Kocamla konuşamıyorum

E

ebruli20

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ebruli20
yeni evli bir bayanım eşimi 10 yıldır tanıyorum aynı kültürde insanlarız ama konuşamıyoruz konuşacak konu bulamıyoruz bu gerçekten ciddi bir sorunmu yoksa zamanla geçicek bişeymi onuda bilmiyorum lütfen yardımcı olun benim gibiler varsa lütfen bana yazsın

• Konu Sahibi ebruli20
biz de 2 yıldr beraberiz , 4 yıldr da tanıyorz bırbırmızı ,bazen bize de oluyor ..
çok üzülüyrm öyle olunca sanki onunla bişey paylaşamıyormuşum gbi gelıo..
ama sanırım gecici
yanı bn öyle düşünmk istyorum

• Konu Sahibi ebruli20
arkadaşlar konu bana hiçde yabancı değil bende yeni evliyken öyle oldu biraz erkekler bizden az konuşuyorlar benim eşim öyle yaptığında sanki çok derdim varmış gibi sesiz duruyorum ilgiyi üzerime çekemesem ağlıyorum ama ona hiçbir şey söylemiyorum oda bir şeye yaramasa sabaha kadar oturdumdiyorum mecbur ilgilenmek için konuşmaya calışıyor anlıyorum ki ozaman biraz dikkat çekmek gerekiyor dene belki sendede uyar birde biz kadınlar çok konuşuyoruz onlar sormadan her şeyimiz ortada en azından benimki öyle nasılsa hanım herşeyi söyler ne gereği var diye susuyorlar

• Konu Sahibi ebruli20
Bence bir evliligi yada beraberligi kenetleyen sey konusabilmektir...:nazar:

Her konuda iyi veya kötü herseyi karsilikli konusabiliyorsak zaten o evliligi kolay kolay birsey yipratamaz...cünkü iki tarafda icindekileri konusabiliyorsa, icindekileri dökebiliyorsa, daha rahat ve anlasilmis hisseder kendini...a.s

Arkadasim esinle neden konusamiyorsunuz anlayamadim pek ama bana sorarsan bu durum iyi degil, esin suskun biri olsada sen daha girisken daha konuskan ol, ne biliyim sohbet etmek icin konu bulamiyoruz diyorsun ama havadan susan bile konusmak isyerinde olani biteni anlatmak veya hisslerin hakkinda konusmak bile hic konusmamaktan daha iyidir...!!:nazar:

Hayvanlar koklasa koklasa insanlar konusa konusa anlasir demisler, ve cokta dogru demisler, ben esimle hisslerim, sevinclerim, korkularim, endiselerim hakkinda konusamiyorsam kiminle konusacam.?:sm_confused:

Gecici suskun dönemler olabilir ama bu sürekli böyle ise yanlis giden birseyler var!! Umarim cözersin canim...:teselli:

Sevgiylea.s.

• Konu Sahibi ebruli20
aslına bakarsanız bu sorun evet
hem de büyük bir sorun
iletişimsizlik ne yazık ki evliliği rutine bağlar, tatsızlaştırır
farklı aktiviteler edinin
mesela benim annemle iletişimim zayiftir ama zeybek kursuna başladigimdan beri gülmekten agrilar giriyo karnımıza
geliyorum kursta neler ogrendiysem perdeyi sarip sarmayalip üstüme başıma başliyorum oynamaya
şebeklikler yapiyorum para taksın diye
ona oynamayi ogretmeye calisiyorum beceremiyo falan
güzel vakit geciriyoruz

siz de böyle birşeyler bulsanız?

• Konu Sahibi ebruli20
canım olur böyle dönemler dicem ama olmasa daha iyi olur bence kocana şirinlik yap gıdıkla falan aranızdaki samimiyet ve sıcaklık artar kesssin:) ben öle yapınca küssek barışıoruz ve çocuklar gibi neşeli oluyoz:)

• Konu Sahibi ebruli20
tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar deniycem

• Konu Sahibi ebruli20
bu sorun bizde de var..
bazen saçma sapan konular bile ortaya atıyorum yada daha önce konuşulan bir şeyi ısıtıp önümüze koyuyorum.
aynı şeyler bir daha konuşuluyor bir daha bir daha :))

• Konu Sahibi ebruli20
eşiniz dışarıdan eve gelince yorgun olduğu için konuşmak istemiyor olabilir
yinede beraber zaman geçirin
beraber tv izleyin

birlikte gezin, sinemaya gidin, oyun oynayın, ortak şeyler paylaşırsanız konuşursunuzdur da bence.

eşinizle her konuda konuşabilirseniz konuşulacak konu bitmez bence

ben evli değilim henüz (inşallah yakında oda olacak) nişanlıyım yaklaşık 7 senedir tanışıyoruz aşkımla. konuşmayı çok sevmez ama ben benim gibi geveze bi insan konuşmadan duramaz:)) ben açarım konuyu herzaman. bakarımki yine ortalık sessizleşti şebeklik yaparım, kızacağı şeyler sölerim (tabi dozunda şaka olarak) tam kızmaya başlayınca şirinlik yaparım. öylee öyle derken konuşmayan adamı bile konuşturdum. olmadı haber izliyosak yorum yaparım oda yapar derkeeeeen böyle böyle açılır konular işte.
eğer eşin konuşmayı seven bi insan değilse sana düşüyo burda görev yoksa öye sus pus oturmaya devam edersiniz. açıkçası benim canım sıkılır yani.

genel de hep öyle olur hele uzun yıllar sonra daha da artar

boşver hayatım "laf lafı açar" sonra tatsızlığa kadar uzar...ne demişler söz gümüşse sukut altındır :KK66:

uzan kocanın kucağına ya da o senin kucağına tv izleyin...saçlarını okşa...dokunmak iyi bir iletişim kurma yoludur :KK66:

keşke benim kocamın da çenesi dursa dırdır etmese boşver söylenmesinden her işine karışmasındansa susması daha iyi

yeni evli bir bayanım eşimi 10 yıldır tanıyorum aynı kültürde insanlarız ama konuşamıyoruz konuşacak konu bulamıyoruz bu gerçekten ciddi bir sorunmu yoksa zamanla geçicek bişeymi onuda bilmiyorum lütfen yardımcı olun benim gibiler varsa lütfen bana yazsın

canım bizde ilk 1. senmizde hiç muhabbet etmezdik bekarken susmayan biz tıp oynar olduk
hatta yakınırdım neden muhabbet etmityosun benimle diye konuşucak şey fazla olmazdı
ama artık çenemiz düştü susmak bilmiyoruz bülbül misalı bıdıbıdıbıdı:içelim:sositososito
yani düzelir takma kafay :teselli:
belkide 10 yıldır tanımışlın verdiği bi durgunluktur konuşucak bişi bulamıyosunuzdur
dert etme geçer neler geçmediki şu hayatta :eek:

Beraber bişeyler yapın, tiyatro sinema gibi.. Arada dışarda yemek yiyin... Gittiğiniz filmler hakkında konuşabilirsiniz. Yada siz ev hanımısınız (profilde öyle yazıyor) Kitap okuyun, okuduğunuz kitabı anlatın...
Haberleri izlerken yorum yapın, o da mutlaka kendi yorumunu yapacaktır, böylece konu konuyu açar... Bazen biz kendimizi siyaset meydanında bulmuş gibi oluyoruz :)) Gece 2ye kadar sürüyor tartışmalarımız(Tartışma derken konuşma fiir alışverişi yani)...
Ama bazen de öyle günler oluyor ki sarılıp susuyoruz karşılıklı.....
Ne bieyim, yemekten kalkınca özledim seni kocacım deyin... Eşşek değil heralde bende özledim diycektir.. Konuyu çıktığınız dönelere getirin eski anıları konuşun...
Oooo konuşcak o kadar çok şey varki,, hiçbişey bulamıyosanız önümüzdeki seçimlerde kim hangi belediyeyi alır diye konuşun.... :KK66:

benim evliliğimde şu an hala devam ediyorsa konuşabilmemize borçluyuz bunu.hatta öyle konuşmalar olduki aramızda bazen asker arkadaşları gibi.birbirimizi incittik sırası geldi.ama hiçbirşey içimizde kalmadı..karşındakine kendini anlatabilmek ve tabiki karşındakinin seni anlama kapasitesinin olması bu çok önemli.önce küseriz.en fazla bir iki gün sonra.genelde geç saatlerde konuşalımmı teklifi gelir.oturur konuşuruz.eşim her defasında şunu söyler.yine haklı çıktın.çünkü arıza çıkaran hep odur.evliliklerde konuşabilmek gerçekten önemli.ama sadece bu değil tabi birçok şey var.ayakta tutabilmek için.ne zor şey şu evlilik ya.bazen çok yorgun hissediyorum

Konuşamamak gerçekten kötü. Paylaşımın bittiğini gösterir. Tabi senin ilişkin için söylemiyorum bunu. Genelde yani. Sizinki geçidir umarım cnm. Uğraşlar bulmaya çalış. Beraber yemek yapın, yürüyüşlere gidin, ortak zevklerinizi yapın, fikir danışın birbirinize. Gerisi gelir zaten

X