Sinirlerime hakim olamıyorum!!

Arkadaşlar bu konu geçen yıl açılmış. Şimdi gördüm. Kim nerden bulmuş gündeme tekrar getirmiş bilmem. Konu sahibinin haberi bile yoktur yazanların peşine takıldık saf saf yorum yapıyoruz. Artık konunun tarihine bakmak gerekiyormuş.sengözlerimebaksanab

olsun, aynı sorun bende de var nasıl olsa. bende aynı onun gibiyim ve bunda tek suçlu ailemi görüyorum. iletişim kurulamaz biriyim artık çoğu için. ve sizi mumya gibi yapan o hap neyse ondan istiyoum çünkü saatlerce dalıp gitmekten, uyuyana kadar bacak sallamaktan, saniyede bin tane şey düşünmekten gerçekten çok yoruldum. sakin ve sevgi dolu insanlara çok özeniyorum.

canım yukarda arkadaşlar belirtmişler ama bende söyleyeyim öyle 1haftalık tedavi olunmaz şu ilacı kullan 6 ay sonra geldiyede tedavi olunmaz ...........
doktara gitmen lazım zaten doktorunun sana 15 gün sanra gel demesi gerekir sonra yan etkilerini sorar sen söylersin ilacı değiştirir veya dozunu ayarlar gider kullanırsın 1 ay sonra yine kontroller olur 2 ayda tekrar sonra ara verilir tekrar başlanır norolojik ilaçların hepsinde farklılılıklar çıkıyor........hepsinin yan etkileri ve başarı planları değişiyor lütfen kadınlar kulubü halkı kafamıza gör ilaç başlamayın kafanıza göre ilaç bırakmayın a
canım senin iğiliğin için söylüyorum norolojik ilaçların dozacı arttırılmadan başlayanların,aniden bırakanların,intihara varan etkileri görünüyor
doktorun sana yeteri açıklama yapmamış iyi bir doktor araştır ve git hasta doktor işbirliği arasında haledersiniz çözümü...niye ben kendim çözeceğim diye uğraşıyorsun ömür boyu kurtulmak varken

bende öyleyim ya. sürekli bir gerginlik içindeyim. hiçbir sebep olmasada içimde hep bir agresiflik.
bazen bir bozuk para sesine bile saatlerce kavga yapabiliyorum. bu durum sürekli en yakınımdakileri kırmama neden oluyor. ilaç kullanmaktan hoşlanmadıgım için dr felan gitmedim.
geceleri yatmadan önce bir fincan rezene içiyorum. ve kafeinli içeçekleri azalttım.
sigara ve kahve iyice kontrolden cıkmama neden oluyor.
rezene aktarlarda satılıyor.1 poseti 1tl felan.
bir su bardagına 1 tatlı kasıgı olarak uyguluyorum ben. güzelce kaynatıyorum.ve sekersiz içiyorum.tadı da güzel.
sakinleştiğimi hissediyorum. ama hoşuna giderse gün içinde fazla alma. ellerde ve ayaklarda hafif uyusukluk,ve uyku hali yapıor

Canım aynen bende öyleyimmm:çok üzgünüm:
Ve bu duruma çok üzülüyorummmsenağlama

Sinirli hissettiğin zamanlar insanlarla muhattap olma onlara bulaşma yeterli...
Zaten bu huyun yüzünden bizlere yazarken saçma sapan kelimeler(!) seçtin herhelde..

arkadaşım birkaç konuna baktım da sen sinir küpü oluğ çıkmışsın..olur olmaz herşeye sinirleniyorsun kafanı takıyorsun..sakinleştirici çay falan iç..hayat böyle sürmez..çevrendeki insanları sıkarsın ,kendinden uzaklaştırırsın

cnm bnm gittiğin doktor psikolog mu bilmiyorum ama tedavisine ilaçla değil de bir psikolog yardımıyla bakılmalı... tekrar iyi bir doktor araştırıp bir görün derim ben...

canım bence de haplara fazla yüklenme pisikoloğa gitmen iyi olur bence. aslında istanbulda olsan sana bi akupunkturcu önerirdim. ben sinirden değil ama migrenden dolayı doktora gittim bana sinir hapları verdi dayanamadım resmen halüsinasyonlar gördğm eşimin gittiği bi akupunkturcu vardı ona anlatmış gittim gerçekten süper geldi ve hiç ilaçları kullanmadan derdime çağre bulmuştum

Özel ve profil mesajlarının kopyalanması,konuyu geyiğe çevirmek,alakasız yazılar(misafir var,parladı,södü gibi) bunlar nedir?

Varsa sorun şikayet edersiniz bizler gerekeni yaparız ama konuları bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok değil mi?Bu mesajlar için temizlik yapan vakit harcayanlara saygı duymamız gerekmez mi?

Kadınlar Kulübü

Buyurun konuya devam ediniz umarım ikazım yeterli olmuştur..

Son düzenleme:
Bende cok cabk sınırlenen bıryım olur olmaz gereksız seylerı kafama takıp butun gun onu dusunup kendımı harap edıorum bende ne yapacaımı blmıorum kafaya cok takan bırıyım kendımı cok yıpratıorum bencedeee bı psıkologa veya en ıyısı psıkıyatrıye gıtmek cok mantıklı bende ole yapıcam bu gıdısle

Merhaba canım bugün bende birden sinirlendim ve googleye sinirlerime hakim olamıyorum yazıp arattığımda ilk senin yazın çıktı ben sinirlerime hakim olamadığım olaylarda Rabbimin herşeyi benden daha iyi bildiğini eğer bu bunu bana uygun görmüşse kabullenip rahatlamam gerektiğine inanıyor ve inan ki içimdeki o dalgalar birden duru veriyor ...denemelisin ben bu ilaç tedavilerine çok güvenmiyorum sinirler konusunda insan kendini rabbine emanet etmeli ...ve olur olmaz şeyler için canımızı sıkmaya değmediğini görmeliyiz zaten sıkınca olaylar değişmiyor eğer sıktığın konuda haklı isen zaman senin yüzüne daha güzel gülecek...kendine iyi bak hep mutlu ve sabırlı ol inan ki inandıklarını yaşayacaksın...:sm_cool:

ben yakın zamanda psikiyatr a gideceğim yada psikolojik danışman yani hangisi ilaç vermiyorsa ona gideceğim aşırı sinirlenme ve sinirlendiğimde eşyaları parçalama gibi kötü bir huyum vardı az buçuk kendime hakim olmayı sinirlendiğim zamanda ya sabır çekip bir kaç dua okumayı kendime huy edindim ama bu kafama takmama engel olamıyor sürekli düşünüp kendimi yiyorum tabiki buda başka hastalıkları tetikliyor basit reflüm vardı reflü hastalığım tavan yaptı artık sürekli mide suyum ağzımdan geliyor ve yemek borum yanıyor..
aşırı bir baş ağrısı ile bütün gün uğraşmak zorunda kalıyorum ve ırsi astım başlangıcım vardı çok sinirleniğimde buda azmaya başladı..
sinirlendiğim zamanlarda ellerim ayaklarım zangır zangır titriyor ve nefes almakta güçlük çekiyorum..
bu sinr olayı bana aşırı zarar veriyor bu yüzden şimdilik geçici bastırıcı çözümler ürettim ama tedavi değil ( maddi durumumuz iyi olduğunda hemen psikiyatr) a gideceğim..

psikoloji kitaplarında sinirlendiğiniz zaman eğer kendinizi kontrol edebilecek seviyedeyseniz sinir seviyeniz yükselmeden ve kontrolünüzü kaybetmeden
ya duygusal şarkı dinleyip dikkatinizi başka bir noktaya çekip bastırın ya hareketli bir şarkı dinleyip güzel şeyleri sevdiğiniz ve kaybetmekten korktuğunuz şeyleri düşünün..
kağıt kesebilirsiniz makasla ve ya kumaş parçaları
kağıt yırtabilirsiniz.

eğer daha kontrol altında tutabiliyorsunuz dosyalama arşivleme fotoğraf albümü kurcalayıp onları dizayn etme gibi işlerle uğraşın bunları yaparken başka hiçbirşey düşünemiyor ve sinir oranını düşürüyorsunuz..
eğlendiğiniz bir oyun oynayın el örgüsü kazak atkı vs bişeyler örün
kitap okuyun

ve en yakın zamanda öfke kontrolü için psikolojik yardım alın imkanınız varsa
lütfen tek çözümü ilaç olan tedaviler 2. aşamada dşünceniz olsun doktor gerçekten gerekli görürse ama belki psikiyatr konuşarak tedavi edebileceği birşeydir onca onu dneeyin

canım tiroid hormonununa baktır, eğer sıkıntı varsa o da çok sinir yapar.

Canım ben de aynen sen gibiyim ama bir çözüm bulamıyorum... :KK43:

Slm kızlar.Bende şu anda bir sinir krizinden çıkmış,saatlerce ağlamış ve sonra sakinleşmiş bir durumda yazıyorum bunları. Gerçekten o kadar illet bir şey ki kendimden nefret eder hale geldim. Tam kendimi kontrol etmeyi başardım diyorum hooooppp tekrar. Örnek vereyim eşim,ablası ve onun küçük kızı dışarı çıktık.Eşim yiğenine dondurma alıyor bize de sordu sizde yermisiniz diye. Benim hemen sinirler atmaya başladı, orada sinirlenmeden eee tabi biz yemeyecekmiyiz ki dedim.Bunun neresine sinirlendin diyeceksiniz,önce bana sormadı da ona sordu diye.Eve geliyoruz ve her konuştukları bana batıyor.Taktım ya bir kez diye.Eve geldim uyudum yarım saat ama geçmedi.Eşime bağırıp çağırmaya sen onları benden daha çok düşünüyorsun,beni önemsemiyorsun falan filan.Bir kaçta küfür.Normalde küfürü sevmem ama bu zamanlarda nedense ağzımdan çıkıveriyor.Sonuçta feci bir tartışmadan sonra sakinleştik.Ama sonuçta boşa enerji harcadık ve birbirimizi kırdık.Sanırım eşimi çok ta kıskanıyorum.Kıskanacak ortada bir şey yokken.İkimizde hoş insanlarız.Gerçekten bunu kontrol edebilmek için ne yapabilirim,yardıma ihtiyacım var.Öğütlerinizi bekliyorum :)

Slm kızlar.Bende şu anda bir sinir krizinden çıkmış,saatlerce ağlamış ve sonra sakinleşmiş bir durumda yazıyorum bunları. Gerçekten o kadar illet bir şey ki kendimden nefret eder hale geldim. Tam kendimi kontrol etmeyi başardım diyorum hooooppp tekrar. Örnek vereyim eşim,ablası ve onun küçük kızı dışarı çıktık.Eşim yiğenine dondurma alıyor bize de sordu sizde yermisiniz diye. Benim hemen sinirler atmaya başladı, orada sinirlenmeden eee tabi biz yemeyecekmiyiz ki dedim.Bunun neresine sinirlendin diyeceksiniz,önce bana sormadı da ona sordu diye.Eve geliyoruz ve her konuştukları bana batıyor.Taktım ya bir kez diye.Eve geldim uyudum yarım saat ama geçmedi.Eşime bağırıp çağırmaya sen onları benden daha çok düşünüyorsun,beni önemsemiyorsun falan filan.Bir kaçta küfür.Normalde küfürü sevmem ama bu zamanlarda nedense ağzımdan çıkıveriyor.Sonuçta feci bir tartışmadan sonra sakinleştik.Ama sonuçta boşa enerji harcadık ve birbirimizi kırdık.Sanırım eşimi çok ta kıskanıyorum.Kıskanacak ortada bir şey yokken.İkimizde hoş insanlarız.Gerçekten bunu kontrol edebilmek için ne yapabilirim,yardıma ihtiyacım var.Öğütlerinizi bekliyorum :)

3 yıllık bir konunun altına yazmışsın.
Konuya bakılsa bile,yorumlar,konu sahibine yazılacaktır.
O yüzden yeni bir konu açmanı tavsiye ederim.

Kıskançlık ve öfke konusunda,kendine uğraşlar bulmaya çalış.
Çalışmıyorsan işe girmeni öneririm.Çalışıyor ve bunalıyorsan,spora başlayabilirsin.
Örgü,nakış,resim veya takı yapmak gibi bir hobi edinmen de faydalı olacaktır.

Bebek planları yapıyormuşsun,şu dönemde gergin ve hassas olabilirsin.
Eşinle başbaşa,kaliteli zaman geçirmeye çalış.

böyle saçma sapan bi tartışmanın içinde kendimi görebiliyorum. ruh halime göre eminim ben de bu kadar ufacık bi sebepten eşime çıkışabilirim. ama
dışardan bakınca gerçekten çok komik görünüyo. aşık attığın ufacık çocuk halbuki sen de farkındasın.

X