Çocuk Hastalıkları ah bu öksürük

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

elma xsxekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
563
4
43
kızlar oğlum çok öksürüyo hiç bişeyi yoktu ateşi falanda yok bugün öksürmeye başladı öyleki öksürürken kendini öğürtüyo bunu yazdığım için kusura bakmayın ama balgamlı gibi öksürüyo bal keser diyolar ama bal 1 yaşına kadar yasak ne versem ii gelir acaba ilaç kullanmak istemiyorum hani halsizlik ateş falanda olsa hemen doktora götürecem ama sadece öksürük daha cumartesi doktordaydık sıkılıyorum valla artık kadının kapısına gitmeye evim kaloriferli çocuk üşür diye cam falanda açmıyorum acaba havalandırmadığım içinmi böyle oldu şimdi buhar makinesini çalıştırdım sanki durdu gibi ama yinede ne verebilirim öksürüğünü kessin diye

ben ılık ıhlamur veriyordum boğazı yumuşasın diye işi yaradı mı bilemem tabi
bir de burnunu sürekli deniz suyuyla falan açık tutmaya çalışıyordum
bir keresinde ıhlamura elma kabuğuyla azıcık nane koymuştum

üzülme canım geçen hafta benim oğlum da aynı şekilde öksürüyordu ama bizimki kuru öksürüyordu balgamı çıkarması daha iyi şimdi ben bir kere yaptım öksürüğü kesildi artık kesileceği mi vardı yoksa iyi mi geldi bilmem işte kocakarı ilacımın tarifi:
yarım elma , bir tutam ıhlamur çeyrek ayva 3-4 adet tane karabiber kaynatılıp suyundan ılık olarak bebeğe içirilir (aslında içine bal da konuyor ama malum 1 yıldan önce yasak) belki tadını sevsin diye pekmez koyabilirsin geçniş olsun

aynı arkadaşların dediği gibi öksürükde hapşurukda bende yapıyorum hemen o tarifi.ıhlamur,kabuklarıyla elma,limon,varsa nane koyabilirsin,ayva da öksürük için iyi,birde maydanoz sapı koyuyorum ben kaynatıyorum.verirken pekmez koy biraz acı gelir yoksa tadı,birde limonu az koy çok ekşi olmasın.bunu hemen baslangıçta yapmak iyi oluyor ama yani ilerlemeden.geçmiş olsun

çok sağolun kızlar deniycem bakayım bu tarifi ah şu kışı bi atlatsak hayırlısıyla napıcamı şaşırdım aslında çok sakınmıyorum ööle soğuktan falan ama çok soğuklarda göz göre görede çıkaramam tabiki neyse rabbim hepimizin bebeklerini çaresiz dertten, kazadan beladan,şifasız hastalıklardan korusun inşallah

arkadaşlar oğlum bir aydan fazladır öksürüyor gerçekten kesdiğini inandığınız yöntem yazın lütfen

benim denedigim ve yaptıgım bir sey var cok yararı oluyor yatmadan önce sadece bogazına ve alt taraflarına vikis sürüyorum eger cok fazla öksürüyorsa sıcak bir bez koyuyorum ve tut pekmezi ve zeytin yagı karıstırıp 3 saatte bir veriyorum tahinin üzerinde biriken yagda cok ise yarıyor
arkadasımın ogluna ise balla cörek otu karısımı veriyordu onunda faydası oluyor

bizimkini kesmedi bu tarif cmt doktordaydık 3 tane şurup (öksürük, grip, balgam söktürücü)birde burun damlası verdi şimdi biraz ii gibi ama bakalım yarın kontrole çağırdı doktorumuz gidicez bakalım ne durumda balgam göğüslere inerse buharla temizliyceklermiş ama yok gibisanki hiç olmazsa kusması daha aza indi eskiden her seferinde kusuyodu şimdi öksürürken boğazına balgam takıldığında öğürürken kusuyo valla bütün hafta sonunu kusmuk temizleyerek geçirdim işin kötüsü bende çok fena grip oldum

Benim kızım 1,5 aylık ve bizdede kuru öksürük var.
Ne yapmam gerekir acaba bilen var mı?

ara ara ılık su içiriyorum işe yarıyor gibi.

Başka ne yapabilirim.Bu verdiğiniz tarifler için henüz çok küçüğüz :KK43:((

Son düzenleme:
bizdede dişten dolayı ateş vardı. ateşle uğraşırken üşüttük cumartesi götürdük soğukalgınlığı dedi bugün başka bi doktor bronşite çevirmiş dedi moralim çok bozuldu. öğürerek öksürüyo. ilaçlarınıda düzgün içmiyo iştah zaten yok gece uykusu yok zombi gibiyim ne zamandır...

ates, enfeksiyon yokken sadece oksuruk varsa geniz akintisindandir o. balgami cikaramadigi icin oksuruyordur, balgami kusmasi bence iyi.
uc tane tarifim tavsiye edecegim.
1. 1 yas sonrasi icin: bal+limon+karabiber
2. 6 ay sonrasi icin: pekmez+tereyag isitilacak.
3: 1 yas sonrasi icin: siyah turpun icine bal konulup buzdolabinda 2 gun bekletilecek. turpun suyunu almis olan bal icirilecek. Not: siyah turp zor bulunur, kirmizi turpla karistirmayiniz.

arkadaşlar zeytin yağının içine toz şeker karıştırıp içirilirse oda kesiyor öksürüğü denedim ve faydasını gördüm geçmiş olsun