Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeklerimiz büyüdü her ay kontrole gidecek miyiz

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

gulce2008

zeynep
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
895
4
Arkadaşlar kızım 8.5 aylık oldu bu zamana kadar her ay gittik kontrolümüze ama son kontrolde dr 10. ayda gel dedi her ay gelmene gerek yok artık dedi ama ben dayanamamki duramam sizin drlar böyle birşey söyledi mi ne yapsam dra gitsem niye geldin der mi acaba yoksa başka dra mı gitsek bir seferlik ne dersiniz

6. aydan sonra her ay gitmene gerek yok,dediğin gibi doktorda gelin demiyor zaten.eğer gelişimini yani boyunu kilosunu merak ettiğin için gitmek istiyorsan sağlık ocağında da çok güzel bakıyorlar canım

evet ben hastalanmıştı o aman götürmüştüm
sağlık ocağına götürüyorum ordada bakıyolar ve tüm doktorlar nerdeyse aynı ilaçları veriyolar canım

Canım,arkadaşlara katılıyorum,ölçülerini merak ediyorsan sağlık ocağına götür.her ay doktora götürmen gerekmiyor artık...

ben en son 7 aylıkken götürdüm dr 2 ay sonra gel dedi.her ay sağlık ocağına götürcem bende yoksa çatlarım.

Canım benim bizim doktorumuza giden diğer arkadaşlarıma doktorumuz 7. aydan sonra 2 ayda bir görüşelim demiş ama benim çook evhamlı olduğumu bildiği için böyle birşey söylemedi. Ben zaten sürekli kendimde tartıp, boyunu da ölçüyorum oğlanın ama gözden kaçan birşey olursa diye her ay düzenli olarak götürmeye devam edeceğim. Bazen yeri geliyor 15 günde bir bile çocuğum hasta olcak galiba diye kapıp götürüyorum. Böyle bir manyak kadın nasıl beklesin 2 ayı???

Bazen yeri geliyor 15 günde bir bile çocuğum hasta olcak galiba diye kapıp götürüyorum. Böyle bir manyak kadın nasıl beklesin 2 ayı???[/QUOTE]

:roflol: ilahi xeno hiç gülüceğim yoktu ama haklısın bende senin gibiyim.hatta bizimkiler bi reklam var onu izleyince beni hatırlıyolar.hani bebeği 2 kere hapşuran varya.bende acayip pinpirikliyim ne olcak bu halimiz bilmiyorum laelaelaelaelae

bizim devamlı bi çocuk doktorumuz da yok. ama her ay sağlık ocağına gidiyoruz, aşımız olsa da olmasa da. gelişimini merak ediyorum, boyunu kilosunu öğreniyoruz, ebemizden tavsiyeler alıyoruz. arada bir de çocuk doktruna ya da diğer branşlara gittiğimiz oluyor. sağlık ocağı yeterince ilgileniyor bence.

bizde ilk 3 ay sağlık ocağına gittik,son iki aydır doktora kontrole götürüyorum,ama bir sağlık sorunu olmadıkça doktorda ayrıcalıklı bir bakım yapmıyor,aynı kontrolu ebede yapıyor,bundan sonra 2 ayda bir doktora götürmeyi düşünüyorum,dediğiniz gibi sadece boyu ve kılosu merak ediliyor...

7 aylık olana kadar her ay götürdüm. bundan sonra 9 aylık olduğunda gidicez.sonra yaşına girince. hasta olmadıkça doktora gitmeye gerek yok.sağlık ocağında da aynı kontrollleri yapıyorlar..

X