Yenibosna Nisa Hastanesi

Bende ilk doğumda arka kadroyu çok beğenmiştim Çok ilgililerdi hele ebesi inş ben 2. doğumu yapana kadar gitmez diyordum Çünkü normal doğumda dr un bir işi olmuyor sanırım sadece sorun olduğu zaman müdahale ediyor
Bu hamileliğimde ısrarla 30. haftaya kadar gittim belki de psikolojik insan bir şey olmasın istiyor O yüzden tahlillerimi nisa ile sınırlı tutmadım sorun orada başladı tahililler birbirini hiç tutmadı güvensizlik oldu dolayısıyla Mesela şeker testi yaptırdım nisada dr 165 dedi (Dahiliyeye yönlendirdi özellikle falan dr a gideceksin biz o dr ile takip ediyoruz dedi Dahiliyede diyetisyene gönderdi diyetisyen ile takip edeceğim dedi İnsülin iğneleri ve bir sürü ilaç verdiler) teste 115 çıktı Bagcılar devlette 94 Hasekide 92 çıktı (Hasekide dr değer normal uç noktada yüksek değil hafif bir diyet ilede daha çok indirebilirsin ilaç vs ye gerek yok dedi)
İkili testte Reyhan dr herhangi bir sorun yok her şey yolunda dedi Dr umuz riskli dedi 4 lü testi ve amniyosentezi istedi Kanuniye gittim orada risk görünmüyor dediler 4 lü testi kanunide yaptırdım Sorun yok Ayrıntılı teste herşey çıkıyor dediler onuda şehir dışı bir hastanede yaptırdım Orada da bir sıkıntı yoktu Sonra bende pankreatit çıktı Dahiliye ile alakalı bir hastalık bilmemeleri çok normal ama ben testleri dışarıda yaptırdığım için bana kızdı ve doğum ile ilgili soru sorduğumda bilmiyorum dedi yardımcı olmadı O zaman bende sizin testlerinizle dışarıda yaptırdığım testler neden hiç birbirini tutmadı dedim (Bende kızdım yani artık tavırlarına ) Ve çıktım gittim bir daha da gitmedim
İkinci gittiğim dr çok mu farklıydı Ne çocuğun haftasını ne kilosunu ne suyunu hiç bir özelliğini tutturamadı Sanırım yeni doç olmuş daha işini yeni yapıyor o da bana denk geldi Az kalsın çocuğu 30 haftalık iken sezeryanla alacaklardı Ben bu hamileliğimde başından sonuna kadar bir tahlihsizlik yaşadım
Şuan son haftalardayım ve herhangi bir problem yok çok şükür
Testler normal olsaydı 3-5 değer az yada çokmuş farketmezdi benim için Bende Nisayı tercih ederdim Orada reyhan dr da çok şirin bir dr (Arkadaşımda geçen yıl reyhan dr da doğum yaptı ve çokda memnun kaldı ) Sonra Asiye dr nöbetçi olduğu bir anda denk gelip gitmiştim O da çok iyi bir dr
Benim bu sefer talihsizlik oldu herşey kısmet[/QUOT

Bir gün orada bekliyorum dr umuz ameliyata gitmiş Bir kadın vardı orada 3 çocuğumuda murvet hanımda yaptım çok memnun kaldım çok iyi bir dr anlata anlata bitiremedi Başka bir bayan 28 yaşlarında ilk hamileliğinde dış gebelik olmuş Bir arkadaşının referansı ile Mürvet hanıma gelmiş Mürvet hanım acil ameliyat demiş Hemen eve gitmiş hazırlık yapmaya başlamış arkadaşlarına haber vermiş vs sonunda başka bir dr a daha danışalım öyle olsun demişler aynı hastanede başka bir dr ilaç ile tedavisi var hemen ameliyata gerek yok demiş İlaç ile tedavi olmuş Sonra 2011-2012 nin yaz ayıydı parkda oğlumu gezdiriyorum orada bir bayan kadın ağlayarak antattı her testine riskli deyip amniyosentes yaptırmış mürvet hanım Psikolojisi çok bozulmuş kadının önce devlete gitmiş orada senin çocuğun sağlıklı herhangibir risk yok boşuna yaptırmışsın amniyosentezi demiş Ve kadın psikolojik tedavi görüyordu bir sürü ilaç ile kilolar almış başını gitmiş ve kendimi görmek istemiyorum diyordu Çocuğuda Allah hayırlı sağlıklı ömür versin çok güzel ve sağlıklı bir çocuktu şans mı desem kişiye göremi davranıyorlar anlamadım

Arkadaşlar,bu hastane hakkında yorum yazmak istedim,çünkü kimsenin canı yansın istemem. Sonuçta özel hastane para veriyorsunuz.... Paranla rezil olmak deyimi tamda burası için söylenmiş söz. İkili tarama testi için reyhan hanıma gittik. Çocuk ters duruyor üstünü çıkar ( parantez içinde davranışları okadar kaba ki anlamam) vajinal bakacağım dedi. Ama hamile bir kadına bu kadar sert vajinal muayeneyi burda gördüm. Sağ sol manevralar yaptı. Canım çok acıyor dediğimde bitti bitti diye geçiştirdi. Tabi sonrasında iki gün içinde çok şiddetli kanama oldu. Plesentaya zarar vermiş salak kadın.... Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın..... Mesleğini hiç haketmeyen biri. Az kalsın onun yüzünden bebeğimi kaybediyordum. İkili test sonuçları doğru düzgün bakmadığı için yalan yalnış çıktı.... Sonrasında 3. Lü 4 lü uğraştık durduk..... Herneysee diyeceğim şu kii hastanenin girişinden çıkışına kadar tek sorun yaşayan insanın ben olmadığını gördüm... Sinirden bankoları tekmeleyeen hasta yakınları vardı.... Gideceksenizz üç kere düşünün derim....sevgiler.

Arkadaşlar,bu hastane hakkında yorum yazmak istedim,çünkü kimsenin canı yansın istemem. Sonuçta özel hastane para veriyorsunuz.... Paranla rezil olmak deyimi tamda burası için söylenmiş söz. İkili tarama testi için reyhan hanıma gittik. Çocuk ters duruyor üstünü çıkar ( parantez içinde davranışları okadar kaba ki anlamam) vajinal bakacağım dedi. Ama hamile bir kadına bu kadar sert vajinal muayeneyi burda gördüm. Sağ sol manevralar yaptı. Canım çok acıyor dediğimde bitti bitti diye geçiştirdi. Tabi sonrasında iki gün içinde çok şiddetli kanama oldu. Plesentaya zarar vermiş salak kadın.... Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın..... Mesleğini hiç haketmeyen biri. Az kalsın onun yüzünden bebeğimi kaybediyordum. İkili test sonuçları doğru düzgün bakmadığı için yalan yalnış çıktı.... Sonrasında 3. Lü 4 lü uğraştık durduk..... Herneysee diyeceğim şu kii hastanenin girişinden çıkışına kadar tek sorun yaşayan insanın ben olmadığını gördüm... Sinirden bankoları tekmeleyeen hasta yakınları vardı.... Gideceksenizz üç kere düşünün derim....sevgiler.
Oncelikle geçmiş olsun
Bende Nisa hastanesine çok kizmistim ama Doğum için tercih ettiğim hastanede sadece dr um iyiydi hastane olanakları sıfır ötesi bir hastaneydi evet dogumum iyi geçti ama doğum sonrası çocuğu bize 2 gün gostermediler kuveze koymuşlar Bilgi bile tartisa tartisa aldık 3 .gün çocuğu bize teslim ettiklerinde hem ileri düzey sarilik hemde enfeksiyon kapmisti Testleri Nisada yaptırmış olsaydım en fazla bir miktar para vermiş olacaktım Nisada doğum sonrası çocuk bakımı olsun hasta bakımı olsun çok iyiydi bu konuda haklarını yiyemem sonra Nisada paket olarak konuştukları testleri aynen yapıyorlar ancak doğum yaptığım hastanede söz verdikleri paket testleri dahi yapmadılar evraklarimizi zoraki aldım vermemek için 40takla attılar 2 hafta gittim geldim aşı kartini kuvez bilgilerini almak için Eminim ki Nisada doğum yapsaydim bunların hiç birini yasamayacaktim Devlet Hastanesi gibi bir kalabalıklik var sonuçta orada çalışanlarda insan ve çalışanların sinirleri yıpranmış olabilir O alet ile talihsizliginizde benim doğum yaptığım hastanede ki aletde çok kötüydü canım çıktı diyebilirim Size tabiri caizse kıyameti kopardim diyebilirim Size hayatımda yasayabilecegim en kötü andı Ama dr um dedi 2 gün kanama olabilir normal dedi Çok şükür hersey geride kaldı bebisimiz 2 aylık oldu başından sonuna kadar talihsiz bir hamilelik yasamistim Şimdi bebegime bakarken hiç birini hatırlamıyorum

Oncelikle geçmiş olsun
Bende Nisa hastanesine çok kizmistim ama Doğum için tercih ettiğim hastanede sadece dr um iyiydi hastane olanakları sıfır ötesi bir hastaneydi evet dogumum iyi geçti ama doğum sonrası çocuğu bize 2 gün gostermediler kuveze koymuşlar Bilgi bile tartisa tartisa aldık 3 .gün çocuğu bize teslim ettiklerinde hem ileri düzey sarilik hemde enfeksiyon kapmisti Testleri Nisada yaptırmış olsaydım en fazla bir miktar para vermiş olacaktım Nisada doğum sonrası çocuk bakımı olsun hasta bakımı olsun çok iyiydi bu konuda haklarını yiyemem sonra Nisada paket olarak konuştukları testleri aynen yapıyorlar ancak doğum yaptığım hastanede söz verdikleri paket testleri dahi yapmadılar evraklarimizi zoraki aldım vermemek için 40takla attılar 2 hafta gittim geldim aşı kartini kuvez bilgilerini almak için Eminim ki Nisada doğum yapsaydim bunların hiç birini yasamayacaktim Devlet Hastanesi gibi bir kalabalıklik var sonuçta orada çalışanlarda insan ve çalışanların sinirleri yıpranmış olabilir O alet ile talihsizliginizde benim doğum yaptığım hastanede ki aletde çok kötüydü canım çıktı diyebilirim Size tabiri caizse kıyameti kopardim diyebilirim Size hayatımda yasayabilecegim en kötü andı Ama dr um dedi 2 gün kanama olabilir normal dedi Çok şükür hersey geride kaldı bebisimiz 2 aylık oldu başından sonuna kadar talihsiz bir hamilelik yasamistim Şimdi bebegime bakarken hiç birini hatırlamıyorum
Cok.aukur ne guzel bebeginizi almissiniz kucaginiza.... allah hepimize nasip etsin...ben de kotulugu ilkkez burda yasadim... obyuzden yazmak istedim. Zaten.anadolu yakasinda.oturuyorum central hospitale gidiyorum suan.takipler icinv.s cok memnunum. Ama avrupa yakasinda olsam medipole gidersim,arkadaslarim oraya gidiyor.cok memnunlar...

Cok.aukur ne guzel bebeginizi almissiniz kucaginiza.... allah hepimize nasip etsin...ben de kotulugu ilkkez burda yasadim... obyuzden yazmak istedim. Zaten.anadolu yakasinda.oturuyorum central hospitale gidiyorum suan.takipler icinv.s cok memnunum. Ama avrupa yakasinda olsam medipole gidersim,arkadaslarim oraya gidiyor.cok memnunlar...

Çok hastane değiştirdim kötülük heryerde gercekten dr un tecrübeli ve iyi olunca sana sahip çıkıyor o önemli en başından iyi araştırıp başından sonuna kadar o dr a gitmek gerekiyor benim hatam o oldu neyse artık benim için hepsi mazi oldu Bebisime bakıp mutlu oluyorum Allah sizi bu yolda iyi insanlarla karsilastirsin

Berbat bir hastane nerdeyse onlar yüzünden ölecektim bin pişman oldum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Özellikle Münübe die bir bayan doktor var o kadar kaba ve hor davranıyor ki insana canın yanmıs mı hastamısın bakan yok sana haldır huldur muayene etti.

selam herkese,
ben çok şaşırdım olumsuz yorumları görünce,
2014 aralıkta dogum yaptım sezeryan ile ve doktorumdan,anestezi uzmanına,hemşirelerden temızlık görevlilerine kadar hepsınden cok memnun kaldım..
ilk günden itibaren münübe aydoğan kontrolundeydım ve frekansımız cok ıyı tuttu,sadece cocuk degıl,sinema,tiyatro,genel hayattan bile sohbet eden bir doktor,baya sıcakkanlı,hiç hırpalandıgımı hatırlamıyorum muayenelerde,hatta her ultrasonda ekrana gülümseyerek bakardı işini severek yaptıgını düşünüyorum.
doguma yakın nst ilk girdigimde bebekte hareket göremedıler hemen haber verdıler koşarak geldı baktı,ilgilendi bişeyler ye gel tekrar bakalım dedı,tekrar gittim yine hareketsız tabi beni aldı bir panik,en kötü senaryo nedir dedim,sakin ol uyuyo da olabilir,sana yatış verecegım tekrar bakalım dedı,tabı benım bebek hareketlenınce hersey normale döndü uyuyomuş hanımefendi:)
neyse sonra dogum döneminde anestezı uzmanı belden ıgne yaparken geldı elımden tuttu destek oldu,belden uyuşturamadılar sonra gel genel anestezı yapalım korkma dedı ok dedım ve bebegımı saglıkla kucagıma aldım,2gun hastanede kaldım en az 6 kere geldı yanıma hem bana hem bebegıme baktı sık sık..
dogum sonrası kontrollerımde de gayet keyıflı ve ılgılıydı..açıkcası ben cok cok memnun kaldım..
buarada odaları boy boy,dogumdan önce mutlaka gezın ve buyuk oda isteyin:)tavsiyemdir..

Merhabalar, mürvet hanım mesai saati dışında doğum olduğunda hastaneye geliyor mu acaba?
Ve detaylı için Reyhan hanımdan randevu aldım ama yorumları okuyunca şok oldum diyebilirim. Reyhan hanımla ilgili bilgi verecek olan var mı?

X