Bebek Beslenmesi 15 aylık bebeği olan anneler bakarmısınız

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bunların hepsi aynı olduğuna göre normal bir durum demekki
aradığımız ortak yanıt bu davranışlarından ne zaman vazgeçecekleri

büyük çocukları olan anneler 2 yaşından sonra birazda olsa normale dönüyor değil mi bu yavrular. bize biraz moral verin lütfen:KK43:

bugün bir dergide okudum 2 yaşında bir dinginlik geliyormuş öyle yazıyordu valla sabır sabır az kaldı

allaha şükür benimkinde gariplik yokmuş bu dediklerinizin hepsini yapıyor.bende anıl kadar hareketli çocuk varmı diyordum.varmış demekki.geçecek dimi bu günler gülerek hatırlayacağız umarım.

15 aylık yuruyen tum bebekler de bu goruluyor...

Tum dolapları karıştırmak.Kalemle ..catalla oynamak...

Tum camasırları boşaltmak...

Kumanda ..cep telf ele gecırmek...

Cekyatlara cıkıp zıplamak...

Prızlere bırseyler sokmak..

Kapaklı şeylerı acıp kapamak...

benım en cok merak ettıgım bu kadar enerjıyı bu bebişer nerden buluyor

ya çok şükrettim yazdıklarınızı okuyunca. benimkide yaramaz durduğu yerde durmaz ama çok karıştırıcı değil yada karıştıracağı yerleri biliyor mesela boyuna göre 3.mutfak çekmecesine tahta kaşık çatal vs doldurdum oraya yönelince o çekmeceyi açıyorum onları indirip oynuyor.diğer çekmeceleri iplemiyor.kıyafetlerin olduğu çekmeceyi açıp burda oyuncak yok deyip oyuncak çekmecesine yönlendiriyorum oyuncaklarını karıştırıyor.hayır kelimesini kullanmıyorum yanlış birşeyi ağzına götürdüğünde onu ağzımıza sokmayalım deyip hemen yerine başka birşey verip onu ağzına sokabilirsin diyorum. ısrarcı olmuyor.anlamasada basit cümlelerle her defasında anlatıyorum.ama bulaşık makinasının kapağında oynamasına, kitaplıktaki kitapları yere atmasına kağıt yırtmasına vs vs izin veriyorum.yaramazlık yapınca zaten hemen sesi kesilir anlarız bişiler yaptı.birde ağzına bişey koymadan önce mutlaka bekletir bize bakar gerçi o ağza konmaz derken koyduğu çok oluyor...

bugün bir dergide okudum 2 yaşında bir dinginlik geliyormuş öyle yazıyordu valla sabır sabır az kaldı

ben de tam tersi 2 yaş civarında ergenlik benzeri sıkıntılı bir dönemi geçirdiklerini duymuştum .. 3 te belki rahatlarız.. akannehir allah canlarına sağlık versin de kendilerine zarar vermesinler gerisi katlanıcaz napalım ..zemuszemus

a.sArkadaşlar görülüyorki yerinde duramama,ortalığı dağıtma, karıştırma vs. sağlıklı her bebeğin ortak davranışı. Benimde 14 aylık bir kızım var ve davranışlarını değerlendirdiğimde, yapmam gerekenin, "sabırlı olabilmek" kanısına vardım. Çünkü ben hayır, yapma dedeğimde daha fazla yapmak istediğini biliyorum. Şöyleki daha küçükken diş gıcırdatmaya başlamıştı ve ben hayır yapma dediğimde daha fazla yaptığını farkettim. Sonra onunla hiç ilgilenmeyip gıcırdattığını duymamazlığa geldikçe ve her diş gıcırtamasında ilgisini farklı bir yöne çektiğimde bu huyunu bıraktı. Aynı taktiği yapmak için inat ettiği durumlarda kullanıyorum. Fakat her zaman aynı sabrı göstereemeyebiliyoruz. İşim sadece ona bakmak olmadığı için diğer işlerimin yoğunluğunda yaptığı yaramazlıklarda çığlık atabiliyorum. Bu da benim rahatlama sistemim. Ne yapalım bütün gün peşlerinde gezmek kolay değil. :)

arkadaşlar 15 aylık bir oğlum var biraz fazlaca hareketli bir çocuk.yapmadan anlamıyor dolap kapılarını açıyor kavanozları dağıtıyor priz üzerindeki fişlere asılıyor tüm çekmeceleri dağıtıyor.ve asla yapmadan anlamıyor gözümün içine baka baka bildiğini okuyor.kızıyorum olmuyo anlatıyorum olmuyo ne yapacağımı şaşırdım.25 haftalık hamileğim ve çok zorlanıyorum.acaba bi geçiş dönemimi bu yoksa böyle geldi böyle gidecekmi....

canım benim oğlumda 14,5 aylık ve çok hareketli,
ben o karıştırdığı çekmecelere kendi oyuncaklarını doldurdum,mutfak çekmecelerinde zarar verecekleri kaldırdım,
hareketli olsun boşver,kendine zarar verecek bişey yapmasında,kaldır annesi kavanozları yukarılara kaldır,dolaplara istersen kilit al,ben pirizlere dün kapak aldım çokta ucuz
çok iyi oldu
napcaz büyüyecekler yaramazlar

Demekki hepsi insan okuyunca rahatlıyor valla...bizim yaramazda 14 aylık olacak yakında ama anlattıklarınızı aynen yapıyor..hergün bağır çağır geziyoruz evin içinde..bizimki birde sürekli olarak meme meme diye paçama yapıştığından hiçbir iş yapamıyorum evde dahada deliriyorum...inşallah dediğiniz gibi geçici bir durumdur...

allah kolaylık versin hepimize.benimde 14.5 aylık kızım var.dünya tatlısı ama bazen beni çıldırtıyor.iştahsız olması beni çok üzüyor.dengeli besleyemiyorum.özellikle süt içmediği için çok üzülüyorum.1 yaşına kadar vermedim ağır geliyor diye şimdide içmiyor.hala emziriyorum.o yüzdenmidir bilmem ama gece çok uyanıyor.2,3 saatte bir uyanıyor.bazen huysuz oluyor yarım saatte bir uyanıyor.deliksiz uykuyu özledim.ne zamana kadar böyle devam etcek bilmiyorum.neyse sabırla kalkıyorum bakıyorum.allah kızıma sağlık vesin

kızım 15,5 aylık ,yanlız olmadığımı okumakta güzel.
benim kızında sizinkilerden eksiği yok fazlası vardır ve ben de 20 haftalık hamileyim
biliyorum huniyi takacam kafama ama kendime telkinde bulunuyorum devamlı, sağlıklı elleri ayakları tutuyor ya diyorum bebeğinin bir hareketine dünyaları verecek binlerce kişi var dünyada diye....bayağı işe yarıyor:) evimin dekorasyonundan dolap düzenlerine kadar değiştirdim , mutfak dolaplarının altına plastik mamuller ve tencereleri koydum ,
değiştiremediğim odaların kapılarını kitledim , hergün parka çıkartıyorum ama bu şekilde o mutluysa bende mutluyum allah hepinizin bebeklerine sağlık versin canları sağya bu yeter .

15-25 ay arasindaki bebeklerde soz dinlemeye cok normal bir davranistir.Artik kendi kendini varkinda variyorlar,bir guce sagip olmasini fark etmisler artik ve bunu kullanmaya cok istiyorlar.bu aylardaki cocuklar neler yapmamasi gerktigini biliyorlar fakat yapiyorlr,niye?Bu davranisla bize test ediyorlarmi aslida bzim sevgimizi test ediyorlarmis.Bizim kizdigimiz sey yapip tepkimize bakarlar.Kotu cocukolduguna ragmen yineden sevecez mi diye ogrenmek istiyorlar.Buyuklerin en doguru davranis cocugu o yerden uzaklastirip baska seylerle ilgisiniz cekmeye calismak lazim ve cocukla konusmali pasit bir dilde yapmamasini gerekeni soylemelidir.Anneler babalar kesinlikle kizdigini gostermemelidir,cocuk bu sure sonra o davranistan vazgececektir.

Benim kizimda 15. Aylik. Mutfak dolaplarinda cekmecelerde ne vsar dagitiyor salona getiriyor oyuncaklarini dagitiyor Ben topluyorum o favoritism camasir katliyorum kizim bozuyo erebildigi herseyi aliyo kiriyo yirtiyo dagitiyo. Ben esimle bereber evimizi kizimiza uygun hale getirdik. Bence olmasi gereken yapma Etme demektense zarar verecegi herseyi kaldirmak erebilecegi yerde bisey yok kendine zarar verebilecegi birseyde yok cekmeceleri bantladim dolaplari acamasin diye bagladim yaramazlik yapiyo dagitiyo diye kizmiyorum cunku bu sekilde ogteniyolar. Doktorumuz diyor cocuklarin ogrenmesi karistirarak dagitarak inceleyerek olur yapma Hayir gibi kelimeleri gercekten kendine zarar verecegi seylerde kullanmak Gerek mesela prizlere fise kablo cekerse. Hasa hadedime degil akil vermek niyetimde oyle degil ama herseyde kisitlarsak hayatlari boyunca Benm yaptigim set dogrumu diye hep dusunurler. Zaten her civil yaramazdir. Olmasi gerekende o.eger yaramazlik yapmiyosa bi cocuk iste o zaman problem var demektir.

X