Toxoplazma testi yaptıran varmı

canım benım de pozitif çıktı sen ne yaptın çok korkuyorum sonucu daha doktor görmedi ağlayıp duruyorum
Folik asidi ihmal etme kimyasaldan uzak dur elini çok iyi yıka çiğ et asla yeme sebzeleri iyi yıka 12.haftada bebişi incelicekler ve her seyin yolunda oldugunu görceksin sakin ol ..

canım benım de pozitif çıktı sen ne yaptın çok korkuyorum sonucu daha doktor görmedi ağlayıp duruyorum

Benimde ikinci hamileliğim ilk hamileliğimde bu test yapıldı mı hatırlamıyorum ama bende de pozitif çıktı .Başta bende çok korkmuştum ama çiğ ete elimi sürmüyorum eldiven kullanıyorum .sebze ve meyveleri sirkeli suda bekletiyorum az pişmiş yumurta sucuk salam sosis yemiyorum .

bir süredir giremedim arkadaşlar yaptıklarımı özet geçeyim beni fakülteye sevk ettiler ve bebeğimin alınması gerektiğini söyledi prof. ben sağlıklı doğma ihtimalini sordum %85 dedi bende aldırmadım birçok insan buna karşı çıktı. eşim ve annem hep yanımdaydılar bana destek oldular sağ olsunlar aldırmadım bebeğimi iyikide öyle yaptım rabbime çok dua ettim çok ağladım çok yıprandım geçen cuma ayrıntılı ultrasonum vardı be oğluşumu gördüm dr herşeyin yolunda olduğunu bir sıkıntı olmadığını söyledi rabbime şükürler olsun içim rahatladı nasipse eylülde kucağıma alıcam rabbim bütün annelere sağlıkla evlatlerına kavuşmayi ve sağlıklı hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin :KK71:

bir süredir giremedim arkadaşlar yaptıklarımı özet geçeyim beni fakülteye sevk ettiler ve bebeğimin alınması gerektiğini söyledi prof. ben sağlıklı doğma ihtimalini sordum %85 dedi bende aldırmadım birçok insan buna karşı çıktı. eşim ve annem hep yanımdaydılar bana destek oldular sağ olsunlar aldırmadım bebeğimi iyikide öyle yaptım rabbime çok dua ettim çok ağladım çok yıprandım geçen cuma ayrıntılı ultrasonum vardı be oğluşumu gördüm dr herşeyin yolunda olduğunu bir sıkıntı olmadığını söyledi rabbime şükürler olsun içim rahatladı nasipse eylülde kucağıma alıcam rabbim bütün annelere sağlıkla evlatlerına kavuşmayi ve sağlıklı hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin :KK71:

her şeyin yolunda olmasına çok sevindim. İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız evlatlarımızı.

peki arkadaşlar bu testler için devlet hastanelernde hangi bölüme girdinz

MERHABA ARKDSLAR BEN TESTİ YAPTIRDIM LGG 66.6 LGM 10.0 CIKTI BU NEDEMEK KÖTU BISEYMI POZİTİFMİ NEGATİFMİ BIRDE BENM BIR KÖPEGIM VAR ONUNDA BUTUN TEDAVILERI YAPILIOR TEMIZ ETKISI OLURMU BEN GEBELIK AŞAMASINDAYIM TEDAVIYE BASLADIM HAMILE KALABILMEK ICIN BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

11 haftalik hamileyim iki defa yaptirdim.yurtdisindayim burada her ay mecburi bu testi yaptirmak.

Yillardan beri cig et cig balık cig yumurta(mayonez, tiramisu) yerim hic bulasmamış.Ama yine de bir ihtimal bulasir korkusuyla dikkat ediyorum.

kizlar biri yardim edebilirmi bu sonuclar ne demek oluyor iyi bisiymi kotu bisiymi :KK43:
Screenshot_2015-12-21-17-25-25.png

Kizlarr nerde yaptirdiniz bu testleri ozelde yaptiran var mi pahali mi lutfenn bilen yazsinn

Kizlarr nerde yaptirdiniz bu testleri ozelde yaptiran var mi pahali mi lutfenn bilen yazsinn
Ozel saglik sigortan varsa bir kismini sigorta kapsimina gore yaptirabilirsin. Bende henuz yeni yaptirdim. Ama sigortam anti hiv ,hepatit,texoplazma gibi ileri tetkik olan bi kac testimi karsilamadi.Doktorum bunlari devlette yaptirip getirebilecegimi soyledi . sadece tek testin fiyatini sordugumda en dusugunun 68 TL oldugunu soylediler. Toplamda sadece sigortamin karsilamadigi testler icin yaklasik 500 tl gibi bir rakam odeyecektim.

canim bebegin kocaman olmustur simdi cok zaman gecmis bi sorun oldu mu canim ben hastalik derecesinde takintiliyim hicbiseyden zevk almiorm sirf bu yuzden

X