Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç diplerimde oluşan sivilce tarzı yaralar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

athhena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
4
0
arkadaşlar öncelikle selamlar ben siteye yeni üye oldum benim sorunum saç diplerimle ilgili saç diplerim de önce sivilce tarzı yaralar oluşuyor sonra bu yaralar kendiliğnden kabuk bağlıyor ve de en sonun da kepek gibi dökülmeye başlıyor bunun için doğal bir karışım var mı bildiğiniz gitmediğim cilt doktoru kalmadı ama verdikleri ilaçların hiç biri işe yaramadı ne olur yardım edin ayrıca kabuk bağladıktan sonra saçlarım aşırı derece de kaşınıyor senağlama

anlattıgın bana saç dibi sedefi olan egzamayı anımsattı saç diplerin hava almalı öncelikle hafif bir kesim bu durum saçların yaglanması sonucu oluşur bunu engellemek içinde limon-sirke içerigindeki asitle yaglanmayı emer banyodan 30dk önce saç diplerine friksiyon yapıp yıkamalısın bu karışım saçlarının parlamasını da saglar(ben arada içine yeşil kil de ilave ediyorum) bununla aylardır kafam kabuklanmıyo ve en önemli husus : KESİNLİKLE KAŞIMAYACAKSIN tamamen irite eder yarayı tetıkler iyileşemezsin dermotolog destegiyse KONAZOL diye bir şampuan var medikal karneye de yazılabiliyor böylece ücretsiz eczaneden alabilirsin

aynı sorun bende de var..tam enseme yakın kısımda felaket bi kaşınma oluyo ve yanma elimi attığmda ise tam sivilce gibi değil de yuvarlak bişey geliyo elime ve bazen kabuklanıyo..benim saçlarım çok yağlı eskiden hergühn yıkardım şimdi küçük çocuğum var açıkçası zaman ayıramıyorum ve iki günü geçtimi acayip yağlanıyo ve kaşıntı daha da artıyo bendenetten araştırdım ve egzemanın belirtilerine benzettim doktora gitmedim ama kepekten de olabilir diye düşünüp head and schoulders sampuan aldım ilk zamanlar iyi geldi ama şimdi yine kaşınıyo..sebamedin anti kepek şampuanı varmış on kllanıcam oama bi doktora da gidecem

aynı sorun bende de var..tam enseme yakın kısımda felaket bi kaşınma oluyo ve yanma elimi attığmda ise tam sivilce gibi değil de yuvarlak bişey geliyo elime ve bazen kabuklanıyo..benim saçlarım çok yağlı eskiden hergühn yıkardım şimdi küçük çocuğum var açıkçası zaman ayıramıyorum ve iki günü geçtimi acayip yağlanıyo ve kaşıntı daha da artıyo bendenetten araştırdım ve egzemanın belirtilerine benzettim doktora gitmedim ama kepekten de olabilir diye düşünüp head and schoulders sampuan aldım ilk zamanlar iyi geldi ama şimdi yine kaşınıyo..sebamedin anti kepek şampuanı varmış on kllanıcam oama bi doktora da gidecem

merhabalar, yukarıdaki sorunun aynısı benim eşimde de var. tam ensesi ve yukarıya doğru yaklaşık 3-4 parmak mesafede kırmızlıklar oluyor. bazen kabuk bağlıyorlar.

şampuan değiştirdik, sık sık yıkadık ama geçmedi. uzun süredir devame diyor (yaklaşık1 yıl)

soruna çözüm bulabildiniz mi?
teşekkürler

doktora gidin. sıkıntıdan oluyor bu, size de muhtemelen ducray ürünlerinden verecek doktor.. sıkıntı yaptığınız sürece de devam ediyor..

benimde saç diplerimde bir iki yara oluştu :S yine bu forumda okumuştum şampuanımın içine bal koydum bununla bi alakası olabilrmi?

meraba bendede aynı sorunlar var ama benm başımdaki yaralar dahada ilerlemiş durumda 4 senedir gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığım ilaç kalmadı .. o yaralar bi süre sonra artar çok kaşıntı yaparak çoğalırlar fzla kaşırsanz kanamalarda olur hastalığın adı Seboreik dermatit. kulladığm ilaçlardan en iyisi momecon ve elecon du ikisinin etkisi hemen hmen aynı ama momeconu tavsiye ederim.. şampuan olarakda ketoral iyi gelir saçınıza kesinliikle kmyasal maddeler içeren şeyler sürülmemesi gerekiyomş Dün gittiğim doktorda dermovate verdi ama pek iyi geleceğini sanmıorm daha öncede kullanmıştım ama eğer yaralarınz daha fazlalaşmamışsa oda etkili olabilir.

bende de kaç yıldır bu sorun var.gittiğim cildiyeciler KIL KÖKÜ İLTİHABI dediler medikal şampuan verdiler .sdce bi kaç kullandım o yüzden iyi geldi-gelmedi diyemiyeceğim. kafamdakilerden önce yüzümdekilerle uğraştığım için...::KK43:( onlar en azından gözükmüyor ..

öncelikle geçmiş olsun
Saçınızdaki sivilcelerle ilgili yazdığınız mesaj için sizi rahatsız ediyorum
Umarım inşallah geçmiştir
Benim de kızımın saçları çok yağlı ve ve iki yıldır kaşıntılı sivilceler var gitmediğimiz dr kalmadı
Çok kararsız ve üzgünüm
Sizin sorununuza çok benzediği için size yazıyorum
Size yazabilmek in üye oldum
İnşallah mesajımı görürsünüz
Kızım 13 yaşında bu arada
Şimdiden çok teşekkür ediyorum

öncelikle geçmiş olsun
Saçınızdaki sivilcelerle ilgili yazdığınız mesaj için sizi rahatsız ediyorum
Umarım inşallah geçmiştir
Benim de kızımın saçları çok yağlı ve ve iki yıldır kaşıntılı sivilceler var gitmediğimiz dr kalmadı
Çok kararsız ve üzgünüm
Sizin sorununuza çok benzediği için size yazıyorum
Size yazabilmek in üye oldum
İnşallah mesajımı görürsünüz
Kızım 13 yaşında bu arada
Şimdiden çok teşekkür ediyorum
Baya zaman olmuş da konu 14 yıllık arkadaşlar görsün diye alıntılıyorım taedımcı olan birileri çıkar umarım

X