Erkek bebeğe hamile olanların vücut değişimleri nasıl oluyor?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Kız bebeklerde anne kalçadan basenden kilo alırmış ya, erkek bebeklerdede derlerki arkadan bakınca hamile olduğu anlaşılmazmış kişinin.Yine erkek bebekte karın daha sivri olurmuş. Buna benzer erkek bebek bekleyenlere dair başka bilgileriniz varmı, mesela kilo alma durumları dahamı fazla oluyor, çatlakları dahamı az veya fazla oluyor vs. vs.
Bugün cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendikte, sorayım dedim bilenlere.

aysun gözünaydın valla ben hamiş değilim ama ben de merak ediyorum sen de ne gibi belirtiler var.ilk 3 ay nasıl geçti?

Kız bebeklerde anne kalçadan basenden kilo alırmış ya, erkek bebeklerdede derlerki arkadan bakınca hamile olduğu anlaşılmazmış kişinin.Yine erkek bebekte karın daha sivri olurmuş. Buna benzer erkek bebek bekleyenlere dair başka bilgileriniz varmı, mesela kilo alma durumları dahamı fazla oluyor, çatlakları dahamı az veya fazla oluyor vs. vs.
Bugün cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendikte, sorayım dedim bilenlere.

aysun bende 24 haftalığım.benimkide erkek gibi.ama böyle şeyler kişiden kişiye değişiyor hiç belli olmuyor.bu söylediklerinin hepsi bünyesel.

ya şu ekşi tatlı olayı gibi bu durum da hurafe bence..
kesinlikle insandan insana değişiyor.
vücut yapısı ya da aldığın kilo miktarına göre vücudun şekilleniyor.
sen hamileliğinde 20 kilo almışsan,istediğin kadar erkek anne adayı ol,
arkadan bakınca öle bi anlaşılır ki hamile olduğun :jeyyar:

erkek bebek hamileliğinde kesinlikle göbek deformasyonu daha fazla yaşanıyor,sivri karın malesef ki göbek bölgesini olumsuz etkiliyor kız bebek bekleyenlere oranla çatlama bu bölgede daha fazla oluyor,bence yapacağın tek şey işe yarayacağını düşündüğün yağlardan sür gerci ben hamileyken hiç bişi sürülmesin derim ama...

düşünsene bir kadından bir erkek doğuyor bu kadın bünyesinde yeni hormonlar demek oluyor elbetteki kıza göre anne daha fazla etkileniyor...ben 2 erkek annesiyim bunu çok iyi biliyorum ,etrafımda çok kız anneleri var genelde araştıran bir yapımda var,kesinlikle erkek bebek çok fark ediyor sivrice bir karın oluyor..buarada tebrik ederim sizi bol bol ceviz tüketin bebeğiniz çok zeki olur:)

kızlar ben henüz 11 haftalık hamileyim ve bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum inanın çatlıcam meraktan ya... etrafımdaki herkes eşimde dahil kız diyor, kız çocuklarına düşkünlüğümden olsa gerek ama benim içimede erkekmiş gibi doğuyor ne bileyim.. hani sağlıklı sıhhatli olsun yeter diyoruzda insan merakta etmiyor değil yani... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

aysun gözünaydın valla ben hamiş değilim ama ben de merak ediyorum sen de ne gibi belirtiler var.ilk 3 ay nasıl geçti?

Belirti derken erkek olması ile ilgili sanırım soruyorsun. Canım öyle özellikle ekşi tatlı falan çekmedi. sadce sanırım karnım benim dönemimdeki yani 17 haftalık hamilelere göre daha belirgin oldu... Kesinlikle kız bebek ve erkek bebek bekleyenlerin ben karnından anlıyorum bariz bir şekilde erkek bekleyenlerin öne doğru sivri oluyor, kızlarınkide yayvan. ama bu yani ilerlemiş hamileler için, yani tahmin edip sorduğumda şimdiye kadar hepsini bildim.

ya şu ekşi tatlı olayı gibi bu durum da hurafe bence..
kesinlikle insandan insana değişiyor.
vücut yapısı ya da aldığın kilo miktarına göre vücudun şekilleniyor.
sen hamileliğinde 20 kilo almışsan,istediğin kadar erkek anne adayı ol,
arkadan bakınca öle bi anlaşılır ki hamile olduğun :jeyyar:

yok yok vallahi anlaşılmıyor:)) ben kızımda aynen söylendiği gibi basenden genişlemiştim ,şimdi 37. haftamın başındayım kısmetse birde oğlumuz olacak ,arkadan bakınca hiç belli olmuyor o kadar da kilo aldım halbuki :))

ben erkek annesiyim normal yapım basenli olduğu için hamileliktede de çıktı hatta herkes bana seninki kız mı diyor vücut yapısına göre değişir bence eğer ikisi arasında fark varsa da insan ancak iki farklı hamilelikte anlar başkalarına bakarak karar verilemiyor çünkü

ben oğluma hamileyken o kadar kocaman bir göbeğim vardı ki görenler hemen biliyordu erkek olacağını.benim yaşadığım tecrübeye istinaden erkek bebek bekliyenlerin basenleri aynı kalırken göbekleri çok fazla büyüyor. birde kız bebek bekliyenlerin yüzlerinde hamilelik lekeleri oluşurken erkek bebek bekliyenleyenlerde yüz daha bir güzelleşiyor. büyüklerimiz boşuna demiş: kız annesinin güzelliğini alır, erkekse anneye güzellikverir diye

ben bu görüşe katılmıyorum bizim hastalarımızda da erkek doğumunda yüzde lekeler oluşuyor malesef..

Bence bunlar kişiden kişiye değişiyor.Benimkisi kız bebek.Ama arkadan bakınca hamile değilmişim gibi duruyor.Sadece göbeğim var.Bunlar bünyesel kişidedn kişiye değişiyor.48 kiloydum hamile kaldıgımda şimdi 17 kilo aldım ama nereye gitti bilmiyorum.Ekşi ya da tatlıya aşermedim hiç.Gayet normal geçti.Çok şükür daha çatlamadım.

kızlar ben henüz 11 haftalık hamileyim ve bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum inanın çatlıcam meraktan ya... Etrafımdaki herkes eşimde dahil kız diyor, kız çocuklarına düşkünlüğümden olsa gerek ama benim içimede erkekmiş gibi doğuyor ne bileyim.. Hani sağlıklı sıhhatli olsun yeter diyoruzda insan merakta etmiyor değil yani... :cüvcüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

bebeğin cinsiyetini öğrenebildinmi?12.haftada 2 li test yapaken çıkması gerekiyor.normalde 12.haftada renkli ultrasona sokuyorlar ama beni sokmadı.genede normal ultrasondada cinsiyetini emin olmamakla birlikte söyledi.2 hafta sonra tekrar gittik ve kesinleşti.bide çocuğun duruşuda çok önemli.kimisi kendini kapatıyo.bizimki açık açık gösterdi.inşallah sende çok merak etmeden öğrenirsin

dün itibari ile bende erkek annesi olduğumu öğrendim kızlar
sadece karnım büyüyor başka hiçbiyerimde bi değişiklik yok bide tatlı falan hiç canım istemiyo en baştan beri tuzlu ve ekşi olsun yeterli ...hele turşu offf :) ye ekşiyi doğur ayşeyi ye tatlıyı çıkar atlıyı tezinide böylece yalanladım
sağlıkla kalın

arkadaşlar bende dün öğrendim bi oğluşum olacakmış çok mutluyum benm kilom hiç değişmedi 69 kiloyla hamile kalmıştım hala 69 kiloyum önden göbegim büyük ama başka hiçbiyerimden hamile değilim gibi birde erkek bebegin hareketleri geç hissedermiş anne adayı kız çoculara göre mesela ben daha hiç bişey hissetmiyorum doktor bi 2-3 hafta sonra dedi bakalım hayırlısıyla bebegimi kucagıma alırım inş

valla benim 2. gebeliğim kızımı daha erken hissetmiştim bu erkek ve hiç hissedemedim henüz

yani kızlar genetik midir yapımıdır bilmiyecem ama
ihşalahh 3 gün sonra oğluşuma kavuşacam
bende hiç yapım bozulmadı sadece karnım var
arkadan hiç bişey belli değil
ne çatlak nede selülüt oluştuu
sanırım buda erkek oluşundan kaynaklanıyooo-tatlicadiarzu-

Arkadaslar birkac gun oncesine kadar bende kiz bebege hamileyim saniyordum. Cunku vucudum resmen genisledi. Yani aynen kiz bebek annelerinde nasil vucut gelisimi oldugu soyleniyorsa oyle oldu bende, karnimda cikti ama erkek bebek annelerinde oldugu soylendigi gibi cok asiri sismedi. Fakat gecen carsamba ogrendikki oglumuz olacakmis. Bence hamileyken vucut degisimi tamamen kisinin vucut yapisina bagli. Mesela ben dusuk kilo ile hamile kaldigim icin 4 ayda 6 kilo aldim ve genisledim cunku vucudumun buna ihtiyaci vardi diye dusunuyorum.

Ayrica yuzumde isilik gibi lekede cikti, once sivilceydi simdi artik yuzumde leke halini aldilar. Bence kiz annelerinde oldugu varsayilan belirtiler tamamen kisiye gore degisiyor ve erkek annelerindede olabiliyor aynen bende oldugu gibi.

valla benim 2. gebeliğim kızımı daha erken hissetmiştim bu erkek ve hiç hissedemedim henüz

Canim bence bununda erkek olusuyla alakasi yok. Ben bebegimi 14+3 te hissettim ilkin ama cok azcik. Ilk net ve net olarak 17+1 de hissettim ve o gunden beridirde hergun duzenli hissediyorum.

X