hamile kalmak isteyenler nasıl beslenmeli takviye vitamin ne almalı?

bilgen25

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
173
8
Arkadaşlar ben hamiş olmak istiyorum Allah'ım nasip ederse.Ama bebişe sağlıksız ve bakımsız bi anne olmak istemiyorum. Ne yapsam ki ne kullansam?:CüvCüv:

arkadaşım doktorlar yklaşık 3 ay önce hamile kalmadan folik asite başlatıyolar ayrıca sigara içiyorsan onu bırakmanı öneriyorlar ve tabiki düzenli beslenmen gerekiyor.bana göre illa doktor kontrolünde hamile kalman gerekmiyor bende doktora gitmeden hamile kaldım düşük yaptım ama karar senin yani ama tabiki belli bi süre içerisinde olmazsa mutlaka gidin eşinle beraber.allah gönlüne göre versin en yakın zamanda hamile kalırsın inşallah.

canım hamilelikten 3 ay önce mutlaka folicplus kullanman gerekli..ayrıca kan sayımı da yaptırsan iyi olur..kansızlık var ise ona göre demir tb.kullanman gerekli olabilir..
hamilelikten önce ne kilolu ne de zayıf olmamalısın .ayrıca balık yerken özellikle kılıç uskumru balığı gibi bunlarda cıva bulunduğu için dikkatli olmalısın ..bu civa vücutta kalarak bebekte düşüklere veya zeka gelişimine neden olmakta..hamilelikte bol kalsiyuma ihtiyacın olacağı için şimdiden süt içmeye başla bence.pekmez bal ayrıca yumurta hergün yemeye çalış..c vitamini direncini yükseltir ve hamilelik başında girip olmamanı sağlar bunun için bol yeşillik ve portakal yiyebilirsin..eğer mantar veya enfeksiyon gibi bi şikayetein yoksa dr.a gitmene gerek yok ...inşallah sağlıklı bi şekilde hamile kalıp bebeğini dünyaya getirirsin

kesinlikle giznuruma katılıyorum.folicplus a başkalamlısın hemen.ben aylardır hiç kesmeden alıyorum.zararı yok bu ilacın.yediklerinede dikkat et.ben hergün bi kaşık pekmez içiyorum,bol sebze yiyiorum,et çok sık olmamakla yiyiyorum,yumurta,peynir,yoğurt tüketiyorum,meyva çok yiyiyorum,gece yatmadan koca bir bardak süt içiyorum,kafeini tüketmemye çalışıyorum zararlı çünkü.hamiş kalınca tamamen kesicem.mesela kan tahlillerimi yaptırdım demir depom boşalmış ilaç kullanıyorum takviye etin diye .demir eksikliğide önemli.
kızımda doktora gitmiştim ama tahlil falan yapılmadı.gebe kaldım sonra yapıldı hepsi.ama şimdi gidiyorum kalmadan önce gittim ama bebişimi kaybettim.inşallah gene hamiş kalırım sağlıklı bir gebelik olur.sende bebişine en kısa sürede akvuş inaşllah canım

X