Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hissizlik hakkında bilgi

G

GOKCE___

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi GOKCE___
Selam,

Ben 3 gün önce kas altı, yuvarlak, 300cc büyüklükte, meme altı kesiği ile slikon ameliyatı oldum. çok ağrım yok ama garip bişey var.1-2 ay önce ameliyat olan arkadaşlar sizde hiç aynı sorunlardan oldu mu: sol göğüsümün içinde hava var ve kolumu hareket ettirdikçe ses geliyor, havanın yer değiştirdiğini hissediyorum. Hiç böyle birşey yaşayan olmuş muydu, geçmesi ne kadar sürdü? Çok rahatsız edici bir his. Bir de yine aynı göğsümde meme ucunda his kaybı var. Doktorumu aradım ancak meme altı kesiğinde hissizlik olmaz, bir sinir ucu kesilmiştir iyileşir yakında dedi. Ama bende hiç his yok korkuyorum. Bu konuda sorun yaşayan oldu mu?

Ameliyatının üstünden bir kaç yıl geçmiş arkadaşlara da bir sorum olacak, acaba şu anda göğüslerinizin slikon olduğuna dair bir fakındalığınız var mı? Yani eskisi kadar doğal geliyor mu?

• Konu Sahibi GOKCE___
Selam,

Ben 3 gün önce kas altı, yuvarlak, 300cc büyüklükte, meme altı kesiği ile slikon ameliyatı oldum. çok ağrım yok ama garip bişey var.1-2 ay önce ameliyat olan arkadaşlar sizde hiç aynı sorunlardan oldu mu: sol göğüsümün içinde hava var ve kolumu hareket ettirdikçe ses geliyor, havanın yer değiştirdiğini hissediyorum. Hiç böyle birşey yaşayan olmuş muydu, geçmesi ne kadar sürdü? Çok rahatsız edici bir his. Bir de yine aynı göğsümde meme ucunda his kaybı var. Doktorumu aradım ancak meme altı kesiğinde hissizlik olmaz, bir sinir ucu kesilmiştir iyileşir yakında dedi. Ama bende hiç his yok korkuyorum. Bu konuda sorun yaşayan oldu mu?

Ameliyatının üstünden bir kaç yıl geçmiş arkadaşlara da bir sorum olacak, acaba şu anda göğüslerinizin slikon olduğuna dair bir fakındalığınız var mı? Yani eskisi kadar doğal geliyor mu?
canım ameliyat olalı henüz 3gün olmuş ve çok yeni,hissizlik olması çok normal.benimde ameliyatım memealtı kesisi oldu ve 2,5 ay oldu.hissizlik oluyor tabi ama zamanla geçiyor.şuan hissizlik durumu yok :nazar:geçti.
hava olayına gelince bu sitede böle sorun okumuştum ama bende hiç olmadı.sende hangi silikondan uygulandı onunlada alakalı biraz.bende jel silikon uygulandı ve bu silikonlarda böle bir durum yazana henüz rastlamadım.genelde serum fizyolojik silikolarda bu sorun oluyor diye biliyorum.onunla alakalı olabilir.
silikonu hissetme konusuna gelincede,şuan bile normal meme kıvamındalar.silikonu hissteme durumu olmuyor yani.yani bende olmadı.

• Konu Sahibi GOKCE___
Çok teşekkür ederim ddreamer:) hissizliğin geçecek olmasına çok sevindim, bayağı bir korkmuştum çünkü. benim slikonlarda da jel aslında. doktor hava kalmıştır çıkar zamanla dedi ama bana saçma geldi nasıl ve nerden çıkacak. perşembe günü sargıları açtırmaya gideceğim o zaman tekrar soracağım bunları. bir de benim slikonlar çok yukarda duruyor, mem ucunun altı pek şişmemiş gibi. zamanla aşağıya kayma durumu olur mu ki? şu anda çok yukarda ve sivri sivri geliyor gözüme:S
sargılar hala çok sıkıyor, bir an evvel kurtulursam sanki normale dönecek gibi hissediyorum. kas gevşetici alıyorum düzenli, uyuyabilmek için:KK43:

• Konu Sahibi GOKCE___
geçmiş olsun sanada canım.ewt sargılar çok sıkıyor gerçekten.onlar alındıktan sonra rahatlarsın mrk etme.şuan göğüslerin hem şiştir,hemde serttir.göğsün şeklini tam alabilmesi,oturması için 3-6 arası zaman gerekiyor canım..meme altı şişmemiş gibi diyosun bunu doktoruna sor bence kontrole gittiğinde.ama dediğim gibi birazda zaman geçmesi lazım oturmaları için.sen kime ameliyat oldun ?

• Konu Sahibi GOKCE___
Doktorum Akın Demiralay. Bu sitede pek bahsedilmemiş gerçi. Benim bir tanıdığımın doktoruydu o yüzden tercih ettim. Yarın sargıları açacak, belki o zaman şekli daha belli olur. İnşallah bir sorun yoktur:KK43:

• Konu Sahibi GOKCE___
Selam,

Gokce actıgın bu konuyu yeni gordum ben, benimki dual plan (silikonun buyuk kısmı kas altına, sadece alt ucu meme altına konulan yontem) ve meme altı kesisiyle oldu ve o hava olayını ilk 1 hafta ben de yasadım merak etme. Normal durdugumda ve kolumu one dogru hareket ettirince hiçbişey yoktu ama yanlara ettirince inan vırç vırç diye ses geliyodu, yani o silikonla gogus dokum arasındaki havayı hissetmiştim..Dr umda kontrolde, onu koyarken oraya hava da girdi neticede, merak etme cıkıcak zamanla dedi ve cidden 2.haftadan itibaren azaldı, su ansa hiç olmuyor

Hissizlik konusunda da gercekten korkma, ilk basta uçları benim de hissizdi duvar gibiydi, simdi baya his var ama sol tarafımda oburunden birazcık daha az, ama ben bunu sormadım bile doktoruma, cunku 2memenin tepkisi birbirinden farklı olabiliyor bu cok normalmiş, zamanla 2sinin de eşitlenicegine inanıyorum ben, sen de zamanla hissediceksin hiç korkma ark.ım cidden

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi GOKCE___
Çok teşekkür ederim ddreamer:) hissizliğin geçecek olmasına çok sevindim, bayağı bir korkmuştum çünkü. benim slikonlarda da jel aslında. doktor hava kalmıştır çıkar zamanla dedi ama bana saçma geldi nasıl ve nerden çıkacak. perşembe günü sargıları açtırmaya gideceğim o zaman tekrar soracağım bunları. bir de benim slikonlar çok yukarda duruyor, mem ucunun altı pek şişmemiş gibi. zamanla aşağıya kayma durumu olur mu ki? şu anda çok yukarda ve sivri sivri geliyor gözüme:S
sargılar hala çok sıkıyor, bir an evvel kurtulursam sanki normale dönecek gibi hissediyorum. kas gevşetici alıyorum düzenli, uyuyabilmek için:KK43:

Goguslerimiz zamanla aşagı iniceklermiş ve meme başları yukarı cıkıcakmış, doktorum boyle soylemişti bana, ama bu tam şekle girme olayının da 6 ay içinde olucagını soylemişti tam olarak, mesela benim de goguslerim az da olsa yukarda suan, hatta bi tarafım daha yukarda digerinden ama kafaya takmıyorum suan icin, cunku cok erken cidden..İnş. 6ay sonrasında fark yasıycaz zaten arkım endiselenme

• Konu Sahibi GOKCE___
Teşekkür ederim pınarcım yeni gördüm mesajlarını. benim de yavaş yavaş hissetmeye başladı göğüs uçları. sağ taraf gayet iyi de sol taraf dokunma hissini biraz hissediyor, ama soğuğu sıcağı hiç hissetmiyor. bugün doktoruma sordum 6 ay sonunda falan normal hissine kavuşur dedi. masaj verdi bir de yumuşaması için ama canımı acıtıyor biraz:KK43: umarım dediğin gibi 6 ay sonra herşey mükemmel olur, bir ömür için 6 ay sorun değil:)

• Konu Sahibi GOKCE___
Merhaba canim gecmis olsun. Operasyondan sonra cok zor 1 aylik bir donem gecirdim. 1-2 ay likir likir ses geliyordu bende de. Ama sonra gecti. Fakat benim operasyonun uzerinden 3 sene gecmesine ragmen sol gogus ucumdaki his kaybi azalsa da tamamen geri gelmedi. Goguslerimin normal bir sekil almasi ise evet 6 ayi buldu benimde. Ama yinede su an C cup goguslerimden memnunum :)

teşekkür ederim wanna. senin kesi yerin göğüs ucu muydu, yoksa koltuk altı mı? kas altı mı doku altı mı? doktorum bana hissizlik durumunun 6 ay içinde tamamen geçeceğini söyledi. internetten okuduğuma göre göğüs altı kesisinde kalıcı hissizlik riski yokmuş, ama tabi nadiren de olsa rastlanabilir bence. inşallah benim hissizlik durumu tamamen geçer:KK43: sol göğüs ucunda sorun yok, sağda da dokunduğumda hissediyor çok az, ama ısı farkını hiç hissetmiyor mesela:KK43:

Gokcecim benim kesi yeri gogus ucuydu. İmplantlarda kas altina degil gogus dokusu altina yerlestirildi. Bendeki hissizlik de ayni seninki gibi dokunmayi azbiraz hissediyor gibi sanki ama cok cok az. Sertlesme oluyor mesela meme ucunda dokununca. Oyuzden cok kafama takmiyorum. Doktorun gececegini soyluyorsa gecer ozaman... Sabret bakalim biraz... Gecmezse de kafana takmamalisin bence okadar...

çok geçmiş olsun cnm gerçi çok zaman geçmiş ama ben sana bişe sorcam cnm bu hissizlik ne kadar sürdü sende ve şimdi hislerin nası eskisi gibi normalmi yoksa farklılık warmı ? bide sargı demişsin ben bi doktorla konuştum ve bende yaptırcam ama bana sargı falan olmıcak ameliyattan sora sana verdiim sütyeni takıp çıkıcaksın dedi ? yani beni baya bi rahatlattı:) bide yaptırdıktan sora güneşe çıkabiliomusun ? biraz fazla soru oldu ama idare edrsin artık :)

Arkadaslar, ameliyat olali tam bir bucuk yil olmasina ragmen sol gögsümdeki his kaybi gecmedi :KK43: memebasini hic ama hic hissetmiyorum. önceleri doktorum 6 ay sonunda gelecektir diyordu ama simdi ise bu gibi durumlarla karsilasmak mümkün diyor. yani bendeki hissizlik kalici. ameliyat esnasinda bazi sinirleri kesmek zorunda kaliyorlarmis. Cok sinir bozucu bir durum. Sadece hissizlik olsa iyi. meme basima dokundugumda his yerine agri hissediyorum. benim durumumda olanlar var mi. yani ameliyatin üzerinden uzun bir süre gecmesine ragmen hala his gelmeyenler, ya da yillar sonra normale dönenler :KK43: umudumu yitirmeliyim acaba

canım ameliyat olalı henüz 3gün olmuş ve çok yeni,hissizlik olması çok normal.benimde ameliyatım memealtı kesisi oldu ve 2,5 ay oldu.hissizlik oluyor tabi ama zamanla geçiyor.şuan hissizlik durumu yok :nazar:geçti.
hava olayına gelince bu sitede böle sorun okumuştum ama bende hiç olmadı.sende hangi silikondan uygulandı onunlada alakalı biraz.bende jel silikon uygulandı ve bu silikonlarda böle bir durum yazana henüz rastlamadım.genelde serum fizyolojik silikolarda bu sorun oluyor diye biliyorum.onunla alakalı olabilir.
silikonu hissetme konusuna gelincede,şuan bile normal meme kıvamındalar.silikonu hissteme durumu olmuyor yani.yani bende olmadı.

ben koltukaltından oldum 300 ve 320 cc takıldı kasaltı şuan kollarımı hareket ettiriyorum şişliklerim halen var o hava hissi bende de oluyor iç gıcıklayıcıyı bir durum geçmesi için zamana ihtiyaç var sanırım

bende his kaybı yok hala şişlikler var doktorlar kollarını hareket ettirme dedi az da olsa günlük şeyleri yapıyorum. genel anlamda iyi sayılırım zamana ihtiyaç var. şişli etfal hastanesinde oldum iyikide olmuşum artık memelerim var.:))

Ben meme altından oldum 5. günüm. hissizlik değilde garip bir duygu tarif edemiyorum, acıyı fln hissedebiliyorum ama böyle karıncalanır gibi oluyor dokununca ... :)

Arkadaslar, ameliyat olali tam bir bucuk yil olmasina ragmen sol gögsümdeki his kaybi gecmedi :KK43: memebasini hic ama hic hissetmiyorum. önceleri doktorum 6 ay sonunda gelecektir diyordu ama simdi ise bu gibi durumlarla karsilasmak mümkün diyor. yani bendeki hissizlik kalici. ameliyat esnasinda bazi sinirleri kesmek zorunda kaliyorlarmis. Cok sinir bozucu bir durum. Sadece hissizlik olsa iyi. meme basima dokundugumda his yerine agri hissediyorum. benim durumumda olanlar var mi. yani ameliyatin üzerinden uzun bir süre gecmesine ragmen hala his gelmeyenler, ya da yillar sonra normale dönenler :KK43: umudumu yitirmeliyim acaba

Merhaba bisey sormak istiyorum suan ayni zaman ve ayni his kaybi bendede var....acaba bi degisme oldumu sizde??

merhaba benim bugun 2. günüm kas altından ameliyat oldugumdan cok fazla ağrım var ve gögüslerimde hissizlik var dokundugumda hissedemiyorum ve sol gögüsüm sağa göre daha buyuk ve daha sert ve yatıp kalkalarken nefesim kesiliyor nedeni nedir direnlerim halan duruyor etkisi oluyomudur

Selam,

Canım hissizlik benimde her iki göğsümde alt kısımda oldu ama sol göğsümde yeni geldi his sanırım diğerine de gelecek 3 ay oldu ameliyat olalı büyük ihtimalle geçecektir ama 6 ayı bulabilir endişelenmeyin kalıcı his kaybı çok nadir oluyor

Canım hissizlik benimde her iki göğsümde alt kısımda oldu ama sol göğsümde yeni geldi his sanırım diğerine de gelecek 3 ay oldu ameliyat olalı büyük ihtimalle geçecektir ama 6 ayı bulabilir endişelenmeyin kalıcı his kaybı çok nadir oluyor

X