Bebek Beslenmesi Gaz Sorunu Yaşayan Bebekler!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Sherpil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
343
19
40
Arkadaşlar eğer bebeğinizde gaz sorunu varsa, günde 1 çay kaşığı kimyon (herhangi bir yiyecekle beraber) yerseniz bebek de siz de çok rahat gaz çıkarıyorsunuz. İlk başta inanmamıştım ama kimyon yemediğim günler yavrum kıvrım kıvrım kıvranıyordu gazdan. Ayrıca sezeryanlılara bulgur, mercimek vs vermiyorlar gaz olmasın diye. Ama onlara da pişirirken kaynama sırasında limon suyu eklerseniz, yediğinizde sorun olmuyor ve sütünüz bol oluyor. Ben ilk eve geldiğimde yedim. Şimdi çok şükür sütüm bol. Hatta çok akıyor boşa. Fazla geliyor oğluma. Yakınımda bebek olsa sağıp pompayla vereceğim.. Darısı sizlerin başına.. Herşeyim sorunlu oldu Allah'tan sütüm var ve bebeğim sağlıklı. :nazar: :nazar:

Arkadaşlar eğer bebeğinizde gaz sorunu varsa, günde 1 çay kaşığı kimyon (herhangi bir yiyecekle beraber) yerseniz bebek de siz de çok rahat gaz çıkarıyorsunuz. İlk başta inanmamıştım ama kimyon yemediğim günler yavrum kıvrım kıvrım kıvranıyordu gazdan. Ayrıca sezeryanlılara bulgur, mercimek vs vermiyorlar gaz olmasın diye. Ama onlara da pişirirken kaynama sırasında limon suyu eklerseniz, yediğinizde sorun olmuyor ve sütünüz bol oluyor. Ben ilk eve geldiğimde yedim. Şimdi çok şükür sütüm bol. Hatta çok akıyor boşa. Fazla geliyor oğluma. Yakınımda bebek olsa sağıp pompayla vereceğim.. Darısı sizlerin başına.. Herşeyim sorunlu oldu Allah'tan sütüm var ve bebeğim sağlıklı. :nazar: :nazar:

maşallah canım sütünede bebişinede madem fazla sağıp buzluğuna koysana ben fazlayken öle yaptım en azından kahvaltısını falan anne sütüyle yaptırırım yoksa mamayla eziceksin yada inek sütü ki sakıncalı cıssss
bu arada gaz için verdiklerin için sağol ama ben hiçbişeye güvenip bulgur mercimek yiyemiyorum
geçen tanıdık kısır yapmıştı yeşillik olarak maydonoz ve salça koydurdum acısız falan bol limonlu ama gaz yaptı genede çok fena .şu kimyoınu deniim ama çok yerden duydum bunu sağol

kimyonu bende duymuştum fakat direk bebeklere kaynamış suya katılarak bir çay kaşığı veriliyormuş..ben veremem diye düşünüyordum eğer böyle bir sorun yaşarsam..fakat annenin yemesi fikri güzel geldi ..olursa bir sorun gaz damlamız da var ama önlem olsun diye aklımızda olsun..teşekkürler arkadaşım..

maşallah canım sütünede bebişinede madem fazla sağıp buzluğuna koysana ben fazlayken öle yaptım en azından kahvaltısını falan anne sütüyle yaptırırım yoksa mamayla eziceksin yada inek sütü ki sakıncalı cıssss
bu arada gaz için verdiklerin için sağol ama ben hiçbişeye güvenip bulgur mercimek yiyemiyorum
geçen tanıdık kısır yapmıştı yeşillik olarak maydonoz ve salça koydurdum acısız falan bol limonlu ama gaz yaptı genede çok fena .şu kimyoınu deniim ama çok yerden duydum bunu sağol

Limonu yemeğe tam kaynarken koymak gerekiyor. Kısır vs de yanında yediğin için etkili olacağını zannetmem. Ben yiyorum çok şükür bir problem yaşamadım bu yöntemle. Herkeste işe yarar mı bilemem tabi. Sadece bir kişinin bile işine yarasa ne mutlu bize cokacimcoook

kimyonu bende duymuştum fakat direk bebeklere kaynamış suya katılarak bir çay kaşığı veriliyormuş..ben veremem diye düşünüyordum eğer böyle bir sorun yaşarsam..fakat annenin yemesi fikri güzel geldi ..olursa bir sorun gaz damlamız da var ama önlem olsun diye aklımızda olsun..teşekkürler arkadaşım..

Bebeğe ben de veremem.. :1no2:

bunu ilk defa duydum,tum baharatlardan vazgecmistim ben gaz yapmasin diye.denerim bunu co ksorunumuz olursa..tsk,ler canim.

gazı engellemek için en ciddi önlem bebeği sıcak tutmak demişti doktor. elllerini ayaklarını burnunu sık sık kontrol et soğuksa üşüyordur hemen önlem al demişti. ben akşamları küçük bir bezi ütüyle ısıtıp karnına koyuyorum ve bu sekilde yatmadan karnını ovuşturuyorum ve bi de mutlaka sıcak su torbası gece yatarken yakınlarına koyuyorum. bbaya bi işe yarıyor.

Ay bende hergun kase kase mercımek corbası ıcıyorum sut olsun dıye :KK43:( demek o yuzden kıvrım kıvrım kıvranıyo bebısım yaa. kımyonu hemen deneyecegım

kızlar rezene çayı onerıyor drlar ilaçı onermıyorlar kımyon iyi gelıyor ama ben denemedım ama yıyenlerımden bılıyorum kaynamıs suya kımyon koyup bıraz beklıyorsunuz sonra bebege verıyorsunuz gercekten iyi gelıyor işe yarıyor.

kızlar gaz sorununu bizde yaşadık yaşıyoruz benim çözümüm
anneler için bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin ardından su için yada milupanın rezene çayını için
bebişleriniz için zinco gaz giderici günde 4 defa her seferde 4 damla bebişlerinizin agzina damlatıyoruz etkisini anında görüceksiniz kaydirigubbakcemile5

rezeneyi hem kendim iciyorum hemde bebegime veriyorum,cok iyi sindiriyor.

Çilekcim rezeneyi çay yapıp bebeğine bu çaydan mı veriyorsun?
ben hazır poşet çaylardan aldım rezene onu içiyorum.

Kızlar doktor bir arkadaşımın önerisiyle biraz çörekotu kaynatıp, 2-3 çay kaşığı bebişime verdim. Kuzum sabahtan beri kıvranıyordu sancıdan, şimdi mışıl mışıl uyuyoır. Ben de içtim. Gerçekten işe yarıyor. Bir deneyin isterseniz.

benim bebişimde çok gazlı neredeyse hiç uyumuyorduk ama iki gündür zinco veriyorum çok memnunum birde acı elma yağıyla kasıklarına karnına ve ayaklarına masaj yapıyorum iyi geldi tavsiye ederim

bızımkının ılk zamanlar yoktu gaz problemı yenı yenı basladı uyuyamıyo bıle yavrum kıvranmaktan. burdakı tavsıyelere uyacagım ılk ısım zıncoyu almak

arkadaşlar bende hummananın kimyonlu rezene çayını içiyorum.bebeklere 2.haftadan sonra bebeklere verilebiliyormuş.ama çörekotu da yattı benim aklıma

metsil denilen bir damla var, onu veriyorum, kimyonda iyiorum, rezeneyide kendim içiyorum, ama hala uyumamakda direniyo,kıpkırmızı oluyo bebeğim,,,
kucak isityo sürekli :KK43:

Kızlar doktor bir arkadaşımın önerisiyle biraz çörekotu kaynatıp, 2-3 çay kaşığı bebişime verdim. Kuzum sabahtan beri kıvranıyordu sancıdan, şimdi mışıl mışıl uyuyoır. Ben de içtim. Gerçekten işe yarıyor. Bir deneyin isterseniz.

jülicim benim bebegim henuz 12 günlük acaba verilebilirmi.mesela rezene 2 haftadan sonra verilebiliyormuş.

corek otunu duymamistim hic,ama rezene veriyorum ben gunde bir kaskik filan.kendimde surekli ictigim icin anirim ordanda gider ona.

bize drumuz zinko verdi ..çok zorda kalırsam veriyorum ..ama genelde gazı olduğunda yüzüstü pozisyonda kucağımda çıkıyor gazı..

X