Sinirlerime hakim olamıyorum!!

bende öyleyim ya, ama ben doktorada gitmedim
özellikle eşime çok sinirleniyorum, sinirlendikçe onu dövesim geliyor, ama doktorada gitmek istemiyorum

bende öyleyim ya, ama ben doktorada gitmedim
özellikle eşime çok sinirleniyorum, sinirlendikçe onu dövesim geliyor, ama doktorada gitmek istemiyorum

çok hoşsun ya,:KK1: insana bazen kafasına bişey indirsemde rahatlasam diye bi duygu geliyo demi:KK1:

benim iki katım olmasa saldıracamda kendime güvenmiyorum fiziksel açıdan

bi keresinde bi yazı okudum, şöyle birşey diyordu : allahım eşimin yaptığı hataları görmemezlikten gelmem için bana sabır ver, allahım eşimin yarattığı olumsuzlukları kolayca aşmam için bana hoşgörü ver, bana güç ver demiyorum Allahım, çünkü bana güç versen onu öyle bir döverim ki... eşşek sudan gelinceye kadar :KK47:

Slm kızlar.Bende şu anda bir sinir krizinden çıkmış,saatlerce ağlamış ve sonra sakinleşmiş bir durumda yazıyorum bunları. Gerçekten o kadar illet bir şey ki kendimden nefret eder hale geldim. Tam kendimi kontrol etmeyi başardım diyorum hooooppp tekrar. Örnek vereyim eşim,ablası ve onun küçük kızı dışarı çıktık.Eşim yiğenine dondurma alıyor bize de sordu sizde yermisiniz diye. Benim hemen sinirler atmaya başladı, orada sinirlenmeden eee tabi biz yemeyecekmiyiz ki dedim.Bunun neresine sinirlendin diyeceksiniz,önce bana sormadı da ona sordu diye.Eve geliyoruz ve her konuştukları bana batıyor.Taktım ya bir kez diye.Eve geldim uyudum yarım saat ama geçmedi.Eşime bağırıp çağırmaya sen onları benden daha çok düşünüyorsun,beni önemsemiyorsun falan filan.Bir kaçta küfür.Normalde küfürü sevmem ama bu zamanlarda nedense ağzımdan çıkıveriyor.Sonuçta feci bir tartışmadan sonra sakinleştik.Ama sonuçta boşa enerji harcadık ve birbirimizi kırdık.Sanırım eşimi çok ta kıskanıyorum.Kıskanacak ortada bir şey yokken.İkimizde hoş insanlarız.Gerçekten bunu kontrol edebilmek için ne yapabilirim,yardıma ihtiyacım var.Öğütlerinizi bekliyorum :)

pireyi deve yapmak diye buna diyolar herhalde, küfürler falan....
sanırım sende bunu sonradan fark edip pişman oluyosun ama iş işten geçiyo tabii
bence hep böyleysen mutlaka bi doktora git, seni çok oyalayacak bi hobi edin, en azından sinirlenince ağzından kötü bişey çıkmadan hobine gömülebilirsin, ya da kulaklıkla yüksek sesli gülürtülü bi müzik dinlemeye başla ama tabii bu son söylediğin anlık bi çözüm olabilir

Slm kızlar.Bende şu anda bir sinir krizinden çıkmış,saatlerce ağlamış ve sonra sakinleşmiş bir durumda yazıyorum bunları. Gerçekten o kadar illet bir şey ki kendimden nefret eder hale geldim. Tam kendimi kontrol etmeyi başardım diyorum hooooppp tekrar. Örnek vereyim eşim,ablası ve onun küçük kızı dışarı çıktık.Eşim yiğenine dondurma alıyor bize de sordu sizde yermisiniz diye. Benim hemen sinirler atmaya başladı, orada sinirlenmeden eee tabi biz yemeyecekmiyiz ki dedim.Bunun neresine sinirlendin diyeceksiniz,önce bana sormadı da ona sordu diye.Eve geliyoruz ve her konuştukları bana batıyor.Taktım ya bir kez diye.Eve geldim uyudum yarım saat ama geçmedi.Eşime bağırıp çağırmaya sen onları benden daha çok düşünüyorsun,beni önemsemiyorsun falan filan.Bir kaçta küfür.Normalde küfürü sevmem ama bu zamanlarda nedense ağzımdan çıkıveriyor.Sonuçta feci bir tartışmadan sonra sakinleştik.Ama sonuçta boşa enerji harcadık ve birbirimizi kırdık.Sanırım eşimi çok ta kıskanıyorum.Kıskanacak ortada bir şey yokken.İkimizde hoş insanlarız.Gerçekten bunu kontrol edebilmek için ne yapabilirim,yardıma ihtiyacım var.Öğütlerinizi bekliyorum :)

Düşünceleriniz yüzünden öfkeleniyorsunuz, eşinizle ilgili bir durum yok aslında.

--- ''Eşime bağırıp çağırmaya sen onları benden daha çok düşünüyorsun,beni önemsemiyorsun falan filan.'' özgüven eksikliğiniz eşinizin yaptığı ve aslında öyle kast etmediği bir durumu farklı algılamanıza sebep olmuş. Eşiniz sizi önemsemiyor olduğu için değil, aklına gelmediği, karşıdaki çocuk olduğu ya da bu sıralamanın sizdeki gibi bir düşünce oluşturmaması yüzünden öyle davranmış. yani özsaygınızı artırmaya çalışın. kendi bilincinizdeki değerinizi yükseltin. değerli yanlarınızı yazın mesela ve sık sık okuyun, böylece bilinçaltınızı ikna edin.

---''Eve geliyoruz ve her konuştukları bana batıyor.Taktım ya bir kez diye.'' olumsuzluklara odaklanıyorsunuz. eşinizin olumsuz yanlarına odaklanırsanız, bir süre sonra zihniniz de hep bunlara odaklanır ve olumlu yanlarını görmezden gelip ya da önemsemeyip olumsuzları abartma ya da fazla takılma durumuna gelirseniz. buna yol açmamak için sizi rahatsız eden durumlarda önce kendi düşüncelerinize bakın. abrttığınız, kendinize göre yorumladığınız, aşırır gemellediğiniz bir durum var mı? sonra da eşinizin niyeti ile sizin anladığınız şey arasındaki fark için durumu eşinizle görüşün. suçlamadan, duygu sömürüsü yapmadan. sadece düşüncelerinizi ve sizde uyandırdığı hisleri anlatın...

---Kıskançlık da yine özgüvenle ilgili... kendi değerinizi küçük görmeyin. eğer böyle görürseniz kıskançlık duygusundan kurtulmanız da zor olur...

merhabalar..ben aranıza yeni katıldım sayılırım..derdimi birilerine açmak,birilerinden yardım istemek zorundaydım..internette başka bir araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve gerçekten çok güzel bir site..bu yüzden bu derdimi sizlerle paylaşmak istedim..eminim önerileri olan ve bana akıl veren birileri çıkacaktır...benim sorunum oldukça asabi ve çok çabuk sinirlenen,sinirlendiğinde de gözü birşey görmeyen ve ağzından çıknaı kulağı duymayan biri olmam..iş işten geçtikten sonrada pişman olmam cabası..ama inanın bu yaşta bu sinir ve herşeyi kafaya takmam en ufak birşeyde kendimi sinirden harab etmem artık beni hayattan bıktırdı..daha önceleri doktora gittim..bana bir hap verdi..o hapı sadece 1 hafta kullanabildim ama inanın bu hap beni çok daha kötü yaptı ve bıraktım..çözümü haplarda aramak istemiyorum..ne yapmam gerekir..ne olur bana bir akıl verin..

aynı şekilde yakın dostumda öfke kontrolsüzlüğü vardı.. Ben ona her akşam ve sabah meditasyon yapmasını önerdim. Sabah 05:30-6:00 akşamda yemekten önce istediğiniz bir vakitte yapıyosunuz en fazla 15-20 dk yapman yeterli.. birde üzerinde selenit taşı bulundurmanı tavsiye ederim kesinlikle tam bir huzur kaynağıdır :) Yalnız taşını kullanmadan önce mutlaka 12 saat toprakta (saksıda olur ) gömülü kalsın ve sonra 3-5dk kadar suyun altına tut senden başka kimsenin eli değimesin bu şekilde en az 1 ay kullan ve mutlaka her hafta temizle taşını.. Arkadaşımda şimdi çok ciddi bir değişim oldu hergün mutlaka meditasyonunu yapıyor görsen pamuk gibi oldu :) :KK9:

merhabalar..ben aranıza yeni katıldım sayılırım..derdimi birilerine açmak,birilerinden yardım istemek zorundaydım..internette başka bir araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve gerçekten çok güzel bir site..bu yüzden bu derdimi sizlerle paylaşmak istedim..eminim önerileri olan ve bana akıl veren birileri çıkacaktır...benim sorunum oldukça asabi ve çok çabuk sinirlenen,sinirlendiğinde de gözü birşey görmeyen ve ağzından çıknaı kulağı duymayan biri olmam..iş işten geçtikten sonrada pişman olmam cabası..ama inanın bu yaşta bu sinir ve herşeyi kafaya takmam en ufak birşeyde kendimi sinirden harab etmem artık beni hayattan bıktırdı..daha önceleri doktora gittim..bana bir hap verdi..o hapı sadece 1 hafta kullanabildim ama inanın bu hap beni çok daha kötü yaptı ve bıraktım..çözümü haplarda aramak istemiyorum..ne yapmam gerekir..ne olur bana bir akıl verin..

çok iyi anlıyorum seni aynı dert bendede var çabuk sinirleniyorum dilime elime hakim olamıyorum dışa zarar vermezsem kendime veriyorum bağırmaya ağlamaya başlıyorum bişeylere vurma kırma ihtiyacı hissediyorum ama yapmıyorum sadece ağlayıp ses yükseltiyorum ve kendime engel olamıyorum sonrada çok pişman oluyorum :KK50:

X