Bebek Beslenmesi gece beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bebekleriniz sizi emiyorsa niye mama vermek istiyorsunuz arkadaşlar.emebildikleri kadar emsinler.zaten gündüz ek gıda alıyolar.sizi özledikleri için kalkıyorlardır bence.

bebekleriniz sizi emiyorsa niye mama vermek istiyorsunuz arkadaşlar.emebildikleri kadar emsinler.zaten gündüz ek gıda alıyolar.sizi özledikleri için kalkıyorlardır bence.

saat başıda özlenmezki canım.halim harap ve bitap vallahi.

Benim prensesim doğduğundan beri emme meraklısı olmadı zaten zar zor 6 ay emdi gece hiç uyandığını bilmem ben pirinç unuyla muhallebi yapıyorum içie aptamil devam maması katıp ondan 150 cc içip gece 1 den sabah 9 a kadar hiç uyanmadan uyuyo bende gece beslemiyorum çünkü gündüz hiç uykusu yok bide çok iştahsız gece versemde yemiyo zaten sanırım o onu bayağı tok tutuyo

Benim prensesim doğduğundan beri emme meraklısı olmadı zaten zar zor 6 ay emdi gece hiç uyandığını bilmem ben pirinç unuyla muhallebi yapıyorum içie aptamil devam maması katıp ondan 150 cc içip gece 1 den sabah 9 a kadar hiç uyanmadan uyuyo bende gece beslemiyorum çünkü gündüz hiç uykusu yok bide çok iştahsız gece versemde yemiyo zaten sanırım o onu bayağı tok tutuyo

ben tam olarak anlamadım pirinç unuyla muhallebi yapıp içine aptamil koyup 150 cc içiyor demişsin ..sıvımı yapıyorsun yani muhallebi kıvamında değil sıvı yapıp biberonlamı veriyorsun ?????

ay kızlar içimi kararttınız ben azıcık büyüsünde gece uykusu düzene girsin diye bakıyorum burda herkez uykudan dertli desene daha çok işimiz var

ah ah deliksiz 1 gün uyku için için neler vermezdim.ne zaman bitecek bu işkence yaaaaaa

aynen canım 3gecedir yine gazımız başladı tam sevindim efe gece uyanmıyor acıkmıyor diye fazla sevinmemek lazım dile getirince böyle oluyor sabah resmen attım babasının yanına resmen sinirlerim gerildi efenin sesini duymak istemiyordum çıktım odadan geri geldim sakinleşmişti mama içiyordu yattım ben bi süre sonra efede uyudu babası uyuttu ama çok hoş arada bunu yapıyor 3ayda bir falan :KK70:DDDDDDDDDDD hatta ikimiz uyumuşuz babamız işe gitmiş duymamışız ama 45 dk dan ibaret bir uyku:KK43:(((((((((

dün gece oğlum 11 kez kalktı.gündüz de uyumuyor.ne emiyor,ne yiyor,ne uyuyor.çatlayacak yakında ama ne zaman bilmem.diştendir diye kendimi avutuyorum.çok üzülüyorum haline hatta halimize........

bende yalnız değilmişim:)))kızım 6 aylık oldu ve son 10 gündür bütün düzenimiz bozuldu.anne sütü alıyor hala.bu zamana kadar 20:00 de yatırıyordum gece 24:00 de emziriyordum sabah 07 ye kadar ekstra bir şey olmazsa uyanmazdı.hatta gündüz 2-3 saat öğle uykusu 45 er dakikadan 2 de şekerleme yapardı.:))))
şimdiyse asla uyumuyor hafiften ek gıdalara başlamıştım daha çok memeci oldu.uykusundan devamlı ağlayarak kalkıyor.gece aniden ağlamaya başlıyor kucağımda keyifli bir şey yok yatınca ağlıyor.gündüz de uyumuyor.devamlı beni görmek ve emmek istiyor.bende ne yapıcam şaşırdım.ne güzel düzenimiz vardı.
dişmi diyorum ama birşey yok henüz.sanırım 6.ayda yaşanan genel bir durum bu.diğer arkadaşlarıda okuyunca:))))

selam kızlar beim oğlum 13 aylık oldu,yaklaşık 8 ay emdi beni ve kendi si bıraktı istemedi...ege ye asla biberon aldıramadık bu nedenle gece de besleyemedik hiçbirşey istemiyor gece ...bende çok panik olmuştum gece beslenemediği için ama bende akşamları 9:30 - 10:00 gibi bir cezve süte 5-6 tane cici bebe bisküvisi ve birgün pirinç unu birgün mısır nişastasıyla mama yapıyorum kıvamlı bir şekile yanında da süt veriyorum yiyip yatıyor ve gece başka bişiy almıyor...ancak geceleri bir iki kez uyanır ağzına emziğini veririm yada su veririm uykuya dalar geri...sabahları da 8:00- 8:30 bazende 9:00 a kadar uyur ...derken sabah kahvaltısıyla güne devam ederiz..

oğlum şimdi 8 aylık. anne sütü almayı bıraktı çoktan. geceleri 1 ya da 2 kere devam sütü içiyordu biberonla.2 günden beri bir garip oldu. 1-2 saate bir uyanıyor sürekli mızıldıyor ağlıyor, biberonu ağzına sokmuyor soksa da emmiyor ısırmaya çalışıyor. gece boyu da aç kalmış oluyor ne yapacağımızı bilemedik. lütfen yardımcı olun.....!!

oğlum şimdi 8 aylık. anne sütü almayı bıraktı çoktan. geceleri 1 ya da 2 kere devam sütü içiyordu biberonla.2 günden beri bir garip oldu. 1-2 saate bir uyanıyor sürekli mızıldıyor ağlıyor, biberonu ağzına sokmuyor soksa da emmiyor ısırmaya çalışıyor. gece boyu da aç kalmış oluyor ne yapacağımızı bilemedik. lütfen yardımcı olun.....!!

canım, aynı dönemlerden geçiyoruz sayılır.

adem hocanın bir cevabını buldum:

Soru: Adem Bey selamlar. Sizi Amerika’dan takip etmeye çalışıyoruz. Birkaç sorunumu paylaşmak istiyorum.
*Oğlum Taha 7.ayını bitirdi, hala geceleri 6 kez uyanıp emmek istiyor. Emzik verdiğimde atıyor. Uyutmadan hemen önce içebildiği kadar toplu miktarda sağdığım sütten ya da mama’dan verdim, muhallebi denedim,, ne yaptıysam olmadı, hemen hemen her saat diliminde gözüm açık, buna Allah rızası için sabır gösteriyorum ve de sizin tavsiyenizde olduğu gibi kendimi verebildiğim kadar veriyorum ama gelecekte kişiliği nasıl etkilenir çok merak ediyorum, ne dersiniz?
*Yine yukarıdaki soruyla bağlantılı, hala ortalama 2 saatte bir emziriyorum, emerken ilk aylarda olduğu gibi 3 saat 5 saat kalmıyor ama 1,5 saat kesin kalıyor, ilk dakikalar aktifken sonraları uyuya kalıp emzik gibi kullanıyor beni. Buna şimdiye kadar müsaade ettim ama bundan sonra yine devam etmeli miyim, ek gıdalardan yedirsem bile peşine mızmızlandığında mememe alıyorum, sakinleşiyor ve tabiî ki hayır demiyor, hata mı ediyorum?
*Şu anki evimiz toplam 3 odalı ama 4-5 ay sonra 2 odalı bir eve çıkmak, eşyalarımı azaltmak istiyorum, her taraftan ekmek ufağı, kırık dökük şeyler toplamamak için ve de temizlik çok vaktimi almasın diye. Küçük bir evin, Taha üzerinde olumsuz bir etkisi olur mu?
Şimdiden çok teşekkürler
Cevap: Sema Hanım merhaba,
Sanırım Taha ilk çocuğunuz ve bu yüzden zorlanıyorsunuz yaşadıklarınızın doğal olup olmadığı konusunda.
Oğlunuzun gece uyanmaları anne göğsünüze gelmesi sizin varlığınızdan güven alması ile ilgili. Yoksa sadece açlıkla ilgili değil. Bu açıdan baktığımızda oğlunuzun sizi emzik gibi kullanmasına emme dönemi bitinceye kadar sabredin ki; güven duygusunu doyasıya yaşasın. Bu günler geçecek ve çok özleyeceksiniz bu günleri, siz doyasıya anneliğinizi yaşamaya çalışın, gündüz saatlerinde de bebeğiniz yattığında siz de yatın ki, dinlenmiş olasınız.
Ek gıdalara geçtiğiniz halde sizi hala emmek istemesi gayet normal, yemeklerden sonra emmek istediğinde emzirin.
Küçük bir ev, eğer düzen ve tertip içinde kullanabilirseniz çocuk için çok da faydalı olur, zira çocuğun içinde bulunduğu oda küçüldükçe odaya hakimiyet gücü çoğalır.
Selamlar,
Adem Güneş

Gece uyanmaları duygusal yoksunluktan olabilir…
Tarih: 13 Aralık 2010, 10:12
Soru: Değerli hocam, Birisi 40 günlük, diğeri 21 aylık iki kızım var. Büyük kızımda akşamları uyku rutini oluşturdum saat 9:30da yatıyor. Anne sütünden erken kestiğim için onu kucağıma alıp öpe koklaya uyutuyorum. Fakat gece yarısı yaklaşık 4 saat sonra uykusunda ağlamaya başlıyor, uyandıramıyoruz, kendisini yerlere atıyor. Kucağımıza gelmiyor sakinleştiremiyoruz. Bazen yaklaşık 15-20 dakika sürüyor gece terörü olabilir diye okudum sizce problem ne olabilir, ne tavsiye edersiniz? Selamlar…
Cevap: Değerli Nurgül Hanım,
İki çocuğunuz arasındaki yaş farkı çok az… Büyük kızınız henüz duygusal ve ruhsal gelişim dönemini tamamlamadan küçüğünüz dünyaya gelmiş… Anne sütünden yoksun kalmış… Ve şimdi de (muhtemelen) annesi de küçük kardeşi ile ilgilenirken kendisi ilgisiz kalabilir…
Gece uyanmaları ve çılgınca ağlamalar çocuğun iç düzeninin henüz oturmadığının bir işaretidir (eğer fizyolojik bir neden yoksa) Ki böylesi bir durum da normal, çünkü henüz ruhsal embriyo döneminde iken anneyi kardeşi ile paylaşmak durumunda kalmış…
Eğer bizim diğer programlarımızı dinledi iseniz size şöyle söylediğimde çok şey algılarsınız… Doğal olun, doğal bir anne olmaya çalışın… Çocuklarınızın ikisini de yanınıza alın ve onlarla uyuyun… Büyük kızınızı ihmal etmeyin… Eğer radyo programlarında anlatıldığı gibi doğal bir anne olursanız, çocuklarınızın duygularını anlayabilir ve vaktinde karşılık verebilirseniz birçok sorun kendiliğinden çözülecektir…
Kızınızın gece uyanmaları eğer duygusal yoksunluktan kaynaklanıyorsa (ki sizin satırlarınızdan onu anlıyorum) yukarıdaki sözlerimi uygularsanız inşallah bir sure sonra kendiliğinden yok olup gidecektir… Ama eğer yok olmuyorsa o takdirde farklı bir kök problem vardır ve onun bulunup çıkarılması gerekir… Ki bunu da bir uzman desteği ile yapmanız gerekebilir…
Selamlar
Adem Güneş

her saatbaşı uyanıyor ve meme istiyor bizim miniğimiz. çok zor bi durum.

X