hamilelikte sık idrara çıkmak(( yardım edin))

ekim.29

Allahumme Ya Mübdi
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
3.838
39
34
slm kızlar benm sorum şu ben şuan 22 haftalık hamileyim herşey çok güsel gidiyo :nazar: tek sorun idrarmn ikide bi gelmesi :eek: yani 10dk 1 20dk 1 wc gidiyorum inanırmısınz çarşıda gezmeye korkuyorum wc gelecek diye dr söledim idrar kültürü testi yaptı ama sonucu yarın alcam bu ne olabilir çok özür wc yaparken yanma kaşıntıda olmuyoo

slm kızlar benm sorum şu ben şuan 22 haftalık hamileyim herşey çok güsel gidiyo :nazar: tek sorun idrarmn ikide bi gelmesi :eek: yani 10dk 1 20dk 1 wc gidiyorum inanırmısınz çarşıda gezmeye korkuyorum wc gelecek diye dr söledim idrar kültürü testi yaptı ama sonucu yarın alcam bu ne olabilir çok özür wc yaparken yanma kaşıntıda olmuyoo

canım yinede idrar testi yaptır bendede yanma kaşıntı yoktu ama idrar yolu enfeksiyon çıktı..inş sende çıkmaz ama baştan test yapıp öğrenmekte fayda var doktorunla paylaşmalısın..bilgine..:CüvCüv:

canım yinede idrar testi yaptır bendede yanma kaşıntı yoktu ama idrar yolu enfeksiyon çıktı..inş sende çıkmaz ama baştan test yapıp öğrenmekte fayda var doktorunla paylaşmalısın..bilgine..:CüvCüv:

canm idrar yolu enfeksiyonun normal doguma olumsuz bi etkisi oluyoo CADIARZU

arkadaslar bende 14 haftalık hamişim ve bende sık çıkıyorum gece 3 kez kalkıyorum o yüzden uykusuzluk yaşıyorum doktor test falan vermedi normal dedi?

canım hamiş arkadaşlar öncelikle herkese güzel hamilelik ve doğum dileklerimle bende daha yeni adayım 4+5günlük hamileyim bende çok sık idrara çıkıyorum doktorum normal dedi

Gel ben seni bir rahatlatıyım....

Hamilelikte Sık Sık idrara Çıkma

Gebelik boyunca sık sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz- Dünün başlıca nedeni, büyüyen rahmin idrar torbasına basınç uygulaması ve idrar üretiminin artmasıdır, idrar keseniz boş bile olsa, basıncı' idrar keseniz dolu olduğu zamankiyle aynı hissi oluşturabilir.

Rahim büyüdükçe ve karın bölgesinin üst taratma doğru yükseldikçe, belirtiler kaybolabilir, fakat son ayda fetüs rahim ağzına yaklaşarak, yine basınç oluşturduğu için idrara çıkma isteğiniz tekrar sıklasabilir- Özellikle gebeliğin sonlarına doğru, gece boyunca birkaç kez idrara çıkma isteği sizi uykudan uyandırabilir. Eğer rahim tarafından idrar kesesine uygulanan basınç, bir miktar idrar sızmasına yol açıyorsa, üretra (idrarı, idrar kesesinden vücudun dışına taşıyan tüp) çevresindeki kasların güçlenmesine yardım eden Kegel egzersizleri adı verilen özel bir egzersiz prpgra- mına girebilirsiniz. Eğer idrarınızı yaparken ağrı hissedi- yorsanız, ya da hemeri idrarınizı yapma zorunluluğu duyu- yorsanız, doktorunuzla bunu konuşunuz. Bir enfeksiyona yakalanmış olabilirsiniz.

evt arkadaşım idrara çıkman çok normal vede çok iyiymiş birde çıkamadığını düşün bende de aynı dert vardı,7 aya kadar devam etti.

ahh canım bende aynı dertten hatta bütün hamileler aynı dertten müzdaripiz.hamile kalınca şöle deliksiz belki 1,2 defa uyumuşumdur.azcık tuvaletim gelse bile sanki çok varmış gibi baskı oluyor.bir yere gideceğim zaman bile düşünüyorum.genelde wc si olan yerleri tercih ediyorum.allah bebeklerimize sağlıkla kucaklarmıza almamızı nasip etsinde bunların hepsi hem çok güzel hemde geçici.

ahh canım bende aynı dertten hatta bütün hamileler aynı dertten müzdaripiz.hamile kalınca şöle deliksiz belki 1,2 defa uyumuşumdur.azcık tuvaletim gelse bile sanki çok varmış gibi baskı oluyor.bir yere gideceğim zaman bile düşünüyorum.genelde wc si olan yerleri tercih ediyorum.allah bebeklerimize sağlıkla kucaklarmıza almamızı nasip etsinde bunların hepsi hem çok güzel hemde geçici.

evet cnm çok haklsın bende walla uykusuzluga şimdiden alıştırıyo bizim veletler allh yandık heee kaydirigubbakcemile3 işin şakası bi yana inş sağlıcakla kucagımıza alırız bebegimiz ve biz sağlıklı olup onun evlendiği günü bile görürürz inş yada onun çocugunu büyütmek bile nasip olur inş bize dua et cnm hem kendine hem izlere ben öyle yapıyorum ben birde tedaviyle kaldım ve miyom var bende kanama yapıyor bebegimi kaybetcem diye çok korkuyorum :emir_bebek:

canım bende 8 haftalık hamileyim ve ayni sorun bende de var. bi problem yok aksine olması gereken bu.Bu daha bişey değil sen son ayları bekle wc de nöbet bekliyomuşun

merhaba arkadaslar ben 35 haftalık hamileyim cok su içiyorum ve cok sık tuvalete cıkıyorum haliyle ama su içmediğim zamanları da denedim daha tuvaletten cıkar cıkmaz tekrar geliyo. yanma vs yok . normal mi acaba konrtolüm cumaya. ilk işim doktoruma bunu sormak olucak..

son haftalarda daha cok artıyo idrar sıklııgı gece ben 4-5 kez gidiyodum o kadar uykusuz kalıyodum ki.Günlük 5 lt lik sulardamn tükeiyodum normal yani çocuk artık baskı yapıyo.

son haftalarda daha cok artıyo idrar sıklııgı gece ben 4-5 kez gidiyodum o kadar uykusuz kalıyodum ki.Günlük 5 lt lik sulardamn tükeiyodum normal yani çocuk artık baskı yapıyo.
Merhaba ben de 37 haftalık hamileyim ve sık tuvalete çıkıyorum bir de enfeksiyon var iki gündür ilaç kullanıyorum bugün tuvalete her gidişimde vajina iç kısmında saniyelik yırtılma gibi acı veren bişe oluyo hemen geçiyo suyum geliyo mu die bakıyorum ama gelmiyo böyle bi durum yaşayan var mı acaba

Arkadaşlar merhaba, herkese hamilelikleri hayırlı olsun umarım bebeklerinizi sağlıkla kucaklarsınız. Ben 16 haftalık hamileyim. Sık idrara çıkma sorunum devam ediyor. Kadın doğum uzmanı bu durumun 3. ayın bitimiyle artık son bulması gerektiğini söyledi. Son bulmadığı için de beni üroloji bölümüne yönlendirdi. İdrar tahlili ve kültürü testi yapıldı. Ultrasonla böbreklerime bakıldı. Böbrek taşı, kumu düşürme ya da idrar yolu enfeksiyonu gibi bir durumum yok. Bugün kadın doğum uzmanına tekrar gideceğim. Herhangi başka bir hastalık olmadığına göre sanırım normal bir durum.

slm arkadaşlar bu başlıkta kimse varmıdır bilmiyorum ama cvp veren birileri çıkar diye umut ediyorum kızlar ben 9 haftalık hamileyim son bir hafta dır sık idrara gitmem azaldı bİ sıkıntı var acaba yoksa normal mi yardımcı olun lütfen

slm arkadaşlar bu başlıkta kimse varmıdır bilmiyorum ama cvp veren birileri çıkar diye umut ediyorum kızlar ben 9 haftalık hamileyim son bir hafta dır sık idrara gitmem azaldı bİ sıkıntı var acaba yoksa normal mi yardımcı olun lütfen
Öncelikle hayırlı olsun cnm soruna gelınce daha yenı sayılır hamileliğin cnm normal bnce ilerleyen haftalarda rahmin buyudukce daha cok idrar hissi yasıyo ınsan Bn ılk zamanlar dan daha fazla cıkıyo Rum suan wc ye ilerleyen zamnda aynısı olursa doktoruna söylersin cnm

X