Çocuk Hastalıkları bebeginin dili pamukcuk olan varmi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kismet yagmur

kalbim ailemle kaldi
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
455
2
slm kizlar:1hug: bugün farkettim kizimin dili pamukcuk olmussenağlama ben emzirmeden dolayi oluyor sanmistim alisverismerkezinde bir kadin yanima geldi kizimda o anda agzini acinca pamukcuk olmus dedi:çok üzgünüm: internette baktim karbonatla silin diyor ama basina gelen varmi merak ediyorum ve bilgiye ihtiyacim var:Saruboceq:a.s.

benim kızımın da neredeyse doğduğundan beri dili beyaz, bana da pamukçuk olmuş dediler. yarım çay bardağı suya yarım çay kaşığı yemek sodası karıştırıp tülbentle siliyorum dilini ama geçmiyor. ben de anlamadım, pamukçuk mu değil mi. pamukçuksa neden geçmiyor. bir de her emzirmeden sonra bir iki çay kaşığı kaynatılıp ılımış su verirsen pamukçuk olmazmış. mümkün olduğunca vermeye çalışıyorum.

canlarım emzirmeden önce göğsünüze lansinoh krem sürün bebiş ööle emsin.hiçbişi kalmıo.
bir diğer çözümde emzirdikten sonra biraz su verebilirsinşz.ama krem cok etkli

sadece dilindeyse belkım sut kalıntısıdır. damağına fılan baktın mı ?
ben her emzırmeden sonra su verıyorum ole demiişti dr. ve pamukcuk olmadı sukur..

arkadslşar benım bebegımın bu 3. tekrarlayısı dogugundan beri.ama tek çare en hızlı cozum mıkostatın.mıkosatatın damlalıklı bı ılac aslında doktor agzına damlalıkla sur dıyor nan benım kızım hemen yutuverıyor fayda etmıyordu.sonra saglık ocagındakı doktormıkostatını temız bır tulbente dokup pamagınızla sılın dedı 1 gun ıcınde fayda ettı.sıddetle tavsıye ederımmm

slm kizlar:1hug: bugün farkettim kizimin dili pamukcuk olmussenağlama ben emzirmeden dolayi oluyor sanmistim alisverismerkezinde bir kadin yanima geldi kizimda o anda agzini acinca pamukcuk olmus dedi:çok üzgünüm: internette baktim karbonatla silin diyor ama basina gelen varmi merak ediyorum ve bilgiye ihtiyacim var:Saruboceq:a.s.

Karbonatlı suyla sil ağzını, önceleri beceremem zanendiyorsun ama hemencicik alışıyorsun. Ben önce mikostatin kullandım 10 günde geçirmedi

en son laf dinledim karbonatlı suyla bastırarak sildim 3. gün yoktu...

Karbonat işe yaramıyor bendede oldu hemen eczaneye git mukostatin al canım bebişin ağız cevresıne sür geçırıyor

sagólun kizlar sadece dilinin üstünde varsenağlama en iyi karbonati deneyim cünkü burda recetesiz ilac vermiyorlar doktorada daha bir hafta var meceburum bekliycezCADIARZUumarim bir an önce gecer:Saruboceq:
a.s.:1hug:

kızlar benim aklım karıştı. pek çok yerde anne sütü alan bebeklerin dilinin beyaz olmasının normal olduğu yazıyor. acaba bizim bebişlerin dili pamukçuk mu yoksa değil mi. doktor söylemeden yavruların canını boşuna yakmayalım

evet ya bende okudum normalde emen bebeklerin dili beyaz olur derler :ecrin_bebek: birde pamukcuk olsa emerken aglarmis cani yanarmisCADIARZU falan ama benim kizin masallahi var:nazar: cok güzel emiyor:nazar: sanirim doktora götürmeden anlamiycam:çok üzgünüm::1hug:

pamukçuk bellı olur sadece dılde değil ağız cevresının kenarlarında olur mukostatın zararsız recetesızde satılır bana dr telde ısmını vermişti gittim eczaneden hemen aldım

Daha önceki yıllarda annelere, bebeklerini emzirdikten sonra bir-iki tatlı kaşığı kaynamış ılık su içirilebileceği söylenirdi. Amaç, bebeğin ağzında süt artığı kalmaması ve ağız temizliği idi. Bilimsel çalışmalar bu uygulamanın da gerekli olmadığı gösterdi. Bu nedenle, bebeğinizi emzirdikten sonra ağzını temizlemek amacıyla dahi olsa kaynamış su içirmeyiniz. Eğer bebeğinizin dili üzerinde pamukçuk adı verilen beyaz tabakalar gelişiyor ise, memenizi karbonatlı su ile temizleyerek emziriniz. Bu durum kalıcı olursa, bir çocuk hekimine danışınız...

öncekı yıllarda olan bı uygulama dıyorsun celencım ama doktorlar gunumuzde hala aynı seyı soyluyor. ya onlar kendı bılgılerını yenılemiyor ya da yapılması doğru..
ben verıyorum...

lansinoh krem her emzirme sonrası sürüldüğünde etkili oluyor bu konuda da yardımı mutlaka oluyor.Benim bebegimind dudagında kabuk gibi olmusdu ama dogumdan beri sürekli krem kullaıyorum göğüs uçlarına fakat en etkilisi lansinoh oldu.Tavsiye ederim.Ama mutlaka doktorunuzada danışın tabiki.

göğüs ucu temizliği cok önemli kızlar bir de gercekten karbonat veya bikarbonat diye birsey var eczanelerde olması lazım ikisinden biriyle temizlemekya da mukostatin üçünü de kullanabilirsiniz.bişey olmaz deneyin.yoksa bogazına kadar iniyor dikkat edin kızlarr

Benim kızımda yeni doğduğunda pamukçuk olmuştu. Eczacı bana karbonat tavsiye etti suyun içine biraz karıştır ve parmağınla bebeğinin ağzına sür canım çok iyi gelecek .. :ecrin_bebek:

canım benim bebişim de olmuştu hem de fena halde...dr.a götürdüm bir çay barağı suya bir çay kaşığı karnonat koy temiz tülbentle sil dedi valla hemen geçti bunu daha önce de duymu ştum zaten ama dr.a sormadan yapmak istememiştim dene hemen bence bebekleri pamukçuk çok rahatsız edermiş çünkü.

X