Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım dökülüyor,ne yapmalıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
sen boşver eczacıyı,demekki hormonların dengesini bozdu,canım ilacı kes bence,hormon tahlili reglinin 2-3.günleri yapılıyor,bazı doktorlar söylemiyor bunu tabi,çok kızıyorum zaten neyse,canım genetik olma ihtimali var mı peki

genetik olucağını sanmıyorum. sülalede benim kadar az saçı olan yok :teselli: annanemim bile benden fazla saçı var. bugün yarın reglim başlıycak bari gidip yaptırayım. psikolojim bozuldu valla saçımı ellemek istemiyorum yaa. senağlama

eğer oarl kontraseptiflerden olduğunu düşünüyosan,hekimle görüşüp bırak,yasmin iyi bir marka aslında.sonrasında spiral ria iyi bir yöntem,rahat.gebelik düşününce çıkartırsın.birde troit hormonlarıda saç dökülmesine yol açıyor kontrol ettirmekte fayda var.sinirlilik,alınganlık,kabızlık çok yeme,az yeme,çok uyku vs.de ekleniyorsa tıbbi bişeyde düşünebilirsin.birde saç kremlerine dikkat çok döküyor.saçına kullandığın kozmetikleride,bitkisel ürünlerede bir ara ver.yada düzenli kullanıma geç...birde biraz kestirmenin iyi olacağını düşünüyorum.umarım faydası olur.Allaha emanet ol...

hormon kontrollerini yapacak olan endokrinoloji uzmanı,ama iyi bir kadın doğumcu bütün işini görür,tahlillerinide ister.korunma için yeni bir yol açar

konu içeriği sebebiyle konu bir derdim var bölümünden " saç bakımı " bölümüne taşınmıştır.
mod arkadaşımın bilgisine

arkadaşlar benimde saçım çoook dökülüyor. saçım çok gürdü son 7 aydır aşırı dökülüyor öncedende dökülürdü sadece sonbaharda oda 15 gün sonra dururdu. şimdi saçlarımın %70 döküldü günde yaklaşık olarak 400 saç gidiyor. şampuan olarak bioplas (saç dökülmelerine etkili ) kullanıyorum. 3 aydan beri saçıma bakım yapıyorum sarımsak yağı,badem yağı,susam yağı karıştırıyorum masaj yapıyorum. ama hala dökülüyor. acaba doğum kontor hapları yapabilirmi ? çünkü hap kullanmaya başladım ondan sonra dökülmeye başladı. bu ay bırakmayı düşünüyorum. nasıl korunacağım onu da bilmiyorum YARDIM EDİN LÜTFENNNN AKIL VERİN BANA

Canım son çare bir de organicum u dene, dört beş yıkamada kesmezse ondan sonra hapları bırak derim :1hug:

canım eğer kansızlığın fazlaysa istersen günde 4-5 kilo et ye,kurtarmaz demişti,doktor,ferrosanal diye bir hap vermişti bana,6 ay kullandım günde 2 defa.saçımı düzelmişti,ama şimdi banamısın demiyor,ilaçta etkilemiyor
ya kızlar yokmu bi bilen bunun normali nedir?günde 60 normalmi mesela yada 40 vs.

bende demir eksikliği tedavisi görüyorum doktorum ferro sanol verdi yoğun saç dökülmem var gerçekten ilaç işe yaramadı mı yapma yawsenağlamabütün ümidim bu ilaçtı gerçekmi yaramadı yoksa düzenlimi içmedin:çok üzgünüm:

genetik olucağını sanmıyorum. sülalede benim kadar az saçı olan yok :teselli: annanemim bile benden fazla saçı var. bugün yarın reglim başlıycak bari gidip yaptırayım. psikolojim bozuldu valla saçımı ellemek istemiyorum yaa. senağlama

elifcim moralini yüksek tut bak bende öyle demir esksikliği yüzünden gür saçlarım seyreldi allahtan yeni çıkan saçlarım var ki tepem açılmıyor(allah korusun)
eğer sorunun kansızlıksa tekrar saç çıkar ve tedavisi mümkün birtek genetiğe çare yok bunu düşün,herşeyin başı moral moralini bozma canım doktora mutlaka git.

arkadaslar merhaba uzun zamandır bu siteye girmiyordum son 2 haftadır yogun saç dökülmesi için kullandığım ve mucize şekilde işe yarayan bi şampuanı size tavsiye etmek için girdim. eczaneden tavsiye üzerine aldım salicade isimli bir şampuan. cok farklı ve tuhaf kokusu var fakat o kadar etkili ki umrumda bile olmadıç 16 tl ye aldım lütfen çözüm bulamayan herkes bir kez denesin. ben çareyi bu şampuanda buldum

benmde gebelikten sanırım dökülmeye başladım elseve dökülme karşıtı şampuan ve saç kremini kullanıyorum inanırmısn çok azaldı şimdiden tavsiyederim

X