K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Dilinde çatlaklar, yarıklar olan var mı ??

Dildeki yaralar ya da kabarcıklar basit bir gargarayla bile iyileşebilir. Ancak bu durum gerçek bir hastalığı gizlemiş de olabilir. Bu yaralar aft, mantar enfeksiyonları, herpes gibi bir virüsün yol açtığı doku bozuklukları olabilir. Bu gibi durumlarda bir sindirim sistemi uzmanına, bir gastroenteroloğa ya da bir cildiye uzmanına başvurulabilir. Bir dahiliye uzmanı da ilk aşamada teşhis koyabilir.
alinti

yanliz bir arkadas acilik ve uyusma var demis.ciddi bir seyde olabilir.bence bir dk.görünün
hic duymadigim bir kanser türünü gecenlerde ögrendim dil kanseri diye bir kanser türüde varmis dilde agri varsa arkadasim ciddiye alin ve dermatoloji uzmanına basvurun.

benım dılımdede ırı ırı yarıklar var ben kendımı bıldım bılelı dılım boyle.
acıkcası annem kucukken doktora sormus genetık olur bazı ınsanlarda demıs doktor.
bende ondan sonra hıc bı doktora bu konuda gıtmedım.
bana goruntusunun dısında bı zararı yok.
ama dılım gercekten cok çirkin çok çatlak:sm_confused::sm_confused:

ÇOK GÜZEL Bİ KONU TŞK EDERİM BENİMDE AYNI YILLARDIR ÇEKİYORUM AMA CARESİ YOK GERİ YAPIŞMAZKİİİİİ :1no2:YARIKLAR YA DİKKAT ETMENİZ GEREKKK

merhaba arkadaşlar arkadaşım bence kesinlikle bir doktora gitmelisin çünki bunu yaşayan birisi olarak yazıyorum babamın arada sırada agız içinde aftları alurdu dil ucında özlikle agız içinde ve önemsiz bir aft diye düşünürdü kışın geçirdiği bir grip sonucunda babama gırtlak kanseri teşhisi kondu yapılan patalojide dil ve agız içindeki aftlardan örnekler alındı insan hastalığa sevinirmi seviniyorsun işte ses telleri üzerinde tümörün varlığı belirlendi henüz çok gelişmemeiş ve iyi huylu bri tümörün olduğu söylendi bunları moralinizi bozmak için söylemeiyorum belkide ve inş. agız içinizdeki aftlar önemsizdir şundanki doktorun söylediği babamın agız içindeki dil ucundaki aftların bunların belirtisi olduğu ve neden bunlar için hiç doktora gitmediğini sorması arkadaşlar kendimize deger verelim mutlaka kulak burun bogaz uzmanına görünün hepinize geçmiş olsun

arkadaşlar bendede aynı sorun var yıllardır gitmedi gitmeyecekde galiba size tavsiyem gastroenteroloğa ya da bir cildiye uzmanına başvurulabilir dildeki yarıkların tedavisi bulunmamış ve sorunda değilmiş sadece tehlike varmı yokmu bunun için tedaviye gidin benim dilimden parçacıklar aldılar hiç bişey çıkmadı doktorun dediğine göre dilde renk değişimi olursa tehlikemiş bağırsaklarda mantar oluşmuş olabilir dedi si sadece renk değişimine dikkat edin

Bende de var o yariklardan ve domates patlican portakal limon cips yemek iskence gibi :KK43:( neden oldugunu anlamiyorum. Ayrica yillardir her sabah kalktigimda yaz kis bohazim agrir agzim cok kokar. Ama 3 sene once dahiliye doktorum bana endoskopi yapip bir bakteri gormustu ve bir antibiyotik verdi. O ilaci kullandigim donem bogazagrim da agiz kokum da dilimdeki yaralar da gecmisti. Bir sure sonra geri geldiler ve gitmiyorlar. Yariklar cogalmaya da basladi. :KK43:

Bende de var o yariklardan ve domates patlican portakal limon cips yemek iskence gibi :KK43:( neden oldugunu anlamiyorum. Ayrica yillardir her sabah kalktigimda yaz kis bohazim agrir agzim cok kokar. Ama 3 sene once dahiliye doktorum bana endoskopi yapip bir bakteri gormustu ve bir antibiyotik verdi. O ilaci kullandigim donem bogazagrim da agiz kokum da dilimdeki yaralar da gecmisti. Bir sure sonra geri geldiler ve gitmiyorlar. Yariklar cogalmaya da basladi. :KK43:
Geçti mi peki yarıklar nasıl oldunuz

X