Erkek bebeğe hamile olanların vücut değişimleri nasıl oluyor?

Hayallerimden biride zayıf bir hamile olarak istediğim kıyafetleri giyebilmekti. Ama nerdeeeeeee!!!!!!!! Gene aldım 13 kiloyu 5 ayda. Gerçi ilkindede 30 kiloyu aldığım gibi 2 sene içinde gramı kalmadan vermiştim. ınşallah bundada vericem. Ama zayıf hamile olanları gene kıskanıcam boshayallersmile

30. haftadayım..15 kilo aldım.bel ve kalça genişliyor haliyle..yoksa 15 kilo nereye gidecek..ama arkadan hamile olduğum belli olmuyor..biraz kilolu bir bayan gibi duruyormuşum..göbek öne doğru çıkıyor..en başından beri hep ekşili,tuzlu,salata tarzı şeyler istedim,halende öyle..ama güzelleştiğimi söylüyorlarohaoldumsmile yoksa beni mi avutuyor herkeskafamçokkarıştı ben de durumlar böyle..

Ya kızlar benim karnımla kalçalarım aynı oranda şişiyorlar !!!!!!!!!!!! 104 cm her ikiside. Su tankı gibiyim. Su içtikçe dahada şişiyorum çünkü öyle abartılı bir beslenme durumum yok. Çok dikkat ettiğim halde bir ayda enine 5 cm genişledim.

ben de 22+2 günlük hamileyim. benimki erkek. ilk üç ay ekşi şeyler yedim hep, sonradan tatlıya döndüm. bende önceden basen olduğu için basenlerim hala aynı; ama karnım sivri bir şekilde büyüyor. cinsiyetini bilmeden önce hep kalçama bakıodum büyüyor mu die; hep karnım büyüdü. hı ozaman erkek bu demiştim:))

Ben de 16. haftadayım ve daha 500gr.alabilmiş olmama rağmen göbeğim ileriye doğru belli olmaya başladı.

Erkek olduğunu öğrendik 12. haftada ve ben başında beri deli gibi tatlı yiyorum. Hayatta ağzıma sürmediğim baklava(!) canım ciğerim oldu. Çikolatalı pasta her hafta evde 2 adet bitiyor :asigim:

Kız şöyle yapar erkek böyle yapar diye bir belirti yok bence.Benim karnım sipsivri önde herkes erkekmi diye soruyor.Bütün yaşadığım belirtilerde erkek belirtisiydi bu nedenle kimse inanamadı kızım olacağına.Bence bunların hepsi hurafe artık.Bir ara bu söylentiler nedeniyle bende acaba bu erkekmi diye düşünmüştüm ama değil kişinin fiziğiylede ilişkili sanırım.Hem kızda çok kilo alınır derler ben ilk aylar almakta güçlük çektim.Mide bulantısı çok olur derler aksine gastrit sorunumla uğraştım bulantı çok çok az oldu gebelik kusması yaşamadım bile.Tatlıda yedim ekşide öyle belli bir şeye yapışmadım.Hareketleri ağırlaşır derler kızda tam tersi gayet hareketliyim hala çok şükür.Yüzü çillenir derler aksine herkes güzelleştiğimi söyledi.Saçlarımda inanılmaz uzadı.Ayaklarım hep üşüdü halada üşüyor genelde üşüyünce erkek olur derler o da tutmadı.Yani diyebilirimki söylenen hiç bir belirti benim kızıma uymadı.Biz kendi halimizde kuralları hurafeleri attık çöpe....

benim de aynı şekilde, herkes bu erkek bebek diyor, ben herşeyi pembe lila aldım, sen yeşil al diyorlar belli olmaz diye.
Herkes iddaya giriyor, durdurup soruyorlar cinsiyeti ne diye, "ay ilk defa yanıldım" diyorlar sonra.
Ama kesin kız bebek, top gibi göbeğim var, arkadan normal görünüyorum.
Çil leke hiç çıkmadı, ama anneme sordum onda da hiç çıkmamış ne kız bebeğinde ne erkek bebeğinde.

Tamamen bünye meselesi.

Benimde ikinci kızım olacak hayırlısıyla. ıkisindede maşallah hem öne hem arkaya hem yanlara genişledim.

ben erkek annesiyim oğluma hamileyken herkes karnıma bakarak oğlun olacak diyordu ve hamileyken ne mide bulantısı yaşasım ne kusma hamini gıtlak yiyordum aşırı kilo aldım ama sonra tekrar verdim eski kiloma gelmedim ama aşırı aldığım kilolarda kalmadı ve karnımda hiçbir çatlak oluşmadı ben sürekli karnıma kakao yağı sürüyordum biyerden okumuştum kakao yağı çatlak oluşumunu engeliyor gerilmeler başlamadan sürülürse daha etkili oluyor ve karnım şuanda genç kız karnı gibi beni görenler hiç doğum yapmış birine benzemiyorsun diyor

Benimde bir oğlum olucak bende 35. haftadayım bütün aldığım kilo göbeimde :KK70: öne doğru kocaman ama önden arkadan anlaşlmıo yandan bakınca gözüküyor..basenlerim falanda genişlemedi eski pantalonları deniyorum sadece fermurarı kapanmıo göbekten giriorum hala basenler falan.. bünyeyle alakalı olması mantıklı geliyor ama normalde alt tarafım kalındır ,bacaklar kalçam falan..hiçbi deişiklik olmadı..Karnımda henüz çatlamadı ama bebek okadar çok ittiriyoki bu aralar içerden,çıtır çıtır bises gelip heran çatlayabilir :KK70:

bebeğin cinsiyetini öğrenebildinmi?12.haftada 2 li test yapaken çıkması gerekiyor.normalde 12.haftada renkli ultrasona sokuyorlar ama beni sokmadı.genede normal ultrasondada cinsiyetini emin olmamakla birlikte söyledi.2 hafta sonra tekrar gittik ve kesinleşti.bide çocuğun duruşuda çok önemli.kimisi kendini kapatıyo.bizimki açık açık gösterdi.inşallah sende çok merak etmeden öğrenirsin

benimde ilk hamilelğim ve 13 haftamdayım.geçen hafta ikili test için gittiğimizde cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendim.tabi 2-3 hafta sonra dahada netleşicek.

ben hamileliğimin en başından beri hiç tatlı yemedim,hatta tatlı görünce öğürüyorrdum bile,hep tuzlu ve ara ara çok aşırı olmamakla beraber ekşi yemiştim.geçn hafta dan beri (cinsiyetini öğrenmeden önce)bi tatlı yemeye başladım anlatamam,sabah akşam nutella kavanozuyla geziyorum nerdeyse:))
ben basenden daha geniş bi yapım var,inşallah erkek bekleyenlerin gibi dahada genişlemezde sadece göbüşüm çıkar!:)):KK49:

erkek bebek hamileliğinde kesinlikle göbek deformasyonu daha fazla yaşanıyor,sivri karın malesef ki göbek bölgesini olumsuz etkiliyor kız bebek bekleyenlere oranla çatlama bu bölgede daha fazla oluyor,bence yapacağın tek şey işe yarayacağını düşündüğün yağlardan sür gerci ben hamileyken hiç bişi sürülmesin derim ama...

kesinlikle katılıyorum oğluma sahip olmak için wücudumdan wazgeçmek zorunda kaldım bende.hatta o kremlere werdiğim parayla belkide bir daire alırdım bütn çatlak kremlerini kullandım 5 kuruşluk faydasını göremedim malesef...çatlakta oldukça fazla war wücudumda

Eskilerden gelen bir inanç bence, kişiye yapıya göre değişiyor kilo alımınz. Oğlum olacak inş., 2. ayda basenlerim ve belim genişledi. Sonra o durunca da 4. ayda karnım çıkmaya başladı. Şimdi insanlara göre sadece karnım var gibi duruyor ama ilk aylarda herkesin bel-basen kısmı biraz da olsa genişleyip vücudu hazırlıyor bebeğe.

Bu arada canım ne tatlı ne de ekşi çekti. Tatlı sevmeyen ve ekşi yiyemeyen biriydim, hamileliğimde aynı devam ediyor. Hiç bir şey değiştirmedi oğlum, sadece daha sakin ve huzurlu bir insan yaptı beni.

öff okudukça şaşırıyorum bende hamileliğe dair hiçbir belirti yok 4.aydayım 13.hafta bebeğimin bacakları açıktı ama kız yada erkek hiçbişi yoktu ekşi tatkı değil hiç yemezken cdeli gibi acı yiyorum kız bebek ıstesemde ruyamda hep erkek bebek görüyorum çin tkvimindede kız gorunuyo ilk bebişim ölücem meraktan

benimde vücudumda karnımdan başka bi değişiklik yok, belim aynı ince duruyo karnım öne doğru sivrildi gitti basket topu gibi. karnımda henüz çatlak yok ama göğüslerimin altı çatlamaya başlamış bende yeni farkettim :KK43: karnıma zeytinyağı sürüyorum banyodan sonrada bebeyağı. inşallah işe yararda fazla çatlamaz.

Son düzenleme:
çatlak oluşumunun bebeğin cinsiyetiyle ilgisi yok,tamamen yapı meselesi.2 oğlum var,ikisinde de çatlağım olmadı,sivri bir karnım vardı.Arkadan hamile olduğum anlaşılmazdı.

kızlar bende 22+6 günlük erkek bebeği annesiyim.hamile kaldığımda 62,5 kiloydum şimdi ise 65 yani 5,5 ayda sadece 2,5 kilo almışım edişeleniyorum :KK19:

ya şu ekşi tatlı olayı gibi bu durum da hurafe bence..
kesinlikle insandan insana değişiyor.
vücut yapısı ya da aldığın kilo miktarına göre vücudun şekilleniyor.
sen hamileliğinde 20 kilo almışsan,istediğin kadar erkek anne adayı ol,
arkadan bakınca öle bi anlaşılır ki hamile olduğun :jeyyar:
ben hep ekşi aşerdim
ama oğlum olacak kısme olursa
şuan 26 haftalığız

Oglanada gebe kaldim kizada hiç bir fark yok basket topu gibi karnım hiç eksi yemedim ikisindede tatlı yedim oglumda 14 kilo aldim bunda da 28 haftalik bebegim7 kilo aldım dogana kadar 14 15 i bulur bence bunye meselesi kesinlikle

erkek bebek bekliyorum

sürekli acı ve ekşi yedim, süt içemezdim ayran ve yoğurtla açığı kapattım... yoğurt ve havuç delisiyim hala..
çorba sevmezdim sürekli çorba içiyorum
eti çok sevmezdim hep et yemek istiyorum

karnım top gibi belim de azıcık kalınaştı, 4. ayda karnım çıkmaya başladı, 17. haftada bbeğin hareketlerini hissetmeye başladım

X