Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

masal perisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
405
4
Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap verebilirim.sormak öğrenmek istediklerinizi bana sorabilirsiniz.?

Açık öğretim fakültesi için af varmıdır, ben üst üste kayıt yaptırmadığım için kaydım silindi şimdi afdan yararlanabilir miyim?
Cevaplarsan sevinirim..

açıköğretim ücretini iki gün önce yatırdım kayıt yapıldığını nasıl anlayabilirim.
ve asıl sorum yaza dikey geçiş sınavına giricem inşallah,örgün eğitim için geçiş yapıp dondurma imkanımız varmı?
şimdiden teşekkürler.

Açık öğretim fakültesi için af varmıdır, ben üst üste kayıt yaptırmadığım için kaydım silindi şimdi afdan yararlanabilir miyim?
Cevaplarsan sevinirim..

Bu yıl 7 Haziran 1995 tarihinden, 28 Ekim 2008 tarihine kadar ilişiği kesilenler için af çıktı.
Bu öğrenciler 2008-2009 öğretim yılında öğrenimlerine başlayacaklar.Sizin okulla 1995 tarihinden sonra ilişiğiniz kesildiysen aftan yararlanabilirsiniz.
Bu aftan yararlanmak için 15 Aralık–29 Aralık 2008 tarihleri arasında a.ö.f müracat etmeniz gerekiyor.Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

1-Adaylar 15.12.2008 tarihinden itibaren http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden, kayıt için gerekli olan bilgileri girip “İnternet Kayıt Belgesi”nin dökümünü alacaklardır.

2-Adaylar İnternet Kayıt Belgesinin dökümünü aldıktan sonra T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine başvurarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödeyeceklerdir.

3-İnternet Kayıt Belgesini doldurmak kayıt için yeterli değildir. İnternet Kayıt Belgesini dolduran ve banka ödemesini yapan adaylar 29 Aralık 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen kayıt belgeleri ve kimliğini kanıtlayan resmi bir belge ile birlikte illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına başvurarak kayıtlarını yaptıracaklardır. Eksik belge veya posta ile kayıt yapılmayacaktır.
Kayıt için istenen belgeler ;

1) İnternet Kayıt Belgesi (Fotoğraflı – İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu ile birlikte)
2) 4 Adet Fotoğraf (2 tanesi İnternet Kayıt Belgesinde gösterilen yere yapıştırılacaktır.)
3) Banka Dekontu
4) a) Askerlik Durum Belgesi, (5806 sayılı Kanun ile tanınan haklardan yararlananlar, anılan
Kanunun 12 nci fıkrası uyarınca tecilli sayılacaklarından AÖF Bürolarına başvurmaları halinde kendilerine verilecek bir yazı ile birlikte ilgili askerlik şubesine gidip bu belgeyi alacaklardır),
b) Askerliğini yapmış olanlar için terhis belgesinin fotokopisi.

açıköğretim ücretini iki gün önce yatırdım kayıt yapıldığını nasıl anlayabilirim.
ve asıl sorum yaza dikey geçiş sınavına giricem inşallah,örgün eğitim için geçiş yapıp dondurma imkanımız varmı?
şimdiden teşekkürler.

AÖF Büro web hizmetlerinden kayıt olduğunuzu öğrenebilirsiniz.Bunun yanında önceki ders notlarınıza ,öğrenci harçlarınıza v.b gibi birçok kendinize ait bilgileri öğrenebilirsiniz.Fakat bunun öncesinde a.ö.f bürosunu arayarak sistem şifenizi öğrenmeniz lazım.T.C kimlik no ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.Linki veriyorum..

https://aofburo.anadolu.edu.tr/job1.htm

2.sorunuzun cevabına gelince...dikey geçişle geçtiğiniz üniversiteye hem devam edebilir hemde aynı anda a.ö.f de okuyabiliriz.A.Ö .F dondurmak için yapılması gereken şudur.;

Anadolu Üniversitesince kamuoyuna duyurulan tarihler ve belirtilen esaslar çerçevesinde gereken kayıt yenileme işlemlerini yaptırmayan öğrencilerin kayıtları -yeniletme yapmadığı o yıl için - dondurulmuş sayılır. Yani o yıla ait "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit bedellerini ödemeyen öğrenciler kayıtlarını dondurmuş sayılırlar.

NOT: Kayıt yeniletmeyen öğrenciler kayıtlarını dondurdukları yılı izleyen yıl kayıt yeniletmek zorundadırlar. Aksi takdirde iki yıl üst üste kaydını yeniletmedikleri için fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.

Son düzenleme:
slm masal perisi ben bu yıl sınavlara girip acıköğretime kayıt yaptırmayı düşünüyorum 2002 de meslek yüksekokulu 1.sınıf bitiminde okulu bırakmak zorunda kaldım kaydımı yenilemediğim için silindi büyük ihtimal bu sene başladığımda 1. sınıfı tekrar etmemek için nereyle görüşmeliyim yardımcı olursan sevinirim benim için cok önemli

mrb cnm , imdadıma hızır gibi yetişti bu topic , benm de bi sorum olacak musadenizle ...

ben 2.sınıftayım (hazırlık) dikey gecişle işletmeye gectim amabu yıl aynı sınıf tekrar okuyucam hepsinden kaldım . harc mıktarı iki ayrı sekılde yazılmıış kalan ogrenciler 140+40 ytl gecen ogrenciler 185+40 ytl ... ben hangı kategorıye girıyorum bilemedimm ?

slm masal perisi ben bu yıl sınavlara girip acıköğretime kayıt yaptırmayı düşünüyorum 2002 de meslek yüksekokulu 1.sınıf bitiminde okulu bırakmak zorunda kaldım kaydımı yenilemediğim için silindi büyük ihtimal bu sene başladığımda 1. sınıfı tekrar etmemek için nereyle görüşmeliyim yardımcı olursan sevinirim benim için cok önemli

isteğin üzere sorunu özelden cevapladım canım.

mrb cnm , imdadıma hızır gibi yetişti bu topic , benm de bi sorum olacak musadenizle ...

ben 2.sınıftayım (hazırlık) dikey gecişle işletmeye gectim amabu yıl aynı sınıf tekrar okuyucam hepsinden kaldım . harc mıktarı iki ayrı sekılde yazılmıış kalan ogrenciler 140+40 ytl gecen ogrenciler 185+40 ytl ... ben hangı kategorıye girıyorum bilemedimm ?

merhaba

toplam a.ö.f de okuduğun yılı yazmamışsın..okuduğun yıl sayısına göre cari hizmet katkı payı değişiyor..ama öğrenim gideri açıköğretim fakültesi,işletme ve iktisat kalan öğrenciler için aynı yani.140 ytL.
sen 140+40 ya da 140+60 şeklinde ödeme yapıcaksın..zaten vakıfbanka gittiğinde öğrenci numaranla yani t.c kimlik no ile müracat ettiğinde banka kesin rakamı veriyor.

Masal perisi canım benim öyle güzel bir haber verdin ki nasıl mutlu oldum anlatamam çok çok teşekkür ederim tatlım kaydımı yaptırır yaptırmaz haber vericem Şeniz

AYRICA BANA İKİNCİ ÖĞRENCİ NUMARANIZI YAZARAK SİZE ÖZEL OTURUMU AÇABİLİRSİNİZ DİYE MESAJ GELMİŞ AMA SİTEDE TC KİMLİK NO İLE AÇMA DİYE YER VAR SADECE VE AYRİYETTEN BU 2 . ÖĞRENCİ NUMARASI NE ONU ANLAMADIM BENİM NUMARAM DAHA BELLİ DEĞİL BEN NASIL GİRİŞ YAPIP ÇALIŞICAM ANLAMADIM :1no2::1no2::a015:

A.ö.f öğrenci harcını yatırdığınız zaman anında okula kayıt olunuyor.Kimlik kartı sadece sınavlarda gerekli olan bir kart..arkasına bondrol yapıştırılmasıyla sınavlara girebilmeniz için gerekli.Siteye giriş yapamamanızla ilgisi yok öğrenci kimlik kartının.

İnretnetten dikey geçiş için başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız..İlgili siteye t.c kimlik no ile girişinizi yapabilmeniz lazım.

T.C kimlik numaranız sizin öğrenci numaranızdır.Her türlü internet işlemlerinizi t.c kimlik numarasıyla gerçekleştireceksiniz.
Size özel sayfanıza aşağıdaki linkten t.c kimlik no ve size verilen şifreyle giriş yapabilirsiniz.size özel sayfada okul harç taksitlerinizi sorumlu olduğunuz dersleri varsa geçmiş dönem sınav notlarınıza v.b gibi size özel konulara ulaşabilirsiniz.

Büro-Web Hizmetleri (size özel sayfa)

Büro-Web Sitesi aracılığıyla öğrenciler, adres, büro, sınav merkezi, telefon no değişikliği, öğretim yılı basında ders kitaplarının neler olduğunu, sınav dönemine yakın zamanlarda sınava giriş bilgi ve belgelerini ve sınav bitiminden yaklaşık bir ay sonra girdikleri sınavlarda derslerden aldıkları notları edinebileceklerdir. Kayıt bilgileri, öğrenim durumu, derslerden daha önce alınan sınav notları öğrenci katkı payı ve öğretim gideri ödemelerine yönelik bilgilerin de bulunduğu site, ayni zamanda e-posta alma ve gönderme işlevinin de yürütülmesine olanak tanımaktadır.

Büro-Web Şifresi

iktisat, isletme Açıköğretim Fakültelerine kayıt yaptıran öğrencilerimiz bazı öğrencilik hizmetleri alabildikleri ve kendilerine ilişkin bilgileri izleyebildikleri "Büro-Web Sitesi" ne giriş için "Büro-Web Şifresi" verilmektedir. Büro-Web Şifresi, yeni kayıt yaptıran ve kayıt yenileten öğrenciler için geçerlidir.

Şifrenin unutulması yada kaybedilmesi gibi durumlarda, AÖF bürosuna başvurularak yeni şifre edinilebilmekte, telefonla yada başka bir yöntemle şifre edinilememektedir. Bu nedenle site içindeki şifre hatırlatma kaydı ile ilgili bilgilerin dikkatle izlenmesi ve şifre hatırlatma kaydının yapılması son derece önemlidir

X