Aile Planlaması Hamile kalmak istemiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU1

Ziyaretçi
öncelikle herkes şuan bu başlığı okuduğunda kızabılır bılıyorum. hamıle kalmak ıstemıyorum cunku esım subay ve doguya tayınımız cıkacak 5,6 ay sonra. nasıl korunabılırım spıral yenı evlı oldugum ve dogum yapmadıgım ıcın olmuyor. haplar kılo aldırıyor ki zaten kıloluyum. yardım edın arkadaslar lütfenn..:1no2:

aylık ve üç aylık iğneler var ama onlarda kilo aldırabilir
kondom kullanabilirsiniz o zaman zaten baska secenekte kalmıyor

ya aynı şeyi ben de yaşıyorum..tayin olayımız var üstelik yeni evli olduğum içiin anca kendimize yetiyoruz ayrıca da ben evliliğin tadını çıkarmak istiyorum üstelik okuluum da var oyüzden 1 seneyiz kazasız atlamaliyım..bebeğim olsun çok isterim ama hem okul hem tayin biraz zor gibi .Allah eksikliğini göstermesin ama ben hapları bıraktım kim kullanıyorsa memnun değil ve hasta oluyor bana da kıllanma yaptı vucudumda , eşim de kondomu istemiyor geri çekme olayını yapıoruz ama umarım kaza olmaz napayım kıslar yaa =?

hapların hepsi kılo aldırmıyor doktor kontrolüyle yasmin kullan..

Kızılacak bişey yok canım gayet haklısın...ne kendini ne de küçücük bebeği zora sokmanın bi anlamı yok..bence dr git birlikte bi karar verin... yok ben ilaç almam diyosan ya geri çekilme yöntemini ki hiç güvenilir değil ya da kondom kullanıcaksınız başka çare yok...

teşekkür ederim arkadaşlar verdğiniz cevaplar için

:nazar:merhaba arkadaşlar size bi konuda danışmak istiyorum lütfen bana fikrinizi söyleyin.ben 7 aylık evliyim.19 yaşındayım ve bu yıl açıköğretime kayıt oldum.derslerime çalışmak maksadı ile henüz bi işe girmedim.yeni evli olmamıza rağmen ve maddi durumumuzun da kısıtlı olmasına rağmen eşim ve ben bi bebeğimiz olsun çok istiyoruz.ama hem evimizin kira olması ,hem yaşımın küçük olması, hem okulum aklımı çok karıştırıyor.Ayrıca ben çalışıp eşime destek olmak ta istiyordum.nolur bana bi akıl verin.çocuk olduğunda okulumu devam ettirebilirmiyim sizce?yada çalışabilirmiyim

:nazar:merhaba arkadaşlar size bi konuda danışmak istiyorum lütfen bana fikrinizi söyleyin.ben 7 aylık evliyim.19 yaşındayım ve bu yıl açıköğretime kayıt oldum.derslerime çalışmak maksadı ile henüz bi işe girmedim.yeni evli olmamıza rağmen ve maddi durumumuzun da kısıtlı olmasına rağmen eşim ve ben bi bebeğimiz olsun çok istiyoruz.ama hem evimizin kira olması ,hem yaşımın küçük olması, hem okulum aklımı çok karıştırıyor.Ayrıca ben çalışıp eşime destek olmak ta istiyordum.nolur bana bi akıl verin.çocuk olduğunda okulumu devam ettirebilirmiyim sizce?yada çalışabilirmiyim

canım bende senin gibi çok erken evlendim şimdi 22 yaşındayım ve iki yıllık evliyim.çocuk yapmadığıma da çok pişmanım çünkü uzun süreli çalışmadım genelde evdeydim.onu büyütüp daha sonra da kariyer yapabilirim diye düşündüm ve şimdi bi çocuk istiyoruz.ayrıca açıköğretim okuyorum ama gelecek yıl bölüm değiştirip anaokulu öğretmenliği okuyacağım.yani hem bebişimi büyütüp hemde okulumu bitireceğim.sonrada öğretmenlik yapacağım.senle aynı durumdayız diyebilirim.önemli olan eşin ve sen çocuğu çok istiyosanız okul buna engel değil.ayrıca erken yaşta anne olmak ilerisi için çok önemli hem kuşak çatışması yaşamamış olacaksın hemde genç bir anne olacaksın.ama bunun kararını benim gibi geç verme emi tatlım

19 yaş hamilelik için erken bir yaş fizyolojik olarak da yani farkında olmalısın ki yaşının küçük olduğu faktörünü göz önünde bulunduruyorsun...
daha kendi gelişimini tamamlamadın bir de içinde küçük bir bebek olunca olumsuz etkilenebilirsin..
okul işini garantiye al öyle çocuk yaparsın rahat olur:) Hem bu yaşta sıkıntı çekersin ev geçindirme okuma çocuk iş ve 19 yaş... Allah yardmcın olsun canım eğer doğurmaya karar verirsen.

X