Normal doğum yaptım dikişlerim çok ama çok acıyor :(((

MaVili_06

♥♥MERT♥♥
Kayıtlı Üye
21 Mart 2007
1.684
6
42
2 ay önce normal doğum yaptım,dikişlerim ilk günlerde çok ağrıdı tam 15 gün üstüne oturamadım daha sonra yavaş yavaş düzeldi,oturmaya başladım ama ayakta durunca diş ağrısından beter felaket bir ağrı oluyor,görünüşte birşey yok ama çok ağrıyor.Doktora gidicem korkuyorum tekrar açıp bakmaları gereki diye.Ayakta uzun süre duramıyorum ev işlerim bile aksıyor.Varmı kendisinde yada çevresinde bunu yaşayan?Neden kaynaklanıyor olabilir.Netten araştırdım hematom diye birşey var o olabilirmi acaba?

canım bende normal dogum yaptım ama hicbir sıkıntım yok sen dr mutlaka git bence epey zaman olmuuş cünkü

11 ekimde normal doğum yaptım ben tam kırk günde iyileştim doktora gittim bir krem ve bi de fitil verdi bi de ben saf zeytin yağını ısıtıp soğuttuktan sonra dıştan görünen dikişlerime sürdüm her gün anca iyileştim bazen soğuklarda ve çok ayakta kalınca ğrıyor. Doktor hiç bir sorun yok dedi ama çekiyoruz sana geçmiş olsun

11 ekimde normal doğum yaptım ben tam kırk günde iyileştim doktora gittim bir krem ve bi de fitil verdi bi de ben saf zeytin yağını ısıtıp soğuttuktan sonra dıştan görünen dikişlerime sürdüm her gün anca iyileştim bazen soğuklarda ve çok ayakta kalınca ğrıyor. Doktor hiç bir sorun yok dedi ama çekiyoruz sana geçmiş olsun

Çok ayakta kalınca diş ağrısı gibi zonkluyormu,ayakta durdurmayacak kadar çok ağrıyor benimki,dıştaki dikişlerinmi geç iyileşti senin?Benim görünüşte sadce iz var fakat içten içten ağrıyor.Dıştakiler kapanalı çok oldu.a.s.

benimde 45 gün oldu.. normal doğum yaptım..ilk 10 gün oturamadım bende..sonra arada zonklamaya devam etti şimdi bişey yok ama bence de doktora git baya zaman olmuş..geçmiş olsun

canım ya benim de çook fenaydı..aynı senin gibi uzun süre ayakta kalınca tuvaletim gelince çook ağrıyordu inanır mısın bilmem 9 ay öyle devam etti..1 buçuk yıl oldu doğum yapalı hala sızlama olur arasıra ama benim ki anormal zor bir doğumdu çook dikiş atıldı..doktora çok sonra gittim dikişlerin iyi dedi ama ben doktor muayenesinde bile çok hassasım zannerdersem o yüzden zor oldu doğum da zaten kendimi ve kaslarımı çok kastım..

cnm bende ayni durumdayim.1 aralikta dogum yaptim dr dikis sayisini bile solemedi bana tam 40 dk surdu dikis atmasi.yirtikli bi dogum oldu.maalesef ben de hala iyilesemedim.bana 40 im dolunca kontrole gelin demislerdi ben onu bekliyorum.ilk 15 gun oturma dedi dr bana ki zaten oturabilmem mumkun degildiki zaten.ama bazen mecburiyetten canim yana yana oturdugum oldu.bazen acaba dikislerimde acilma mi var diye endise ediyorum.bana ilk 5 gun kullanmam icin toz antiseptik vermisti her wc den sonra kullanmam icin.sicak suya koyuyup genital bolgeni temizliyosun.
senin icin de bayagi zaman gecmis cnm dr a kontrole gitmen gerekiyor bence.ilerde daha kotu bisi olmasindansa simdi onlemini al cnm.hem normal dogum yapabilmis biri olarak muayeneler seni korkutmamali.ihmal etme cnm sagligin icin...

cnm bende ayni durumdayim.1 aralikta dogum yaptim dr dikis sayisini bile solemedi bana tam 40 dk surdu dikis atmasi.yirtikli bi dogum oldu.maalesef ben de hala iyilesemedim.bana 40 im dolunca kontrole gelin demislerdi ben onu bekliyorum.ilk 15 gun oturma dedi dr bana ki zaten oturabilmem mumkun degildiki zaten.ama bazen mecburiyetten canim yana yana oturdugum oldu.bazen acaba dikislerimde acilma mi var diye endise ediyorum.bana ilk 5 gun kullanmam icin toz antiseptik vermisti her wc den sonra kullanmam icin.sicak suya koyuyup genital bolgeni temizliyosun.
senin icin de bayagi zaman gecmis cnm dr a kontrole gitmen gerekiyor bence.ilerde daha kotu bisi olmasindansa simdi onlemini al cnm.hem normal dogum yapabilmis biri olarak muayeneler seni korkutmamali.ihmal etme cnm sagligin icin...

Yok,muayeneden değil dikişlerin kesilip tekrar dikilmesinden korkuyordum,çok şükür artık dikişlerim ağrımıyor.Arada çok hafif...O kadarda olur herhalde :))

benim dikişlerim ilk 2 gün biraz ağrıdı ama öyle dayanılmayacak gibi değildi. 1 hafta popmun üstüne direkt oturmadım asla çünkü annemin dikişleri patlamış üzerine oturduğu için. ve atan dikişleri tekrar dikemiyorlarmış. kendi kendine kaynamalarını bekletiyorlarmış. böyle bir tecrübe yaşadığı için ben oturmak istesem ya da hatayla otursam bile başımda sürekli beni uyarıp duruyordu..
dikişlerimin bakımını da şöyle yaptım: ilk günden itibaren her tuvaletten sonra bir solusyonla temizledim ve fön makinası ile kuruttum. doktorum söyledi bu yöntemi. iç dikişim düşeli neredeyse 1 hafta oluyor. dış dikişlerim de çok kaşınmaya başladı. sanırım onlar da düşecekler. yarın 2. haftamıza giriyoruz ve maşallah ben eskisi gibi her hareketi yapabiliyorum. çok rahatım hamdolsun.
senin durumun bana enteresan geldi. bence doktora gitmek için daha fazla geç kalma.

benim dikişlerim ilk 2 gün biraz ağrıdı ama öyle dayanılmayacak gibi değildi. 1 hafta popmun üstüne direkt oturmadım asla çünkü annemin dikişleri patlamış üzerine oturduğu için. ve atan dikişleri tekrar dikemiyorlarmış. kendi kendine kaynamalarını bekletiyorlarmış. böyle bir tecrübe yaşadığı için ben oturmak istesem ya da hatayla otursam bile başımda sürekli beni uyarıp duruyordu..
dikişlerimin bakımını da şöyle yaptım: ilk günden itibaren her tuvaletten sonra bir solusyonla temizledim ve fön makinası ile kuruttum. doktorum söyledi bu yöntemi. iç dikişim düşeli neredeyse 1 hafta oluyor. dış dikişlerim de çok kaşınmaya başladı. sanırım onlar da düşecekler. yarın 2. haftamıza giriyoruz ve maşallah ben eskisi gibi her hareketi yapabiliyorum. çok rahatım hamdolsun.
senin durumun bana enteresan geldi. bence doktora gitmek için daha fazla geç kalma.

Çoktan iyileştim canım.Teşekkür ederim.Romatizma olduğu için geç iyileşmiş dikişlerim.

bende normal doğum yaptım bana da dikiş atıldı ama acısı çok sürmedi.çünkü dikişlerim çok fazla değildi..hepinize geçmiş olsun.

bence vakit kaybetmeden doktora gidin. iltihap yapmis olabilir. benim de dikislerimden biri atmisti 3 hafta sonrasinda.onemli olmaz dediler ama ben doktora kostum .. bana da popo banyosu gibi birsey verdiler ilacli su.gercekten 6 haft aaliyor herseyin iyilesmesi. bosuna dememisler lohusalik 40 gün diye

benim dikişlerden biri kısmı kesin patlamış bence ama dr gitmeyekorkuyorum acıtır diye kendi kendine kapanmasını beklemeyi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım

Aynı şeyleri yaşıyorum tuvalette zorlanıyorım üstüne oturamıyorum iki ay oldu cinsellikte bile çok zorlanıyorum

X