Esimin sperm sayisi 0 yani hic yok , nasil yukseltebiliriz lutfen yardim edin

5 yıldır evliyiz. hiç korunmadık. eşim malesef azosperm. ne kadar çaresiz kalındığını çok iyi biliyorum. buradaki herkesi o kadar iyi anlıyorum ki, ne duygularımı ne de yaşadıklarımızı burada anlatabilmem imkansız. yıllarca test yapıldı hiç sperm bulunamadı. ne kadar bitkisel kür varsa hepsini uyguladık. ibrahim saraçoğluna raporlarımızı, sonuclarımızı gönderdik. kendi sattığı bir çaydan aldık. 1 paketi 2 yıl önce 100 liraydı şu an ne kadar bilmiyorum. Sağolsun her sorumuza cvp verdi. kendisiyle de telefonda konuştuk bize keçiboynuzu kürü önerdi. 3 ay harfi harfine uyguladık sonuç alamadık. 1 yıl boyunca tıp fakültesine gittik. bugün git 2 ay sonra gel derken 1 yılımız orada hiçbir şey anlamadan geçti. sonrasında tüp bebek merkezine tekrar gittik. her testin sonucu azosperm yani hiç sperm yok. ne canlı ne cansız ne ölü ne yavaş, ne hızlı .. HİÇ YOK. her teste gidişimizde Allahım ne olur 1 tanecik de olsa bulunsun diye dua ederek gittik. ameliyat dediler. 1 günde ayağa kalkar. bulunma ihtimali yüksek. tese, tesa ne varsa yapıldı. eşim daha ameliyat masasındayken bulunamadı demişler. ağlayarak çıktı ameliyathaneden. ikinci testistenden de bakalım mı demişler. hayır demiş. tek testisten yapıldı ameliyat ama öncesinde sperm bulunabilmesi için ne bir ilaç verildi ne bir öneride bulunuldu. apar topar taburcu ettiler. elimizde de bulunamadı die iki satır evrak. eşim tam 2 hafta yattı. sadece pansumana ve tuvalete kalktı. şimdi ne bir daha ameliyat olmak istiyor ne de bir şeyler yiyip içmek istiyor. bu arada nisan yağmurları , yasin zincierleri, macunlar, ballı karışımlar , kimden de duysak aldık uyguladık denedik. ameliyatn üstünden 3 gün geçti telefon açtım tüp bebek merkezine . biz hiçbir şey anlamadık ne yapacağız biz şimdi dedik. evet bulunamamş üzüldüm dedi doktor. ne yapalım bumu yani dedim bir çözüm yok mu?. ankarada bu işin uzmanları dedi bana. o kadar üzüldük ki. boşu boşuna ödediğimiz onca para, oncu umudumuz , bizi yeniden deneme hevesnden bile vazgeçirdiler. biraz toparlanınca bir ürolog bulduk. bize bazı ilaçlar verdi. 3 ay kullandık. test yaptırdık sonuç yine aynı . belki eşim amelyat olmadan önce bazı ilaçlar kullansaydı bulunabilirdi. lütfen bu hataya düşmeyin. özellikle 1 tane bile sperm varsa kürleri uygulayın, ialçları kullanın ve öyle deneyin. herşeyimiz normal. genlerimize bile bakıldı. sadece sebepsiz azosperm ! ameliyat edilmemiş bir testisimiz daha var. içimde de bir umut . umudum her daim baki fakat eşim ameliyat olmak istemiyor. böyle böyle 5 yıl olacak. evlat edinmeye karar verdik. bu hafta başvuruya gideceğiz. kim nerede bu dert ile yanıp tutuşuyorsa Rabbim tez vakitte muradına erdirsin.
Merhaba yazdiklarinizi okuyunca cok duygulandim yillarca cocuk sahibi olmayip daha sonra mucize yasayanlar var insallah Allah size bana tum isteyenlere nasip eder benim de esimde sperm sayisi sifir keciboynuzu denedik fayda etmedi simdi havuc suyu ginseng ceviz fln yiyor esim ve sigarayi bıraktı insallah faydasi olur da hayirli haberler aliriz :KK43:

Merhaba yazdiklarinizi okuyunca cok duygulandim yillarca cocuk sahibi olmayip daha sonra mucize yasayanlar var insallah Allah size bana tum isteyenlere nasip eder benim de esimde sperm sayisi sifir keciboynuzu denedik fayda etmedi simdi havuc suyu ginseng ceviz fln yiyor esim ve sigarayi bıraktı insallah faydasi olur da hayirli haberler aliriz :KK43:

yazdıklarınıza canı gönülden amin . inşallah hakkımzda hayırlısı ne ise o olsun. evlat edinmeye başvurduk biz. en az tedaviler kadar zor bir süreç. bu arada da imkanımız olunca belki tekrar bir doktora gideriz. hangisi olursa razıyız. allah sizin de yardımcınız olsun. doktor çok önemli gerçekten. araştırıp bilip ona göre karar vermek lazm

Arkadaşlar aylardır forumları okuyorum artık yazılanları ezberledim Biz 2 yıllık ewliyiz eşimin ileri hızlı %0 morfoloji %1 sperm sayısı 40 milyon bende sorun yok ama çocuk sahibi olamıyoruz 3 defa aşılama yaptık sonuç negatif ,tüp için de maddi olarak hazır değiliz bana akıl verin lütfen !!!

5 yıldır evliyiz. hiç korunmadık. eşim malesef azosperm. ne kadar çaresiz kalındığını çok iyi biliyorum. buradaki herkesi o kadar iyi anlıyorum ki, ne duygularımı ne de yaşadıklarımızı burada anlatabilmem imkansız. yıllarca test yapıldı hiç sperm bulunamadı. ne kadar bitkisel kür varsa hepsini uyguladık. ibrahim saraçoğluna raporlarımızı, sonuclarımızı gönderdik. kendi sattığı bir çaydan aldık. 1 paketi 2 yıl önce 100 liraydı şu an ne kadar bilmiyorum. Sağolsun her sorumuza cvp verdi. kendisiyle de telefonda konuştuk bize keçiboynuzu kürü önerdi. 3 ay harfi harfine uyguladık sonuç alamadık. 1 yıl boyunca tıp fakültesine gittik. bugün git 2 ay sonra gel derken 1 yılımız orada hiçbir şey anlamadan geçti. sonrasında tüp bebek merkezine tekrar gittik. her testin sonucu azosperm yani hiç sperm yok. ne canlı ne cansız ne ölü ne yavaş, ne hızlı .. HİÇ YOK. her teste gidişimizde Allahım ne olur 1 tanecik de olsa bulunsun diye dua ederek gittik. ameliyat dediler. 1 günde ayağa kalkar. bulunma ihtimali yüksek. tese, tesa ne varsa yapıldı. eşim daha ameliyat masasındayken bulunamadı demişler. ağlayarak çıktı ameliyathaneden. ikinci testistenden de bakalım mı demişler. hayır demiş. tek testisten yapıldı ameliyat ama öncesinde sperm bulunabilmesi için ne bir ilaç verildi ne bir öneride bulunuldu. apar topar taburcu ettiler. elimizde de bulunamadı die iki satır evrak. eşim tam 2 hafta yattı. sadece pansumana ve tuvalete kalktı. şimdi ne bir daha ameliyat olmak istiyor ne de bir şeyler yiyip içmek istiyor. bu arada nisan yağmurları , yasin zincierleri, macunlar, ballı karışımlar , kimden de duysak aldık uyguladık denedik. ameliyatn üstünden 3 gün geçti telefon açtım tüp bebek merkezine . biz hiçbir şey anlamadık ne yapacağız biz şimdi dedik. evet bulunamamş üzüldüm dedi doktor. ne yapalım bumu yani dedim bir çözüm yok mu?. ankarada bu işin uzmanları dedi bana. o kadar üzüldük ki. boşu boşuna ödediğimiz onca para, oncu umudumuz , bizi yeniden deneme hevesnden bile vazgeçirdiler. biraz toparlanınca bir ürolog bulduk. bize bazı ilaçlar verdi. 3 ay kullandık. test yaptırdık sonuç yine aynı . belki eşim amelyat olmadan önce bazı ilaçlar kullansaydı bulunabilirdi. lütfen bu hataya düşmeyin. özellikle 1 tane bile sperm varsa kürleri uygulayın, ialçları kullanın ve öyle deneyin. herşeyimiz normal. genlerimize bile bakıldı. sadece sebepsiz azosperm ! ameliyat edilmemiş bir testisimiz daha var. içimde de bir umut . umudum her daim baki fakat eşim ameliyat olmak istemiyor. böyle böyle 5 yıl olacak. evlat edinmeye karar verdik. bu hafta başvuruya gideceğiz. kim nerede bu dert ile yanıp tutuşuyorsa Rabbim tez vakitte muradına erdirsin.

Allah bizim durumumuzda olan herkesin şifasını verir İnşallah.Benim eşiminde azoosperm olduğunu 2 ay önce öğrendik.Spermogram da hiç sperm çıkmadı(canlı,cansız).Yapılan tahlillerde hormonlar ve testisler normal çıktı.Genetik testde y kromozomda herhangi bir bozukluk yoktu.İzmirde ve Ankarada ürologlarla görüştük kesinlikle mikrotese olacak dediler.En son Kaan AYDOS ile görüştük.Kaan bey iki hafta boyunca iki ilacı kullanmamızı ve tüketmemiz gereken besinleri söyledi.İki hafta sonra tekrar spermogram testi yaptırın sonuç olumsuz olursa mikrotese yapacağım dedi.İki hafta sonra testi yaptırdık sonuç olumsuzdu.Ama biz mikrotese için gitmedik.Eşim ilk defa mikrotese olacak.Mikrotese olmadan önce bazı ilaçlar(varsa eğer) denenmesi mikrotese de sperm bulunma şansını artırır mı onu da bilmiyoruz.Görüştüğümüz doktorlar hiç ilaç deneyelim sonra mikrotese yapalım demediler.Mikroteseyi de her iki testiste yapacağız diyorlar.Şimdi Emre BAKIRCIOĞLU ile bir ön görüşme yapalım dedik.Onun çalıştığı merkezde de tüp bebek yaptıralım diyoruz.Nerelere başvurmayı düşünüyorsunuz?Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor durum...

merhaba öncelikle allah yardımcınız olsun. biz de nisan ayının son haftasında ilk defa kaan aydosa gideceiz. bize de bir tedavi şeması göndermiş. 2 haftalık ilaç kullanımı sonrası sperm testi . eğer olumsuz olursa micro tese yazıyor. biz daha önce farklı bir merkezde bir testisten micro tese olduk ama sonuç olumsuzdu. eğer bize de size söylediği gibi micro tese derse, biz de ameliyat olmayı düşünmüyoruz. çünkü daha önce de iğnesiz ilaçsız bir micro tese geçirdik ve çok zordu. zor ikna ettyim eşimi. umarım bize de hemen ameliyat demez. kaan hoca olumsuz söylerse ben de ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası. emre bakırcıoğlu istanbulda bir de ona gitmemiz çok zor olur. siz emre bakırcıoğlu ile görüşebildiniz mi.burdan da yazar mısınız o da mı aynı şeyi söyleyecek acaba? sebebini bilmek lazm bence. bir sebebp söylendi mi size ?

merhaba öncelikle allah yardımcınız olsun. biz de nisan ayının son haftasında ilk defa kaan aydosa gideceiz. bize de bir tedavi şeması göndermiş. 2 haftalık ilaç kullanımı sonrası sperm testi . eğer olumsuz olursa micro tese yazıyor. biz daha önce farklı bir merkezde bir testisten micro tese olduk ama sonuç olumsuzdu. eğer bize de size söylediği gibi micro tese derse, biz de ameliyat olmayı düşünmüyoruz. çünkü daha önce de iğnesiz ilaçsız bir micro tese geçirdik ve çok zordu. zor ikna ettyim eşimi. umarım bize de hemen ameliyat demez. kaan hoca olumsuz söylerse ben de ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası. emre bakırcıoğlu istanbulda bir de ona gitmemiz çok zor olur. siz emre bakırcıoğlu ile görüşebildiniz mi.burdan da yazar mısınız o da mı aynı şeyi söyleyecek acaba? sebebini bilmek lazm bence. bir sebebp söylendi mi size ?
Selam.Bizde sizin gibi düşünüyoruz.Sebebini bilmek lazım önce ama görüştüğümüz doktorlar bir sebeb gösteremiyorlar(Kaan Aydos dahil).Geçirilen ateşli bir hastalık,alınan bir darbe,cocukken geçirilen kabakulak vb sebeplerden biri olabilir diyorlar.Zaten sebepler üzerinde de durmadılar.Kaan hocaya gittiğimizde bizede size gönderdiği tedavi şemasını anlattı.Bunun dışında günde 10 havuç,haftada 4-5 gün etli nohut yemeği,günde 2 bardak ısırgan otu suyu,günde 4-5 incir yapın dedi.Eşim iki hafta ilacları kullanıp,bunları uyguladı.İki hafta sonra spermogramda sperm sayısı yine sıfır çıkınca bunları uygulamaktan vazgeçti.Ben devam et yemeye dedim ama eşim bıraktı.Ankarada Hakan Yaralı ile de görüştük Ocak ayında.O da ilaç tedavileri eskilerde kaldı mikrotese yaparız yoksa 6 ay sonra bir ikincisi yapılır yine bulunamazsa yapacak bir şey yok ilaçlarla olmaz dedi.
Kaan hoca mikrotesede çıkmazsa patoloji sonucuna göre hormon tedavisi uygulamadan yana bir hoca,görüştüğümüz doktorlardan bazıları kaan hoca gibi düşünüyor bazıları da hakan hoca gibi yoksa yoktur diyip kestirip atıyor.Genel olarak da fazla sayıda mikrotese yapıp bakmanında bir anlamı yok diyorlar.
Emre BAKIRCIOĞLU na gitmedik.İstanbul da yaşamıyoruz.Ama ilk fırsatta gidip bir ön görüşme yapacağız.Hiç görüşmedik(İnternetten mesajlaşma dahil).Onunda fikrini almayı istiyoruz.Görüştüğümüzde kesinlikle sizi de bildiririm.
En azından Emre hoca ile görüşüne kadar İbrahim SARAÇOĞLU ile görüşüp kürlerinden uygulayalım diyorum.Faydası olmaz diye eşim istemiyor.Mikroteseyi de işinin ehli birine yaptırmayı istiyoruz.

çok haklısınız. biz ameliyat öncesi ibrahim saraçoğlu ile görüştük. çok ilgilendi alah razı olsun. söylediği tüm kürleri harfi harfine uyguladık. sonrasında da bir çay gönderdi bize satın aldık. 2 yıl önce 30 adetlik poşet çay 100 liraydı. malesef bize bir faydası olmadı. ama fayda göre çok kişi var. deneyin . ben de bitkilerin gücüne inanıyorum. ben çevreden ve buradan şu iğneleri şu ilaçları kullandı. sperm bulundu diye okuyunca. çok umutlandım açıkcası. bize de belki ilaç tedavisi uygulanırsa bulunur diye düşündüm. ama herkesin durumu farklı. kaan hoca inşallah vesile olur. bazen de hemen micro tese dediklerinde para için diye düşünüyorum. bilmiyorum arkadaşım allah yardımcımız olsun . kim ne derse yapıyoruz. zaten kaan hoca da olumsuz olursa bir daha eşimi ikna edemem. o da yoruldu. onu ye bunu iç. çok zor gerçekten

Arkadasım anladığım kadarıyla senin eşinin durumu ile benim eşimin durumu birebir aynı.Hic sperm yok ve bir sebebide yok.Esine tıp fakultesinde bir yıl boyunca uygulanan tedavi ve urologun size uc ay boyunca kullandırdığı ilaclar hormon tedavisine yonelikmiydi.Hormon içerikli ilaçlar mı kullandırıldı.Insallah kaan hoca vesile olur.Allahım herkesin yardımcısı olsun.

bize tüp bebek merkezinde micro tese sonrası sperm bulunamayınca. doktorlar gelip iyi bir üroloğa gidin. ilaç tedavisiyle belki bulunabilir dedi. ama bunu ameliyat sonrası söylediler. biz de biraz dinlenip toparlanınca farklı bir üroloğa gittik. hormonlarda bir sorun yok demişlerdi.. ama klomen ve evicaptı sanırım kapsül bitkisel olan.onları verdi doktor. bu ilaçlarla sizi teseye hazırlayacağım dedi. 3 ay onu kullandık. sonrasında test verdik yine sperm çıkmayınca . eşim tedaviyi bıraktı. durum bu. yani biz de şansımız var mı olur mu olmaz mı bilmek istiyoruz. kaan hocayı merakla bekliyorum bu yüzden ne diyecek

hepinize selam . burdan size umut olmak için bu konuyu açıyorum. iki yıldır evliyim evlendiğimiz ilk aylardan sonra çocuk sahibi olmaya karar verdik ,herkes gibi iyi bi jinekolog arastırmaya basladım bulduk giitik hersey yolundaydı fakat bir sene bitmesine rağmen çocuk sahibi olamadık daha sonra eşimde doktora görünmek istedi testleri yapıldı sperm sayısı sıfır çıktı hayatımızın en zor aylarını gecirdik tedavi yontemlerini arastırdık neler yapılabileceğimizi araştırdık.daha sonra baska bi hastanede baska bir doktorun yanında testleri yenilemek istedik çünkü üç haftada bir degerler değişiomuş,testi yaptık sonuç mucizeydi hersey olması gereken değerlerdeydi .üç hafta sonra yine aynı testleri istedi doktorumuz sonuç lar yine olması gereken değerlerdeydi,nasıl böyle oldugunu anlamadık ilk hastenedeki cihazlarmı sorunluydu doktormu yanlış bilgi verdi sınavmıydı ,sınanmamıydı,ne oldugunu anlamadık .su anda dokuz haftalık hamileyim hersey yolunda :) hiç bi zaman dünyanın sonu demeyin mucizelere inanın .inşallah cocuk sahibi olmak isteyen herkes bu ay hamile kalır =)

arkadaslar bugun doktordan geldim benim rahim filmim normal iyi cikti
esimin test sonucu ise sperm sayisi 0 mis:çok üzgünüm:
doktor 1 olsa tup bebek yapicaktim ama hic yok dedisenağlama
1 ay sonrasina tekrardan test verdi , tek care sigarayi birak belki bi ihtimal yukselebilir az dahi olsa tup bebek uygularim dedi:Saruboceq:
simdi sizden yardim istiyorum sitede okadar yazi var hepsini tek tek okumadim cunku kafam cok karisti sabahtan beri aglamakliyim
sperm sayisini yukseltmek icin formul varmi
sizlerde cevrenizde hic kimsede oldumu
neolur bu konuda bilgilendirin cok ihtiyacim var cok kotuyumsenağlama
:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

[bu konuyu acali 3 sene oldu ve suan ben Hamileyim :)
cok iyi biliyorumki netten arastirmada yada kkde arastirmada bu konu cok cikiyor
bende bu yaziyi yazmak istedim
bu konunun uzerinden cok seyler gecirdik ve 3 sene sonra yuzumuz guldu :)
herseyi bastan sona kadar yazdim ,bizim gibi ayni problemi yasayanlara belki umut olur diye
Rabbim dileyen isteyen herkese bu guzel duyguyu nasip etsin insallah
ve yazim burda okumak isteseniz, bilgilendirmek istedim
http://www.kadinlarkulubu.com/tup-b...de-mucizemidir-sonunda-bende-hamileyimmm.html:KK71:
1 ay sonrasina tekrardan test verdi , tek care sigarayi birak belki bi ihtimal yukselebilir az dahi olsa tup bebek uygularim dedi:Saruboceq:
simdi sizden yardim istiyorum sitede okadar yazi var hepsini tek tek okumadim cunku kafam cok karisti sabahtan beri aglamakliyim

cok iyi biliyorumki netten arastirmada yada kkde arastirmada bu konu cok cikiyor
herseyi bastan sona kadar yazdim ,bizim gibi ayni problemi yasayanlara belki umut olur diye
http://www.kadinlarkulubu.com/tup-b...de-mucizemidir-sonunda-bende-hamileyimmm.html:KK71:

Mrb uzun zaman olmus ama yine sansimi deneyip sormak istiyorm nasil hamile kaldnz detayli anlatr misinz

Merhaba arkadaslar ben 2 aydir hastanelere geziyorum esimle esimin spermi 0.4 dedi doktor dogal yolardan gebelik zor dedi sol tarafindada varikosel var ama ameliyata gerek yok doktor dedi bugun genetik testi verdik esimde bende sonuctan sonra tup bebek yapalim dedi doktor garantide vermiyorlar yabi 100 de 30 tutma ihtimali varmis esim cok uzgun bende uzgunum ama guclu duruyorum onun yaninda o daha duygusal ona guc vermek icin kendimi zorluyorum benim durumumda olan varsa bir yol gosterin arkadaslar tup bebek yaptiricam son parami vericem tedirginim ya tutmazsa

bu yazdığınız bana da Umut olur inşallah 🙏içim o kadar sıkılıyor ki . 2 ayrı yerde yaptırdığımız sperm sonuçları;9 milyon 13 milyon iken son sperm testimizde 3 tane çıktı. Moralimiz alt üst oldu . Tüp bebek yaptıracağız . Bnm yaşım 28 eşim 31 . Eşime hissettirmek istemiyorum ama oturup hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum .

bu yazdığınız bana da Umut olur inşallah 🙏içim o kadar sıkılıyor ki . 2 ayrı yerde yaptırdığımız sperm sonuçları;9 milyon 13 milyon iken son sperm testimizde 3 tane çıktı. Moralimiz alt üst oldu . Tüp bebek yaptıracağız . Bnm yaşım 28 eşim 31 . Eşime hissettirmek istemiyorum ama oturup hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum .
Canım, benim eşimde kemoterapi'den dolayı azosperm bizde de sperm sayısı 0'dı hiç yoktu.Bu arada eşim 2 aylık iğne tedavisi gördü ve ardından mikrotese oldu sonuç yine aynı hiç sperm bulunamadı. Umudumuzu iyice kaybetmiştik artık,bu arada biz 10 senelik evliyiz.Ardından netten araştırmalarım sonucu Celalettin Peru adında doktoru buldum hemen randevu alıp gittik. Eşimin celalettin peru'da gördüğü tedavi sonucu çok az da olsa sperm üretimi başladı çok şükür. Hatta şu an dondurulmuş spermlerimiz bile mevcut,biz buralara kadar bile geleceğimizi hayal edemiyorduk Rabb'ime binlerce kez şükürler olsun. Yani demem o ki kendini bu kadar üzme, yıpratma canına yazık. Seni çok iyi anlıyorum ama şimdi şöyle düşün, milyonlarca insan var bu hastalıkla uğraşan bir tane sperm için savaşan milyonlarca insan. Sizin hiç değilse bir kaç tane olsa da var,en azından tüp bebek deneme şansınız var. Allah yardımcınız olsun inşallah..

Canım, benim eşimde kemoterapi'den dolayı azosperm bizde de sperm sayısı 0'dı hiç yoktu.Bu arada eşim 2 aylık iğne tedavisi gördü ve ardından mikrotese oldu sonuç yine aynı hiç sperm bulunamadı. Umudumuzu iyice kaybetmiştik artık,bu arada biz 10 senelik evliyiz.Ardından netten araştırmalarım sonucu Celalettin Peru adında doktoru buldum hemen randevu alıp gittik. Eşimin celalettin peru'da gördüğü tedavi sonucu çok az da olsa sperm üretimi başladı çok şükür. Hatta şu an dondurulmuş spermlerimiz bile mevcut,biz buralara kadar bile geleceğimizi hayal edemiyorduk Rabb'ime binlerce kez şükürler olsun. Yani demem o ki kendini bu kadar üzme, yıpratma canına yazık. Seni çok iyi anlıyorum ama şimdi şöyle düşün, milyonlarca insan var bu hastalıkla uğraşan bir tane sperm için savaşan milyonlarca insan. Sizin hiç değilse bir kaç tane olsa da var,en azından tüp bebek deneme şansınız var. Allah yardımcınız olsun inşallah..
Çok geçmiş olsun öncelikle . İnşallah o dondurulmuş olanların hepsi size umut olur. Allah dayanma gücü versin bize gerçekten. Bişey sormak istiyorum . 3 sperm var ya bizim en fazla 3 embriyo demek oluyor bu değil mi? Yani 3 denemeden sonra bir daha şansımız yok 😓

Bide nasıl bir tedavi görmüştünüz? Biz şuan combi fertil e vitamini, keçiboynuzu kürü ve soğuk pres havuç suyu ,cevizli muz gibi şeyler yapıyoruz bilmiyorum ne kadar etki edecek😓ama 6 ayda ne olmuş olabilir bu kadar düşürecek . 13 milyondan 3 e kadar...

Çok geçmiş olsun öncelikle . İnşallah o dondurulmuş olanların hepsi size umut olur. Allah dayanma gücü versin bize gerçekten. Bişey sormak istiyorum . 3 sperm var ya bizim en fazla 3 embriyo demek oluyor bu değil mi? Yani 3 denemeden sonra bir daha şansımız yok 😓
Evet ama dediğim gibi güvenilir, işinde başarılı bir doktor bulup eşiniz tedavi olabilir,böylece sperm sayısı artabilir ve tüp bebek deneme şansınızı yükseltebilirsiniz.

X