Bebek Beslenmesi Gaz Sorunu Yaşayan Bebekler!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
faydasını görseydim ben sürerdim.sonuçta içmiyorya.bencde kimyon çörek otu vs.. içirmek yanlış.bir çok dr. un su bile vermediğini düşünürsek

rezene çayını bebeklerinize nasıl veya ne ile veriyorsunuz arkadaşlar.
milupanınkini aldım kaşıkla mı verelim biberonla mı sizce?
ve siz ne kadar veriyorsunuz??

gaz sorunumuz çok fazla da!!

rezene çayını bebeklerinize nasıl veya ne ile veriyorsunuz arkadaşlar.
milupanınkini aldım kaşıkla mı verelim biberonla mı sizce?
ve siz ne kadar veriyorsunuz??

gaz sorunumuz çok fazla da!!

rezene çayını doktora sordum verebilirsin dedi canım
ben iki çay kaşığı rezene tohomu ile bir çay kaşığı tane kimyonu süzgeçe koyuyorum ve bunu bir büyük fincan suyla demliyorum bir kısmını oğlumun suluğuna koyuyorum geri kalanıda kendim içiyorum

önceleri kaşıkla vermeyi denedim beceremedim, suluğumuz emdikçe gelenlerden şimdi onunla veriyorum 25cc içiyor bir günde hem gaza hem kabızlığa faydası oldu bizde hatta benim kabızlığımda bile işe yaradı tavsiye ederim

ben humananın rezene cayını kullanıyorum
bır cezvede bırkac tane corek otu ıle taze kımyonu kaynatıyorum
bu suyu ılıklastırıp fıncanda ıcıne ıkı kasık humana rezene cozeltısınden ekleyıp karıstırarak ogluma mınık mama kasıgı ıle verıyorum
20 cc kadarını oglum ıcıyor kalanını ben

rezene falan işe yaramıyo ya nurse harveys veriyorum düzenli olarak günde 3-4 kez çay kaşığı ile. gazını kendi gayet güzel çıkarıyo. hemde ne çıkarmak bi görseniz:) büyük insan gibi tü tü maşallah oğluşuma

kızlar bende denedim kimyonu yemeklerime döküyorum arkasındanda 3 bardak civarında rezene çayı içiyourm gerçekten faydasını gördüm ama mandalina çok yiyourm acaba oda gaz yapıyıor mu ama gece uykusu yok kızımın 4 ten önce yatamıyourm zombi gibi oldum ne yapmalıoyım lütfen bana akıl verinnnnnnnnnnnnmirmirmirmirmirmirmirmir

canım benim tavsiyem gündüz uyutma.oyunlar ,agular filan yap uyumasın ki gece uyutabilesin.bir de uykudan önce ılık bir banyo ve masajı denedinmi

benim bebegimde aşırı gazlı zinko pek işe yaramadı.metsil diye bir damla var onu kullanıyoruz o daha iyi geldi.
ama canım metsilde şimdi yasaklandı die biliyourm sanırım beyne bir zarar veriyormuş kimyonu dene sen bana çok faydası oldu yada muskat cevizi

arkadaşlar gaz icin.çörek otu yağını ve muskat cevizini önerdiler bana.ama çörekotu yağı direk mi veriliyor bilmiyorum.acaba kullananlar varmı?birde bu muskatı kazıyarak alsakta bana bebek için iri geldi bebek yutabilirmi kullananlar bilgilendirirlerse sevinirim.
evet onu bıçağın ucu ile ufala sonra çay kaşığına koy sütünden üzerine sağ ve bebeğine emzirme esnasında ver bak göreceksin hemen gaz çıkaracak ama bir zaman sonra onada bağışıklık yapıyor ama en azından 15-20 gün rahatatır seni

uyumasın die yyanında müzik açtım ama gene uyumuş hemde ne salladım nede rahat biyere yatırdım kızımı oynuyordum altını açık bırakmıştım oysaki gene uykusuz kalıcaz sanırım :KK43:((((

canım benim tavsiyem gündüz uyutma.oyunlar ,agular filan yap uyumasın ki gece uyutabilesin.bir de uykudan önce ılık bir banyo ve masajı denedinmi
denedim banyo ii geliyoo ama bu seferde hasta olacak die korkuyorum bedtime die bir masaj yağı var ondan aldım oda ii geliyor akşama deneyeceğim emziğe alışsa ii olacaktı ama almadı kızım benanım

arkadaşlar bizde de oluyordu gaz ama rezene içmeye başladım hem bebeğe veriyorum hemde kendim içiyorum rezene tohumu sıcak suya koup kaynatın 5 dk yterli oluyo ılıkken bebeğinize verin çok faydalı şimdi korkum kalmadı eskiden yiyemediklerimi şimdi yiyorum hemen arkasından rezene içiyorum tavsiye ederim

Arkadaşlar bu kimyon tarifini son olarak nasıl yapıyorsunuz, bilgisi olan paylaşabilir mi..

ahhh ahhh neler denemedim ki kimyon içtim hem kendim hem bebeğime verdim karnını zeytinyağ ile ovdum ütüyle ısıttım rezene içtim hem kendim hem bebeğime verdim sürekli sıcak tuttum gaz yapacak diye bir çok besini ağzıma bile sürmedim nurse hayvers diye bi şurup kullandım olmadı metsil aldım kullandım sürekli karnına masaj yaptım ama nafile gaz yine gaz bıraktım artık hiçbirsey yapmıyorum sırtıma alıp gazını cıkarana kadar evin içinde gezdiriyorum

Benim bebeğim 25 günlüktü.emdikten sonra gazını ağzından hayatta çıkarmadı bu yüzden çok gazlıdı.sürekli morarır derecede ağlıyordu damlalar filan fayda etmedi.çaresiz internetten okuduğum şeyi yaptım.sütüme biraz kimyon kattım sadece 3 gün 3 kaşık olacak şekilde verdim.evet faydası oldu bebeğim pıtır pıtır gazını yaptı ama gel gelelim kakasını yapmamaya başladı.neredeyse bir hafta yapmadı hergün yapması gerekirken.ıkınıyo sıkılıyo yapmıyo.doktora götürdük ne dese!! bişey bu çocuğun BAĞIRSAKLARINI FELÇ ETMİŞ dedi.kendime o kadar kızdım ki.el kadar bebek.cahilliğim ve başımda danışacak bir büyüğüm olmadığından dolayı bebeği ne hale getirdim.sonra fitil bağırsak şurubu,damlalar el kadar çocuğa uyguladık.şimdi 1 aylık hala kakasını yapamıyor.yani diyorum ki anneler kulaktan dolma bilgileri uygulamayın.bırakın ağlasın,saflaşıp uyumasından iyidir.bu dönem geçici nasılsa .sabredin derim..

Benim bebeğim 25 günlüktü.emdikten sonra gazını ağzından hayatta çıkarmadı bu yüzden çok gazlıdı.sürekli morarır derecede ağlıyordu damlalar filan fayda etmedi.çaresiz internetten okuduğum şeyi yaptım.sütüme biraz kimyon kattım sadece 3 gün 3 kaşık olacak şekilde verdim.evet faydası oldu bebeğim pıtır pıtır gazını yaptı ama gel gelelim kakasını yapmamaya başladı.neredeyse bir hafta yapmadı hergün yapması gerekirken.ıkınıyo sıkılıyo yapmıyo.doktora götürdük ne dese!! bişey bu çocuğun BAĞIRSAKLARINI FELÇ ETMİŞ dedi.kendime o kadar kızdım ki.el kadar bebek.cahilliğim ve başımda danışacak bir büyüğüm olmadığından dolayı bebeği ne hale getirdim.sonra fitil bağırsak şurubu,damlalar el kadar çocuğa uyguladık.şimdi 1 aylık hala kakasını yapamıyor.yani diyorum ki anneler kulaktan dolma bilgileri uygulamayın.bırakın ağlasın,saflaşıp uyumasından iyidir.bu dönem geçici nasılsa .sabredin derim..

Aaa bebeğe vermemeliydin! Zaten senin yediklerin sütünle onu etkiliyor. Kimyonu kendin yiyecektin. Daha az gaz yapan şeyler tüketip ne bileyim çaylar vs içecektin. Ben rezene vs bile bebeğe vermeye cesaret edemem şahsen.
Bir de erkek çocuklarda gaz problemi daha çok oluyor. Bu konuyu açtığımda oğlum bebekti, şimdi ise kızım var ve 5,5 aylık. Kızımda şükür gaz derdi olmadı pek. Oğlan kıvranıyordu yazık :KK70:

İçime battı. Lütfen arkadaşlar bebeklerimize özellikle 6 aydan küçüklere doktor tavsiyesi dışında ek bir şeyler vermeyelim. İlaç niyetine de olsa önce doktora danışalım. :26:

X