Eşim çok anneci.....

L

lame

Ziyaretçi
ben yeni katıldım 1 saat önceki olayı anlatayım ben 10 yıllık evliyim bir çoçuğum var eşimle ilk 1 yıl annesi yüzünden kavga ettik ayrıldık barıştık daha sonra ben olanları takmadım ve 10 yıl böyle geçti sorunum şu bu akşam eşimle ailesi yüzünden tartıştık benim sorunum ailesi değil eşimin tutumu her defasında benim aileme katlanacaksın yoksa gidersin beni seven aannem kötü bile olsa onuda sevmek zorunda sabredeceksin yada yolun açık olsun diyor ama bu 10 yıldır böyle tehdit değil davranışlarınıda yansıtıyor annesine iyi davranırsam canım gülüm davranmasam hadi yoluna artık yeter bu arada yanlış anlamayın annesiyle hiç kavga etmedim kötü davranış onun bana söylediklerine surat asmam deminde aynı tartışma tel anne ne olur bize gel diye yalvarıyor bende yalvarma kapımız acık gelen istediği zaman gelsin diyorum kıyamet koptu annesi çok kötü bir insan laf söylemesi değil ahlakıma laf atması beni kızdırıyor ama benim arkamda değil derdi tasası annesi kayınvaldem çok mutlu tabi bense sürekli sabreden durumdayım eşimin benim yanımda olmaması annesi bir şey söyleyince hemen şiddete başvuruyor uzun zaman küsüyor şimdi ağlıyorum usandım kimseye söyleyemiyorum 10 yıldır birşey değişmedi ne yapabilirim lütfenyardım edin

Varan 2.....

Bugün bu dertten yanan ikinci kişisiniz tabi çok var sadece sizinle sınırlı değil....

Ve ortak nokta sorun eşlerde...

Onlara kimse ailesini atsın satsın demiyor ama sizde bir ailesiniz artık bu kadar yıpratılmaz aileye karşı eş....

Ne deyim zor Allah yardımıcınız olsun....

ah canim ya etrafimda bu tür anneci erkekler gördüm kötü durumdasin seninde söyledigin gibi yine sabredeceksin....
baslarda benim esimde öyleydi 5 yil kadar sürdü sonra annesinin gercek yüzünü gördü simdi rahatim
dogrusu senin yapacak biseyin yok hersey kendi yoluna girmesi lazim
kaynanan ölene kadar (Allah gecinden versin) bu is böyle gider

eşinin ailesiyle ne gibi bir sorunun var?

erkekler ailelerine daha çok düşkün olurlar...değiştirmeye çalıştıkça sen üzülür ve kaybedersin...tavsiyem eşinin ailesine yakın ol..tabi eşini seviyor ve mutlu olmak istiyorsan.

eşim de ailesine çok aşırı düşkün ve hassas...bunu anladığım an ailesine kendi ailemden yakın davranmaya başladım...şimdi gelin kaynana değil ana kız gibiyiz...ve kayınvalidem hep beni tutar eşime karşı olur...kayınvalidem bana danışmadan iş yapmaz, alışverişe çıkmaz o kadar kaynaştık ki ana kızdan hiç farkımız kalmadı....hergün en az 15-20 dakika telefon istişaremiz vardır.....kızlar evlilik 2 kişiyle olmuyor...bunu silin kafanızdan...böyle sanmaya devam ettikçe gelin kaynana kavgaları çekişmeleri bitmez...el öpmekle dudak aşınmaz, üstelik o anneler bize kocalarımızı doğurdu.

Son düzenleme:
böyle erkeklerin kişiliği oturmamış.daha olgunlaşmamış.evliliğin bilincinde değiller
bu erkelere anneci denmez anneye düşkünlük eşi ailesine karşı ezdirmek değildir
arkadaşım bu durum daha çok evliliğin ilk yıllarında yaşanır sen 10 yıldır aynı diyosun.iyi katlanmışsın.en acısıda bunu direk yüzüne söylemesi.
seni üzmek istemem ama eşin 10 yılda düzelmediyse bundan sonrada zor değişir
sen elinden geldiğince kaynananla aranı iyi tut canım.başka birşey diyemicem
ama şu kadarını söyleyeyim eğer 10 yıl boyunca benim eşim bunu bana söyleseydi ben çoktan bırakıp gitmiştim

10 yıl geçmiş az degil ...
senin aslında benden daha çok tecrüben vardır tabiki
ama esinle bu kpnuyu konuş onun annesiyle bi problemin olmadıgını ama sen nasılki annene böyle cocukca davranmayıp ailene sarıldıgını söyle...
kendisi gibi sürekli annesine yalvarmadıgını hatırlat vs...
kolay gelsin ne diyim...

kayın valdemle iyiyim ama kayınvaldeyle hiç tartışmıyorum ama benim yüzüme gelinim diyen kadın arkamdan eşime meşrebi geniş gözü erkeklerde diyormuş tartışma o yüzden çıktı annem dediyse doğrudur dedi ben onların huyunu bildiğim için oğlumsuz dışarıya cıkmam....onun için birşey isbatlıyamıyorlar ama ahlak konusunda bulaşıyorlar eşimin dediği annemin izlenimi doğrudur boşuboşuna dememiştir annesi şu kötüdür diyince tamam eşimde kötü diyor

annemin izlenimi doğrudur boşuboşuna dememiştir annesi şu kötüdür diyince tamam eşimde kötü diyor

10 yıllık evliliğin bedeli bu cümleler mi?

Ben susuyorum konuşursam hiç iyi şeyler yazamam şu an herhalde....

aaa bu resmen iftira amaaa
esin sana güvenmiyor ki öyle her denene haa ewet annem diyorsa kesin doğrudur demiş??
eşinle acık konuş arkadasım sana güvenmesini istee belki basarır

kayın valdemle iyiyim ama kayınvaldeyle hiç tartışmıyorum ama benim yüzüme gelinim diyen kadın arkamdan eşime meşrebi geniş gözü erkeklerde diyormuş tartışma o yüzden çıktı annem dediyse doğrudur dedi ben onların huyunu bildiğim için oğlumsuz dışarıya cıkmam....onun için birşey isbatlıyamıyorlar ama ahlak konusunda bulaşıyorlar eşimin dediği annemin izlenimi doğrudur boşuboşuna dememiştir annesi şu kötüdür diyince tamam eşimde kötü diyor

Arkadaşım valla yanlışı siz yapmışsınız..
Namusuma ufacık laf edenle 1 dakika işim olmazdı benim..Çok üzgünüm çoook
Niye çekiyorsunuz ki bu adamı?:nazar:

vet aynen öyle artık usandım bakıyorum eşim mutlu annesi daha mutlu artık üzülüyorum 2 gün sonra kayınvalde gelecek ne yapacağım oğlmu çok seviyorum iyiki o var

:1shok:10 yıllık bir evliliğiniz vardı değilmi,Yanlışım var ise lütfen düzeltin!..
Şimdi eşinizin bu kadar anneci olmasının sebebi annesini çok sevmesindenmi kaynaklanıyor?
Yoksa sizmi istenmeyen birisiniz aceba?
Bence eşiniz ile aranızda iletişim kopukluğu yaşarsınız bu şekilde,bir an evvel eşinizinde kendince doğruları ve yanlışlarının olabileceğini ve annesine bağlı kalmaması gerektiğini öğrenmesi gerekir!!
Aslında kendinizide artık ıspatlamak zorunda değilsiniz bu kadar yıllık bir eş karısını bilmezmi ya,bu ne kadar çirkin ve iğrenç bir kelimedir.Yazık böyle bir annenin oğluna söylediği lafa bakın ya..

Bence Kayinvalideni sevmek zorunda degilsin, esinin hatiri icinde sevmek zorunda degilsin, saygida kusur etme sadece yeter....:kahve:

Yerinde olsam madem esim cok anaci ve cok tutucu bu konularda annesi hakkinda yorum yapmam, adini bile agzima almam, evimde konusu bile olmasin diye...:nazar:

Mümkün oldugu kadar uzak dur tavrini koy, he yinede senin hakkinda olur olmaz konusuyorsa, esinle degil direkt git Kayinvalidenle konus, nerde ve ne zaman senin ahlaksizliklarini görmüs ve gördügü zaman neden müdahale etmemis, sen onunda namusu degilmisin??:mymeka:

Esinide bir uzmana götür muhtemelen anne komplexi cok fazla...:kızgın:

zaten bu iş benim başıma gelmiyor eltileriminde aynı sorunu yaşıyorlar ama eş adam olmayınca yaşıyorum zaten artık yeter ne olursa olsun

:1shok:10 yıllık bir evliliğiniz vardı değilmi,Yanlışım var ise lütfen düzeltin!..
Şimdi eşinizin bu kadar anneci olmasının sebebi annesini çok sevmesindenmi kaynaklanıyor?
Yoksa sizmi istenmeyen birisiniz aceba?
Bence eşiniz ile aranızda iletişim kopukluğu yaşarsınız bu şekilde,bir an evvel eşinizinde kendince doğruları ve yanlışlarının olabileceğini ve annesine bağlı kalmaması gerektiğini öğrenmesi gerekir!!
Aslında kendinizide artık ıspatlamak zorunda değilsiniz bu kadar yıllık bir eş karısını bilmezmi ya,bu ne kadar çirkin ve iğrenç bir kelimedir.Yazık böyle bir annenin oğluna söylediği lafa bakın ya..

evet on yıl eşim iyidir ondan ayrılamıyorum annesi harici konular haricinde ondan ayrılamıyorum annesi haricinde hiç tartışmayız çok iyi birisi ama anne olayı girince adama ters tepiyorne yapacağım ya ama birşeylerin düzelmesi gerekiyor

kızlar genelde erkekler evlendikten sora anneci oluyor.evlenince aileleri kıymetli oluyor kimi gördüysem öyle.benimkide dahil olmak üzere.ben gurbetteyım ailemden uzağım.memlekete gittiğimde eşim annesine gitmiyor bile ama ben gelince gidelim diye tutturuyor.(DU) sözde iyi gelin diyemi göstercek anlamadımkı.aramasam ara derdi. sonunda kızdım ben sana ar demiyorsam sende bana deme özlediysen git gör bana elleme dedim.birde erkekler annesi hatta ailesi hakkında olumsuz eleştirileri asla kabul etmiyor bende sesimi çıkarmıyorum hiç.artık banada ara falan demiyor.saçma geliyor zaten içimden gelmiyorsa neden arayayım yada aradığımı neden gösteriyim kı.arar konusum kayınvalidemle eşime söylemem sorar bana kimle konustun diye kimseyle görüşmedim derim.kendi ailem içinde geçerli bu.ne gerek var saçma bence.annesi söyle aradı konustuk diye.sinir oluyorum.zaten yorgun işten gelmiş birbirimizle ilgilenmek varken neden ikimiz dısındaki insanlardan bahsederek kafamızı şişirelimki.neyseki yamıyor artık.alıştı sanırım.gitme olayındada gideriz diyorum sonra unuttum yemek yaptım ben boşver yarın gidderiz diyorum sonrada gec geliyor unutuyor oda.kalbini kırmıyorum ama genelde benim dediğim oluyor artık.sanırım akıllandım.erkekler cocuk gibi işte herşeye kanıyor.yada bizi aptal sanıyorlar.
tek tavsiyem hiç bir sekilde heleki olumsuz yorum yapmayın ailesi için.eşiniz sizin aileniz için olumsuz konussa naparsınız.soğursunuz bile.aman kızlar.zamanla herşey rayına oturacaktık zaten.

kendisi baba olmuş artık ne annesi ya...
tamam bende çok düşkünüm ama kıyaslama yapmamalı ya çek ya git annesinin yeri ayrı eşinin ayrı ...
ayrıca haklısın çok kırıcı bir konuşma...bence tavrını kesin koymalısın bence bu konuşmaları seni dahada kamçılıyor iyice ailesinden nefret ettiriyordur...

kendisi baba olmuş artık ne annesi ya...
tamam bende çok düşkünüm ama kıyaslama yapmamalı ya çek ya git annesinin yeri ayrı eşinin ayrı ...
ayrıca haklısın çok kırıcı bir konuşma...bence tavrını kesin koymalısın bence bu konuşmaları seni dahada kamçılıyor iyice ailesinden nefret ettiriyordur...
:eek:aynen öyle daha sinirleniyorum normalde sakin birisiyim ama çok üst üste gelince patlıyorum

annesinin esaretinden kurtalamayan adam,kendine yeteri kadar güven duymayan ,yeterince olgunlaşmamış,sorumluluk bilinci gelişmemiş hatta kişiliği gelişmemiş bir kişilik sahibidir...
hala küçük bir çocuk gibi annesini sığınacağı bir liman olarak görüyor olması,eşinizin sorunlu gelişmemiş kişiliğinin göstergesidir...size de bu konuda psikolojik baskı uygulaması yine annesinden aldığı güçe dayanarak...annesini dünyasının merkezi haline getirmiş bir adamı sağlıklı olarak düşünemiyorum...
bence eşinize bir ders verin ve bir müddet uzaklaşın kendisinden ...güzel ve tatlı bir uslübla anlatın derdinizi,konuşmaya çalışın...annesi bu hayata veda ettikten sonra,sarılacağı kişi siz olacaksınız...
ve olayın namus boyutlarına kadar taşınabiliyor olma cesareti göstermesi kayınvalidenizin çok terbiyesizce,aynı soyadı taşıdığınızı unutuyor sanırım,lütfen bunu da hatırlatın..yinede çözüm yolu bulamıyorsanız,rest çekin ve bunlara sessiz kalmayın! sessizliğiniz ve boyun eğişiniz de onlara güç veriyor olabilir... herşey gönlünüzce olsun..

canım 1 saat öncesine kadar bana yazıyorlardı.şimdi sana belkide bizim gibi çok mağdur kişi vardır yazamayan..vallaha tıpkı benim eşim seninkide..huyu suyu aynıymış..benimde eşim çok düşkündür.çok sever ama annesi söz konusu oldumu herşey tersine döner..sen beni ezdiriyorsun dedğim zaman kim seni ezdiriyor der..bazende annemgile git der annem küsmüş der.sonrada ama .......yarar diyor.size iyilik yaramaz diyor.sanki çok iyilik ediyorlar ya huzurumu kaçırıyorlar yaptıkları iyilik bu işte...

X