evlilik hazırlığı yapan,evlenmeyi düşünen arkadaşlar sorum size

C

cimcimooo

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cimcimooo
bu yaza kısmetse evlenmeyi düşünüyoruz sevgilimle tabii herşeyin hayırlısı öncelikle.şu anda askerde az kaldı bitmesine çok şükür.çok seviyorum çok ta seviliyorum 1.5 yıllık bir ilişki.saygı,sevgi,güven ve aşk var allah nazar değdirmesin.ve ben bugüne kadar kimseyle evlilik konusunda bu kadar istekli olmadım.ikimizde 27 yaşındayız bu arada.kafa yapımızda uyuşuyor.sadece herşey böyle yolunda giderken evlilik olayını düşününce bazen sıkıntılar basıyor.bunun nedeni ya mutsuz olursak,ya beklentilerimiz olmazsa özelliklede ya birbirimizden sıkılırsak diye kuruntular yapıyorum.çünkü herkesle mutsuz olmayı kaldırabilirim ama onunla asla.kıyamadığım,üzerine titrediğim bir sevgi benim için.sizede böyle duygular musallat oluyormu acaba.diyorum ki bazen evlilik gibi ciddi bir olaya kendimizi hazırlıyoruz acaba bunun verdiği psikolojik bir değişimmi.birde annelikten çok ama çok korkuyorum daha doğrusu doğumdan ve o dokuz aydan.benim gibi hisleri yaşayan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

• Konu Sahibi cimcimooo
Sorun saedece evlenecek genç kızlara değilse cevap vermek istiyorum.

Nişanlı iken bu tür düşünceler çok normal, evlendikten sonra da eşime bişey olursa ben ne yaparım diye düşünmeye başlayacaksın, hamile olduğunda bebeğim sağlıklı olacakmı diye düşüneceksin, çocuk doğduktan sonrada ona nasıl eğitim vermeliyim die......
Yani bu kuruntuların o kadar normal ki... Herkes mutlaka geçirmiştir aklından.
Ben 1, 5 yıllık evliyim aynı şeyleri bende düşündüm senin gibi ama hepsi geçiyor merak etme, hem böyle düşünüyorsun diye hayatın boyunca bekarmı yaşayacaksın, mutlaka evleneceksin.

• Konu Sahibi cimcimooo
aaa millet sevdiğiyle evlenebilmek için ne mücadeleler veriyo neden mutsuz olailmek içinmi bence çok saçma çok seviyorum üzerine titriyorum diyosun hemde sıkılmaktan mutsuz olmaktan bahsediyosun demekki emin değilsin duygularından bana kızma ama öyle hee tamam hamilelikten korkuyo olabilirsin bunda hem fikiriz ama şimdi burda deseydinki bize arkadaşlar severek evlendik şuan hamileyim ve çok korkuyorum yada arkadaşlar şuan evliyim ve hamileliği düşününce korkuyorum desen okey de
şimdi ne alaka daha ortada fol yok yumurta yok
BİRBİRİMİZDEN SIKILIRSAK bu tam anlamıyla sevginin olmadığını gösterir bence sen daha hiçbişeyden emin değilsin!!!

• Konu Sahibi cimcimooo
aaa millet sevdiğiyle evlenebilmek için ne mücadeleler veriyo neden mutsuz olailmek içinmi bence çok saçma çok seviyorum üzerine titriyorum diyosun hemde sıkılmaktan mutsuz olmaktan bahsediyosun demekki emin değilsin duygularından bana kızma ama öyle hee tamam hamilelikten korkuyo olabilirsin bunda hem fikiriz ama şimdi burda deseydinki bize arkadaşlar severek evlendik şuan hamileyim ve çok korkuyorum yada arkadaşlar şuan evliyim ve hamileliği düşününce korkuyorum desen okey de
şimdi ne alaka daha ortada fol yok yumurta yok
BİRBİRİMİZDEN SIKILIRSAK bu tam anlamıyla sevginin olmadığını gösterir bence sen daha hiçbişeyden emin değilsin!!!

yok kızmadım sadece üzüldüm ama mahsuru yok.aslında bu düşüncelerim belkide çevremde severek evlenip sonra herşeyin monotonlaştığını alışkanlık haline geldiğini söyleyen çiftlerden etkilenmem olabilir.tabii herkesin evliliği aynı olucak diye bir kaide yok ama.ama sevgimden sonuna kadar eminim arkadaşım.

• Konu Sahibi cimcimooo
kadın milletiyiz illa uzulecek birsey buluruz, cok mutlu olmak bize yaramaz o mutluluktan bile biseyler bulup cikaririz...ustune alinma ben de bir bayanim sonucta ben de boyleyim herhalde....bi erkek arkadasim, kadinlar kendini mutsuz edecek bisey bulup onu dusunmekle mutlu oluyorlar demisti bence dogru

• Konu Sahibi cimcimooo
bu arada sevgilim kötü bir tarfik kazası geçirmişti askere gitmeden önce ölümden dönmüştü.allahım onu bana bağışladı şükürler olsun ki.zaten bu kazadan sonra psikolojim bozuldu biraz.hatta psikoloğa gittim yaklaşık 3 ay önce.bu sıkıntılarımıda paylaştım.bana bir olay anlatmıştı.güzel bir avukat bayan, çok sevdiği adamla nişanlanıyorlar,hiç bir problemleri yok ne kişisel nede ailesel ama kızda bendeki belirtiler ve kaybetme korkusu kaybetme takıntısı demiş banada kaygı bozukluğu demişti.sanırım yaşadığı kazanın etkisinden kaynaklanmış.herşey sevgiyle alakalı olmayabiliyor yani.

• Konu Sahibi cimcimooo
cnm klubümüzde de evlendikten sonra mutlu olanlarda var mutsuz olanlarda.bu tamamen bir şans.ama sevgi faktörü çok önemli.bu güzel duygunuzu saygıyla pekiştirebilirseniz.mutlu olmamanız için bir sebep yok.endişelenmekte haklısınız çünkü burda bile çok ümitsiz ve sorunlu evlilkler yaşayan arkadaşlarımız var.ama siz iyi düşünün kötü düşünceleri aklınızdan çıkarın.daha başınıza gelmeden canınızı boşa sıkmayın.hamilelik meselesine gelince.hayatınızın en güzel dönemi olucak inşallah ,mide bulantılarını saymazsak tabi.doğum hakkında dinlediğiniz uç hikayeleri unutun.tıp çok ilerledi.çeşitli doğum seçenekleri var.kendinize enuygun olanını seçersiniz olu biter.umarım herşey yolunda gider:teselli:

• Konu Sahibi cimcimooo
Bende yaza kısmetse evleneceğim bi aksilik çıkmazsa,c.tesi günü istemeye geldiler 1 yıllık ilişkim benim de,ama herşeyi konuşuyoruz,birbirimizi tanımaya çalışıyoruz hala,2-3 ayda 1 fırsat bulursak başbaşa kalmaya çalışıyoruz(tatil vs.)birbirimizi özlemeye çalışıyoruz,evlenince de evliliğe renk katmaya çalışmayı düşünüyoruz,flört dönemi nasılsa,yine maddi yönden imkanım olursa,evlenince de beni gelip işten alıp dışarda yemek yemeyi,sinema,tiyatro,arkadaş buluşmaları,tatil vs.düzenli ve renkli bir seks hayatıyla da evliliğin pekişeceğini düşünüyoruz...Öncelkikle kafalar uyuşsun,maddi problemler olmasın,birbirimizin ailelerine saygı duyalım,gerisi gelir diye düşünüyorum bilmiyorum haksız mıyım???

• Konu Sahibi cimcimooo
bu tur dusunceler çok normal arkadasim yerimseniben
hiç uzulme...hiç de bu kadar dusunme...
sevginize, sayginiza, iliskinize guven !
Seviyorsaniz, guveniyorsaniz, sayiyorsaniz, yuru arkadasim derim ben
kotu dusuncelerinin olmasi normal
soz olunca baska dusuneceksin
nisan olunca karamsar olacagin geceler olacak
dugun yaklastikça, soru isaretleri asla durmayacak, evlendigin ilk gunler aglayacaksin
hersey zoruna gidecek
ama herseye alisacaksin
Rabbim kurdugumuz yuvalarda huzur mutluluk nasip etsin Saruboceq
Bunlari yasadik...ben esimle uyuyamiyordum ilk haftalar biliyormusun ? gece olsun istemezdim
simdi de onsuz uyuyamiyorum :-)
Sen Sevginize inan...hersey olur
ama simdiden dogumdan, 9 ayindan bahsetme, dusunme bile
herseyi zamaninla yasa, hayat daha çekilir olur
Sevgiler

evliliği kumara benzetirim ben...
ya kazanırsın,ya da kaybedersin...
akıllı düşünüp,mantıklı hareker edersen kazanırsın,mutlu olursun...
ilerisi için mutsuz olursam diye düşünürsen,bu olumsuz sorular
çoğalacaktır kafanda...
neden iyi,olumlu ve mutlu son düşünmüyorsunuz...
çocuk meselesi,Allahtan hayırlısını isteyin...
korkulacak birşey olsaydı,nüfus patlaması yaşanmazdı herhalde....
o 9 ay insanın hayatında yaşayacağı en güzel aylardır...
size mutluluklar diliyorum arkadaşım...
lütfen kafanızda ürettiğiniz korkulardan kurtulun...
tam aksine tadını çıkarın....
sevgiler...

bende sizinle benzer konumdayım şuan onunla evlenmek fikri biran dünyanın en güzel şey igibi geliyor sonra bir an bir olay görünce eyvah böyle mi olcak diyorum..ama çok üzerinde durmak istemiyorum ben benim gönlümde n geçeni Allah biliyor eğer kısmetse bu ve ben sağlam temeller atmışsam doğru zamanda oolur diye düşnüyorum..inşallah dilediğimiz gibi olur her şey..

nasip se iki hafta sonra istemeye gelicekler benide 2,5 yıllık birlikteliğimizi imzayla noktalamak istiyoruz.bizim tek sorunumuz hangi ilde yasıyacağmz konusu ben istanbulda yaşıyrm. o ise balıkesirde benim annem orda yapamazsın dio küçük şehir sıkılırsın orda dio.o gelsin buraya işin gücün burda senn dio.o da anasını bırakıp gelmek istemiyorrr.bana dio ki eğerki yapamz isen istanbula getircem seni dio ama bunuda su istimal etme diede uyrdı tabikiiii.eğerki bu yzdn dolayı olmaz ise çokkk yıkılırızzzz.

Ben de zaman zaman bunları düşünüyorum seviyorum seviliyorum nişanlımaa da güveniyoruma ama bu duygu başka bir şey, sonuçta aynı evde bir ömür boyu yaşamak insan ister istemez bu duygulara kapılıyor en basiti bir taraftan eşim için yemek yapıp birlikte aynı sofrada oturmanın beraber alışveriş yapmanın beraber sarılarak uyumanın hayalini kurarken diğer taraftan ya başka sorunlarımız olursa ya ilerde anlaşamazsak evet ya sevgimiz uzaklığımızdan kaynaklanıyosa ve biz birleştikten sonra sevgimiz azalırsa diye çok korkuyorum ama güzel olan bişey var okuduğum paylaşımlarda benim gibi depresif yorumları yazanlar genelde evli olmayanlar ve güzel yorum yazanlarda genelde evli arkadaşlar bu açıdan bakılırsa tecrübelere biraz güvenirsek geleceğe daha umutlu bakabiliriz diye düşünüyorum. opuyorumnanaktan

Ben de zaman zaman bunları düşünüyorum seviyorum seviliyorum nişanlımaa da güveniyoruma ama bu duygu başka bir şey, sonuçta aynı evde bir ömür boyu yaşamak insan ister istemez bu duygulara kapılıyor en basiti bir taraftan eşim için yemek yapıp birlikte aynı sofrada oturmanın beraber alışveriş yapmanın beraber sarılarak uyumanın hayalini kurarken diğer taraftan ya başka sorunlarımız olursa ya ilerde anlaşamazsak evet ya sevgimiz uzaklığımızdan kaynaklanıyosa ve biz birleştikten sonra sevgimiz azalırsa diye çok korkuyorum ama güzel olan bişey var okuduğum paylaşımlarda benim gibi depresif yorumları yazanlar genelde evli olmayanlar ve güzel yorum yazanlarda genelde evli arkadaşlar bu açıdan bakılırsa tecrübelere biraz güvenirsek geleceğe daha umutlu bakabiliriz diye düşünüyorum. opuyorumnanaktan

cok haklisin..olumlu konusanlari örnek almak lazim..bende hep nedense evlilik hakkinda negtaif düsünene kisilere denk geliyorum yada evliligi cooook kötü giden..busefer panikliyorum hemen..acaba dogru yoldamiyim fln :1no2:
fakat bencede hayirlisini dilemek lazim..hepimiz belliki seviyoruz..önce yil / ay emek vermisiz..bosuna degil hicbirsey..elbet sorunlarda olucaktir.."benim evliligim kusursuz"..bence yok böyle birsey.ben nisanlimla 5 senedir birlikteyim (hatta 5,5 olacak boshayallersmile )..ilk ciktigimiz zamanlar hayal gibi geliyordu bana nisanlanmak..evlenmek vs.. simdiise yolun sonuna geldik..Arkadaslar dua edelim hayirlisi icin..ama biz bunca zaman bekleyip istediysek vede simdi olacaksa bence vardir bunda bir hayir a.s ...

cok haklisin..olumlu konusanlari örnek almak lazim..bende hep nedense evlilik hakkinda negtaif düsünene kisilere denk geliyorum yada evliligi cooook kötü giden..busefer panikliyorum hemen..acaba dogru yoldamiyim fln :1no2:
fakat bencede hayirlisini dilemek lazim..hepimiz belliki seviyoruz..önce yil / ay emek vermisiz..bosuna degil hicbirsey..elbet sorunlarda olucaktir.."benim evliligim kusursuz"..bence yok böyle birsey.ben nisanlimla 5 senedir birlikteyim (hatta 5,5 olacak boshayallersmile )..ilk ciktigimiz zamanlar hayal gibi geliyordu bana nisanlanmak..evlenmek vs.. simdiise yolun sonuna geldik..Arkadaslar dua edelim hayirlisi icin..ama biz bunca zaman bekleyip istediysek vede simdi olacaksa bence vardir bunda bir hayir a.s ...

Çok haklısın bi de şöyle düşün tutki o yorumları dinledik evlenmedik ne zamana kadar hayatımızın sonuna kadar bekleyecek miyiz en mükemmelini yok böyle bir şey hayatta mükemmel insan yoktur herkes farklı bir yapıdadır mutluluğu elde etmek için illaki biraz fedakar olucaz evlilikten beklentilerimiz çok abartılı olmayacak ve tabi evin sorumluluğunu alabilmek bu da önemli ilk bir kaç yıl uyum süreci olacak ve evet evliliğe uyum sağlamak için bazı sıkıntılar yaşıycazinşallah bu dönemi hafif sıyrıklarla atlatırız kızlar hepimizin hakkında hayırlısı olsun

inşallahh .... o kadar istiyorum ki evlenmeyi.. sevgilim askerden gelince....... evlenen insanlara imrenerek bakıyorum... herkes mutlu olsun.. allahım bana da hayırlı bir evlilik nasip et.. nolurrrrr .. biz bekarlara o tatlı telaşları yaşat.... sevgilim de gelseydi askerden :) :KK4:

X