Çocuk Hastalıkları bebeğinize vitamin veren varmı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

@ANGEL@

tahayla şevvalin annesi
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
98
1
41
arkadaşlar benim kızım 3.5 aylık onun için önümüzdeki ay vitamin almak istiyorum şimdilik sadece D3 kullanıyorum multitabs varmış onu duydum onu kullanmak istiyorum dün doktora gitmiştim sormayı unutmuşum sizinde fikrinizi almaka istedim görüşleriniz için şimdiden teşekürlerCADIARZU

multitabs devit3 ün aynısı oluyo biz onu kullanıyoruz.d3 içirmek zor biraz multitabsı kolay alıyo benim kızım uyanık tabii o daha tatlı..ama devlet karşılamıyo fiyatı 16 ytl canım.istersen kullanabilirsin.
birde demir ilacı veriyorlar 3 aydan sonra.onuda kullanıyoruz şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
demir ilacı 3 değil 4 aydan sonra dedi bizim doktorumuz ve de sağlık ocağındaki ebeler,hemşireler 4 ten öncesi sakıncalıymış

Bizde 15 günlükten itibaren multitabs kullanıyoruz. 1 yaşına kadar kullanacak dedi doktorumuz. Demir ilacı henüz bizde kullanmıyoruz. Sherry sen damlalığındaki işaretli yere kadar mı kullanıyorsun? Biz damlalığın en üstündeki işaretli yere kadar kullanıyoruz. Benim kızımda tadını beğeniyor.

bizede dr d3 bıraktırdı kilo alımı azdı bu ay dogru durust emmedi emmiyorda dr multitabsı baslattı evet bunun tadını begendi d3 hic sevmedi ustelik sırf yag gibi bisey zaten içinde aycicek yagıda var

kızlar ben bu devreyi aştım ama yinede deneyimlerimi anlatayım dedim.. multitabs a-c-d vitamini içeriyor yani d3 le aynı şey değil.. a ve c vitamini bebek gelişiminde çok önemli..40ı çıkan bebek multitabs kullanmaya başlayabilir ben 1 sene kullandım demir ilacıda 4. aydan sonra kilosuna oranla damla sayısı değişir.. bu arada multitabs ölçü olarak 1 ml di en üst seviyedeki işarete kadar sevgilerimle hepinize kolay gelsin bebek büyütmede bebişlerinizin şu aylardaki değerini bilin kızlar zaman çok hızlı geçiyor..

Bizde 15 günlükten itibaren multitabs kullanıyoruz. 1 yaşına kadar kullanacak dedi doktorumuz. Demir ilacı henüz bizde kullanmıyoruz. Sherry sen damlalığındaki işaretli yere kadar mı kullanıyorsun? Biz damlalığın en üstündeki işaretli yere kadar kullanıyoruz. Benim kızımda tadını beğeniyor.

evet cnm üstteki çizgiye kadar kullanıyoruz.
benim kızım 4 ayı doldurdu o yüzden demir ilacı da kullanıyoruz.

ertuğda 45 günde 200 gr aldı diye dr.u d3 kesin dedi ve supra vit verdi şimdilik bunu kullanıyorz iğrenç kokuyo ama o koku bezinde çıkıyo sonra yani çişi şurup gibi kokuyo

vitaminler demek bebege de veriliyormus, ben yeni arastirmaya basladim da ilgincmis

benim kızımada vermişti doktor multitabs ama 2 gün önce gittiğim doktor verme artık dedi kızım 9 aylık gelişimi iyi diye verdirmedi herhalde kan ilacımızıda kesti doğal yolla ver dedi etle pekmezle falan işte

Merhaba kızlar..Benim bebeğim şuan 6 aylık bende ebemizin ve doktorumuzun önerisiyle ferro sanola başladım.Fakat onu kullanamaya başladıktan sonra bebeğim kabız oldu.Bana öyle geliyor.Çünkü beslenmemiz de değişme olmadı.Aynı besinlerin dışına çıkmıyoruz genellikle.Sizce kabızlığın bu damlayla ilgisi olabilir mi?

ilk ayından beri ACD vitamin kullanıyoruz,doktorumuz onu önerdi,sağlık ocağı monovit D3 verdi ama ben ACD kuallnıyorum,C vitaminin bağışıklık açısından faydalı olduğunu düşünüyorum,henüz hiç hasta olmadı çok şükür,tadını da çok seviyor,portakallı bir tadı var

ilk ayından beri ACD vitamin kullanıyoruz,doktorumuz onu önerdi,sağlık ocağı monovit D3 verdi ama ben ACD kuallnıyorum,C vitaminin bağışıklık açısından faydalı olduğunu düşünüyorum,henüz hiç hasta olmadı çok şükür,tadını da çok seviyor,portakallı bir tadı var

15 günlük bebeğim var bizedece acd vitamininden verdi dr. siz kaç damla kullanıyosunuz acaba? ben sormayı unutmuşum kaç damla vereceğimi yardımcı olursanız sevinirim

X