralarda 25/18 olduğunu öğrendim. Ben o gün ruh gibi evde dolaşırken Mete Bey bizi merak edip ilgilenmese ki kaç doktor böyle arar hastasını bilmem, kızımda bende hayatımızı kaybedebilirdik. Doktor çok önemli, tedavi süresi içinde, sonrasında. Şimdi ne olursa olsun ben Mete bey'den başkasına gitmem.

2010 ocak ayında kendiliğimden hamile kaldım ancak bebeğimde gelişme bozukluğu vardı, kalp atışı çok zayıf ve aritmi vardı, vücut büyümedi 9 haftalıkken düşük yaşanmak üzereyken Mete bey almak zorunda kaldı. Artık ikinci bebek konusunda karar aldık tüp bebek tedavisine yeniden başlayacağız çok heyecanlıyım şans yüzümüze gülerde gene ilk denemede tutarmı bilmiyorum yaşım 40 oldu ilk muayenem iyi. Kızımın tedavi dönemindeki gibiymiş yumurta rezervim, hayırlısıyla inşallah... :nazar:

SEVGİLİ BALA07 yazdıklarınızı ve hikayenizi okudum evladınızı allah size bağışlasın. Gerçektende herkezin farklı yaşadıkları var ama hep sabır gerçekten. Bende yaklaşık 1.5 senedir bu sayfada yazıyorum. Hikayemi bende yazmıştım geriye doğru sayfaları okursanız yazmıştım. Bende metebeyden asla vazgeçmeyenlerdenim, şuanda 4 aylık gebeyim 3.cü denememde oldu. Mete bey benim ve eşimin hayatında doktor gibi değilde sanki bizebu güselliği yaşatan bir kurtarıcu gibi inanın. Umarım tekrar en kısa sürede ilk defada gebe olur ve 2.ci evladınıza kavuşursunuz. Allah herkeze her isteyene versin diyorum. Sevgiler. :nazar::KK49::nazar:

arkadaşlar herkeze selamlar hiç kimse yazmıyor nasılsınız, tedavi olan ve başlayacak arkadaşlar vardı nasılsınız umarım herşey yolunda gidiyodur. Sevgiler.:nazar:

ebrucum sen nasılsın iyi gidiyordur inşeallah bende tedaviye başlamak içinadım attım amma kafama takılan şeyler var bliyorsun bu 3 denemem olcak daha çok düşünüy senin yumurta toplandık tan sonra şişkinlik oldumu benim ilkinde çok olmuştu o şişkinlik bebeğin tutunmasına engel oldunu duydum naparım bilmiyorum birde öbür tedavilerden farklı ne yapıldı yani aynı şekilde olursa sonuç yine negatif olmazmı bilmiyom işte kafam karışık

Akdeniz üniversitesi şu sıralar tüp bebek raporu vermiyormuş diye duydum. sizde duydunuz mu bunu? neden vermiyor olabilir acaba?

arkadaşlar merhabalar
ben antalya ıvf tüp bebek merkezinde tedavime devam ediyorum sorduğunuz gelecek tüp bebek merkezide antalyanın en iyilerinden ordaki dktor daha önce kemal özgürün merkezindeydiler.her iki merkezide öneririm ama akdeniz üniversitesinden kaçının derim.
ücretelere gelince gelecek tüp bebek merkezinin fiyatları hakkında bir bilgim yok ama antalya ıvf tüp bebek merkezinde şöyle ben antalyada yaşıyorum ama şehir dışından ve yurt dışından gelenler için ücretsiz konaklama var apart gibi bir yer tahsis ediliyor gelenlere merkezede çok yakın
ilaçları siz kendinizalıyorsunuz ki ilaçlar çok pahalı özellikle iğneler ama merkezin anlaşmalı eczanesinden dışardakinden çok daha uygun fiyata alabiliyorsunuz ve yine merkezin kampanya diyeyim 2 kutu gonal f alana bir kutu hediye ediliyor
ve transfer günü 2900 lira ödüyorsunuz hepsi bu kadar
hımm buarad evet ilk randevu görüşme ücretli kan tahlili falan verirseniz 300 lira gibi bir rakam çıkıyor karşınıza

teşekkürler arkadaşım...gelecekte bende tüp bebek tedavisi gördüm.dr.umdan memnundum..fiyatlar diğer merkezlere göre daha az...bu seferde başka bir merkezde denemek istiyorum...ali fuat beyi çok methettiler..etrafımda o dr. a gidip hamile kalanlar var...herkes ali fuat beye git diyorlar..ama :KK59:çok uzun bekliyormuşsun yoğunluktan dolayı..zaman ilerliyor, yaşta ilerliyor..bilmiyorum...üzerimde farklı bir baskı oluşmaya başladı..

ebrucum sen nasılsın iyi gidiyordur inşeallah bende tedaviye başlamak içinadım attım amma kafama takılan şeyler var bliyorsun bu 3 denemem olcak daha çok düşünüy senin yumurta toplandık tan sonra şişkinlik oldumu benim ilkinde çok olmuştu o şişkinlik bebeğin tutunmasına engel oldunu duydum naparım bilmiyorum birde öbür tedavilerden farklı ne yapıldı yani aynı şekilde olursa sonuç yine negatif olmazmı bilmiyom işte kafam karışık

sevgili pembenaz selamlar iyiym bende sağolasın herşey yolunda gidiyor. bende 3.cü denememde hamile kalmıştım ama biliyorsun bunun sayısını seferini kimse bilemez öncelikle bunu kafandan hemen at.geleyim soruna yumurta toplandıktan sonra tabikide şişkinlik oluyor hatta toplama sonrasında sana verdileri bi kağıt var dikkat edeceklerin ve hemşireler ayrıca uyarıyorlar şişlik olabilir diye sen neden böle kafana takıp bide üstüne bu şişmes bebeğin tutunmasına engel gibi şeyleri allah aşkına nerden çıkardın bunları söyleyen cahillere inanıpta lütfen moralini bozma varsa sorun hemen git bunu doktoruna sor için rahat et lütfen rica ediyorum sen kafanda neler kurmuşssun böyle arkadaşım. Son kaygınada cevap vereyim her seferinde aynı ilaç yada farklı ilaçlar kullanılabiliyor bu senin durumuna ve doktorunun ve ekibinin verdiği kararla oluyor aynı ilaç verdiler genemi olmıcak diye birşey asla yok sen butür kaygılarını korkularını burada yazacağına doktoruna sor.kendinirahat bırak bakbusfer olacak göreceksin sevgiler:KK71::nazar:

teşekkürler arkadaşım...gelecekte bende tüp bebek tedavisi gördüm.dr.umdan memnundum..fiyatlar diğer merkezlere göre daha az...bu seferde başka bir merkezde denemek istiyorum...ali fuat beyi çok methettiler..etrafımda o dr. a gidip hamile kalanlar var...herkes ali fuat beye git diyorlar..ama :KK59:çok uzun bekliyormuşsun yoğunluktan dolayı..zaman ilerliyor, yaşta ilerliyor..bilmiyorum...üzerimde farklı bir baskı oluşmaya başladı..

canım gelecek merkezinden memnunsan neden başka bir merkez istiyorsunki bence değiştirme doktorunu farklı merkezde tüm işlemlerden yeniden geçeceksin vücuduna yazık bence bu doktorların artık herşeyini öğrendiler senin için yani birde gelecek şuan en favori merkezler arasında birinci aslında bende geleceğe geçmek istiyorum ama sırf tekrar aynı testlerden aynı evreden geçmemek için 3.defaya kadar burda devam edeceğim bakalım hakkımızda hayırlısı kendini ferah tut sağlıcakla

slm pembenaz hnm bakın şişkinlik çok fazla oluyor öyleki ben kendimi balon gibi hissetmiştim.şimdi dktr larımız durumumuzu biliyorlar ona göre davranıyorlar.gerekirse vucüttaki fazla suyu atabilmek için ilaç veriliyor.bu su toplamasından dolayı emrio tutmaz aman şöyle olur bunlar hep hikaye cnm.sen bir kere kulağını kapat hiç bişey duyma gözünüde kapat ki bişey görme yoksa psikolojin alt üst olur işte asıl o zaman senn bebiş senden uzaklaşır tmm.moreller yüksek allahım isterse verir.dert etme tmm.bak ben 2 kez yaptırmış ve her ikisinde hamile kalmış biriyim bende problem olmadığı halde eşim benden boşanmaya kalktı.beni çok şeyler duydum çok şeyler gördüm ama kulağım sağır gözümde kör.allahımın izniyle normal yollardan hamile kalıcam hemde 2 bilemedin 3 ay içinde ben buna inanıyorum.bakın pembenaz hnm ve diğer cancazlarım fetih süresini okuyorsunuz muhammet allah resülüdür yerine geldiğinizde dileğinizi söylüyorsunuz rabbim inşşaallah semaya kalkan ellerimizi boşçevirmez cancazlarım.ebrucum nasılsınız ben hamdolsun iyiyim dualarımdasınız allaha emanet olunuz hepinizi seviyorum çok çok öpüyorum cancazlarım :KK54:

X