düşük tehlikesi olan arkadaşlara pruloton depot iğne

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
3 adet pruloton depotum var kızlar.
ssk sı olmayan yada zor durumda olan bir arkadaşıma ücretsiz gönderebilirim..

canımm bugün yaşadım o şoku sabah uyandım ve baktım kanamam var hemen dr.a gittik ultrasonla baktı bebek gayet iyi dedi bu haftalarda bebeğin eşi biraz aşağıda olur seninkide aşağıda dedi yapılıcak bişi yok istirahat ediceksin dedi gönderdi bizi başka hiçbi açıklama yapmadı nedenini araştırmadı delirdim üzüntüden ... dua ediyorum her an allahım bebeğimizi bize bağışla diye büyüdü artık yaa 15 haftalık olduk allah yaşatmasın acısını... lanet olsun bu dr.lara umurlarında diil hiçbişey ölüyorum desen son nefesinde gel derler.bidaha kanama olursa gidicekmişim iş işten geçtikten sonra gitsem nolur allah korusun offf neyse istirahat diince ailemin yanına gitme kararı aldık uzun bi süre ailemle kalıcam ordan bi dr.ayarladık pzts hemen onada gidicez tel.de görüştük başka şehirde olduğu için o bu iğneden 1tane yaptırın dedi ama ben tereddüt ediyorum ... kanamam yoğun diildi rengide kahverengiydi inşlh geer biter şimdi hepten bitti yok denilcek kadar azaldıı tuv.kağıdına gelio oda belli belirsiz... kalkmadan yatıyorum sancım v.s hiçbişi yok bin şükür olmadıda. inşlh bununla geçer biter uzun oldu ama konu açmaktansa hazır bulunca atladım hemen... bu iğneyi yaptırayımmı bi zararı olurmu bana yada bebeğe dr.1tane yaptırın dedi ama kararsız kaldık yaptırmadık ... kaş yaparken göz çıkartmayalım diye zararı olurmu nolur bilgin warsa yaz bana

Aynı k.rengi akıntı bende de oldu.proluton adlı iğneyi verdi doktorum.dinlen dedi.iğneden sonra bir iki kere daha oldu.doktoruma söyledim.yapacak bişey yok.başka tedavi de yok bekleyip göreceğiz dedi.düşük olabilirmiş de olmayada bilirmiş.üfffff,çok sıkıntılı.öğretmenim ben,rapor aldım evde yatıyorum.rapordan sonra ne olacak peki?umarım sizin de benim de allah yüzümüze bakar da bebişlerimize bişey olmaz

ben 8 adet vurundum bu iğneden haftada 2 kez 1 aylık tı ama hiç kanamam lekelenmem olmadı sadece düşük riski vardı bebeğin kesesinin altında kanama vardı içerde ama bu iğneyi veren dr u değiştirdim memnun kalmadığım için.şimdi bu iğnenin bi zararı olur mu diye içim içimi yemeye devam ediyo.umarım bi zararı yoktur bebeğime

yaaa arkadaşlar bende bu konuyu araştırıyorum.. acaba bu prolutonun bır zararı varmıdır? kendı doktorum verdı... baska bır doktor kullanma dedı. rahım agzı boyumda kısalık var.. :KK43:

kızlar bu iğne hormon iğnesi..doktorunuz vurun dedi ise vurunun hiç şüphe duymayın.
ben diğer bebeğimde vurulmuştum bu bebeğimde de verdi bana ama fırsatım olmadı yani unuttum desem daha doğru olur.
ben sordum ne iğnesi diye bana hormon iğnesi dedi.
romantik,ç,çek ve nursist geçmiş olsun kızlar.ama Allahın izniyle bir şey olmaz.
melekcim canımın içi..senin durumunu hep takipteyim..stres yapma bitanem.Allahın izniyle hareket etmemen yeterli birde bol su iç lütfen..
bu iğneden doktorun yaptır dedi ise başka doktora baskma derim ben..

ama tatlım kullananlar hamılelıgının daha baslarında kullanmıslar.. ben sımdı kullanmaya baslayacam :KK43: bızden enel ve nazan da kullanmıstı gercı benneyaptımki

canımm bugün yaşadım o şoku sabah uyandım ve baktım kanamam var hemen dr.a gittik ultrasonla baktı bebek gayet iyi dedi bu haftalarda bebeğin eşi biraz aşağıda olur seninkide aşağıda dedi yapılıcak bişi yok istirahat ediceksin dedi gönderdi bizi başka hiçbi açıklama yapmadı nedenini araştırmadı delirdim üzüntüden ... dua ediyorum her an allahım bebeğimizi bize bağışla diye büyüdü artık yaa 15 haftalık olduk allah yaşatmasın acısını... lanet olsun bu dr.lara umurlarında diil hiçbişey ölüyorum desen son nefesinde gel derler.bidaha kanama olursa gidicekmişim iş işten geçtikten sonra gitsem nolur allah korusun offf neyse istirahat diince ailemin yanına gitme kararı aldık uzun bi süre ailemle kalıcam ordan bi dr.ayarladık pzts hemen onada gidicez tel.de görüştük başka şehirde olduğu için o bu iğneden 1tane yaptırın dedi ama ben tereddüt ediyorum ... kanamam yoğun diildi rengide kahverengiydi inşlh geer biter şimdi hepten bitti yok denilcek kadar azaldıı tuv.kağıdına gelio oda belli belirsiz... kalkmadan yatıyorum sancım v.s hiçbişi yok bin şükür olmadıda. inşlh bununla geçer biter uzun oldu ama konu açmaktansa hazır bulunca atladım hemen... bu iğneyi yaptırayımmı bi zararı olurmu bana yada bebeğe dr.1tane yaptırın dedi ama kararsız kaldık yaptırmadık ... kaş yaparken göz çıkartmayalım diye zararı olurmu nolur bilgin warsa yaz bana

Canım o bendede oldu, düşük tehlikesi değilmiş, benim doktorumda bana gereksiz yere ilaç yazmıştı, halbuki hakaten yapılacak bişey yokmuş, bikaç hafta lekelenme şeklinde kanamam oldu, sonra geçti. buarada beebğin eşi yukarı çıktı sonradan..

canım çok kötü bi tecrübeymiş allah birdaha yaşatmasın 3gün sürdü lekelenme ama benim canıma cinime yetti o korku
çok şükür geçen haftaki kontrolde bizimde plesanta yukarı çıkmaya başlamış çok sewindim duyunca
allaha emanetiz hepimiz
allah korusun bebişlerimizide bizideee

senağlama arkadağlar bende 9haftalık hamileyim geçen hafif kanamam oldu dr gittim serum taktı başka bişey yapmadı bu arada zaten hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren progestan kullanıyorum dr koyu kan daha iyi çocuk yerini temizliyo kırmızı renkli kandan kork dedi benimki kırmızıydı dinlen dedi ama napacağımı bilmiyorum daha öncede bir düşüğüm oldu kafam çok karışık

Ufacıkminikeller öncelikle moralini yüksek tut iyi düşün ki iyi şeyler olsun. Daha önceki kaybının nedeni belli mi? Ne kadarlıktı? İlk başlarda kanaması olup tutunan bebek hikayesi çok duydum bu sitede..Lütfen moralini yüksek tut..:Saruboceq:

senağlama arkadağlar bende 9haftalık hamileyim geçen hafif kanamam oldu dr gittim serum taktı başka bişey yapmadı bu arada zaten hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren progestan kullanıyorum dr koyu kan daha iyi çocuk yerini temizliyo kırmızı renkli kandan kork dedi benimki kırmızıydı dinlen dedi ama napacağımı bilmiyorum daha öncede bir düşüğüm oldu kafam çok karışık

stres en tehlikeli şey takmamaya çalış bende 5sene önce düşük yaptım .ve 5sene sonra anca hamile kalabildim .3günde 1bu igneyi bende yiyorum ama benim kanamam yok.hepimize tanrım bebeklerimizi kucamıza almayı nasip eder işallah.stresi atalım ve istirahate devam diyelim.bundan başka şuan bir şey yapamıyoruz çünkü.

ya kızlar allahım hepimizin yardımcısı olsun bende 5 haftalık hamileyim ama geçenlerde 1,5 saat süren kanamam oldu dr u aradın progestan verdi sabaha kanamadan eser yoktu sabah yanına gittim düşük riski var dedi ama bnm asıl korktuğum bebeğim baştan beri görünmedi ultrasonda bu durumu yaşayan var mı ben çok zayıfım ondan olur mu ki bana yardım edin bebek ne zaman görünür

arkadaşlar düşük tehlikem var kanamam oldu birkaç kez sonunda doktor rapor verdi bir haftalık eğer iyileşmezsen hastaneye yatıracaz dedi. çalşıyorum ne yapabilirim bütün hamilelik sürecim böylemi geçecek sizce eğer böyle geçecekse yasal olarak hakkım nedir tazminatımı alıp ayrılabilrmiyim yoksa 9 ay rapor mu alırım geçici iş göremzlik olarak lütfen yardım edin

sevim 08 arkadaşım benim de yanı sorun olmuştu kanamalarım lekelenmelerim oldu,olmadan önce doktorum bu iğneyi verdi 3 adet yaptırdım..sonra mardindeki doktorların hepsi bbek düşecek bekleyeceksin dediler,eski doktorumu arayıp sorduğumda tekrar iğneyi önerdi.şimdi 8. ayımıza girdik merak etme bişey olmaz allahın izniyle,işinde çok yorulmamaya dikkat et,evdede hiç iş yapma bol bol dinlen.ama bu iğneden kullan..inşallah bişey olmaz dualarım seninle,o korkuyu iyi bilirim...

teşekkür ederim canım Allah razı olsun cevabın için fakat şunu merak ediyorum ne akdara kadar rapor alabilirim işten çıakrılma durumum olurmu bunun hakkında bilgisi olan varmı
?

X