Kekler - Pastalar Yas Pasta (Dogumgunu Pastasi) Labne Peynirli!

mnla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2008
1.293
9
yas pasta. istege bagli muz veya mevsim meyveleri ile suslenebilir. ben bu tarifte muz kullandim.

1 su bardagi ilik sutle nescafe ve sekeri karistirip pandispanyalari islatin. yalniz cok yumusatmamaya ozen gosterin.

hazir ya da ev yapimi pandispanya.
Pandispanyayi islatmak icin:
* 1 su bardağı ılık süt
* 2 tatlı kaşığı nescafe
* 1 yemek kaşığı şeker

Kremasi icin:
* 2,5 su bardağı süt
* 2 yumurta sarısı
* 3 yemek kaşığı şeker
* 4 yemek kaşığı un
* 2 paket vanilya
* yarim paket labne peyniri

susleme icin:
*muz(istege bagli)
*hindistan cevizi
*kakao
*dovulmus findik

kremasi icin labne peyniri haric butun malzemeleri karistirin, kaynayip muhallebi kivamina gelinceye kadar pisirin. labne peynirini ekleyip mikser ile cirpin.

hazirladiginiz kremayi biraz dinlenmeye birakin aksi takdirde sicak oldugu icin pandispanyadan akip gidecektir. soguduktan sonra kremayi pandispanyanin arasina surun. (ben muz da koymustum arasina.) sonra kalan kremayi ustune dokup suslemesine gecin. bir miktar kakaoyu cay suzgeci yardimiyla kekin uzerinde gezdirin. en uste de hindistan cevizi ve findik serpin. ( ben artan muzlari da ustunde kullanmistim.

labne peyniri kremaya cok guzel bir kivam ve farkli bir tat veriyor. mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Afiyet olsun..

arkadaslar elimde pastanin resmi olmasina ragmen boyutlari buyuk oldugu icin yukleyemedim malesef.:bbo: bu pastanin puf noktasi kremasi. gercekten cok lezzetli bir krema. tarifi takip edersenin cok guzel bir sonuc alacaginizdan eminim.. kolay gelsin..

sevgiler

X