Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm morfolojisi %2 çıktı. Acil yardım

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

nergis55

Guru
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
2.096
6
Kızlar çok üzgünüm bugün doktora gittik.Eşimde sperm tahlili verdi ve morfolojisi %2 çıktı. Doktor pek önemsemedi.Sayısı ve hareketliliği iyiymiş ama 7 aydır olmadı. Bu şekilde eşinde morfoloji bozukluğu olupta hamile kalan varmı lütfen yardım edin

canım bizimde sayı ve harekette sorun yok ama morfoloji %1 ve doktorlar bizide önemsemedi önceleri çok yıprandım bu arada ama olmadı istersen bu konuda uzman olan birine git kadın doğumcular pek yönlendiremiyo

Kızlar çok üzgünüm bugün doktora gittik.Eşimde sperm tahlili verdi ve morfolojisi %2 çıktı. Doktor pek önemsemedi.Sayısı ve hareketliliği iyiymiş ama 7 aydır olmadı. Bu şekilde eşinde morfoloji bozukluğu olupta hamile kalan varmı lütfen yardım edin

Diğer değerleri nasıl canım. İyi derken. Spermioram değerleri varsa yaz istersen bir bakalım.

Benim eşimin de %2 morfolojisi. 2 aşılama oldum , başarısız. Şimdi doğal yoldan deniyorum. a.s.

Nevrosky diğer değerler şöyle yardımcı olursan çok sevinirim

viskosite:normal
Ph:2,5
volum:2.5
sperm sayısı(ml):31milyon
toplam sperm sayısı:77.5milyon
total molilite:%62
İleri hareketli %24 (a)
yavaş ileri hareketli%21 (b) a+b>%25
yerinde hareketli%17
hareketsiz %38
vitalite %1
normal morfoloji %2 (kruger)
agulutasyon yok
lökosit<1
yuvarlak hücre <5

Nevrosky diğer değerler şöyle yardımcı olursan çok sevinirim

viskosite:normal
Ph:2,5
volum:2.5
sperm sayısı(ml):31milyon
toplam sperm sayısı:77.5milyon
total molilite:%62
İleri hareketli %24 (a)
yavaş ileri hareketli%21 (b) a+b>%25
yerinde hareketli%17
hareketsiz %38
vitalite %1
normal morfoloji %2 (kruger)
agulutasyon yok
lökosit<1
yuvarlak hücre <5

Canım ml'deki sayı ve toplam sayı iyi. Hareket de normal sayılır. Morfoloji normal değerlerin altında. Ben de buna yakın değerlerle iki aşılama yaptırmıştım tutmadı. Yaşın küçük ise eşinin sperm değerlerini yükseltecek birşeyler kullanıp doğal yoldan denemenizi öneriririm.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...l-arastirmalardoktor-tavsiyelerihaberler.html

Şunları bir oku güzelim. Uygulayabildiklerini uygula. En az 3 ay bir süre tanı uygulamak adına. 4-5 ay içinde gebelik sağlanmazsa o zaman aşılama denersiniz. Hem değerler arttığı için aşılamadaki şansınız da artar. a.s.

Nevrosky merhaba,
Sana bişey sormak istiyorum cnm bilgilendirirsen sevinirim.
Ben 3. aşılamamı oldum. tedavimizin en başında eşime sperm tahlilleri yapıldı sonucun kötü olmadığını söledi üroloji doktorları. morfoloji sanırım %1-2 gibiydi...
Benim merak ettiğim aşılamalarda sperm verilirken eğer ciddi bi problem varsa (yada kalitesi kötü ise) belli olur dimi? Sonuçta onlar laboratuarda ayıklanıp iyileri seçiliyor...
Yaa belki biraz saçma bi soru oldu ama cvp verebilirsen sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın:Saruboceq:

Nevrosky merhaba,
Sana bişey sormak istiyorum cnm bilgilendirirsen sevinirim.
Ben 3. aşılamamı oldum. tedavimizin en başında eşime sperm tahlilleri yapıldı sonucun kötü olmadığını söledi üroloji doktorları. morfoloji sanırım %1-2 gibiydi...
Benim merak ettiğim aşılamalarda sperm verilirken eğer ciddi bi problem varsa (yada kalitesi kötü ise) belli olur dimi? Sonuçta onlar laboratuarda ayıklanıp iyileri seçiliyor...
Yaa belki biraz saçma bi soru oldu ama cvp verebilirsen sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın:Saruboceq:

Canım morfoloji olarak iyileri seçilemez aşılama yönteminde. Sadece yıkama ile hareketlerine hareket katılabilir. Hızlıları seçilebilir. Ama morfolojik olarak bir seçme olayı yok canım. a.s.

Canım morfoloji olarak iyileri seçilemez aşılama yönteminde. Sadece yıkama ile hareketlerine hareket katılabilir. Hızlıları seçilebilir. Ama morfolojik olarak bir seçme olayı yok canım. a.s.

Canım tşk ederim cevabın için.
Nebilim belkide 3 aşılamada da boşa kürek çektik...
Bundan sonrasına bakmalıyız. Sene başında tüp bebek yaptırcacağız böle bi sorun tüp bebekte geçerli olurmu ?

Canım tşk ederim cevabın için.
Nebilim belkide 3 aşılamada da boşa kürek çektik...
Bundan sonrasına bakmalıyız. Sene başında tüp bebek yaptırcacağız böle bi sorun tüp bebekte geçerli olurmu ?

Canım morfolojide bir sorun var bu kesin. Ama ne boyutta etkili olur olmaz mı onu bilemeyiz. Doktorlar da bilemez. MACS diye bir yöntem varmış. O daha iyi sanırım. Ama %1 morfoloji ile doğal yoldan sağlıklı gebe kalan arkadaşlarımız da var. Nasip kısmet yani. a.s.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...ariyi-33-artiran-yeni-teknik-alinti-yazi.html

Ya aşılamaya güveniyordum bende:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Ya aşılamaya güveniyordum bende:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım ümitsizliğe kapılma. Dediğim gibi doğal yoldan bu %1 ve %2 lerle hamile kalan arkadaşlarımız oldu. Aşılamada da bir arkadaşımız %1 morfoloji ile hamile kaldı. Aşılama hareket problemi çekenler için daha ideal aslında. Çünkü hız kazanıyor spermler.

Canım ümitsizliğe kapılma. Dediğim gibi doğal yoldan bu %1 ve %2 lerle hamile kalan arkadaşlarımız oldu. Aşılamada da bir arkadaşımız %1 morfoloji ile hamile kaldı. Aşılama hareket problemi çekenler için daha ideal aslında. Çünkü hız kazanıyor spermler.

evet canım çok doğru söylüyosun.hatırlarsan benim eşimde de morfoloji sorunu vardı varikosel ameliyatı oldu ve 3 ay sonra doğal yoldan hamile kaldım.Allahım burda ümitle ve sabırla bekleyen herkese ve nevroskyme hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

evet canım çok doğru söylüyosun.hatırlarsan benim eşimde de morfoloji sorunu vardı varikosel ameliyatı oldu ve 3 ay sonra doğal yoldan hamile kaldım.Allahım burda ümitle ve sabırla bekleyen herkese ve nevroskyme hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Amin bitanemmm. :Saruboceq: Allah razı olsun. a.s. Beni de dualarından eksik etmiyorsun. a.s. Allah yavrunuzu da size bağışlasın , sağlıkla kucağınıza aldırsın mucizenizi. :Saruboceq: :nazar: Doğal yoldan geldi , Allaha binlerce şükür. :Saruboceq:

Benimde eşimin morfolojisi %2 çıktı evicap denen e vitamini kullandı sabah akşam tok karnına ve keçi boynuzu kürü. bunun haricinde günlük fındık ceviz badem birer avuç. Morfolojisi %8 çıktı beslenme ve tamamiyle stresten uzak olması gerekiyor. Stres içinde olan erkeklerin morfolojisi düşük çıkabiliyormuş doktorum söylemişti. O yüzden stres çok önemli. bugün başlasa bu kürlere vitamin hapına 3 ay sonra tekrar örnek verin morfolojisi iyi çıkacaktır. Bizde sorun bende tubal faktör tüpüm kapalı 3. tüp bebek denememizde maalesef negatifle sonuçlandı.

Canım bilgilerin için çok teşekkür ederim.E vitamini kullanmaya başladık bizde. Ama eşim stresli gerçektende o yüzden olmalı. İnşallah düzelir de hepimiz bebişlerimizi kucaklarız.

mrb arkadaşlar bende son aylarda bu konunun sıkı takipçisiyim evleneli 16 ay oldu çocuk istiyoruz eşimde varikosek çıktı morfolojisi %0 dı sperm sayısı ve harekette düşüktü 6 ay önce ameliyat oldu şimdi morfolojisi %7 ve sperm sayısı ve hareketlilikte gayet iyi çok şükür ama bu seferde bende yumurtlama sorunu çıktı 2 gün sonra dr gideceğim klomen verecek inşallah sonuç alabilirim dua edin

mrb arkadaşlar bende son aylarda bu konunun sıkı takipçisiyim evleneli 16 ay oldu çocuk istiyoruz eşimde varikosek çıktı morfolojisi %0 dı sperm sayısı ve harekette düşüktü 6 ay önce ameliyat oldu şimdi morfolojisi %7 ve sperm sayısı ve hareketlilikte gayet iyi çok şükür ama bu seferde bende yumurtlama sorunu çıktı 2 gün sonra dr gideceğim klomen verecek inşallah sonuç alabilirim dua edin

Biliyormusun bu çok çok iyi bir gelişme.Bence sende yakın zaman da göbeği tontişler grubuna girceksin.Allah yardımcın olsun.Yumurtlama için bitkisel kürleri denedin mi?Darısı bizlerinde başına. Bizdede kötü çıkcak diye spermiogram veremez olduk.Eşim tahlile bile gitmek istemiyo.Allah hepimizin yardımcı olsun.

X