Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

canım kardeşinin heyecanını ve hevesini anlıyorum ama kızlarada aynen katılıyorum.
aöf. için eskişehire gitmek sade ve sadece özgür öğrenci ortamı yaşamak.
bu şekilde giden sayısız arkadaşım var yaptıkları sadece gezmek tozmak ve zırt pırt ailelerden para istemek.
ama aileler böyle bilmiyor tabiki,
onlar orda çocukları düzenli derslere giriyor hatır hatır ders çalışıyor zannediyor.
durumu çakan ama ses çıkarmayan bazı ailelerinde açıkçası işine geliyor bu durum,
oğlum yada kızım üniv. kazanamadı demeyi gurur yaptıkları için
eskişehirde okuyor demeyi tercih ediyorlar.açıköğretimde olduğunu belirtmeden tabiki...
bana sorarsan ailenlede görüş ve izin vermeyin bile gitmesine
çünkü oraya gittiği zaman gençlik ortamı vs ders çalışıpta örgün bi program kazanmıcak.
kırsın dizini otursun evde 1 yıl adam gibi çalışıp örgün gitsin.
sağol canım umarım hakkında hayırlısı neyse o olur. sanırım gitmekten vazgeçti. değişik bi tip benim kardeşim. yorumlarınız için teşekkürler.:13::KK54:

canım ekstradan ders yüklenmez ama o boşluk yerine üst sınıftan ders eklenirmi onu bilmiyorum
kredili sistem ya artık,belki üst sınıfta olan dersleri eklerler bu yıl ama onuda sanmam
çünkü 1.sınıftayken ders alamıyoruz üstten
ama senin endişen;örneğin muhasebeden muafsın,
muhasebe yerine sana başka bi ders verirler diye düşünmüşsün ama olmaz o canım
tşk cnm cevap verdiğin için allah razı olsun inş muaf olma durumu olur olursa 3- 4 dersten muaf olurum:)

tşk cnm cevap verdiğin için allah razı olsun inş muaf olma durumu olur olursa 3- 4 dersten muaf olurum:)

canım bak mesela bilgisayar türk dili ve inkılap gibi derslerden muaflık oluyordu o dersleri almıyorlardı ve yerine yeniside eklenmiyordu eğer diğerlerindden muafiyet olursa bu yıl,, üstten ders falan eklenmez inşallah muaflık olur canım:KK16:

aöf ben bu yıl 2.üniv kapsamında halkla ilişkiler ve tanıtım okumaya karar verdim ben ilk üniversitemde okurken gördüğüm derslerden muaf olma gibi durum olursa ben 4 dersten muaf olurum sorum şu muaf olduğum dersler fazla olursa o muaf olduğum derslerin yerine aöf yeni dersler verirmi acaba bugün babam soktu bu endişeyi kafama bilgi verirmisiniz arkadaşlar:KK52::KK50:

Ben de ikinci üniversite olarak araştırmıştım ama arkadaşlarım açıköğretimde muafiyetin söz konusu olmadığını, örgünde olabileceğini söylemişlerdi. Yine bildiğim kadarıyla üstten ders alma ve kısltma gbi bir şey söz konusu değil. Bence açık öğretim bürolarını arayıp bilgi almanızda fayda var. Muafiyet hakkında bildiklerim doğru mu ben de merak ettim...

Ben de ikinci üniversite olarak araştırmıştım ama arkadaşlarım açıköğretimde muafiyetin söz konusu olmadığını, örgünde olabileceğini söylemişlerdi. Yine bildiğim kadarıyla üstten ders alma ve kısltma gbi bir şey söz konusu değil. Bence açık öğretim bürolarını arayıp bilgi almanızda fayda var. Muafiyet hakkında bildiklerim doğru mu ben de merak ettim...
aöfyi bir arkadaşıma arattım ben daha belli değilmiş görülen derslerden muaf olup olmayacağımız üsten ders alma konusuna gelincede diyelimki sen 1. sınıfta en az iki dersten kalırsan 2.sınıftan ders alma hakkın var aöfye kredili sistem çan eğrisi sistemi geldi:KK52:

aöfyi bir arkadaşıma arattım ben daha belli değilmiş görülen derslerden muaf olup olmayacağımız üsten ders alma konusuna gelincede diyelimki sen 1. sınıfta en az iki dersten kalırsan 2.sınıftan ders alma hakkın var aöfye kredili sistem çan eğrisi sistemi geldi:KK52:

Bu düzenlemelerin gelmesi çok yerinde olmuş :)

"Birinci öğretim ve açıköğretim harçları kalktı"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan üniversite öğrencilerine harç müjdesi. Arınç, üniversitelerde birinci öğretimde ve açıköğretimde öğrenim gören öğrencilerden alınan katkı payının kaldırıldığını açıkladı.

Yaklaşık 6 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, öğrencilere harç müjdesi verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre önce bahsettiği üniversite öğrencileri için harçların kaldırılmasının bugün yapılan toplantıda bir kararnameyle gerçekleştiğini ifade eden Arınç,

"Bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibariyle 1 milyon 524 bin 380 öğrenci harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açıköğretimden katkı payının alınmasına da son verilmiştir. 2011-2012 eğitim öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır. Birinci öğretimden ve açıköğretimden harçların kaldırılmış olması gerçekleşmiştir. Bu akşam mükerrer ya da yarın ki Resmi Gazete'de bu karar yayınlanmış olacaktır" diye konuştu.

Bülent Arınç, birinci öğretim ve açıköğretim öğrencilerden alınan ücretin "katkı payı" yani olarak adlandırıldığını, buna karşın ikinci öğretim öğrencilerinden alınan ücretlerin "öğrenim ücreti" olduğunu bu nedenle ikinci öğretimden alınan öğretim ücretinin devam edeceğini kaydetti. Hükümet olarak sadece birinci öğretimde 1 milyon 524 bin 380 öğrenci ile açıköğretimde 1 milyon 951 bin 494 öğrenciden katkı payını kaldırdıklarını, toplam 3.5 milyon öğrenciyi etkileyen bu düzenlemeyle birlikte ikinci öğretim için ayrıca bir kanun çıkarılması gerektiğini belirtti.

Gözümüz aydın kızlarrr :21::21::21::21:

bilennn yokmuuuuuuuuu :26::26:
okuyabilirsin aöfdeki şu bölümlerden birini AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (ÖNLİSANS)

ADALET
BANKACILIK VE SİGORTACILIK
BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI
ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ
DIŞ TİCARET
ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIMI*
EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ
EV İDARESİ
FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM
İLAHİYAT
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
İŞLETME YÖNETİMİ
KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM
LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK*
LOJİSTİK
MARKA İLETİŞİMİ
MEDYA VE İLETİŞİM
MENKUL KIYMETLER VE SERMAYE PİYASASI
MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI
ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA***
PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ
RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI
SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ
SOSYAL BİLİMLER
SOSYAL HİZMETLER*
SPOR YÖNETİMİ
TARIM
TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ*
TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ*
YEREL YÖNETİMLER
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (LİSANS)

FELSEFE
SOSYOLOJİ
TARİH
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
İŞLETME FAKÜLTESİ (LİSANS)

İŞLETME
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ **
İKTİSAT FAKÜLTESİ (LİSANS)

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
İKTİSAT
KAMU YÖNETİMİ
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER

önlisans bitirdim canım ben.
3. sınıftan devam edicem işletme düşünüyorumda başka ne bölümler var diye merak ettim nette bulamadım.
bide kayıt tarihleri ne zaman ki ??

benim bir arkadaşım 2yıllık önlisans radyo ve televizyon programcılığı okuyor 2. SINIFTA ŞUAN fakat 1 SINIFTAN İKTİSAT VE 2. SINIF RADYO TV YAYINLICIĞI DERSİNDEN KALDI SINIF TEKRARIMI YAPACAK ŞİMDİ NASI OLACAK BİLGİ VERİRMİİSİNİZ KREDİLİ SİSTEME GEÇİCEKYA AÖF ONDAN KAFASI KARIŞIK ARKADAŞIMIN:KK52:

benim bir arkadaşım 2yıllık önlisans radyo ve televizyon programcılığı okuyor 2. SINIFTA ŞUAN fakat 1 SINIFTAN İKTİSAT VE 2. SINIF RADYO TV YAYINLICIĞI DERSİNDEN KALDI SINIF TEKRARIMI YAPACAK ŞİMDİ NASI OLACAK BİLGİ VERİRMİİSİNİZ KREDİLİ SİSTEME GEÇİCEKYA AÖF ONDAN KAFASI KARIŞIK ARKADAŞIMIN:KK52:

eğer ki bütünleme şansı varsa, yani kredili sistemin ne zaman bilmiyorum, bütünlemede verdiği takdirde mezun olabilir ama eğer veremezse tabii ki de okulu 3. seneye kaymış oluyor

X