Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğe ne yedirilir

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
I

ikizannesi_84

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ikizannesi_84
a.s.kocaman sevgilerimle merhaba!ikizlerim dört aylık oldular ek gıdaya azar azar başlayabilirmişim sizce hangi eşitleri tattırsam cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:emir_bebek::emir_bebek:

biz 4 aylıkken baslamadık ama ilk olarak m suyu ve yogurt verebilirsin canım

ben meyve suyuyla başlamıştım cam rendede meyvenin suyunu çıkarıp -2 kaşıkla başlayabilirsin(mevsim meyvelerini tercih et canım benimki yaza geldiğinden şeftaliyle başlamıştım)

ben de 4 aylıkken 1-2 çay kaşığı meyve sularıyla başlamıştım

cnm benim bebeğim 4.5 aylık bu ay 650 gr aldığı için ek gıdaya başladık biz anne sütü içiyordu sadece doktorum bana yoğurt meyve püresi(elma armut cam rendeyle)ve sebze çorbası verdi(havuç patates ve bir mevsim sebzesi içine irimik tel şehriye yada erişte ve sızma zeytin yağı)bunları verdi

canım eger sutun yetıyorsa bıraz daha bekle derım
ama eger baslıycaksan kendın yogurt mayalıyarak baslayabılırsın birde meyve suyu verebılırsın

1 yemek kaşığı kendi mayaladığın yoğurt ile başlayabilirsin..cam rende de yarım çay bardağı rendelenmiş armut suyu...ilerde elma ile karıştır...başlayabilirsin..çorbalar için erken böbrekleri 6.aydan sonra daha iyi çalışır cnm çorbalar için acele etme
azar azar yoğurt meyve püresi ile başlaaa

a.s.kocaman sevgilerimle merhaba!ikizlerim dört aylık oldular ek gıdaya azar azar başlayabilirmişim sizce hangi eşitleri tattırsam cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:emir_bebek::emir_bebek:

anne sütü veriyorsan bu ayda başlama derim 1 1.5 ay sonra meyve suyu yogurt meyve sebze püresini tattırmakla baslayabilirsin

Emiyorsa 6 aya kadar hiçbir şey verilmez hatta su bile. aaa boşverin sakın memeden başka bişi vermeyin.

sadece oglenleri vermek üzere meyve sebze püresi ve et verebilirsin
benim doktorum bu sekilde dedi..
biz 4 ay bitince 5.aya girdigimiz hafta basladik
ama hazir mama veriyorum kizima sütüm yok

sadece oglenleri vermek üzere meyve sebze püresi ve et verebilirsin
benim doktorum bu sekilde dedi..
biz 4 ay bitince 5.aya girdigimiz hafta basladik
ama hazir mama veriyorum kizima sütüm yok

bacım ne etiii.kız et verilir mi 4 aylık bebeğe.sizin ordakiler mi diyor bunu.çok değişik bizim doktorlarla bence.benimki de 4 aylık ben nane çayı falan veriyorum.vermem daha bir şey ne gerek var..en fazla meyva suyu ya da yoğurt verilir belki sebze suyu.bir de şunu unutmayın tek bir şeyle başlıyoruz.elma suyuysa 3 ya da 4 gün elma suyu sonra mesela amut suyu atıyorum.eğer alerji yaparsa neden kaynaklandığını bilmek için.1 yaşına kadar şeker tuz,bal yok..yumurta beyazı yok.

bizde bugün doktora gittik bu ay 500 gr dan daha az kilo almamıza rağmen ek gıda vermedi 6 aydan sonra dedi.

bacım ne etiii.kız et verilir mi 4 aylık bebeğe.sizin ordakiler mi diyor bunu.çok değişik bizim doktorlarla bence.benimki de 4 aylık ben nane çayı falan veriyorum.vermem daha bir şey ne gerek var..en fazla meyva suyu ya da yoğurt verilir belki sebze suyu.bir de şunu unutmayın tek bir şeyle başlıyoruz.elma suyuysa 3 ya da 4 gün elma suyu sonra mesela amut suyu atıyorum.eğer alerji yaparsa neden kaynaklandığını bilmek için.1 yaşına kadar şeker tuz,bal yok..yumurta beyazı yok.

minikuzummmm sistem mi farkli ne bilmiyorum ama buranin bebeleri masallah harikalar..
doktor et verebilirsin tabi dedi-
bende sasirdim ama zaten mamalarin üzerinde hangi aydan itibaren yazyior
ben gördüm ama almamistim
doktor müsade edince verdim tabi
haaa bu arada sen yogurt deyince aklima geldi
ben yogurt vereyim mi dedim
hic gerek yok dedi vermek istiyorsan 12 aydan sonra dedi..
yogurttaki minerak vitamin herneyse zaten mamalarda vra
yogurt doyurucu degil dedi

ben yinede veririm ama baktim bazi mamalarda var gercekten
walla dedigim gibi sistem acaip farkli
ben doktora uymak zorundayim
sordum herkes ayni diyor
doktor bana gicik degil yani :))

misal asilarina 4.ayda baslandi
hamilelikte sadece 3 kere ultrason yapildi
sizin ordaki gibi kan ilaci verilmiyor bebege
aklima gelenler bunlar

Son düzenleme:

besle bebeni yavrum
annen seni o kurallarlami büyüttü
sen en iyi annene sor
benim annem burdaki doktorun dedigine katiliyor
ama suda gercekki benim kizim anne sütü almiyor yok cünkü
eger anne sütü alsaydi
kati gidaya 6. aydan sonra gececektik tabi oda kilo uygunsa normalse yani
onu vermem bunu vermem deme
annene sor sen en iyi
onlar en iyi doktor :)

minikuzummmm sistem mi farkli ne bilmiyorum ama buranin bebeleri masallah harikalar..
doktor et verebilirsin tabi dedi-
bende sasirdim ama zaten mamalarin üzerinde hangi aydan itibaren yazyior
ben gördüm ama almamistim
doktor müsade edince verdim tabi
haaa bu arada sen yogurt deyince aklima geldi
ben yogurt vereyim mi dedim
hic gerek yok dedi vermek istiyorsan 12 aydan sonra dedi..
yogurttaki minerak vitamin herneyse zaten mamalarda vra
yogurt doyurucu degil dedi

ben yinede veririm ama baktim bazi mamalarda var gercekten
walla dedigim gibi sistem acaip farkli
ben doktora uymak zorundayim
sordum herkes ayni diyor
doktor bana gicik degil yani :))

misal asilarina 4.ayda baslandi
hamilelikte sadece 3 kere ultrason yapildi
sizin ordaki gibi kan ilaci verilmiyor bebege
aklima gelenler bunlar

anaaaa..o ne kız:)) yok yakında kebapçıya falan gidersiniz beraber.yok bacım yok kalsın.ben yoğurduma,meyva suyuma,çorbama,yumurtama başlarım zamanı gelince.anneme bakarsam kırkının içinde her şeyden tadarmış bebekler,benim kociş de doktor zaten verdirmez.çok ilginç..et ağır gelir 4 aylık bebeğe ya:44:ne bileyim

benimde sütüm yetmiyor bebeğim 4 aylık. doktorum liste verdi. sütün yetmyorsa tabiki ver ek besin bebeğin aç mı kalıcak!!! mama ile besleniyorsa su da verebilrsin. doktorum su ver dedi. su ile bebek ölcek değil ya. anne sütünden su geçiyor ama sütün yoksa bebeğin susuz kalır.

Arkadaşlar bugün bebeğim tam 4 aylık oldu.sorunum şu ki ilk olarak hangi ek gıdaya başlayacağımı bilmiyorum.sizce hemen başlamalımıyım yoksa 4.5olmasını mı beklemeliyim?hemen başlayacaksak ne vermeliyim.kararsızım.....

Canım benim sütümde kesildi bebeğim 4aylık yoğurtla başla dedi ben dün yoğurt verdim bugün ise 40 cc ilk gün içinde havuç suyu biberona hazırladım 4 saate birde aptamil 1 devam sütü 180 cc alıyor

Mesajlar baya eskiymiş neyse işine yarar belki bir annenin :)

X