Bebek Beslenmesi gece beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlaR efe 8 aylık hala gece beslenmesi var gece hiç uıyanmayan kaç bebek var nasıl yapıyosunuz acıkmıyolar diştende uyumuyo zaten çıldırmak üzereyim canı çok yanıyo diye yoksa benlik sorun yok anneyim ben:1rolleyes:erinmek sıkılmak ne mümkün onlar hayatta ki en güzel armağanlarımız

gece beslenmesi benim de kafama takılmıştı ve bir başlık açmıştım canım ama daha küçükler ve gece beslenmeye devam etmeliler ben mama veriyorum gece saat 11:30 12 gibi sabaha kadar uyuyor(180 cc)

gece beslenmesi olmasa gülce hiç süt içmemiş olacak sadece gece ve sabah emiyor baska türlü istemiyor biberonda almıyor mama içsin diye kac ceşit biberon aldık istemiyor en azından 1 yasına kadar gecede olsa vermek istiyorum

ipek de bazen bir bazen iki kere uyanıyor
aptamil veriyorum ben de geceleri
beşiğinden alıp besleyince tekrar uyutmak zor oluyor
beşiğinden hiç almadan mamasını içiriyorum

offf bu konuda dertliyim bende kızım doğduğundan beri bu konuda beni pek üzmemişti, 2 aylık olduktan sonra gece 1 kere kalkardı ta ki 6 aylık olana kadar. ama yaklaşık 1 aydır çok değişti. bazen 2 saatte bir bazen yattıktan 1 saat sonra sürekli uyanacak gibi tepiniyor. sallıyorum olmuyor. alıp emziriyorum, devam ediyor uykuya ama ben çok yoruldum 1 aydır. 3-4 saat uyuduğumu hatırlamıyorum yaa, dişten diyoruz ama çıktı alt dişler. her dişte böyle olacaksa yandık walla
bu arada gece gündüz emiyoruz hala, emdiği sürece gece kalkmaları devam edermiş. walla 1 yaşına gelsin ayırıcam memeden

offf bu konuda dertliyim bende kızım doğduğundan beri bu konuda beni pek üzmemişti, 2 aylık olduktan sonra gece 1 kere kalkardı ta ki 6 aylık olana kadar. ama yaklaşık 1 aydır çok değişti. bazen 2 saatte bir bazen yattıktan 1 saat sonra sürekli uyanacak gibi tepiniyor. sallıyorum olmuyor. alıp emziriyorum, devam ediyor uykuya ama ben çok yoruldum 1 aydır. 3-4 saat uyuduğumu hatırlamıyorum yaa, dişten diyoruz ama çıktı alt dişler. her dişte böyle olacaksa yandık walla
bu arada gece gündüz emiyoruz hala, emdiği sürece gece kalkmaları devam edermiş. walla 1 yaşına gelsin ayırıcam memeden

ah ah sorma bende aynı dertten muzdaripim hemde 2 aydır.dişi çıktıktan sonra ne olduysa anlamadım oysaki dişinin çıktığını bile farketmemiştim hiç sıkıntısı olmamıştı bazen yarım saatte bir uyanıyor.gece 3-4 kez uyanınca oh be diyorum artık.gündüzleri kesinlikle emmiyo geceleride vantuz gibi yapışıyor.

bizde de gece beslenmesi olmasa mama içmeyecek.
gündüz zaten almıyor,bari gece alsın diye az mızırdansa hemen biberon yapıyorum ama,gecede 150 yi bulmaz emdiği:KK43:
en az 300 almalıymış sanırım.

ben 90cc yapıyorum ondan mı acıkıyo acaba 150 falan çok olur diye veremiyorum bazen 60cc yi bile artırıyor gecede genelde uyuya kalıyo mamayı içerken offf ne karışık işler keşke 12gibi yese yatsa ama efe 2.5 3 gibi uyanıyo bide 5de uyanıyo zaten 7de ayakta anlayacağıhız 2saatte bir ayaktayız

ipek de bazen bir bazen iki kere uyanıyor
aptamil veriyorum ben de geceleri
beşiğinden alıp besleyince tekrar uyutmak zor oluyor
beşiğinden hiç almadan mamasını içiriyorum

canım bildiğim kadarıyla sen hala emziriyosun neden gece mama veriyosun bide yatağından almadan mama veriyorum demişsin orta kulak iltihabı oluyomuş bebekler hafif dik yatar pozisyonda tut bari mamayı verirken ama ben senin yerinde olsam madem anne sütü alıyo alabildiği kadar veririm efe 5aylıkkken bıraktı bence bugünlerin tadını çıkar yaş demesine ne kaldı bırak anne sütü alsın canım mamaya heves etmeyin

Merhaba kızlar
bi kaç akşamdır öyle kötüyüz ki 15 dk yada yarım saatde bi kalkıyor
bazen emiyor bazende sadece kucağımda olmak istiyor
son 1 haftadır böyleyiz
anlamadım huyu mu değişiyor aç mı kalıyor
biz hiç 300 ml içtiğini bilmem ama günlük toplarsak evet buluyo hatta geçiyo
devam yada formul maması vermiyorum ben anne sütü alıyo
gece uyandığında biberonuda kabul etmiyo
sıkıntılıyız bu konuda anlayacağınız

bebeğim doğduğundan beri daha kesintisiz uyku nedir bilmeyiz ne o nede ben sebbeini anlamış değilim ama çok sık uyanıyor önceleri gaz diyorduk biraz büyüdü diş dedik şaştım kaldım vallahi ne zaman düzene girecek bilmiyorum çokta umutlu değilim bu konuda aslına bakarsanız nasıl başlarsa öyle gidiyor çoğunlukla

herkes aynı dertten muzdarip galiba
biz dün daha iyi uyuduk
bir arkadaş ıhlamur ayva kabuğu ve karanfil veriyormuş yatmaya yakın
bizde sadece ıhlamur vardı bunlardan. yatmaya yakın içirdim
biraz sonra da emip uyudu.
gece de iyiydi. bilmem etkisi var mı ıhlamurun?

ben ıhlamurun rahatlattığını ve uyku verdiğini duymuştum bir arkadaşım söylemişti banada bende veriyordum azar azar uyumadığı zamanlar ama şuan vermiyorum daha küçük diye...

valla bende buldum umarım bu gece 12.30da mama yedi efe sabah 6da uyandı tekrar yedi 7buçukda kalktı sonra 9a kadar oyun falan oynadık yattık 11de uyandık maşalah bize dimi ne uyuduk ne uyuduk sebebine gelince ben efeye 90cc yada 60cc mama veriyodum arkadaşların 150 180verdiğini okuyunca çok mu az veriyorum acaba dedim bende yinede 125cc verdim fazla da versem içerdi demekki doyunca geç uyanıyolar bu gecede deneyecem bakalım tesadüf mü gerçek mi anlarız artık

valla bende buldum umarım bu gece 12.30da mama yedi efe sabah 6da uyandı tekrar yedi 7buçukda kalktı sonra 9a kadar oyun falan oynadık yattık 11de uyandık maşalah bize dimi ne uyuduk ne uyuduk sebebine gelince ben efeye 90cc yada 60cc mama veriyodum arkadaşların 150 180verdiğini okuyunca çok mu az veriyorum acaba dedim bende yinede 125cc verdim fazla da versem içerdi demekki doyunca geç uyanıyolar bu gecede deneyecem bakalım tesadüf mü gerçek mi anlarız artık

ahh ne güzel çok sevindim ...benim bebişimde gece çok uyanıyor ve bencede tam doymuyor geceleri sadece emiyor mama denemek istiyorum ama şöyle bir sorunumuz var önceleri biberon alıyordu anne sütünü gerekli durumlarda biberonla veriyorduk ama şimdi biberonu red ediyor..
aslında biberonumu red ediyor yoksa aptamilin tadınımı beğenmedi tam olarak anlamış değilim tabi ikisi birden olmasıda mümkün off ben napıcam arkadaşlarrrr:uhm: aptamil yerine tadını beğeneceği başka bir mama denemeliyim olmadı başka biberonlar denemeliyim.. gece beslenmesini çözmem lazım bir şekilde....ama nasılfisfisfis

şimdi anne sütünü biberonla vermek istedim üstelik uyuyordu hemen red etti biberonu istemiyor emzik emiyor ama biberonu istemiyor offf

dün gece çıldırıyordum az kalsın
delirecem ya noluyo bu çocuğa, ya tepiniyor ya 2 saate bir emiyor
40lı bebeklere döndük ya. 3 ten 6 ya kadar uyutamadık.
yatırınca canı acıyo gibi ağlıyor o sakin çocuk.
kaldırınca gülüyor, konuşuyor.
offf zaten kilolu mama veremem, versemde biberonla içemiyor ayrıca mamaların tümünden nefret ediyor
napıcam yaa, bugün ıhlamur ayva karanfil vermeyi denicem

dün gece çıldırıyordum az kalsın
delirecem ya noluyo bu çocuğa, ya tepiniyor ya 2 saate bir emiyor
40lı bebeklere döndük ya. 3 ten 6 ya kadar uyutamadık.
yatırınca canı acıyo gibi ağlıyor o sakin çocuk.
kaldırınca gülüyor, konuşuyor.
offf zaten kilolu mama veremem, versemde biberonla içemiyor ayrıca mamaların tümünden nefret ediyor
napıcam yaa, bugün ıhlamur ayva karanfil vermeyi denicem

ah canım ya sendedemi aynı dert var yeni bir biberon emziği aldım bunu bir iki çekti yeni mama aldım beğenmedi biberona su koyuyorum eliyle itiyor biberondanda mamadanda nefret etti sanırım...ben napıcam nasıl beslicem bugün uyumadan önce muhallebi denicem inşallah yer...:çok üzgünüm:

damaklı biberon emziği kullanıyoruz ama epeydir değiştirmemişiz.çocuk çek çek ugrasıyormuş.6-18 ay arası olandan alıdk wee.60 cc yi bitiremezdi,90 cc emdi maşallah,ve yorulmadan.

X